Priamos' collection

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Priamos' collection

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Priamos[/mention]

Ανέβασε τη στο https://imgur.com
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Priamos' collection

Δημοσίευση από Starman »

[mention]Heddigan[/mention] , [mention]Priamos[/mention] το καλό και με τους δυο σας είναι ότι ανασύρονται από τα ράφια κυκλοφορίες για ακροάσεις που έχουν χρόνια να βρουν το δρόμο προς τα αφτιά μου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Priamos' collection

Δημοσίευση από Zippo190 »

μεγάλη δισκάρα το Dammaj το έχω και εγώ κάπου χωμένο στην ντουλάπα!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Σάβ 16 Νοέμ 2019, 11:09 @Priamos

Ανέβασε τη στο https://imgur.com
Εληφθη! Οβερ!
https://imgur.com/rQcjJLS

ΥΓ. Πως το κανουμε να φαινεται; Τα δοκιμασα ολα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Heddigan
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 24 Ιούλ 2019, 11:09
Τοποθεσία: Dublin

Priamos' collection

Δημοσίευση από Heddigan »

Priamos έγραψε: Σάβ 16 Νοέμ 2019, 12:51
CountRaven έγραψε: Σάβ 16 Νοέμ 2019, 11:09 @Priamos

Ανέβασε τη στο https://imgur.com
Εληφθη! Οβερ!
https://imgur.com/rQcjJLS

ΥΓ. Πως το κανουμε να φαινεται; Τα δοκιμασα ολα.
Μπορείς να την ανεβάσεις στο https://imgbb.com/. Όταν κάνεις upload, επιλέγεις το HTML full linked και κοπιάρεις το link της φωτο (π.χ. https://i.ibb.co/TKWgDrg/fotografia.jpg). Αυτο το link θα το βάλεις ανάμεσα στα image tags (τρίτο button από το τέλος).
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Εικόνα

Υγ. [mention]Heddigan[/mention] σωραιος! Δεν μου το έδωσε έτσι έτοιμο στο πιάτο, αν και ακολούθησα τις οδηγίες σου, αλλά την βρήκα την άκρη.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Priamos' collection

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Priamos[/mention]

Και στο imgur όταν ανεβάσεις μια εικόνα πας πάνω δεξιά στις τρεις τελίτσες ....

Επιλέγεις Get Share Links

Και από εκεί: BBCode (Forums) - Αντιγράφεις το link που σου δίνει και απλά το κάνεις paste στο εκάστοτε τόπικ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Priamos' collection

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Priamos' collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ντάξει μιλάμε για λατρεία το Dammaj
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Εικόνα

Street Child ‎– Street Child
Label:
Buried By Time And Dust Records ‎– DUST016
Format:
Vinyl, LP, Reissue
Released:
2010/1989

Tracklist
A1 Temple Of Set
A2 Street Child
A3 Erotic Insomnia
A4 Building A Wall
B1 State Of Things
B2 Messiah
B3 Truth

Οπως εχω πει επανειλημμενως σε διαφορες περιστασεις, δεν ειμαι "συλλεκτης" και δεν βλεπω θετικα τον συγκεκριμενο προσδιορισμο. Σιγουρα, υπαρχει μια δοση φετιχισμου μεσα μου, εφοσον ακομα επιζητω εν ετει 2019 το φυσικο προιον, αλλα σιγουρα δε θα υπηρχε ποτέ διλημμα τι να διαλεξω αναμεσα σε μια υπερ-υπερ-υπερκοστολογημενη πρωτη εκδοση, απο μια ωραια περιποιημενη επανακυκλοφορια με εξτρα κομματια, σε λογικη τιμη. Ετσι το 2010 οταν η BBTAD records επανακυκλοφορησε το συγκεκριμενο και οντας σε φαση καταναλωτικης μανιας, το τσιμπησα χωρις δευτερη σκεψη, παρα το γεγονος οτι δεν ημουν ιδιαιτερα fan. Παντως τα bonus (η δευτερη πλευρα) ειναι σε υψηλο επιπεδο και αν καποιος τους γουσταρει, αυτη η επανακυκλοφορια ηταν/ειναι μονοδρομος μια που το original πλησιαζει πολλες φορες το χιλιαρικο (αν και η επανακυκλοφορια, εχει κι αυτη ανοδικες τασεις). Μουσικα, οπως ειπα, τους θεωρω αρκετα υπερεκτιμημενους. Οριστε και δειγμα:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Priamos' collection

Δημοσίευση από theBox »

Επος το dammaj! Το street child το ειχα ξανακουσει καπως, καποτε.... Μουσικα (το κομμάτι) ειναι πολυ καλο αλλα τα φωνητικα ειναι πιο αταιριαστα και αμπαλα και απο συναισθηματικο επικ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Priamos' collection

Δημοσίευση από Starman »

Χτύπημα κάτω από τη μέση ήταν αυτό ρε Πρίαμε. Το έχω στη wantlist χρόνια πριν τη συγκεκριμένη επανακυκλοφορία, αλλά για κάποιο λόγο δεν έπεσε στην αντίληψή μου ποτέ με νορμάλ τιμή. Βολεύομαι με τη “γνωστή” Ελληνική έκδοση. Συμφωνώ ότι είναι υπερεκτιμημένο από μουσικής άποψης, αλλά πιθανολογώ ότι αυτή η εξωφυλλάρα δίνει έξτρα πόντους. Δεν έχω ακούσει τα bonus για να έχω άποψη. Ρε [mention]Xstroyer[/mention] μιας και θίχτηκε το θέμα μήπως να κοιτάξεις πόσο προσοδοφόρο έδαφος υπάρχει για μια πιθανή επανακυκλοφορία και από σας, έστω και σε cd;
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Κυρ 17 Νοέμ 2019, 08:44 Μουσικα (το κομμάτι) ειναι πολυ καλο αλλα τα φωνητικα ειναι πιο αταιριαστα και αμπαλα και απο συναισθηματικο επικ.
Αυτο!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Εικόνα
Dionysus-Vol 2 Excalibur


Label: Jave ‎– TE-051-01
Format:cd, Album, Remastered, Slipcase
Country:
South Korea
Released:
2002/1990
Tracklist
1 Excalibur (Peace Of Mind)
2 Charnel Castle
3 Although You Leave Me
4 잃어버린 영혼들 (Lost Souls)
5 Last Dialy
6 Lessons Of "Poeni" War
7 Songs Of Libery
8 분노의 힘 (Power Of Anger)
9 The Confession Of A Condemned Criminal

Οι Dionysus από τη Ν. Κορέα παίζανε ποιοτικό neoclassical πολύ πριν το είδος γίνει της μόδας.Αυτο είναι το δεύτερο και τελευταίο άλμπουμ της μπάντας από το 1990. Έχω και το πρώτο, αλλά δεν είναι τόσο καλό. Στο δείγμα ακούμε το "Angels Holocaust" ένα χρόνο πριν το κυκλοφορήσουν οι Iced Earth!! Υγ. Εγώ έχω τη Cd επανακυκλοφορία από το 2002.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Priamos' collection

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

ωραίο άλμπουμ, συμφωνώ, αλλά θέλεις να πεις οτι το νεοκλάσσικαλ έγινε "της μόδας" μετά το 90; o_O
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”