The ONE band THEY love

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από JimmyF »

Sabaton

Το προσπάθησα, άκουσα-ξανάκουσα αλλά απλά δεν...οκ, χαριτωμένα σημειάκια (χιλιοπαιγμένα βέβαια), φιρουλί φιρούλό επικορεφρενάκια με την ευγενική συνεισφορά της χορωδίας του Τζουργκάρντεν , φωνή που δεν την παλεύω (βάλε και την προφορά μέσα και ειδικά στις λέξεις με 'r') συν την πλαστικοπαραγωγή=Auf wiedersehen.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από CountRaven »

ΕΚΛΑΨΑ με φιρουλί φιρουλό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από LuciferSteele »

προσωπικά μου φαίνεται πολύ χειρότερο το Running Wild του Κόμη από το Iron Maiden του Σκρολλ οι οποίοι εννοείται πως είναι οτι πιο υπερτιμημένο έχει βγει ποτέ. ωραίοι είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.
προσωπικά απορώ τι μπορεί να βρίσκει κάποιος στους Sodom και τους Celtic Frost
αλλά επειδή είπατε ΜΙΑ μπάντα, Σόντομ. Μακράν οι χειρότεροι του Ευρωπαικού θρας, ατσούμπαλοι, προβλέψιμοι, βαρετοί. χίλιες φορές Kreator, Destruction, Tankard εννοείται
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
White Wolf

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από White Wolf »

Οντως οι Iron Maiden ειναι η πιο υπερτιμημενη μπαντα. Εχει χιλιαδες φορες μικροτερη αξια απο την αξια που της αποδιδουν, και παλι ειναι, με διαφορα, η καλυτερη Μεταλ μπαντα ολων των εποχων. Κατι Μανογουορ δεν ειναι ουτε σκατο στο παπουτσι τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από LuciferSteele »

όντως υστερούν πολύ σε μάρκετινγκ σκιλς αλλά δώσε λίγο λάσκα, ένας άνθρωπος είμαστε στην ουσία, όχι στρατός από μανατζαραίους
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
White Wolf

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από White Wolf »

Μου αρεσει οταν κανεις οτι δεν καταλαβαινεις. Μουσικα και δημιουργικα οι Iron Maiden ειναι με γιγαντιαια διαφορα καλυτεροι.
Ή μηπως το Iron Maiden και τα επομενα 5 βγηκαν απο μια στρατια μανατζαραίους;;
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από Blackwinged »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 18 Δεκ 2019, 18:41 προσωπικά μου φαίνεται πολύ χειρότερο το Running Wild του Κόμη από το Iron Maiden του Σκρολλ οι οποίοι εννοείται πως είναι οτι πιο υπερτιμημένο έχει βγει ποτέ. ωραίοι είναι αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.
προσωπικά απορώ τι μπορεί να βρίσκει κάποιος στους Sodom και τους Celtic Frost
αλλά επειδή είπατε ΜΙΑ μπάντα, Σόντομ. Μακράν οι χειρότεροι του Ευρωπαικού θρας, ατσούμπαλοι, προβλέψιμοι, βαρετοί. χίλιες φορές Kreator, Destruction, Tankard εννοείται
Φίλε μου οι Celtic Frost είναι για εμένα από τα κορυφαία με διαφορά συγκροτήματα. Θες από καφρίλα, θες σε επιρροή σε ΠΑΡΑ πολλά. Επίσης οι Sodom έχουν δισκάρες και δεν έχουν κακή στιγμή. Μέτριες κυκλοφορίες ναι. ΠΑΝΤΑ σύμφωνα μα τα γούστα μου. Το Into the Pandemonium είναι έπος επών. Οι Tankard είναι όντως υποτιμημένοι. Αυτοί και αν δεν έχουν κακή στιγμή στη δισκογραφία τους. Το προσωπικό μου αγαπημένο είναι το Open All night.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από LuciferSteele »

είπαμε, καλή μπάντα οι μέηντεν, σε ένα δίκαιο σύμπαν θα άνοιγαν τις συναυλίες των Riot
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από rbrigade »

Καλλιτεχνικά οι Riot ξεπέρασαν τους Maiden μόνο από το 90 έως το 99, σε μια περίοδο που το στάτους και των δύο είχε πια κριθεί οριστικά. Στα 80's τους κοντράρισαν 81-84-88, αλλά ειδικά 84-88 δες τι έβγαζαν οι Maiden...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από theBox »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τετ 18 Δεκ 2019, 19:12 Μου αρεσει οταν κανεις οτι δεν καταλαβαινεις. Μουσικα και δημιουργικα οι Iron Maiden ειναι με γιγαντιαια διαφορα καλυτεροι.
Ή μηπως το Iron Maiden και τα επομενα 5 βγηκαν απο μια στρατια μανατζαραίους;;
Τα επόμενα 6.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
White Wolf

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από White Wolf »

Δεν υπαρχει μπαντα της δεκαετιας του 80 που να στεκεται επαξια διπλα στους Μειντεν.
Οι Riot γαμανε αδιαμφισβητητα, αλλα και παλι οχι.

Και νταξει ο Σκρολις, δεν περιμενα να ειναι Μειντενας με την καμια,
και λεει δυο τρια πραματακια που εχουν λογικη για το πως εφτασε στο σημειο να πει, αντε γαμηθειτε και εσεις και οι Μειντεν.

[mention]LuciferSteele[/mention]
Να πεις γιναν επιχειρηση απο καποιο σημειο και μετα; να σου πω ναι.
Να πεις οτι μετα το 90 δεν πηγε καλα το πραμα; να σου πω ναι, αλλοι θα διαφωνησουν, εγω θα ειμαι μαζι σου.
Να μου πεις δε μου αρεσουν οι Μειντεν; να σου πω ναι ρε φιλε, ο καθενας οτι γουσταρει

Αλλα υπερεκτιμημενοι, οχι καλε μου, γουτσου γουτσου, και ειδικα απο τον αρχοντα της υπερεκτιμησης.
White Wolf

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από White Wolf »

theBox έγραψε: Τετ 18 Δεκ 2019, 23:09
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τετ 18 Δεκ 2019, 19:12 Μου αρεσει οταν κανεις οτι δεν καταλαβαινεις. Μουσικα και δημιουργικα οι Iron Maiden ειναι με γιγαντιαια διαφορα καλυτεροι.
Ή μηπως το Iron Maiden και τα επομενα 5 βγηκαν απο μια στρατια μανατζαραίους;;
Τα επόμενα 6.
ενταξει, πηγα να το παιξω πρωτοδισκακιας... τα επομενα 6
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από trigger »

Ρε τι ασχολείστε, δωστε του καμιά κοπια μειντεν να δείτε πως θα αρχίσει να χορεύει. Λογαριάζει για τους μειντεν ξεχωρίζοντας το μουσικό περιεχόμενο των δίσκων από ολα τα άλλα, άνθρωπος που θέλει να παίξει Ντονινκτον με τους Ανωριμους....
White Wolf

The ONE band THEY love

Δημοσίευση από White Wolf »

Οι Μειντεν να ανοιξουν τους Ανωριμους, αυτο να το καταλαβω.
Και αυτο δεν το λεω με κανεναν ιχνος φανμποισμου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”