Πρόσφατες αγορές

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Σάβ 03 Αύγ 2019, 20:25 Έλα ρε ποζέρι, βάζουμε και μπλουζάκια;;; :D :D :D

Ε τότε να δηλώσω περήφανος κάτοχος (στο περίπου, γιατί προς το παρόν το χαίρεται ο Zippo) ενός t-shirt Uriah Heep-The magician's birthday σε μπλε φόντο (γαμάει το εξώφυλλο σε μπλε φόντο!)
:P Δε φταιω εγω ρε!! Αφου δεν ειναι μονοσημαντα ορισμενο το "Προσφατες αγορες"! :twisted: Αν ηθελα εβαζα και τα καινουρια επιπλα κουζινας απο καστανιά, που πηρε η γυναικα μου! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

Ταπεινα πραματα:
Skelator-Cyber Metal
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

Priamos έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 16:49 Ταπεινα πραματα:
Skelator-Cyber Metal
Να υποθέσω ότι το υπόλοιπο μπάτζετ αγορών αυτό το μήνα, καταναλώθηκε σε μαργαρίτες και μοχίτο στις παραλίες αγναντεύοντας τις “ομορφιές” τους; ;) Πάντως το ότι ακούς ακόμα speed είναι καλό σημάδι.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

Starman έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 18:38
Priamos έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 16:49 Ταπεινα πραματα:
Skelator-Cyber Metal
Να υποθέσω ότι το υπόλοιπο μπάτζετ αγορών αυτό το μήνα, καταναλώθηκε σε μαργαρίτες και μοχίτο στις παραλίες αγναντεύοντας τις “ομορφιές” τους; ;) Πάντως το ότι ακούς ακόμα speed είναι καλό σημάδι.
:D Μακαρι...Απλα με βαρεσε και μενα η κριση και εκανα την αυτοκριτικη μου. Αντιληφθηκα οτι εχω στη αποθηκη γυρω στα 500 Cd που δεν ακουω ποτε (=τσαμπα λεφτα) και αποφασισα να επιδειξω αυτοσυγκρατηση και εκλεκτικοτητα/επιλεκτικοτητα. Ασε που πηρα καινουριο αμαξι με υποδοχη USB και σε συνδυασμο με καποια φιλικοτατα προς τον χρηστη πειρατικα site, αποφασισα επισης να κανω και γω ουσιαστικο ανοιγμα στο "νεο" τυπο ακροασης μουσικης : τα MP3( αν και παλι ειμαι μια γενια πισω, γιατι τωρα παιζουν spotify και σια :D ) Οχι οτι με τρελαινει η fast food, απροσωπη ακροαση μουσικης, αλλα ειναι το αμεσως καλυτερο απο το original και σαφως καλυτερο απο το καθολου.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:36 .Ασε που πηρα καινουριο αμαξι με υποδοχη USB και σε συνδυασμο με καποια φιλικοτατα προς τον χρηστη πειρατικα site, αποφασισα επισης να κανω και γω ουσιαστικο ανοιγμα στο "νεο" τυπο ακροασης μουσικης : τα MP3( αν και παλι ειμαι μια γενια πισω, γιατι τωρα παιζουν spotify και σια :D )
Καλως Όρισες στο 2005!!!


Μικρη η καλοκαιρινη σοδεια και για μένα (αναμενομενο), αγοράστηκαν τα παρακάτω βινυλιάκια

Lunar Shadow - Smokeless Fires
Mirror - Pyramid of Terror
Legend - From the Fjords
Emblem - s/t
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

Ρε Πρίαμε ότι και να κάνεις δεν μπορείς να προσεγγίσεις τη γενιά που αναφέρεις που είναι και πολύ μακριά από μας. Μιλάς σαν τα γιο μου και τις παρέες του, που δεν καταλαβαίνουν την αξία του φυσικού προϊόντος. Συμφωνώ ότι μέσα στην κρίση θέλει επιλεκτικότητα, αλλά τις μπάντες ειδικά αυτές που ακούμε εμείς, των 500 – 1000 μάξιμουμ κομματιών, αν δεν τις στηρίξουμε με αγορά τις βλέπω να περνάνε γρήγορα στη ιστορία. Χώρια που έχεις και ένα γιο που θα πρέπει κάποτε να σε κληρονομήσει. Μη του αφήσεις ένα σκληρό δίσκο και μερικά στικάκια και σε μνημονεύει μετά για τον παλιμπαιδισμό που επέδειξες σε αυτή την ηλικία. :D
Στο αμάξι και εγώ τα πάντα τα ακούω σε mp3, για μακροζωία των cd. Απλά, κάποιες πιο light κυκλοφορίες τις μετατρέπω ο ίδιος σε mp3 και τις ακούω στο αμάξι και έχω ήσυχο το κεφάλι μου.
Καλοτάξιδο φίλε. :)
theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 20:09 Καλως Όρισες στο 2005!!!
Νόμιζα ότι ήμασταν πιο κοντά στο σήμερα. :D
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 20:09 αγοράστηκαν τα παρακάτω βινυλιάκια

LP? Καλως ορισες στο 1948!! :P :D
Βρωμονεολαια!! :mad: Που θα κοροιδεψετε τον παππου!! :evil: :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από rbrigade »

theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 20:09
Priamos έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:36 .Ασε που πηρα καινουριο αμαξι με υποδοχη USB και σε συνδυασμο με καποια φιλικοτατα προς τον χρηστη πειρατικα site, αποφασισα επισης να κανω και γω ουσιαστικο ανοιγμα στο "νεο" τυπο ακροασης μουσικης : τα MP3( αν και παλι ειμαι μια γενια πισω, γιατι τωρα παιζουν spotify και σια :D )
Καλως Όρισες στο 2005!!!
Μην ειρωνεύεσαι :evil: :mad: :twisted: και γω φέτος έβαλα επιτέλους usb στο αμάξι (και μάλιστα ήθελε ολόκληρη πατέντα και εξτρά έξοδα)
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 21:26
theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 20:09
Priamos έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:36 .Ασε που πηρα καινουριο αμαξι με υποδοχη USB και σε συνδυασμο με καποια φιλικοτατα προς τον χρηστη πειρατικα site, αποφασισα επισης να κανω και γω ουσιαστικο ανοιγμα στο "νεο" τυπο ακροασης μουσικης : τα MP3( αν και παλι ειμαι μια γενια πισω, γιατι τωρα παιζουν spotify και σια :D )
Καλως Όρισες στο 2005!!!
Μην ειρωνεύεσαι :evil: :mad: :twisted: και γω φέτος έβαλα επιτέλους usb στο αμάξι (και μάλιστα ήθελε ολόκληρη πατέντα και εξτρά έξοδα)
Παρανόηση! Αναφερόμουν στη συλλογη και χρήση mp3. Οσο αφορα το αμάξι, νομίζω κι εγω περασα απο το στάδιο "γραφω cd", κατευθείαν στο "κουμπώνω το κινητό μου στο στερεο του αυτοκινήτου". :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 21:56 "κουμπώνω το κινητό μου στο στερεο του αυτοκινήτου"
Για βοήθα. Από πού ανοίγει το πορτάκι για να βάλεις το κινητό μέσα; Σε τι εποχές ζούμε; :toothy:
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

Starman έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 22:01
theBox έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 21:56 "κουμπώνω το κινητό μου στο στερεο του αυτοκινήτου"
Για βοήθα. Από πού ανοίγει το πορτάκι για να βάλεις το κινητό μέσα; Σε τι εποχές ζούμε; :toothy:
Χρησιμοποιησε το ΚΑΛΩΔΙΟ Κοναν!

Λογικα πρεπει να εχει ενα 1/8'' aux in βισμα, το οποιο θα συνδέσεις με καλώδιο στην έξοδο ακουστικων του κινητου σου.

Εναλλακτικα, για τους πιο hi-tech ακομα, υπάρχει και το blue tooth!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Παρ 23 Αύγ 2019, 22:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

Φουλ στις άγνωστες λέξεις. Αναπόλησα την εποχή της τριαμισάρας κασέτας. :D :D :D
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από rbrigade »

Πολύ καλύτερα νομίζω με USB. Υποθέτω ότι το κινητό δεν θα συνεχίσει να παίζει από εκεί που σταμάτησε την τελευταία φορά. Ίσως βέβαια να κάνω και λάθος... Και γενικά όταν οδηγάς δεν είναι και τόσο βολικό να χειρίζεσαι το κινητό για σκιπ, αλλαγή φακέλου κτλ. Αν το κάνεις μέσω ηχοσυστήματος δεν έχεις πάλι το μειονέκτημα ότι κάθε φορά που συνδέεις το κινητό ξεκινάει να το διαβάζει από την αρχή;
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

[mention]Starman[/mention]
Αν το στερεο του αμαξιου εχει αυτη την τρυπουλα που βλεπεις κατω δεξια...

Εικόνα

Τοτε μπορεις με ενα τετοιο...

Εικόνα

Να το συνδεσεις στα ακουστικα του κινητου σου και εισαι ετοιμος.

Το μονο που χρειαζεται μετα, ειναι να βαλεις το στερεο στην επιλογη AUX (πως λεμε να το βαλεις στο ραδιο ή στο "cd") Συνηθως με το ιδιο κουμπι εναλλασονται κυκλiκα αυτες οι επιλογές.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

Κλαίω. Πιο άμεσο manual δεν θα μπορούσα να βρω. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”