TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα





https://www.facebook.com/TOWERnyc/

Οι TOWER από την Νεόρκη, επιστρέφουν με EP μετά από το εντυπωσιακό ομώνυμο ντεμπούτο του 2016.

Κολασμένο Heavy Metal με γυναικεία φωνητικά. Τσεκάρετε και το ντεμπούτο όσοι δεν το έχετε ακούσει.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από rbrigade »

Τέτοιες μπαντάρες θέλουμε! Επιτέλους κάμποσο ταλέντο!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 00:37 Τέτοιες μπαντάρες θέλουμε! Επιτέλους κάμποσο ταλέντο!
Τσοβόλα εσύ;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Αυτοί που φαίνονται στο βίντεο είναι οι κανονικοί μουσικοί του συγκροτήματος ή κομπάρσοι;
Αυτοί εδώ μετά βίας ξέρουν να κρατάνε τα όργανα!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από Zippo190 »

Πολύ δυνατό το τραγούδι, θα τεσακριστεί άμεσα. Αισθητικά/μουσικά είναι της "σχολής" Savage Master αλλά μια κλάση ανώτεροι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από Priamos »

Με είχε μυήσει στο παρελθόν ο Τσοβόλας, σ' αυτή την κομματαρα:


Τα άλλο που τσεκαρα δεν ήταν τόσο δυνατό και το άλμπουμ δεν το βρήκα στα εγχώρια δισκάδικα.
Το καινούριο είναι κι αυτό πολύ ελπιδοφόρο και η τύπισσα ειναι θεά. Είναι φωνάρα και ενώ είναι ασχημουλα, έχει ωραία ενέργεια και παρουσία και βγάζει κάτι σέξι.
Surreal Killer
White Wolf

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από White Wolf »

Οσο εσεις παιδευεστε να καταλαβετε αν η τυπισσα "αξιζει τον κοπο ή οχι", εγω εχω παρει το τηλεφωνο του παιδιου με τη ραστα και τα γυαλια καρδουλες...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από rbrigade »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 12:50 Οσο εσεις παιδευεστε να καταλαβετε αν η τυπισσα "αξιζει τον κοπο ή οχι", εγω εχω παρει το τηλεφωνο του παιδιου με τη ραστα και τα γυαλια καρδουλες...
Τα ξέρει αυτά ο Βαλεντίνος-Τραμπάκουλας;
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από rbrigade »

Zippo190 έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 09:08 Πολύ δυνατό το τραγούδι, θα τεσακριστεί άμεσα. Αισθητικά/μουσικά είναι της "σχολής" Savage Master αλλά μια κλάση ανώτεροι.
Τι λες βρε κουφέ, ποια σχολή Savage Master και τι ''μια κλάση'', η φάση είναι η μέρα με την νύχτα!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 16:10
Zippo190 έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 09:08 Πολύ δυνατό το τραγούδι, θα τεσακριστεί άμεσα. Αισθητικά/μουσικά είναι της "σχολής" Savage Master αλλά μια κλάση ανώτεροι.
Τι λες βρε κουφέ, ποια σχολή Savage Master και τι ''μια κλάση'', η φάση είναι η μέρα με την νύχτα!
σχολής Savage Master, παραδοσιακό σαβουριασμένο heavy με nwobhm στοιχεία, για να μην πω σχολής Acid. :twisted:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από rbrigade »

Βάλε μπαταρίες στα ακουστικά σου γεράκο!
White Wolf

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από White Wolf »

rbrigade έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 16:09
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 12:50 Οσο εσεις παιδευεστε να καταλαβετε αν η τυπισσα "αξιζει τον κοπο ή οχι", εγω εχω παρει το τηλεφωνο του παιδιου με τη ραστα και τα γυαλια καρδουλες...
Τα ξέρει αυτά ο Βαλεντίνος-Τραμπάκουλας;
Αρπαχτη θα ειναι καλε μου... Ο Τραμπας ειναι θρησκεια.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από Starman »

Με αυτούς δεν είχα ασχοληθεί ποτέ, αλλά μάλλον πρόκειται για λάθος μου. Και τα δύο τραγούδια τρομερά. Το μεν καινούργιο πιο κοντά στο παραδοσιακό μέταλ, με στοιχεία ακόμα και από Scorpions και Y’n’Τ ενώ το Elegy υπερκόμματος όπως είπε και ο Πρίαμος, με την τραγουδίστρια να το ανεβάζει πολλά επίπεδα πάνω. Μιλάμε για φωνάρα που στο συγκεκριμένο τραγούδι οι φωνητικές γραμμές μου θύμισαν ακόμη και Bonnie Tyler στο I Need A Hero. Αισθητικά είναι της Savage Master σχολής, αλλά ως προς τη μουσική είναι χαώδης η διαφορά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από LuciferSteele »

φέρτε τους savage master να τους πουλάνε το merch στις συναυλίες
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TOWER - Tomorrow and Yesterday EP

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Παρ 20 Σεπ 2019, 16:25 Βάλε μπαταρίες στα ακουστικά σου γεράκο!
να κάνουμε γκάλοπ να δούμε τι θα πει ο κόσμος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”