LuciferSteele's Collection

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
στα τέλη των 80ς ο Sinner έβαλε τους Sinner στον πάγο και το 1990 έκανε δισκογραφικό καμπάκ σαν Mat Sinner (λολ) με ολοκαίνουργιο line-up. ασχολίαστο το ότι αμέσως μετά ξαναέκανε τη μπάντα ως Sinner κρατώντας το line-up (και μερικοί από αυτούς τους μουσικούς τον συνοδεύουν ακόμα και στους Primal Fear).
Καλοπαιγμένο, τσαχπίνικο, με τα γρήγορα τευτονικά του αλλά και τα mid tempo anthems. αγορασμένο στο πάλαι ποτέ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ δισκάδικο Second Hand Records της Στουτγκάρδης όπου έχω κάνει φοβερές αγορές τα παλιά χρόνια.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Zippo190 »

είναι πιο τσαχπίνικο από τα κανούρια του Sinner;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σίγουρα είναι πολύ πιο εμπνευσμένο και φρέσκο, στα τελευταία ο Sinner κουράζει
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
όνομα και πράγμα το Looks Like Trouble του Danny Spanos, άλλο ένα εύρημα στο Second Hand και άμεσος έρωτας με το θεικό εξώφυλλο Σταματηγονίδειας έμπνευσης. Ο κύριος Σπανός είναι γνωστός ως ο πρώτος ερμηνευτής του υπερχιτ Hot Cherie το οποίο έκαναν γνωστό οι Hardline. στο συγκεκριμένο άλμπουμ έχουμε ηχηρές συμμετοχές από Dana Strum, Frankie Banali, Rick Derringer, Ron Mancuso. Τίμιο αμερικάνικο ραδιοφωνικό hard rock το οποίο περιέχει ένα άλλο χιτάκι, το Lorraine. αλλά και τελείως μάπα να ήταν, όποιος φοράει σακάκι πάνω στο γυμνό του αποτριχωμένο δέρμα, έχει την αδιαπραγμάτευτη αγάπη μας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
White Wolf

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από White Wolf »

Προσπαθω να διαβασω τι γραφεις αλλα με αποσπα το εξωφυλλο.
Μονο αν εχεις γραψει κατι τυπου "και τελείως μάπα να ήταν, όποιος φοράει σακάκι πάνω στο γυμνό του αποτριχωμένο δέρμα, έχει την αδιαπραγμάτευτη αγάπη μας" μπορω να συμφωνησω.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

νομίζω κολάει να βάλω και αυτό εδώ, για όποιον δε βαριέται να με βλέπει να μπλαμπλάρω για κανένα τέταρτο παρουσιάζοντας το τοπ 10 της συλλογής μου
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
το 1987, μία παρέα 5 Γερμανών (από αυτούς που πιθανότατα ήταν 24 χρονών αλλά στις φώτο έβγαιναν σαν 44) κυκλοφόρησαν αυτό το αυτοχρηματοδοτούμενο ΕΡ και μετά εξαφανίστηκαν λες και μπήκαν σε κάποια σπηλιά του Dark. δεν μας έλειψαν βέβαια γιατί αυτό το πρωτόλειο hard n heavy που έπαιζαν ακουγόταν παλιακό ακόμα και για κείνη την εποχή. στοιχεία από early Scorpions (χωρίς κιθαριστικές εξάρσεις).
οι γραφίστες πιθανότατα είχαν απεργία εκείνη την εποχή
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 01:50 νομίζω κολάει να βάλω και αυτό εδώ, για όποιον δε βαριέται να με βλέπει να μπλαμπλάρω για κανένα τέταρτο παρουσιάζοντας το τοπ 10 της συλλογής μου
ρε άθεε Iced Earth πάνω από Vicious Rumors, Savatage και Helstar; Μην μου ξαναμιλήσεις σου κρατάω μούντρα. :evil: :evil: :evil: :evil:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
Μία δισκόβολτα στο Record Surplus του Los Angeles μπορεί να έχει άρωμα Ελλάδας. το ωραιότατο Gilgamesh 7" των Agatus στην έκδοση του χρυσού βινυλίου (δεν θα πω σκατουλί για να μην με περάσετε για πεζό άνθρωπο) για 4,50 ντάλαρς.
Άγκατους + Σάντα Μόνικα μπούλεβαρντ = LFE
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
Μεγάλη Βρετανία 1989, ο μικρός αδερφός του Steve Grimmett, Mark, ζηλεύει την καριέρα του Βαγγέλη του Βενιζέλου αλλά στην πράξη αποτυγχάνει να παρουσιάσει κάτι αντάξιο. Συμπαθητικό αλλά εν μέρη ερασιτεχνικό, δανείζεται τις εμπορικές στιγμές των Grim Reaper και λοξοκοιτάει προς Αμερική
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 11:20 Εικόνα
Μία δισκόβολτα στο Record Surplus του Los Angeles μπορεί να έχει άρωμα Ελλάδας. το ωραιότατο Gilgamesh 7" των Agatus στην έκδοση του χρυσού βινυλίου (δεν θα πω σκατουλί για να μην με περάσετε για πεζό άνθρωπο) για 4,50 ντάλαρς.
Άγκατους + Σάντα Μόνικα μπούλεβαρντ = LFE
το sticker στο γάμησε
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 13:48 Εικόνα
Μεγάλη Βρετανία 1989, ο μικρός αδερφός του Steve Grimmett, Mark, ζηλεύει την καριέρα του Βαγγέλη του Βενιζέλου αλλά στην πράξη αποτυγχάνει να παρουσιάσει κάτι αντάξιο. Συμπαθητικό αλλά εν μέρη ερασιτεχνικό, δανείζεται τις εμπορικές στιγμές των Grim Reaper και λοξοκοιτάει προς Αμερική
αγνοούσα και θα προσπεράσω απ οτι διαβάζω
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Spyros »

Το ότι άνοιξα το thread να διαβάσω ενώ άκουγα Aquila και το είδα μπροστά μου με ξεπερνάει!
Ωραίες επιλογές γενικότερα και πολύ καλό και το βιντεάκι με εξαιρετικές επιλογές αν και εγώ δεν θα έβαζα το Dark Saga τόσο ψηλά. Σίγουρα πάντως άφησε πολύ σοβαρό στίγμα στη μουσική μας.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 01 Δεκ 2019, 01:50 νομίζω κολάει να βάλω και αυτό εδώ, για όποιον δε βαριέται να με βλέπει να μπλαμπλάρω για κανένα τέταρτο παρουσιάζοντας το τοπ 10 της συλλογής μου
Σοκ! Ρεσιτάλ κακογουστιάς!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Βλέπε να μαθαίνεις πως παίζεται η μπάλα τσοβόλα γιατί τόσο καιρό παλεύεις με το μπάντμιντον
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”