REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από CountRaven »

Επανακυκλοφορεί τον Σεπτέμβρη η δισκάρα των Redeemer από την Cult Metal Classics. Εξωτικό Αυστραλιανό ατσάλι που έκοψε μόνη της η μπάντα το 90 στην δική της Apocalypse Records -ως Apocalypse ξεκίνησαν την πορεία τους για να αλλάξουν όνομα στη συνέχεια-.

Σκοτεινό Heavy Metal με κάποια Speed περάσματα, γυναικεία φωνητικά, εξωφυλλάρα φτιαγμένη από τον Έλληνα Νίκο Σταθόπουλο και τιμή για original λευκό gatefold LP να επιβάλει την πώληση νεφρού σε όσους θέλουν να βάλουν λίγο Αυστραλέζικο εξωτισμό στο ράφι τους, το Redeemer έχει όλα εκείνα τα στοιχεία που το κάνουν έπος!

Το "Magician" είναι το κορυφαίο κομμάτι του δίσκου. Σας βάζω και το video του άσματος, το οποίο έχει ανεβάσει ο Αυστραλιανής Καταγωγής πρώην τραγουδιστής των Warlord Giles Lavery, στο οποίο αναφέρει από λάθος ότι η μπάντα είναι από Νέα Ζηλανδία.

Στηρίζουμε "Light Is Struck..." ακόμα ένα έπος που μας πάει καρφωτά στις πρώτες εποχές του FS forum. "Magician" μέχρι να σκουριάσει ο Robocop.





Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από LuciferSteele »

άλλη μία δυνατή επανακυκλοφορία
η CMC παίζει σωστή μπάλα στις δύσκολες obscure πίστες
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από Silenius »

Εδώ απλα να προσθεσω οτι ολες τις αρχικες επαφες με τη μπαντα και τη συνενοηση με την Cult metal για να προχωρησουν οι διαδικασιες τις εκανε η Χριστινα η Τσαπρούνη (metalzone, experience the power). Μιλαμε για το απολυτο μαμουνι. Μου εστειλε ενα απογευμα καποια δειγματα και μου λεει "μιλαω με την τραγουδιστρια, αυτο πρεπει να κυκλοφορησει". Μεχρι τοτε δεν τους ηξερα και της λεω "Χριστινα ειναι πολυ δυνατο, μακαρι να τα καταφερετε και να βγει. Δουλεψε το". Και προς μεγαλη μας χαρα, εφτασε εδω που εφτασε το θεμα.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Η Χριστίνα το ξέρει το Ατσάλι της. Μπράβο της για την ανάμιξη!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από Silenius »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 19 Μάιος 2019, 20:28 Η Χριστίνα το ξέρει το Ατσάλι της. Μπράβο της για την ανάμιξη!
Πραγματικα μερικες φορες τη θαυμαζω για τη διαθεση της στο ψαξιμο. Δεν αφηνει τιποτα στην τυχη του. Το ιδιο εκανε και με Valhalla, το ιδιο με Redeemer και απο οσο ξερω υπαρχει κατι ακομα στα σκαρια. Ηταν να μην παρει φορα χαχαχαχ
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από Zippo190 »

Χωρίς να θέλω να μειώσω την δουλειά του καθενός, νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν αν επικεντρωθούμε στην κυκλοφορία την ίδια. Δλδ μπράβο στην Χριστίνα αλλά αυτό που έχει σημασία είναι να γίνει σωστή δουλειά στον ήχο και στο ένθετο (έχω εμπιστοσύνη στην CmC), τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες, ειδικά την εποχή του ίντερνετ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

REDEEMER (AUS) - The Light is Struck and the Darkness Splits! - Επανακυκλοφορεί από Cult Metal Classics

Δημοσίευση από Silenius »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 19 Μάιος 2019, 21:49 Χωρίς να θέλω να μειώσω την δουλειά του καθενός, νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν αν επικεντρωθούμε στην κυκλοφορία την ίδια. Δλδ μπράβο στην Χριστίνα αλλά αυτό που έχει σημασία είναι να γίνει σωστή δουλειά στον ήχο και στο ένθετο (έχω εμπιστοσύνη στην CmC), τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες, ειδικά την εποχή του ίντερνετ.

Νσι ενταξει, απλα επειδη δικοι μας ανθρωποι ασχολουνται για να φτασει τελικα στη συλλογη μας αυτο που θα φτασει και επειδη στην εποχη του internet ειμαστε εδω και 15 χρονια αλλα τωρα βρεθηκε καποια να ασχοληθει ωστε να κανει τις επαφες και επιτελους να κυκλοφορησει αυτη η δουλεια ξανα, καλο ειναι να τα λεμε αυτα. Ενδιαφερον εχει να ξερουμε και ποιοι βρισκονται πισω απο καποιες τετοιες καλες κινησεις. Και στην τελικη αν ηταν τοσο ευκολο θα το καναμε ολοι μας και δε θα μεναμε μονο στα σχολια :)

Τωρα το αν εχει καλο ηχο, καλο εξωφυλλο ή ωραια liner notes, θα το συζητησουμε οταν κυκλοφορησει. :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”