FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από CountRaven »

Για να μην ξεχνιόμαστε. 20δα το minimum. Μέχρι όσο γουστάρει ο καθένας. Θα τις κάνω ένα ωραίο άρθρο για το site μόλις ολοκληρωθούν.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

Περιμενω το HALLAS πρώτα...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Κυρ 08 Δεκ 2019, 09:47 Θα τις κάνω ένα ωραίο άρθρο για το site μόλις ολοκληρωθούν.
Πολυ καλη ιδέα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από rbrigade »

Θα το αφήσετε ανοιχτό για κάναν μήνα; Να προλάβω και γω καμιά φιλική συμμετοχή...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

Α οκ, βλεπω Hallas θα βγει αρχες Ιανουαριου, οπότε λογικά εγω ειμαι ετοιμος, αν δεν βγει κανενα υπερ-επος τις τελευταιες 20 μέρες, τοτε η λιστα ειναι η παρακάτω...

1 Atlantean Kodex - The Course of Empire
2 Horizons End - The Skeleton Keys
3 Mega Colossus - V
4 Gloryhammer - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
5 Lord of Light - Morningstar
6 Lunar Shadow - The Smokeless Fires
7 Starborn - Savage Peace
8 Orodruin - Ruins of Eternity
9 Thornbridge - Theatrical Masterpiece
10 Gothic Stone - Haereticus Empireum
11 Mirror - Pyramid of Terror
12 Ancient Empire - Wings of the Fallen
13 Hess - Harpokrates
14 Traveler - Traveler
15 Sangreal - Sangreal
16 Tool - Fear Inoculum
17 Arch Matheos - Winter Ethereal
18 Mortanius - Till death do us part
19 Angel Witch - Angel of Light
20 Capila Ardiente - The Siege

Σε γενικές γράμμες η περσινη χρονια μου ειχε φανει πιο "δυνατη" all around, αλλά και φέτος σχετικα καλα πηγαμε.

Υ.Γ. Ειδική μνεία πρέπει να γίνει στο Crypt Sermon που θα μπορουσε να ηταν απο τα καλύτερα της χρονιάς αν δεν τραγούδαγε κροκόδειλος από πάνω.

Υ.Γ.2 Πολυ ψηλα σε ακροασεις και καρδουλες, δυο περσινες κυκλοφοριες που δυστυχως μολις φέτος πηρα χαμπάρι (Ice Sword - Dragon Magic και New light Choir - Torchlight)

Y.Γ.3 Συγκρατημένη αγαπη στα εκτος 20αδας αλλά αρκετα αξιόλογα Tanith, Riot City και Skelator. Αντε και οριακα Slough Feg.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Κυρ 08 Δεκ 2019, 19:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε σεις, αφήστε να βγει ο χρόνος, έχετε σχεδόν έναν μήνα για να αξιολογήσετε το υλικό
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

Ποιο υλικο; Των κυκλοφοριων του Δεκεμβρή; Ολες οι αλλες (που εχω ακουσει) εχουν ήδη αξιολογηθει. Ποτε άλλωστε δεν πιανω σβαρνα στο τελος της χρονιας να καλυψω κενα. Συνηθως οτι μπαινει στη λιστα, τονεχω ήδη λιωσει στις ακροασεις.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από rbrigade »

Ναι, του Νοέμβρη δηλαδή πρόλαβες και τα άκουσες καλά; Με αυτό που κάνετε ευνοείτε τους δίσκους που βγαίνουν νωρίς στην χρονιά.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από Coroner »

Παει και αντιθετα βεβαια, οτι στα πιο προσφατα δεν εχει καταλαγιασει ή ξεφουσκωσει καποιος δισκος, οποτε μπορει να πρμοδοτηθουν τα πιο προσφατα
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από CountRaven »

Ανοιχτό θα είναι το τόποι μην σκας αγαπητέ [mention]rbrigade[/mention].
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από rbrigade »

Coroner έγραψε: Κυρ 08 Δεκ 2019, 21:46 Παει και αντιθετα βεβαια, οτι στα πιο προσφατα δεν εχει καταλαγιασει ή ξεφουσκωσει καποιος δισκος, οποτε μπορει να πρμοδοτηθουν τα πιο προσφατα
Πολύ σωστός! Γι' αυτό λίστες 2019 τον Μάρτη του 2020! Ευχαριστώ για την παρέμβαση! :D
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από Starman »

rbrigade έγραψε: Κυρ 08 Δεκ 2019, 19:12 Ρε σεις, αφήστε να βγει ο χρόνος, έχετε σχεδόν έναν μήνα για να αξιολογήσετε το υλικό
Εδώ ο [mention]rbrigade[/mention] έχει ένα δίκιο. Πιθανότατα στη δική μου λίστα να μπουν για παράδειγμα Gothic Stone και Crystal Eyes, τα οποία όμως θα έχω στα χέρια μου σε 10 – 15 μέρες. Στην καλύτερη, μέχρι να τα ακούσω και να τα αξιολογήσω σωστά θα περάσουμε στο νέο έτος, άρα λίστα κατά τις 10 του Γενάρη. Φυσικά υπάρχουν πολλά περισσότερα φετινά που θα αποκτηθούν στο μέλλον άρα κενά και αστοχίες θα υπάρχουν. Η λίστα θα αφορά ότι πραγματικά έχω ακούσει καλά.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

Εμ κι εσεις το παιζετε πιουριστες και δεν κατεβάζετε μπ3ς να το ακουσετε 1 και 2 μηνες πριν την απόκτηση τους. :D :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από Starman »

theBox έγραψε: Δευ 09 Δεκ 2019, 12:42 Εμ κι εσεις το παιζετε πιουριστες και δεν κατεβάζετε μπ3ς να το ακουσετε 1 και 2 μηνες πριν την απόκτηση τους. :D :P
Αυτά είναι για εσάς τους νέους. :) Εγώ ξέρω ότι πρέπει να το αγοράσω, να το βάλω στο στέρεο και να το ακούσω σε τουλάχιστον δύο μέτρα απόσταση από το κινητό και τον υπολογιστή. Μου αρέσει δεν μου αρέσει θα το ακούσω τουλάχιστον 7 φορές (εδώ σε παραπέμπω στο τοπικ με τα ψυχαναγκαστικά) και μετά θα βγει η ετυμηγορία. Από yt ακούω μόνο τα video που επιλέγονται για προώθηση. Δεν κατεβάζω ποτέ μουσική.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

FORGOTTEN SCROLL - Best of 2019 - Lists

Δημοσίευση από theBox »

Starman έγραψε: Δευ 09 Δεκ 2019, 12:36 Πιθανότατα στη δική μου λίστα να μπουν για παράδειγμα ... και Crystal Eyes
Ωπ! Να μια παράληψη. Αυτο ειχα την εντυπωση πως θα κυκλοφορησει λιγο αργοτερα, τελικα ειναι ήδη εδω. Κατσε να κατεβασω κανα μπ3 να δω αν όντως θα εμπεινε στην λιστα...και για να το μαθω απ'εξω βρε αδερφε, στην περιπτωση που όντως θελω να το αγοράσω. :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”