DEELER (US) - In Distant Mirrors

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από CountRaven »

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς γνωρίζετε τους Αμερικανούς (St. Louis, Missouri) DEELER και έχετε ακούσει τα δύο εξαιρετικά LP tapes τους... Αν έχετε έρθει σε επαφή με το υλικό τους τότε σίγουρα γνωρίζετε πως έχουμε να κάνουμε με μια εντελώς ξεχωριστή μπάντα.

Στο τόπικ με το μυστικιστικό ατσάλι θα έπρεπε να έχουν την πρώτη και καλύτερη θέση, να κάθονται στον θρόνο... Μιας και ο ήχος τους συνδυάζει την χρυσή εποχή των Fates με Arch, τους Mystic Force και τους Gargoyle αφήνοντας όμως χώρο και για τον ταξιδιάρικο επικό ήχο των Longings Past -Meadows of Maseilya-.

Μπαντάρα από τις λίγες. Συγκινητικά ποιοτικό song writing, ερμηνεία και μυστικιστική ατμόσφαιρα. Υλικό που μόνο ως κόσμημα για την μουσική μας μπορώ να το χαρακτηρίσω.

Έκαναν 2 LP tapes το πρώτο το 1989 και το επόμενο το 1994. Η Arkeyn Steel συγκεντρώνει τα άπαντα της μπάντας σε ένα διπλό CD. Άφθονα bonus tracks, χορταστικό booklet με info, photos κτλ και φυσικά τα πάντα remastered.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3394
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από Priamos »

Πωωωω...δεν μπορω να ακουσω τωρα, αλλα ανεβασες τρελα τις προσδοκιες. Ποτε βγαινει;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τρί 01 Οκτ 2019, 22:38 Πωωωω...δεν μπορω να ακουσω τωρα, αλλα ανεβασες τρελα τις προσδοκιες. Ποτε βγαινει;
11/10

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από CountRaven »

Εδώ και το review μου:

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από Starman »

Δεν τους ήξερα, αλλά μετά το δείγμα θα τους μάθω σίγουρα. Και μόνο που μπαίνει αυτή η φωνή, λες το θέλω. Λατρεμένη Αμερικάνικη σκηνή.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

DEELER (US) - In Distant Mirrors

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τσουρουφλιστό US
ταγμένοι μέχρι τελευταίας ανάσας
Αμερική μου, ΜΟΝΟ ΕΣΥ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”