Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από rbrigade »

Μαύρο φόντο, είχε αυτήν την ασπίδα (;) με το W και πίσω πρέπει να έγραφε And the cannons of destruction have begun. Το μανίκι δεν το πολυθυμάμαι γιατί όπως σου είπα έπεσε ''κούρεμα''. Παίζει να την έχω πετάξει ή να σιγολιώνει παρατημένη στο πατρικό, τις υπόλοιπες τις έχω εδώ και τις βάζω που και που...

Υ.Γ. 98 ή και λίγο πριν η μπλούζα Warlord
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rbrigade την Δευ 12 Φεβ 2018, 00:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:30 Μαύρο φόντο, είχε αυτήν την ασπίδα (;) με το W και πίσω πρέπει να έγραφε And the cannons of destruction have begun. Το μανίκι δεν το πολυθυμάμαι γιατί όπως σου είπα έπεσε ''κούρεμα''. Παίζει να την έχω πετάξει ή να σιγολιώνει παρατημένη στο πατρικό, τις υπόλοιπες τις έχω εδώ και τις βάζω που και που...
Αυτή της Helion ήταν. Ρώτα και Φωτάκη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:13
rbrigade έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:06 Τα ακούω αυτά και δεν μπορώ να καταλάβω που ζούσα, σε κάποιον δικό μου προστατευμένο κόσμο;;; Δεν μπορώ να θυμηθώ πότε πήρα την πρώτη μέταλ μπλούζα μου, πρέπει να ήταν μια Warlord που επειδή κάτι δεν μου άρεσε στα μανίκια έβαλα την μάνα μου να τα κοντύνει και την έκανε σκατά, σε φάση να μην μπορεί να φορεθεί, ίσως αυτό με έσωσε από τραμπουκισμούς, χαχαχαχαχα. Μαζικά αγόρασα μπλούζες σε πολύ μεγαλύτερη ηλικία, μετά τα 20.


Άσε μας ρε Τσοβόλα που μου είχες και Warlord μπλούζα. :P Που τις βλέπαμε μόνο στον ύπνο μας. Λοιπόν ακούστε γρήγορη ιστορία τώρα που είπες μπλούζα Warlord. Μόλις έχει ανοίξει το Metal Era -σίγουρα μετά το 95 ή ΜΕΣΑ στο 1995 ή 1996-. Είχε βάλει τότε διαφήμιση στο Hammer και διαλαλούσε ότι έχει μεγάλη ποικιλία από υλικό. Διαφήμιση ανάλογη με αυτές του Rock City.

Παίρνω λοιπόν και εγώ ο καυλωμένος επαρχιώτης -άρρωστος μέχρι εκεί που δεν παίρνει με Warlord, θα επανέλθω με άλλο story σε αυτό το κομμάτι- και ρωτάω ακριβώς αυτό:

Ακολουθεί πραγματικός διάλογος.

- Ναι καλησπέρα μια ερώτηση να κάνω;
- Ναι φίλε μου, πες μου.
- Μήπως υπάρχει κάποια μπλούζα Warlord;
- Παύση.
- Ναι........ Τώρα την πλέκουμε.
- Κλικ <Κλείσιμο τηλεφώνου>.

ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ 90ς ΚΥΡΙΟΙ.


υγ. Η μπλούζα που λες rbrigade πρέπει να ήταν από Hellion Records το μακρυμάνικο And The Canons Of Destruction Have Began - μόνο με το λογότυπο και με τα W στα μανίκια.

Το metalera τότε το είχε ανοίξει ο Jim Multilator των Rotting Christ, τίμιο αλλά μικρό μαγαζάκι. Είχε πάει ο μπαμπάς μου τότε να μας πάρει εμένα και του bro δώρο γενεθλίων και θυμάμαι που σχολίαζε ότι κάθονταν οι μαντραχαλοι και παίζανε με καρτες magic the gathering προφανώς!!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Σκηνικό αντίστοιχο με Πρίαμου κ μάνα:

1997 ή 1998(;) στη γειτονιά μου αυτοκτόνησε ένα παιδί που είχε λίγα θεματάκια όπως αποδείκτηκε εκ των υστέρων. Ήταν λίγο "τελετουργικό" το όλο σκηνικό: τη προηγούμενη φώναξε τους δύο τους φίλους και τους έκανε από ένα δώρο με την οδηγία "να μην ανοιχτεί μέχρι την επόμενη", κατέβηκε στο υπόγειο του σπιτιού του κ ζωγράφησε κάτι σταυρούς στους τοίχους μαζί με τα ονόματα μερικών μπαντών, πηγε στο δωμάτιο του και έκοψε μερικά ρουχα σε λωρίδες κάνοντας ένα σωρό στη μέση, έβαλε μεταλ να παίζει κ μετά φούνταρε από το μπαλκόνι φορώντας μπλούζα Black Sabbath. Οι λεπτομέριες είναι από τον ένα εκ των δύο φίλων του που ήταν 2 τάξεις μεγαλύτερος μου και σίγουρα θα έπαιξε κ λίγο χαλασμένο τηλέφωνο σε όλο αυτό μιας και δεν τον γνώριζα ή τα άκουσα προσωπικά.

Τα σημαντικά facts που κρατάμε από την ιστορία ήταν ό,τι ένα παιδί που 1) φόραγε μπλούζα black sabbath 2) αυτοκτόνησε.

Ε, μετά από αυτό το μάθανε κ οι γονείς όλων μας στη παρέα κ το αποτέλεσμα ήταν να χάσω "πρόσβαση" στα βυνίλια/κασσέτες Sabbath που είχα για αρκετό καιρό μιας κ η μάνα μου φοβόταν μην έχω την ίδια τύχη χααχα. Μόνο τα 70ς χαρντ/προγκ ροκ που είχα γλύτωσαν από την λογοκρισία και για αρκετό καιρό για να μην με ζαλίζουν έφερνα σπίτι "καμουφλαρισμένα" πραγματα. Πάντως έχω να το λέω ότι η μάνα μοτ το "βρήκε" από τον αδερφό μου λίγα χρόνια αργότερα, όταν έσκασε σπίτι με αφίσα scream bloody gore την οποία κ κρεμασε σε περίοπτη θέση στο δωμάτιο χααχαχα.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από rbrigade »

Και γω έπεσα θύμα τραμπουκισμού από γονείς, χαχαχαχαχα! Κάποια στιγμή που έλλειψα για μέρες από το σπίτι έκαναν φτερά όλα τα Hammer περιόδου 1993-1998... Επίσης είχα δανειστεί μια ροκ εγκυκλοπαίδεια από τον αδερφό μιας συμμαθήτριας και την βρήκε ο πατέρας μου, σάλταρε θεωρώντας ότι είναι αγορασμένη και ότι χάλασα μια περιουσία να την αγοράσω και την έσκισε λες και ήταν ο κουταλιανός (ή όποιος τέλος πάντων ήταν αυτός που έσκιζε τηλεφωνικούς καταλόγους). Συγκεκριμένα έσκισε τον τρίτο τόμο της εγκυκλοπαίδειας, τους άλλους δύο είχα προλάβει να τους επιστρέψω. Έκανα τον κινέζο για αρκετό καιρό, αλλά ο αδερφός της συμμαθήτριας το θυμήθηκε μετά από καιρό και με ρώτησε. Εγώ το έπαιξα ανήξερος σε φάση ''α, δεν στην γύρισα, κάτσε να τσεκάρω'' και μετά του είπα ότι δεν την βρήκα. Η γκαντεμιά είναι μετά από κάναν χρόνο έτυχε να του χάσω κιάλλο βιβλίο! Ντάξει, ήμουν να ανοίξει η γη να με καταπιεί. Ήταν και ακατάδεκτος, δεν δεχόταν να του κάνω κάποιο άλλο βιβλίο δώρο. Χρόνια μετά σε μια έκθεση βιβλίου στην πλατεία Κολοκοτρώνη (αν την λένε έτσι) βρήκα τον συγκεκριμένο τόμο της εγκυκλοπαίδειας και τον αγόρασα με σκοπό να του τον δώσω, αλλά πάλι ο ακατάδεκτος δεν τον ήθελε. Φαντάζομαι τι θα έλεγε από μέσα του....
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από rbrigade »

DSC00260 - Αντιγραφή.JPG
DSC00260 - Αντιγραφή.JPG (64.78 KiB) Προβλήθηκε 4001 φορές
Και η μπλούζα Warlord που έλεγα. Εδώ την φοράει ο αδερφός μου για τις ανάγκες φωτογράφησης για μεταλλική μόστρα στο Myspace, γι' αυτό έκοψα την φάτσα. Διακρίνονται τα ατσούμπαλα κομμένα μανίκια... Να το βάλω και αυτό στους γονεϊκούς τραμπουκισμούς; :D :D :D
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 19:31 Και γω έπεσα θύμα τραμπουκισμού από γονείς, χαχαχαχαχα! Κάποια στιγμή που έλλειψα για μέρες από το σπίτι έκαναν φτερά όλα τα Hammer περιόδου 1993-1998... Επίσης είχα δανειστεί μια ροκ εγκυκλοπαίδεια από τον αδερφό μιας συμμαθήτριας και την βρήκε ο πατέρας μου, σάλταρε θεωρώντας ότι είναι αγορασμένη και ότι χάλασα μια περιουσία να την αγοράσω και την έσκισε λες και ήταν ο κουταλιανός (ή όποιος τέλος πάντων ήταν αυτός που έσκιζε τηλεφωνικούς καταλόγους). Συγκεκριμένα έσκισε τον τρίτο τόμο της εγκυκλοπαίδειας, τους άλλους δύο είχα προλάβει να τους επιστρέψω. Έκανα τον κινέζο για αρκετό καιρό, αλλά ο αδερφός της συμμαθήτριας το θυμήθηκε μετά από καιρό και με ρώτησε. Εγώ το έπαιξα ανήξερος σε φάση ''α, δεν στην γύρισα, κάτσε να τσεκάρω'' και μετά του είπα ότι δεν την βρήκα. Η γκαντεμιά είναι μετά από κάναν χρόνο έτυχε να του χάσω κιάλλο βιβλίο! Ντάξει, ήμουν να ανοίξει η γη να με καταπιεί. Ήταν και ακατάδεκτος, δεν δεχόταν να του κάνω κάποιο άλλο βιβλίο δώρο. Χρόνια μετά σε μια έκθεση βιβλίου στην πλατεία Κολοκοτρώνη (αν την λένε έτσι) βρήκα τον συγκεκριμένο τόμο της εγκυκλοπαίδειας και τον αγόρασα με σκοπό να του τον δώσω, αλλά πάλι ο ακατάδεκτος δεν τον ήθελε. Φαντάζομαι τι θα έλεγε από μέσα του....
Πωωωω ρε φίλε, λες την εγκυκλοπαίδεια του Χάμερ με το μπλε εξώφυλλο;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από rbrigade »

όχι, καμία σχέση, μια φλώρικη mainstream εγκυκλοπαίδεια με τίτλο Rock-Pop-Soul, κάτι τέτοιο. Είχε όλα τα κλασικά ροκ, αρκετά 80's hard rock και απειροελάχιστο metal. Συν φυσικά τα πάντα όλα από disco, soul, pop.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1852
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Xstroyer »

Απ'οτι έχω καταλάβει και σε διάφορες άλλες συζητήσεις, πρέπει να είμαι ο μοναδικός που δεν έπεσε θύμα "τραμπουκισμού" αλλά το αντίθετο αφού η μητέρα μου άκουγε κλασσικό rock και 70s prog (Santana, Pink Floyd κτλ) ενώ ο πατέρας μου ήταν πιο straight rocker με Gary Moore, Rainbow, Saxon κτλ. Παλιοί ραδιοπειρατές, το μεγάλο μέρος της δισκοθηκης τους το είχε κατασχέσει η αστυνομία, αλλά μου είχαν μείνει άπειρες κασέτες τους. Θυμάμαι να μου κάνουν δώρο το "Run For Cover" όταν είχε βγει (γύρω στα 10 μου) και όταν άρχισα να "καταλαβαίνω" και να ακούω συνειδητά μουσική, τα είχα ήδη υποσυνείδητα στο μυαλό μου, οπότε ξεκίνησα από το A και σήμερα (στα 40 μου) μπορώ να πω πως τα έμαθα "σωστά" χαχα! Άρα, υπάρχουν και εξαιρέσεις!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Zippo190 »

O Παρτσαλάκης ο ηθοποιός που έπαιζε με τον Καφετζόπουλο τους παντρεμένους που έχουν ψυχή το έγραψε;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από rbrigade »

Προφητικός ο Παρτσαλάκης με όλα αυτά τα ''live'' Μπίγαλη, Ρακιντζή κτλ που πάνε σχεδόν μόνο μεταλλάδες πλέον. Αλλά οι Cranberries πως ακριβώς ξεφτιλίζουν το metal;
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Κυρ 25 Φεβ 2018, 15:02 Προφητικός ο Παρτσαλάκης με όλα αυτά τα ''live'' Μπίγαλη, Ρακιντζή κτλ που πάνε σχεδόν μόνο μεταλλάδες πλέον. Αλλά οι Cranberries πως ακριβώς ξεφτιλίζουν το metal;
σε αναφορά άσχετου για το heavy metal σε μη μέταλ έντυπο αν θυμάμαι καλά είχε πεί ότι το "Starvation" είναι ασφαλής "metal" επιλογή τρομάρα του
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα

«Ο Σατανάς δοξάζεται μέσα από τους στίχους των τραγουδιών, λατρεύεται από τους οπαδούς της και η ροκ μουσική σπρώχνει τους νέους στη βία, την αυτοκτονία και το έγκλημα». Με αυτήν την κατηγορία στις 11 Μαρτίου 1993 διοργανώθηκε αντι-ροκ εκδήλωση στο Άργος υπό την Υπηρεσία Επιμελητών Ενηλίκων του Νομού Αργολίδας. Θέμα ήταν «η επίδραση της ροκ μουσικής στην εγκληματικότητα των ανηλίκων». ...

http://www.mixanitouxronou.gr/i-diki-ti ... ou-satana/
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Μογγολισμος και Μέταλ στη Μπανανία των 80ς-90ς

Δημοσίευση από Vic »

Τοπικάρα!

Έχω επαφή με τον κόσμο του χέβυ μέταλ από τα χρόνια που ο Κουτουβός έκανε τα πρώτα βήματα, λόγω του μεγάλου μου αδερφού που έγινε χεβυμεταλλάκι το 1985 και λόγω ιδιαιτέρων συνθηκών (ο μικρότερος από 5 παιδιά, τρία αγόρια σε ένα δωμάτιο) "μεγάλωσα" νωρίτερα μιας και τα 5 παιδιά κάναμε όλη την ώρα παρέα (όλοι βγήκαμε με 1 χρόνο διαφορά) - η μεγάλη αδερφή μου ήταν της ποπ (Michael Jackson, Duran Duran, Wham! κλπ, με δισκοθήκη κομπλέ) και ο Αντρέας (ο 2ος μεγαλύτερος) του χέβυ μέταλ όπως είπα. Κλασική παιδεία, Scorpions, World Wide Live η πρώτη βινυλιακή αγορά που την έκανα ΕΓΩ γιατί ο ίδιος ντρεπόταν(!) και έστειλε εμένα στο δισκάδικο, μετά Maiden εμπλοκή, Motorhead και το τελειωτικό χτύπημα το 1986 με το νέο άλμπουμ των Metallica.

Εκείνα τα χρόνια κάθε τεύχος Χέβυ Μέταλ και κάθε αλληλογραφία στο περιοδικό Αγόρι, κάθε κουβέντα που έπεφτες πάνω ήταν βουτηγμένη στην γραφικότητα και τον οτινανισμό αλλά και τον τεράστιο ρομαντισμό. Ο αδερφός μου είχε στείλει και στο Αγόρι με την παρέα του ένα γράμμα που βρίζανε τους "φλώρους", θυμάμαι μια τεράστια υπερηφάνεια τότε. Στα μάτια ενός παιδιού και η μεγαλύτερη μπαρούφα που λεγόταν από το στόμα ενός μεγάλου ήταν άξια προσοχής. Τι να λέμε τώρα, από τον καλύτερο ντράμερ και κιθαρίστα του κόσμου μέχρι τον καλύτερο δίσκο στο χέβυ μέταλ που μπορεί να έγραφε μια διαφήμιση (πιάνανε τόπο οι ατάκες, ήμουν πεπεισμένος για την αξία των Artch ή του Nightfall των Candlemass πριν ακούσω νότα). Φυσικά τα editorial του Πρασούλα που από νωρίς πήραμε χαμπάρι ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά με την πάρτη του. Ο αδερφός μου ερωτεύτηκε τους Metallica, Slayer, Motorhead και προσπέρασε τους Manowar στην μεγάλη διαμάχη τότε οπότε η φαμίλια πήρε θέση από τότε. Δεν ήταν και δύσκολη επιλογή εδώ που τα λέμε. Νωρίς ξέφυγε ο τελευταίος.

Πάντως, για να κλείσω και με ένα αληθινό περιστατικό που πλέον ελπίζω να μην δημιουργήσει πρόβλημα(!) Κάποτε το να βρεις βιντεοκασέτες bootleg από διάφορες μπάντες ήταν πολύ δύσκολο, ειδικά κάτι τοτέμ στυλ Brocas Helm. Θυμάμαι να βλέπω μια συγκεκριμένη ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ στο σπίτι φίλου που με εμπιστευόταν φυσικά. Και με ενημέρωσε για τους όρκους και τις υποσχέσεις που δίνονταν όταν επιτρεπόταν να αναπαραχθεί μια τέτοια κασέτα. Ή όταν ο Tsamis ΟΡΚΙΖΕ κόσμο να μην δώσει παραέξω κάτι ντέμο από αυτά που κυκλοφόρησαν τα προηγούμενα χρόνια. Μια φορά λοιπόν μια βιντεοκασέτα ιερή και όσια έφτασε στα χέρια ενός νέου παιδιού που είχε ερωτευτεί το ξίφος και τον πέλεκυ και παρακαλούσε για τέτοια πράγματα. Γράφτηκε η κασέτα αλλά με την υπόδειξη ότι επ'ουδενί δεν πρέπει να πει σε κανέναν ότι έχει αυτό το πράμα, ούτε καν ότι γνωρίζει ότι υπάρχει τέτοιο πράμα. Αλλά όπως τα φέρνει η ζωή, ένα χρόνο μετά το παιδί αυτό είναι Αθήνα σε λάιβ, πέφτει πάνω σε έναν γνωστό τύπο, πιάνουν την κουβέντα πολύ φιλικά και κάπου εκεί από τον ενθουσιασμό του του ξεφεύγει ότι έχει στην κατοχή του ένα διαμάντι λάιβ κλπ... Οπότε το παιδί σκαλώνει, "πώς το έχεις εσύ αυτό;", "από πού είπαμε ότι είσαι;" και φυσικά έγινε ΘΕΜΑΤΑΡΑ για σπασμένες υποσχέσεις και όρκους κλπ. Σίριους Μπίζνες!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”