Πρόσφατες αγορές

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 22:14 Πολύ καλύτερα νομίζω με USB. Υποθέτω ότι το κινητό δεν θα συνεχίσει να παίζει από εκεί που σταμάτησε την τελευταία φορά. Ίσως βέβαια να κάνω και λάθος... Και γενικά όταν οδηγάς δεν είναι και τόσο βολικό να χειρίζεσαι το κινητό για σκιπ, αλλαγή φακέλου κτλ. Αν το κάνεις μέσω ηχοσυστήματος δεν έχεις πάλι το μειονέκτημα ότι κάθε φορά που συνδέεις το κινητό ξεκινάει να το διαβάζει από την αρχή;
Για το αν συνεχιζει απο εκει που ειχε σταματησει ή όχι, εχει να κανει με το ποιο application χρησιμοποιεις για μουσικη. Αυτο που εχω εγω, το κανει. Κατα τα άλλα, skip δεν χρησιμοποιω, όντας "αλμπουμάκιας" απλα αν υπαρχει καποια μουφα στο δισκο, δεν το περναω καν στο φακελο στο κινητο. Το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει να εχεις αποφασίσει απο την αρχη της διαδρομης ποιο αλμπουμ θες να ακουσεις. Αλλιως...περιμένεις φανάρι.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από rbrigade »

Δώσε ολοκληρωμένη γνώση, ποιο είναι το app; Αν και το usb δεν το αλλάζω με τίποτα!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 23 Αύγ 2019, 22:44 Δώσε ολοκληρωμένη γνώση, ποιο είναι το app; Αν και το usb δεν το αλλάζω με τίποτα!
Απ οτι βλέπω, πρεπει να εχω μια παλια εκδοση του Samsung Music. Τωρα απ οτι βλέπω εχει αλλαξει λιγο το user interface αλλα λογικα δεν θα ειναι πολύ διαφορετικο. Γενικα γουσταρω τη φαση κινητο γιατι εχω μονο μια συσκευη στην οποια εχω την "τρεχουσα" μουσικη που ακουω, ειτε αυτο γινεται στη σκυλο-βολτα, ειτε στη διαδρομη για δουλεια, ειτε στην μεσημεριανη σιέστα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν το έχω με μουσική στον δρόμο (όταν είμαι πεζός), δεν μου αρέσει καθόλου να μην αντιλαμβάνομαι τα πάντα γύρω μου. Είναι και λίγο επικίνδυνο
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Zippo190 »

Προδότες!!! Μόνο cd στο αμάξι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από trigger »

GLX 50 1996
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Starman »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 11:00 Προδότες!!! Μόνο cd στο αμάξι.
Ρε θα τα κάψεις. Μικραίνει ο χρόνος ζωής τους από την υπερθέρμανση μέσα στο cd-player. Μου έχει τύχει παλιά, cd από τη θερμοκρασία ίσα – ίσα να ακούγεται ενώ η ένταση να είναι στο τέρμα. Αφού αναγκάστηκα να το αγοράσω ξανά, άλλαξα την οπτική μου στο θέμα. Μέχρι που πήρα αμάξι με usb, τα αντέγραφα σε cd-r και δεν ξαναμπήκε αυθεντική κόπια σε αυτοκίνητο. Επιπλέον ότι αντικραδασμική βάση και να φοράει το αμάξι, είναι τέτοιοι οι δρόμοι που όλο και κάποιο cd θα βγει σα σταυρόλεξο από γραμμές. Κατά τα άλλα όπως είπα και παραπάνω το φυσικό προϊόν δεν αντικαθίσταται με τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 11:26
Zippo190 έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 11:00 Προδότες!!! Μόνο cd στο αμάξι.
Ρε θα τα κάψεις. Μικραίνει ο χρόνος ζωής τους από την υπερθέρμανση μέσα στο cd-player. Μου έχει τύχει παλιά, cd από τη θερμοκρασία ίσα – ίσα να ακούγεται ενώ η ένταση να είναι στο τέρμα. Αφού αναγκάστηκα να το αγοράσω ξανά, άλλαξα την οπτική μου στο θέμα. Μέχρι που πήρα αμάξι με usb, τα αντέγραφα σε cd-r και δεν ξαναμπήκε αυθεντική κόπια σε αυτοκίνητο. Επιπλέον ότι αντικραδασμική βάση και να φοράει το αμάξι, είναι τέτοιοι οι δρόμοι που όλο και κάποιο cd θα βγει σα σταυρόλεξο από γραμμές. Κατά τα άλλα όπως είπα και παραπάνω το φυσικό προϊόν δεν αντικαθίσταται με τίποτα.
το ξέρω αλλά σε γενικές γραμμές τα προσέχω, κάνω μικρές διαδρομές (είκοσι - τριάντα λεπτών) και δεν τα αφήνω φυσικά στο αμάξι. Αν και να πω την αλήθεια επειδή μου κάνει κάτι κόλπα τώρα, σκέφτομαι να το γυρίσω τελείως σε usb.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Xstroyer »

Ας βάλω κ εγώ τις αγορές Αυγούστου:

BLAZON STONE - Hymns of Triumph and Death CD
LEGEND - From The Fjords LP
MAJESTIC RYTE - Majestic Ryte LP
SAXON - The Eagle Has Landed 40 (live) LP Box Set
VENOM - In Nomine Satanas LP Box Set
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από trigger »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 12:15 Ας βάλω κ εγώ τις αγορές Αυγούστου:

BLAZON STONE - Hymns of Triumph and Death CD
LEGEND - From The Fjords LP
MAJESTIC RYTE - Majestic Ryte LP
SAXON - The Eagle Has Landed 40 (live) LP Box Set
VENOM - In Nomine Satanas LP Box Set
Ozzy pre-order?
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν έχει δειγματιστεί ακόμα από κάποια εταιρία. Δεν ξέρουμε καν ποιος το βγάζει, υποθέτω η Sony. Απλώς υπάρχει πρώτα στο site του καλλιτέχνη, όπως και με τα πρόσφατα Saxon, Venom.

Έχοντας μέσα τα τριπλάσια βινύλια από αντίστοιχα κουτιά σαν αυτά από Dickinson, Venom, θα τσούξει κώλος. Μιλάμε για συνολικά 22-23 δίσκους...

...αλλά, θα βρει το δρόμο του για το ζεστό σπίτι. Τη παντόφλα δεν ξέρω πως θα αποφύγω.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Πρίαμος MP3... που βαδίζουμε...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 21:01 Πρίαμος MP3... που βαδίζουμε...
ακριβώς αυτό Κώστα μου. Πού βαδίζουμε....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

Ποτε δεν ειναι αργα για τα γερικα σκυλια, να μαθουν νεα κολπα. :pasok:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 24 Αύγ 2019, 13:59 ...αλλά, θα βρει το δρόμο του για το ζεστό σπίτι. Τη παντόφλα δεν ξέρω πως θα αποφύγω.
Στα 500Ε άκουσα πως θα παίζει η τιμή. Αν ισχύει, δεν ξέρω αν θα πρέπει να αποφύγουμε παντόφλα ή ολόκληρο σκρίνιο με προίκα σερβίτσια :D

Το σποτάκι τα σπάει πάντως:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”