Τι ακούτε τώρα;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Blackwinged »

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Blackwinged έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 18:45
οριακά απάλευτο το Haunt. Μερικά καλά riffs, αλλά φωνή, ήχος τα πάντα ξενέρωτα όσο δεν πάει. Σχεδόν νυσταλέο. :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Starman »

[mention]vasilis2112[/mention] έχεις δίκιο που το αναφέρεις με θυμό, από ότι κατάλαβα. Η απάντηση που σου έδωσαν ήταν εντελώς προχειροανεύθυνη, αν υπάρχει τέτοια λέξη. Από τη στιγμή που το βινύλιο επανήλθε στη ζωή μας, πρέπει όλες οι κυκλοφορίες, τουλάχιστον από τις δισκογραφικές, να υπάρχουν και στα δύο format. Αντίστοιχο ξενέρωμα έφαγα για παράδειγμα τελευταία με το Solicitor που κυκλοφόρησε μόνο σε βινύλιο, αν και εγώ προτιμώ το cd για λόγους που έχω αναφέρει αλλού. Αυτό το θέμα οι εταιρίες πρέπει να το δουν σοβαρά, σφαιρικά και μακροπρόθεσμα. Να γίνει κάτι σαν κανόνας.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Starman έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 20:25 @vasilis2112 έχεις δίκιο που το αναφέρεις με θυμό, από ότι κατάλαβα. Η απάντηση που σου έδωσαν ήταν εντελώς προχειροανεύθυνη, αν υπάρχει τέτοια λέξη. Από τη στιγμή που το βινύλιο επανήλθε στη ζωή μας, πρέπει όλες οι κυκλοφορίες, τουλάχιστον από τις δισκογραφικές, να υπάρχουν και στα δύο format. Αντίστοιχο ξενέρωμα έφαγα για παράδειγμα τελευταία με το Solicitor που κυκλοφόρησε μόνο σε βινύλιο, αν και εγώ προτιμώ το cd για λόγους που έχω αναφέρει αλλού. Αυτό το θέμα οι εταιρίες πρέπει να το δουν σοβαρά, σφαιρικά και μακροπρόθεσμα. Να γίνει κάτι σαν κανόνας.
Όχι φίλε μου, παρεξήγηση. Δεν έχω κανένα θέμα, απλά το ανέφερα για κάποιον άλλον που τυχον ενδιαφέρεται καθώς πήρα απάντηση σήμερα ενώ είχα στείλει από τότε που το συζητούσαμε εδώ! Είμαι συνηθισμένος σε αυτή την κατάσταση καθώς ειδικά παλιότερα όπως καλύτερα ξερεις το CD ήταν προτεραιότητα έναντι του βινυλίου. Και να σου πω την αλήθεια το βρίσκω και λογικό παρ όλο που αγοράζω βινύλια.
Ξενέρα μπορεί ναι, θυμό σίγουρα όχι!
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Επίσης παίζει αυτό: https://www.doubletroubleproductions.ne ... madness-cd
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Blackwinged »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 19:47
Blackwinged έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 18:45
οριακά απάλευτο το Haunt. Μερικά καλά riffs, αλλά φωνή, ήχος τα πάντα ξενέρωτα όσο δεν πάει. Σχεδόν νυσταλέο. :toothy:
Γι΄αυτό και πολλούς άλλους λόγους ΑΠΕΧΩ συνειδητά από τη Zippoμαχία. Ξέρω πως ακόμη και αν παίξω καλά, ο κόρακας είναι εκεί για να με χαντακώσει.... :)
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Starman »

vasilis2112 έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 21:26 Επίσης παίζει αυτό: https://www.doubletroubleproductions.ne ... madness-cd
Τα έχουμε ξαναπεί. Μεγάλη δισκάρα. Όποιος δεν το έχει ας το κάνει δώρο στον εαυτό του, μιας και το βρήκες.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Εγώ έχω την προηγούμενη έκδοση βινύλιο το mindslave. Σκέφτομαι όμως να πάρω κι αυτό το bundle. 50$ για βινύλιο και CD including shipping από το US είναι καλή τιμή νομίζω.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Blackwinged έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 21:47
Zippo190 έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 19:47
Blackwinged έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 18:45
οριακά απάλευτο το Haunt. Μερικά καλά riffs, αλλά φωνή, ήχος τα πάντα ξενέρωτα όσο δεν πάει. Σχεδόν νυσταλέο. :toothy:
Γι΄αυτό και πολλούς άλλους λόγους ΑΠΕΧΩ συνειδητά από τη Zippoμαχία. Ξέρω πως ακόμη και αν παίξω καλά, ο κόρακας είναι εκεί για να με χαντακώσει.... :)
Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι στα challenges
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Hunter - Hunter (2019)
Δεν είναι κακό... Κλασικό heavy metal που βαράει δυνατά, αγριεμένα φωνητικά, ψιλοχύμα αλλά με καλογραμμένα ριφ και φωνητικές γραμμές

Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

The Nightmare Stage - When the Curtain Closes (2019)
Scott Oliva στα φωνητικά, καλός USPM shouter, το συγκεκριμένο είναι πιο prog, συμφωνικό, σκοτεινό αλλά καλό χιτάκι, δεν το ξετίναξε αδίκως ο Κόμης στις εκπομπές του
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Τι λέτε ρε, πως μας ξέφυγε αυτό; Pure Steel βλέπω κιόλας. Πότε είπαμε ότι θα έχουν προσφορές;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Πάντα πιστοί σε Scott Oliva και πάντα θα αναρωτιόμαστε πως θα ήταν το Under a Savage Sky του Περούκα αν το είχε ηχογραφήσει τελικά αυτός
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Silver Bullet - Mooncult (2019)
Θυμίζει λίγο από Scanner βεντουζάρισμα με Blind Guardian χορωδιακά

Άβαταρ μέλους
Gutz
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ 23 Δεκ 2019, 20:43

Τι ακούτε τώρα;

Δημοσίευση από Gutz »

Blast from the past

Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”