MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Priamos »

Γαμάτη η δουλειά στον ήχο. Μόνο το Each Dawn I Die μου φάνηκε κατώτερο από το πρωτότυπο.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Priamos έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 10:38 Γαμάτη η δουλειά στον ήχο. Μόνο το Each Dawn I Die μου φάνηκε κατώτερο από το πρωτότυπο.
εμ στα λεγα εγω...κατωτερο οχι βρε συ... :S
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Starman »

Stormbringer7 έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:35
Priamos έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 10:38 Γαμάτη η δουλειά στον ήχο. Μόνο το Each Dawn I Die μου φάνηκε κατώτερο από το πρωτότυπο.
εμ στα λεγα εγω...κατωτερο οχι βρε συ... :S
Εσείς έχετε περάσει στις ενδότερες αναλύσεις και εγώ ακόμα με το δείγμα του youtube παλεύω. :(
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 10:38 Γαμάτη η δουλειά στον ήχο. Μόνο το Each Dawn I Die μου φάνηκε κατώτερο από το πρωτότυπο.
Για τσέκαρε εδώ https://www.acoustic-care.gr/%CE%B1%CE% ... gJTWfD_BwE και άκουσε το πάλι, είναι ηλικακό θέμα. :nana:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Priamos »

Καλά μπορεί να είναι και θέμα μαλακυνσης... Κάποιες φορές γυρνάει το cd από μόνο του σε ράδιο, και μπορεί να έπαιζε τη στιγμή του Each Dawn I Die , Μποφίλιου, και να μπερδεύτηκα! :D :P

Αφού ρε κι άλλοι είπαν ότι το μπασο , τουλάχιστον στο συγκεκριμένο, ακούγεται σαφώς πιο κάτω και "συμβατικό" από ότι το είχαμε συνηθίσει! :mad: Ε, εμένα αυτό δε μου άρεσε! :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Priamos την Τρί 07 Μάιος 2019, 15:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εμένα πάντως στο Each Dawn I Die μου "κάθισε" πολύ καλύτερα το μπάσο απ ότι σε σχέση με το πρωτότυπο. Αν αυτά που παίζονται σοτ μπασο υπήρχαν και στην ορίτζιναλ βέρζιον, ομολογώ πως δεν τα είχα παρατηρήσει ποτέ σε τέτοιο επίπεδο :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Starman έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:56
Stormbringer7 έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:35
Priamos έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 10:38 Γαμάτη η δουλειά στον ήχο. Μόνο το Each Dawn I Die μου φάνηκε κατώτερο από το πρωτότυπο.
εμ στα λεγα εγω...κατωτερο οχι βρε συ... :S
Εσείς έχετε περάσει στις ενδότερες αναλύσεις και εγώ ακόμα με το δείγμα του youtube παλεύω. :(
Χαχαχαχα... Τι να κάνω... Σεβαστηκα τα χρόνια του παππού καθότι δύσκολη και η μετακίνηση :P και του εκανα delivery τα cd :D
Όμως μην ανησυχείς.. Ο καιρός της 'μαχης' πλησιάζει και με την προσθήκη 'ύμνων' θα γίνει χαμός ;)
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Τα cd αγγίζουν σχεδόν την τελειότητα... όμως εαν βγουν σε βινυλιο και ηταν να διαλεξω θα προτιμούσα να ακούω τις original εκδόσεις... Αλλο feeling...
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Aphelian »

Stormbringer7 έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 16:37 Τα cd αγγίζουν σχεδόν την τελειότητα... όμως εαν βγουν σε βινυλιο και ηταν να διαλεξω θα προτιμούσα να ακούω τις original εκδόσεις... Αλλο feeling...
Τιποτα δεν μπορει να συγκριθει με τα αυθεντικα, εχουν και καποια Χ / Ψ χρονια πανω στα αυτια μας, οποτε δεν γινεται να νικηθουν.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από castledemon »

απο που μπορουμε να τα αγορασουμε αυτα ρε παιδια?
Στο discogs δεν υπαρχουν καν ακομα
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Starman »

Ή θα σου τα φέρουν delivery στο σπίτι αν είσαι τυχερός και καλό παιδί ή θα τα πάρεις από τη συναυλία τους στις 14/6 όπως εγώ. ;)
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Aphelian έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 18:06
Stormbringer7 έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 16:37 Τα cd αγγίζουν σχεδόν την τελειότητα... όμως εαν βγουν σε βινυλιο και ηταν να διαλεξω θα προτιμούσα να ακούω τις original εκδόσεις... Αλλο feeling...
Τιποτα δεν μπορει να συγκριθει με τα αυθεντικα, εχουν και καποια Χ / Ψ χρονια πανω στα αυτια μας, οποτε δεν γινεται να νικηθουν.
Ακριβως αυτο! :love2:
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Starman έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 18:52 Ή θα σου τα φέρουν delivery στο σπίτι αν είσαι τυχερός και καλό παιδί ή θα τα πάρεις από τη συναυλία τους στις 14/6 όπως εγώ. ;)
Όπως κι εγώ! ;)

Αλλά πρέπει να εξακριβώσουμε αν θα βγουνε βινύλιο! Αυτα τα remix με τέτοιο punch που έχουν τονισμένα τύμπανα-μπάσο, με ένα καλό βινυλιακο mastering, θα ναι αποκάλυψη!!!
White Wolf

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από White Wolf »

Νομιζω οτι ο διαχωρισμος σε παλαιοΜανογουριτες και Μανογουοριτες ειναι απαραιτητος πια...
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR - Into Glory Ride / Hail to England Imperial Editions

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

vasilis2112 έγραψε: Τετ 08 Μάιος 2019, 14:49
Starman έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 18:52 Ή θα σου τα φέρουν delivery στο σπίτι αν είσαι τυχερός και καλό παιδί ή θα τα πάρεις από τη συναυλία τους στις 14/6 όπως εγώ. ;)
Όπως κι εγώ! ;)

Αλλά πρέπει να εξακριβώσουμε αν θα βγουνε βινύλιο! Αυτα τα remix με τέτοιο punch που έχουν τονισμένα τύμπανα-μπάσο, με ένα καλό βινυλιακο mastering, θα ναι αποκάλυψη!!!
Παντως και να βγουν σε βινυλιο δεν θα υπάρχει στο merch τον Ιούνιο σίγουρα! Αλλά κ παλι σε βινυλιο τα παλιά είναι μοναδικά κι αξεπέραστα ;)
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”