Cauldron Born (USA/GA)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
White Wolf

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από White Wolf »

Απο τις λιγες μπαντες που για μενα κατατασσονται στην κατηγορια του ψυχωτικουθεοπαλαβουεπικου μεταλ.
Με κομματια που ξεκολλουν απο το μυαλο σου μονο με εγχειριση χωρις βεβαια να ειναι τυπου χιτακια.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα...


Χρειαζομαστε και ολους απο αυτο το συναφι. Που να βρεθουν ομως;
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Αμετανόητη δισκάρα από κορυφαία μπάντα. Κρίμα που λίγοι ακολουθούν αυτό το μονοπάτι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από starchild »

Unholy sanctuary στο γυμναστήριο και κανεις deadlift!!
Θέλει λιγάκι προβληματική ψυχική υγεία για να γραφτεί έτσι δίσκος, αμα τα εχεις 400 δεν βγαινουν τα ριφφ και τα υψίφωνα
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από starchild »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Πέμ 21 Φεβ 2019, 13:16 ψυχωτικουθεοπαλαβουεπικου μεταλ.
Θελω λίστα με πιθανές μπάντες που ανηκουν στην κατηγορία.
Crillson μπαινει?
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Λατρεμένη δισκάρα! Και μορφάρα ο Bentley.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν υπάρχει δεύτερο άλμπουμ σαν το Born of the Cauldron και δηλώνω βέβαιος πως δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ κάτι ανάλογο από κανέναν
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από CountRaven »

Μπάντα σταθμός. Η λέξη αριστούργημα είναι φυσικά λίγη για να περιγράψει τόσο το Born... όσο και ολόκληρη την πορεία τους.

Πιστεύω πως δεν υπάρχει ούτε μία μέτρια στιγμή στην δισκογραφία τους.

Το πάθος δε του Howie για την επική λογοτεχνία λειτουργεί ως κινητίρια δύναμη για την μπάντα πνευματικό παιδί του.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από asgardlord »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 22 Φεβ 2019, 20:51 δεν υπάρχει δεύτερο άλμπουμ σαν το Born of the Cauldron και δηλώνω βέβαιος πως δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ κάτι ανάλογο από κανέναν
Λοκ θρέντ!

Howie τεράστια μορφή.
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από apeitharxos »

Έχω επιστολή από Howie ημερομηνίας 14/11/1996, ως απάντηση στο γράμμα που του είχα στείλει (με τα λεφτά μέσα στο φάκελο) για να μου στείλει το demo (επιστολή-απάντηση δηλαδή, μαζί με το demo εννοείται).
Θα σέβεστε.

Θα την σκανάρω να την ανεβάσω...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
White Wolf

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από White Wolf »

σεβομαστε ηδη και μονο που το ειπες...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Priamos »

Ο Howie μου κάνε δώρο νουβέλες του Kane (K.E Wagner ) γιατί δεν τις έβρισκα στην Ελλάδα (καμία 20ρια χρόνια πριν). Θα σέβεστε ακόμα περισσότερο!! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 19:06 Ο Howie μου κάνε δώρο νουβέλες του Kane (K.E Wagner ) γιατί δεν τις έβρισκα στην Ελλάδα (καμία 20ρια χρόνια πριν). Θα σέβεστε ακόμα περισσότερο!! :D
ποιες είναι;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Priamos »

Darkness Weaves, Bloodstone και Night Winds. Μου "κλέψε" και μια, η πρώην του κολλητού μου, αλλά στα παπάκια μου γιατι πήρα τους δύο τόμους με τα άπαντα και ξενοιασα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 20:18 Darkness Weaves, Bloodstone και Night Winds. Μου "κλέψε" και μια, η πρώην του κολλητού μου, αλλά στα παπάκια μου γιατι πήρα τους δύο τόμους με τα άπαντα και ξενοιασα.
ψάχνω το night wings και το death angel's shadow γαμώτο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Cauldron Born (USA/GA)

Δημοσίευση από Priamos »

Κάτσε να δω τι μπορώ να βρω (δε θυμάμαι ποιο μου πήρε η άλλη και που τα έχω) και μπορούμε να κανονίσουμε κανα trade (ίσως με cd) αν θες. Δεν υπόσχομαι ακόμα τίποτα, γιατί είμαι σε μυστήρια φάση και μάλλον θα αργήσω να ασχοληθώ.
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”