Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα




Η Hagthorn από τους Αμερικανούς CHALICE είναι η νέα φωνή των SOLSTICE. Εμφανιζεται ως H. Thorne.

Η μπάντα ανέβασε 2 κομμάτια από το "White Horse Hill" με τα φωνιτικά της.

Τα κομμάτια μου ακούγονται μια χαρά αν και η φωνή είναι αρκετά πίσω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από theBox »

Φαινεται να κολλάει μια χαρά. Δεν τραγουδάει και πολυ "ψηλά" αλλωστε, και αυτο το λεω για καλο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Σάβ 30 Νοέμ 2019, 22:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έλα ρε παιδιά, 2019 γράφει το καλεντάρι, δεν μπορούμενα εχουμε μια μιξη της προκοπής; Αυτό εδώ αγγίζει τα όρια του καραόκε. Όσο κατάφερα να ακούσω δε με τρέλανε, μου φάνηκε απλά ΟΚ. Η τραγουδίστρια μένει μόνιμα US?
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η αμπαλίαση του Walker να βρει ένα τραγουδιστή της προκοπής εδώ και 20 χρόνια, μας έφτασε εδώ
από μένα είναι όχι, είμαι κολλημένος, το ξέρω
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από theBox »

Η αληθεια ειναι πως μετα τη ζημια που παθαμε ακουγοντας τον Rogers (Visigoth) σε εκεινο το βιντεάκι απο ΚΙΤ, δυσκολα ανέχεσαι κάτι λιγότερο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Priamos »

Chalice γαμανε! Ήταν οι επόμενοι που θα παρουσιάσω. Θα ακούσω τα δείγματα και θα επανέλθω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν είναι άσχημο αλλά πολύ κατώτερο των προσδοκιών μου. Ο Walker μάλλον βρήκε γκομενίτσα παρά τραγουδίστρια, δεν εξηγείται αλλιώς. Μου κάνει εντύπωση πάντως που μπάντες σε χώρες όπως η Αγγλία και η Αμερική (όχι η Ισπανία και η Ελλάδα) αναγκάζονται να βρούν τραγουδιστή από την άλλη μεριά του Ατλαντικού!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

H σύγχρονη τάση λοιπόν έπιασε και τους Solstice... Ώρα να διευρύνουν το κοινό τους, να τους μάθει και κανένα νιάτο χα χα χα χα....
Αφού μιλάμε για solstice, το αν κολλά ή όχι η φωνή της είναι δευτερεύον.
Θα μου λείψει η παλικαρίσια φωνή των τελευταίων 2 κυκλοφοριών...
RIP

Yγ. όταν όλοι θα έχουν εκθηλιστεί, θα έχει μείνει μόνος ο De Maio στο μικρόφωνο να τους θυμίζει "You shall die before i die"
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από CountRaven »

Walker ξεκίνησε το κράξιμο:
Read a few childish and over opinionated comments. Funny, you need to aim them at me instead of over on the band page. Tell you what, if you think you can do a better job I'll see you at the next gig where you can take microphone and give me a well deserved laugh. My band. My choice. The best singer got the job. And the only one I wanted to make records with because SHE (get over it) brings something new and in keeping with the musical heritage we forged.

In time honoured tradition. Go Fuck a horse.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από CountRaven »

H σύγχρονη τάση λοιπόν έπιασε και τους Solstice... Ώρα να διευρύνουν το κοινό τους, να τους μάθει και κανένα νιάτο χα χα χα χα....
Το σκέφτηκα και εγώ για λίγο αυτό, κίνηση ματ που μας βάζει και στο συγκεκριμένο ρεύμα του Doom με τα γυναικεία φωνητικά -σκηνικό που μπορεί να το βρούμε σε πολλές παραλλαγές, αλλά η φόρμουλα παίζει όσο να πεις-... Από την άλλη έχουμε και την obscure προϋπηρεσία στους Chalice, οπότε με ένα σμπάρο, δύο τρυγόνια.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
michael.stavrakakis
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2018, 19:41

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από michael.stavrakakis »

Απαράδεκτη μίξη. Δεν μπορώ να πω πως βγάζω ασφαλές συμπέρασμα...αλλά ότι άκουσα σίγουρα δεν μου άρεσε. Χλιαρή επιλογή με "περίεργα" κριτήρια. Επική φωνή χωρίς ίχνος τεχνικής με φάλτσα ... ξανά....και χειρότερη χροιά από τον συμπαθή κατά τ'αλλα Paul Kearns. Ο Rich δυστυχώς φαίνεται να κρατάει μόνος του με τις επιλογές του τη μπάντα του πίσω. Ελπίζω να αποδειχτεί ιδανική επιλογή, αλλά το 1ο άκουσμα είναι πολύ μακριά από αυτό.
Αχ ρε Simon Matravers...λείπεις πολύ ρε φωνάρα!
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Blackwinged »

Τι go fuck a horse έγραψε ο άλλος; Μου θύμισε μία ιστορία που λένε οι παλιοί στο χωριό μου για έναν μπάρμπα, γνωστό παλουκωτή... Όχι με άλογο, αλλά με ζωντανό και αυτός. Προσωπικά μου αρέσει η μίξη αυτή. Ωραία φωνή που πάντα έλεγα, γιατί δεν τον παίρνει στο συγκρότημα, είχε αυτός στους Isen Torr. Διάβασα μόλις όμως πως δυστυχώς σκοτώθηκε σε τροχαίο. Θα δείξει πόσο θα κρατήσει τη νεαρά.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Zippo190 »

Blackwinged έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 23:38 Τι go fuck a horse έγραψε ο άλλος; Μου θύμισε μία ιστορία που λένε οι παλιοί στο χωριό μου για έναν μπάρμπα, γνωστό παλουκωτή... Όχι με άλογο, αλλά με ζωντανό και αυτός. Προσωπικά μου αρέσει η μίξη αυτή. Ωραία φωνή που πάντα έλεγα, γιατί δεν τον παίρνει στο συγκρότημα, είχε αυτός στους Isen Torr. Διάβασα μόλις όμως πως δυστυχώς σκοτώθηκε σε τροχαίο. Θα δείξει πόσο θα κρατήσει τη νεαρά.
Ο Tόνυ Τέιλορ ήταν στους Twisted Tower Dire. Μάλιστα πέρασε και από τους Ballistic του Tom Gatis και τους Custard (!!!) χωρίς να ηχογραφήσει κάτι. Δυστυχώς δεν βρίσκεται ανάμεσα μας πια...R.I.P.
CountRaven έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 22:29
H σύγχρονη τάση λοιπόν έπιασε και τους Solstice... Ώρα να διευρύνουν το κοινό τους, να τους μάθει και κανένα νιάτο χα χα χα χα....
Το σκέφτηκα και εγώ για λίγο αυτό, κίνηση ματ που μας βάζει και στο συγκεκριμένο ρεύμα του Doom με τα γυναικεία φωνητικά -σκηνικό που μπορεί να το βρούμε σε πολλές παραλλαγές, αλλά η φόρμουλα παίζει όσο να πεις-... Από την άλλη έχουμε και την obscure προϋπηρεσία στους Chalice, οπότε με ένα σμπάρο, δύο τρυγόνια.
η obscurίλα των Chalice έγκειται στο γεγονός ότι ο δίσκος κυκλοφόρισε από τον Alone! :twisted:

Καλός μαλάκας επίσης ο Walker, που κάθεται και απαντάει στα σχόλια. Φυσικά αν κυκλοφορίσει δίσκο με αυτό τον ήχο τότε του αξίζουν μούτζες, Επίσης ο καθένας έχει δικαίωμα στην γνώμη του, το δράμα στα σόσιαλ μύδια λες και είναι μεσημεριανάδικο το κάνει χειρότερο. Γελάει ο κόσμος.

...Φυσικά ελπίζω σε καλό δίσκο....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από Blackwinged »

[mention]Zippo190[/mention] Και μάλλον πάει να παίξει το χαρτί "πολιτικλη κορρεκτ" εκεί που γράφει με κεφαλαία το φύλο της. Θα δείξει, διότι σε κακές κρίσεις/αποφάσεις είναι άξιος πρωταθλητής. Βέβαια εμένα, επαναλαμβάνω μου άρεσε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Hagthorn των CHALICE στους SOLSTICE

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”