Νέες ανακαλύψεις

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Starman »

rbrigade έγραψε: Παρ 04 Οκτ 2019, 18:11
theBox έγραψε: Παρ 04 Οκτ 2019, 08:22 =] Ωραιο, πολυ ωραιο. Θα τσεκαριστει ολος ο δισκος. Εν τω μεταξυ, εκτος απο ashbury, μου θυμησε και τις προσφατες δουλειες του Steve Hackett, καθως και τα τελευταια camel σε ατμοσφαιρα/feeling.
Σήμερα το άκουσα όλο και δυστυχώς εκτός από κάνα δυο ακόμα κομμάτια που διασώζονται τα υπόλοιπα είναι τελείως fillers, σε βαθμό που αρχίζει και χτυπάει άσχημα η παραγωγή, τα φωνητικά κτλ. Κάνα ep 4 κομματιών έπρεπε να βγάλει αντί για δίσκο. Κρίμα και είχα ψιλοενθουσιαστεί...
Το τραγούδι που πόσταρες πάντως είναι βαρβάτο. Ειδικά τα σολίδια που πετάγονται αριστερά - δεξιά. Όσο για το εξώφυλλο και για μας τους cdκηδες φαντάζει γαμιστερό.

JimmyF έγραψε: Παρ 04 Οκτ 2019, 15:44 Τίμιοι Χιλιανοί και με ωραίο lead section στη μέση του κομματιού.
Τίμιο Maidenικό χιτάκι. Είναι προπομπός νέου δίσκου; Ανήκουν ακόμα στην Eat Metal;
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 03 Οκτ 2019, 23:57 Bob Carboni - Rage Against the Night (2019)

Καλά, αν ήταν έτσι όλος ο δίσκος θα σας τα είχα κάνει τσουρέκια, πολύ ωραίο επικό rock τραγούδι το συγκεκριμένο (το λες και λίγο pomp), από έναν τύπο που θυμήθηκε στην σύνταξη να δισκογραφήσει (έχει άλλον έναν δίσκο, αλλά δεν τον έχω ακούσει). Για όσους την βρίσκουν με γεροντίστικες καταστάσεις τύπου τελευταίο Ashbury είναι ότι πρέπει. @CountRaven @vasilis2112



Υ.Γ. Για λέτε εσείς οι βινυλιάκηδες, αν έβγαινε σε LP δεν θα γαμούσε το εξώφυλλο;
Χαχαχα!
Δε ξέρω αν με ταγκαρεις στο «βινυλιακηδες» ή μάλλον στο «γεροντίστικες καταστάσεις»!
Πολύ καλό το τραγούδι πάντως και ισχύει ωραίο εξώφυλλο.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

[mention]vasilis2112[/mention] αφού γουστάρεις ρετρό καταστάσεις και obscure ακούσματα!
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

rbrigade έγραψε: Σάβ 05 Οκτ 2019, 01:49 @vasilis2112 αφού γουστάρεις ρετρό καταστάσεις και obscure ακούσματα!
Μέσα είσια! Χαχαχα!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Πέμ 03 Οκτ 2019, 23:57 Bob Carboni - Rage Against the Night (2019)

Καλά, αν ήταν έτσι όλος ο δίσκος θα σας τα είχα κάνει τσουρέκια, πολύ ωραίο επικό rock τραγούδι το συγκεκριμένο (το λες και λίγο pomp), από έναν τύπο που θυμήθηκε στην σύνταξη να δισκογραφήσει (έχει άλλον έναν δίσκο, αλλά δεν τον έχω ακούσει). Για όσους την βρίσκουν με γεροντίστικες καταστάσεις τύπου τελευταίο Ashbury είναι ότι πρέπει. @CountRaven @vasilis2112



Υ.Γ. Για λέτε εσείς οι βινυλιάκηδες, αν έβγαινε σε LP δεν θα γαμούσε το εξώφυλλο;
Μόλις το άκουσα. Καταπληκτικό κομμάτι και είναι έτσι όπως ακριβώς τα λέει ο Τσοβόλας. Θα παίξει και σε εκπομπή!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 03 Οκτ 2019, 23:57 Bob Carboni - Rage Against the Night (2019)

Καλά, αν ήταν έτσι όλος ο δίσκος θα σας τα είχα κάνει τσουρέκια, πολύ ωραίο επικό rock τραγούδι το συγκεκριμένο (το λες και λίγο pomp), από έναν τύπο που θυμήθηκε στην σύνταξη να δισκογραφήσει (έχει άλλον έναν δίσκο, αλλά δεν τον έχω ακούσει). Για όσους την βρίσκουν με γεροντίστικες καταστάσεις τύπου τελευταίο Ashbury είναι ότι πρέπει. @CountRaven @vasilis2112



Υ.Γ. Για λέτε εσείς οι βινυλιάκηδες, αν έβγαινε σε LP δεν θα γαμούσε το εξώφυλλο;
ρε γαμάει αυτό.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Λοιπόν, όλοι μηνύματα στον Carboni ο επόμενος δίσκος να έχει μόνο κομμάτια σε αυτό το στυλ και εγγυόμαστε την προπώλησή του :D
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

The Deep - Watching You (2019)
Ep με 4 νέα κομμάτια και 4 Live από τον πρώτο δίσκο Premonition. Το παρακάτω είναι από τα live του Premonition. Δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτούς, αλλά μου αρέσει πολύ αυτό που ακούω. Κλασικό heavy metal. Ο τραγουδιστής στα κυβικά που τον θέλει ο Zippo

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Zippo190 »

Η μπάντα υπάρχει από το 1982 σαν Deep Machine, μετά κάποια παλιά μέλη έκαναν τους The Deep. Ωραία μουσική κρίμα που πέρασε απαρατήρητος ο δίσκος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μπόμπα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Το πετάω εδώ γιατί δεν νομίζω να προλάβω να ασχοληθώ σοβαρά, βουλγάρικο heavy metal ψιλοπουκαμισάτο και μελωδικό, δεν είναι φοβερό, δεν είναι για πέταμα (ωραίο σόλο πάντως και αξιόλογα φωνητικά)
Sheki - Miracle (2019)

Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »



Οσοι γουστάρουν τεχνικο, κιθαριστικο black/death με scifi επικάληψη να πατησουν play. Οι υπολοιποι μακρια...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

οκ, αυτό με μία πρώτη επαφή φαίνεται ΔΥΝΑΤΟ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Galaxy - From the Start EP 2019 Australia


Άκουγα νωρίτερα αυτό το EP.
Εύστοχα χαρακτηρίζεται στα σχόλια ως speed/thrash Judas Priest meets Mercyfull Fate.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Shadow Disciples - Shadow Disciples (2019)
Φωνητικά από Chadler Mogel ή από κάποιον σωσία του. Ποιος έχει πληροφορίες για αυτόν τον δίσκο; Οι τύποι είναι οι χειρότεροι που έχω πετύχει στο promotion. Απλά έγραψαν τον δίσκο και τον έβαλαν cd baby και iTunes. Ούτε στην σελίδα στο facebook δεν έχουν στοιχειώδεις πληροφορίες, όπως ποιος καριόλης τραγουδάει

Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”