Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Cursed »

Περι ορεξεως..
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από theBox »

Και περι κοσμοθεωρίας
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Cursed »

Παιδια, δεν θα τσακωθουμε μεταξυ μας για κατι που ειπε ο Gene Simmons στην εκπομπη του Henry.

Ο καθενας εχει τις αποψεις του, σεβαστες, τυχαινει να συμφωνω (σε ολα) με το xionias.
Οσο για τους Kiss που ανεφερε ο αγαπητος φιλος, πρωτο δισκο που αγορασα απο αυτους ηταν το 1988, οποτε την γνωριζω την ιστορια τους.

Για διαφορες μεταξυ Ελλαδας και εξωτερικου και αυτες τις γνωριζω απο πρωτο χερι.

Ολα ειναι Οκ παιδια!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από CountRaven »

Πένα από μένα όλα. Κουβέντα γίνεται με διαφορετικές απόψεις. Όλα τζετ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε παιδες,αληθεια πιστευετε οτι οι Doomsword αλλαζουν μελη γιατι πιστευουν οτι με τα νεα μελη, θα πιασουν την καλη;;Τοτε ειναι ή ψωναρες ολκης ή ετοιμοι για τους κυριους με τα ασπρα και τις στενες ασπρες μπλουζες. :D Οπως λεει ο Count, υπαρχουν διαβαθμισεις και αποχρωσεις σε αυτα τα πραγματα. Το να εισαι σοβαρος σ'αυτο που κανεις, δεν ισοδυναμει παντα με το το κυνηγι της οικονομικης επιτυχιας. Υπαρχουν απειρα αλλα κινητρα που ωθουν τους ανθρωπους περα απο τα λεφτα. Ειναι ισοπεδωτικο να ισχυριζεται καποιος οτι ολοι κινουνται απο ταπεινα κινητρα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
xionias
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 05 Μαρ 2019, 21:26

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από xionias »

Ξεκολλατε ρε σεις, κουβεντα κανουμε..στο πρωτο μου ποστ ειπα οτι τους Kiss σαν μπαντα δεν τους εκτιμω και ουτε σχολιαζω την πορεια των Kiss..ενταξει thebox αν ειναι ετσι και οι Virtue τους maiden τους πατανε..αν ειναι να την παμε σε τετοιο επιπεδο την συζητηση οκ..δεν εχει ουσια και οι released anger με το Police over the world πατανε τα 3 πρωτα metallica.
Άβαταρ μέλους
Cursed
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 10 Οκτ 2018, 13:00

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Cursed »

Ολα αυτα μου θυμιζουν ''οι Iron Maiden ειναι καλυτεροι απο τους Saxon και αν δεν συμφωνεις θα φερω παρεα...''
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από theBox »

Ε καλα, μπορώ να σου βρώ κι εγω στοχευμενα παραδειγματα, απο την αναποδη. Που μικρές μπαντες του υπογειου εκμηδενιζουν κρετίνους κολοσσους/μαιντανους. Παντα λειτουργώντας με το προσωπικο μου αισθητήριο. Ειναι τοσο αχανης η μεταλ σκηνη, που βάσει στατιστικης και μονο, όλα παιζουν.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από CountRaven »

Καφεδάρα - Προβάδικο - Σουβλάκια - Σπίτι - FS Forum - Ύπνος.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
xionias
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 05 Μαρ 2019, 21:26

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από xionias »

Μου θυμησε το σχολιο σου thebox μια δισκοκριτικη που ειχα διαβασει οταν ειχε βγει το toxicity των system of a down που ελεγε οτι το αρχικο ριφφ του science ειναι καλυτερο απο οτι εχει γραψει ο steve Harris τα 10 τελευταια χρονια.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από theBox »

xionias έγραψε: Τρί 12 Μαρ 2019, 17:28 Μου θυμησε το σχολιο σου thebox μια δισκοκριτικη που ειχα διαβασει οταν ειχε βγει το toxicity των system of a down που ελεγε οτι το αρχικο ριφφ του science ειναι καλυτερο απο οτι εχει γραψει ο steve Harris τα 10 τελευταια χρονια.
Στηρίζω συνάδελφο, επαναστάτη, ρηξικέλευθο και εικονοκλάστη! :D :D :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

xionias έγραψε: Τρί 12 Μαρ 2019, 16:44 Οχι..οταν παιζεις για την φαση εννοειται οτι παιζεις με την παρεα σου επειδη γουσταρεις την Παρεα και παιζεις αυτα που γουσταρετε απο κοινου. Το καπετανιος και μελη που αλλαζουν παμε σε επαγγελματικες καταστασεις. Οποτε Αν παιζεις για την φαση και η παρεα σου διαλυσει πρεπει να το ληξεις και εσυ ως σεβασμο οτι αυτο που εκανες ηταν καθαρα επειδη το γουσταρες και απο την στιγμη που διαλυθηκατε δεν υπαρχει πλεον λογος να υπαρχει μπαντα. Αν θελεις να συνεχισεις εσυ προσωπικα ως μουσικος αλλαζεις ονομα και με αλλη παρεα κανεις καινουργια κουμαντα..οταν η παρεα σου διαλυσει και εσυ συνεχιζεις στην πλατη της παλιας σου παρεας σημαινει εξαρχης οτι το εβλεπες καθαρα επαγγελματικα ολο αυτο. Οποτε δεν υπηρχαν ουτε φιλιες, ουτε παρεες ουτε τιποτα αναλωσιμοι εργαζομενοι υπηρχαν σε μια καθαρα επαγγελματικη φαση.
Ρε συ [mention]xionias[/mention], γιατί εγώ να αλλάξω όνομα και κοσμοθεωρία στη μπάντα που έφτιαξα στο λύκειο επειδή ο Σπύρος ερωτεύτηκε τη Λίτσα από το Γ1 που ακούει low bap, κουρεύτηκε, πούλησε τη κιθάρα του για να αγοράσει χομπόη κ μπίλαμπονγκ ρούχα και μας έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια; :D :D

Θα συνεχίσω ακόμα και αν χρειαστεί να αλλάξω 15 μέλη, μέχρι να βρω τα άτομα που μοιράζονται την ίδια όρεξη/όραμα με εμένα έτσι ώστε να καταφέρω να ηχογραφήσω μισό ντέμο που θα καλύψει το μουσικό μου (κ όχι μόνο) Εγώ. Τι το "επαγγελματικό" υπάρχει σε αυτό;

Δεν μπορώ να "καίω" ιδέες και ενέργεια που έχω ήδη αφιερώσει σε ενα project επειδή κάποιος άλλαξε γνώμη για δικούς του λόγους. Θα έμενα μια ζωή στον "ασσο" περιμένοντας τις ιδανικές συνθήκες.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Aphelian »

xionias έγραψε: Τρί 12 Μαρ 2019, 16:44 Οχι..οταν παιζεις για την φαση εννοειται οτι παιζεις με την παρεα σου επειδη γουσταρεις την Παρεα και παιζεις αυτα που γουσταρετε απο κοινου. Το καπετανιος και μελη που αλλαζουν παμε σε επαγγελματικες καταστασεις. Οποτε Αν παιζεις για την φαση και η παρεα σου διαλυσει πρεπει να το ληξεις και εσυ ως σεβασμο οτι αυτο που εκανες ηταν καθαρα επειδη το γουσταρες και απο την στιγμη που διαλυθηκατε δεν υπαρχει πλεον λογος να υπαρχει μπαντα. Αν θελεις να συνεχισεις εσυ προσωπικα ως μουσικος αλλαζεις ονομα και με αλλη παρεα κανεις καινουργια κουμαντα..οταν η παρεα σου διαλυσει και εσυ συνεχιζεις στην πλατη της παλιας σου παρεας σημαινει εξαρχης οτι το εβλεπες καθαρα επαγγελματικα ολο αυτο. Οποτε δεν υπηρχαν ουτε φιλιες, ουτε παρεες ουτε τιποτα αναλωσιμοι εργαζομενοι υπηρχαν σε μια καθαρα επαγγελματικη φαση.
Ασχετα με Gene Simmons,Kiss και Doomsword, αυτο εδω σαν "δηλωση" ειναι οτι πιο λαθος εχει ειπωθει ποτε στην ιστορια των λεξεων.

Το οτι περναω εγω καλα με 3 φιλους παιζοντας, δεν σημαινει πως θα περναω καλα ή θα εχω τα ιδια ενδιαφεροντα/προτεραιοτητες με ολους τους αλλους για παντα. το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα μελη της μπαντας/παρεας, αν καποιος δεν θελει να συνεχισει ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ τοτε δεν χρειαζεται να ξεκινησει απο το 0 καινουρια μπαντα με το καινουριο 4ο μελος κλπ.
Άβαταρ μέλους
xionias
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 05 Μαρ 2019, 21:26

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από xionias »

Γιατι δεν μιλαμε για την μπαντα που εφτιαξες στο λυκειο αλλα για την μπαντα οπως αυτες που ανεφερε ο Count που εχει ηδη κανει καποια βηματα και εχει ηδη παρουσιασει δουλεια-ες στο κοινο και ισως να εχεις και εναν πυρηνα ακροατων, μικρο μεν υπαρκτο δε. Οποτε αν ο Σπυρος σε αυτη την μπαντα σε πουλησει για την Λιτσα σημαινει οτι εσυ στηριξες την μπαντα σου σε Χατζημεταλλαδες οπως λενε στο fb αλλα επειδη η υπαρκτη ιστορια εχει δειξει οτι τα μελη αλλαζουν συνηθως για οικονομικες διαφορες, οι συχνοτερες αποχωρησεις απο μπαντες γιατι γινονται? lets find out που λεει και ο Varg
1) ενιωθα οτι χανω τον χρονο μου, δεν φαινεται φως στο τουνελ =δεν φαινεται να βγαζουμε λεφτα απο αυτο
2) δεν ειχαμε κοινο μουσικο προσανατολισμο απο ενα σημειο και μετα= επρεπε να αποφασισουμε ποιο μουσικο στυλ θα ακολουθησουμε για να βγαλουμε οσο το δυνατον περισσοτερα λεφτα και τσακωθηκαμε.
3) Δεν εχουμε πλεον χρονο=πρεπει να βαλουμε προτεραιοτητες αλλες δουλειες που θα μας αποφερουν λεφτα γιατι η μουσικη μας ειναι για τα μπαζα
4)ενιωσα κορεσμενος πλεον μουσικα= εβγαλα λεφτα να φανε και τα εγγονια μου οποτε ειμαι κομπλε πλεον στα παπακια μου η μουσικη.
5) Αποφασισα να παιζω και σε αλλη μπαντα, δεν καλυπτονται ολες οι καλλιτεχνικες μου ανησυχιες σε ενα project=η ζωη ειναι μικρη οποτε ας τα αρπαξω απο απο οπου μπορω.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Bigger than life γραφικότητες ή μήπως όχι;

Δημοσίευση από Aphelian »

Επισης οταν την πεφτει καποιος σε μια κοπελα, η πιθανη απαντηση "Εχω Αγορι"= ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΦΤΑ, αν ρωτησεις καποιον αν πειναει και σου πει "οχι"=ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΚΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΡΕ ΦΤΩΧΕ, αν ρωτησεις σε καποιον οδηγιες στον δρομο και σου πει "Δεν ξερω"=ΒΓΑΛΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ GPS ΡΕ κλπ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”