Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
White Wolf

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από White Wolf »

Priamos έγραψε: Παρ 19 Ιούλ 2019, 11:27 Τωρα μαλιστα! Σαφης βελτιωση.
Το λειτουργημα του Τσοβολα, δικαιωνεται και επισημως!

Ποιος τραγουδαει εδω;
Εδω τραγουδαει ο Χαρης με το ονομα...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από theBox »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Παρ 19 Ιούλ 2019, 10:49
"Το ξερω οτι ειναι ο συναγερμος ρε γιδι! Ποιος συναγερμος; Δεν ειναι για φωτια, ουτε για σεισμο...
Δεν επαιζες και κανα τζόκερ...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από rbrigade »

Μας τρολάρεις ρε μπαγάσα; Έτοιμο το είχατε και απλά μας πετάξατε το τυράκι στην αρχή; Επιθετικό promotion; Μίλα ξεκάθαρα!
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από rbrigade »

Και ποιος είναι ο Χάρης;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

[mention]Corum Jhaelen Irsei[/mention] το άκουσα με φουλ ήχο. Κλάσης ανώτερο από το πρώτο τέικ, αλλα δεν έχει να λέει. Η ιδέα, οι στίχοι κ το όλο κόνσεπτ είναι δυνατά από μόνα τους. Μου άρεσε πολύ η αλλαγή στο ρυθμό στα φωνητικά, δλδ δεν είναι αυτό το "τετράγωνο" τετραστιχο που ακούς συνήθως.

Πιστεύω πως αν συνεχίσετε σε αυτό το μοτίβο - κ κρατήσετε το παιδί με τη μπλε ηλεκτρίκ κιθάρα και τη μαπλ ταστιέρα στις επάλξεις σας - το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει.

Τελικά με τη ξεχασμένη βάφλα τι έγινε; Τη φάγατε ή τη βάλετε στη μπότα για muffle? :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από White Wolf »

rbrigade έγραψε: Σάβ 20 Ιούλ 2019, 12:52 Μας τρολάρεις ρε μπαγάσα; Έτοιμο το είχατε και απλά μας πετάξατε το τυράκι στην αρχή; Επιθετικό promotion; Μίλα ξεκάθαρα!
Εμ ναι, να σας εξηγησω, δεν ειναι αυτο που νομιζετε... και ... βασικα, ναι, καπως ετσι εγινε η φαση, αλλα οχι με κακη προθεση.
Πιστεψαμε οτι με αυτην την ιστορια που εσυ λες τι θες και εμεις φτιαχνουμε ακριβως αυτο που ζητησες θα σας πειθαμε αλλα...
White Wolf

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από White Wolf »

Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 20 Ιούλ 2019, 13:09 @Corum Jhaelen Irsei το άκουσα με φουλ ήχο. Κλάσης ανώτερο από το πρώτο τέικ, αλλα δεν έχει να λέει. Η ιδέα, οι στίχοι κ το όλο κόνσεπτ είναι δυνατά από μόνα τους. Μου άρεσε πολύ η αλλαγή στο ρυθμό στα φωνητικά, δλδ δεν είναι αυτό το "τετράγωνο" τετραστιχο που ακούς συνήθως.

Πιστεύω πως αν συνεχίσετε σε αυτό το μοτίβο - κ κρατήσετε το παιδί με τη μπλε ηλεκτρίκ κιθάρα και τη μαπλ ταστιέρα στις επάλξεις σας - το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει.

Τελικά με τη ξεχασμένη βάφλα τι έγινε; Τη φάγατε ή τη βάλετε στη μπότα για muffle? :P
Αρχικα, να πω οτι ναι, ολοι στην μπαντα ειναι γαμάτοι, καταπληκτικοι καλλιτεχνες κλπ κπλ, αλλα εγω ειμαι ο καλυτερος απο ολους, γιατι εγω εκανα αυτο που ειπες, το εκεινο με την "αλλαγή στο ρυθμό στα φωνητικά, δλδ δεν είναι αυτό το "τετράγωνο" τετραστιχο που ακούς συνήθως." γιατι εγω εχω γραψει τις μελωδικες γραμμες των φωνητικων και τους στιχους και ειμαι ο καλυτερος... Ναι, αυτο το ειπα και πιο πριν...

Αυτο παιδι σιγουρα θα το κρατησουμε για παρα παρα πολλους λογους που δεν μπορω να απαρυθμισω τωρα. Για την γαμωσυνη του θα αφησω να μιλησει ο ιδιος, οπως πρεπει να κανει ο καθε σωστος ανθρωπος.

Εκτος λοιπον απο τους στιχους, καμια μελωδικη γραμμη σε φωνητικα και τιποτα τυμπανα, βασικη μου αρμοδιοτητα ειναι να τρωω τις ξεχασμενες βαφλες. Ολες, ακομα και αυτες που εχουν πεσει κατω με την μερεντα να κοιταει στο πατωμα. Καποιος πρεπει να το κανει...
White Wolf

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από White Wolf »

Priamos έγραψε: Παρ 19 Ιούλ 2019, 11:27 Ποιος τραγουδαει εδω;
rbrigade έγραψε: Σάβ 20 Ιούλ 2019, 12:52 Και ποιος είναι ο Χάρης;
Ο Χαρης, ο κουμπαρος μου. Πειτε μου τι θελετε να μαθετε για αυτον να σας τα στειλω.
Αν θετε και φωτο, υπαρχει.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Το ήξερα πως είσαι ο καλύτερος. Βασικά ήμουν σίγουρος! Όσο για τη βάφλα:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από White Wolf »

Ναι, οκ, δε λεω, αλλα αυτα ειναι φλωριες. Ποτε δε τρωω τις βαφλες απο το πατωμα με κουταλι.
Τις τρωω με το στομα μου, που ειναι το μοναδικο καταλληλο οργανο για αυτη τη διαδικασια.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από theBox »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:41

Αυτο παιδι σιγουρα θα το κρατησουμε για παρα παρα πολλους λογους που δεν μπορω να απαρυθμισω τωρα. Για την γαμωσυνη του θα αφησω να μιλησει ο ιδιος, οπως πρεπει να κανει ο καθε σωστος ανθρωπος.

Αφου επεσαν οι μάσκες και αποκαλύφθηκαν και ΟΛΕΣ οι αρμοδιότητες του Corum, να πω λοιπον οτι ΕΓΩ ειμαι αυτο το παιδι με την μπλε ηλεκτρικ κιθάρα (αν και στη μπαντα παιζω με κιτρινη φωσφοριζέ). Και, ναι καμια φορα οι άνθρωποι λένε οτι ειμαι γαμάτος. Καλος ειμαι, αλλά οχι τοσο οσο ο Χαρης (ο κουμπαρος ντε) ο οποιος είναι ο κιθαρίστας που εχει γράψει τη μουσικη και του οποιου η φωνη επιστρατεύτηκε στην Τσοβολέικη βερσιον του κομματιου. Αν δεν βρουμε άλλο (εξισου γαματο) τραγουδιστη, ψήνομαι να τον κρατήσουμε. :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε κουφάλες, έχετε κάνει κόμμα;
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από LuciferSteele »

κομμάτι κομμάτι αποκαλύπτεται το σατανικό σχέδιο!!!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Η νεοσυστατη μπάντα, PROTEAN SHIELD...

Δημοσίευση από Aphelian »

Να πω την αμαρτια μου στο πρωτο βερσιον δεν μπορουσα να παλεψω με τπτ τα φωνητικα και δεν εφτασα καν μεχρι το τελος, σαφεστατα περιπου 300% καλυτερο το νεο δειγμα.

Εν αναμονη!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”