Astral Doors

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Astral Doors

Δημοσίευση από rbrigade »

Σημαντική μπάντα για τα 00's στον χώρο του heavy/power, κατάφεραν να συνδυάσουν ισόποσα το παραδοσιακό με το σύγχρονο. Μέχρι και τον τέταρτο δίσκο πήγαιναν τρένο, μετά άρχισαν τα σκαμπανεβάσματα. Ο τελευταίος δίσκος είναι ωραίος, έχει δυνατές σουξεδάρες και περιέργως αρκετά τσαχπίνικα πλήκτρα και 2-3 κομμάτια μελωδικής/εμπορικής αντίληψης (φάση Dio/Pretty Maids). Για πείτε γνώμες, αγαπημένους δίσκους κτλ

Δισκογραφία (μόνο full length)
2003 Of the Son and the Father
2005 Evil Is Forever
2006 Astralism
2007 New Revelation
2010 Requiem of Time
2011 Jerusalem
2014 Notes from the Shadows
2017 Black Eyed Children
2019 Worship or Die
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Astral Doors

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μέχρι και το Jerusalem τους παρακολουθούσα στενά. μετά μοιραία τους έχασα. δισκάρες όλα μέχρι τουλάχιστον το Requiem
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Astral Doors

Δημοσίευση από Priamos »

Εχω κανα δυο τρια αλμπουμ , αλλα μου αρεσουν κυριως κομματια. Το Astralism πιστευω οτι ειναι το πιο ολοκληρωμενο τους.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Astral Doors

Δημοσίευση από Zippo190 »

Όταν τους πρωτοάκουσα μου είχε φανεί εξωπραγματικό γιατί δεν ήταν τεράστιο όνομα στο Underground. Αντίθετα δεν τους είχα δει ποτέ σε κανένα fanzine!

Τίμια μπάντα με καλές κυκλοφορίες και πολύ δυνατά κομμάτια. Κάπου κάνουν κοιλιά αλλά με τόση παραγωγή είναι λογικό.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Astral Doors

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

για να πω την αλήθεια μου παρότι θεωρητικά το συγκρότημα παίζει ακριβώς στον ήχο που μου αρέσει και με ένα τραγουδιστή στον οποίο έχω αδυναμία, παρόλα αυτά ποτέ δεν μου έκαναν κλικ. Οχι οτι ειναι άσχημοι, απλά για κάποιο λόγο έβρισκα τα αλμπουμ τους πολύ χλιαρά. Τους έχω δει και live πάντως, εγώ με άλλους 10, από τα live με την μικρότερη προσέλευση που έχω πάει ποτέ και θα έλεγα πως δεν αξίζουν κάτι τέτοιο
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Astral Doors

Δημοσίευση από rbrigade »

Zippo190 έγραψε: Τετ 08 Ιαν 2020, 10:33 Όταν τους πρωτοάκουσα μου είχε φανεί εξωπραγματικό γιατί δεν ήταν τεράστιο όνομα στο Underground. Αντίθετα δεν τους είχα δει ποτέ σε κανένα fanzine!

Τίμια μπάντα με καλές κυκλοφορίες και πολύ δυνατά κομμάτια. Κάπου κάνουν κοιλιά αλλά με τόση παραγωγή είναι λογικό.
Εξώφυλλο στο δεύτερο τεύχος του Rock Brigade. Αλλά θέλετε underground παπά...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Astral Doors

Δημοσίευση από Zippo190 »

πρωτοπόρος ο rbrigade (και στο body shaming)!!!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Astral Doors

Δημοσίευση από rbrigade »

Πληθωρικός στο ταλέντο. Αν εσύ σκέφτεσαι αρνητικά δεν φταίω εγώ! :D
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Astral Doors

Δημοσίευση από Priamos »

Ναι ο [mention]Zippo190[/mention] ηταν αδικος. Εγω απο Rock Brigade (το fanzine) τους εμαθα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Astral Doors

Δημοσίευση από CountRaven »

Και εγώ από το fanzine του [mention]rbrigade[/mention] τους έμαθα και τους παρακολουθώ στενά από τότε. Είναι λίγο άνιση η πορεία τους μα περιέχει αρκετές μεγάλες στιγμές.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Astral Doors

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 09 Ιαν 2020, 22:15 Ναι ο @Zippo190 ηταν αδικος. Εγω απο Rock Brigade (το fanzine) τους εμαθα.
δεν διαφωνώ απλά αναφέρω ότι δεν είχα δει ποτέ αναφορά σε πχ Steel Conjuring, Knights of Sunrise, Singing swords και λοιπα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Astral Doors

Δημοσίευση από rbrigade »

Τι να πουν οι μυρωδιάδες ρε... Άσε με τώρα... Ειδικά στο ένα από αυτό που ανέφερες όλες οι δισκοκριτικές ήταν ανάποδα. Οι φόλες σερβίρονταν για δισκάρες και οι δισκάρες του ξυνίζανε. Δεν έχω πετύχει πιο κακόγουστο άνθρωπο. Στο επώνυμό του είχα προσθέσει ενδιάμεσα ένα ''μαρα''
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Astral Doors

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Δευ 20 Ιαν 2020, 17:10 Τι να πουν οι μυρωδιάδες ρε... Άσε με τώρα... Ειδικά στο ένα από αυτό που ανέφερες όλες οι δισκοκριτικές ήταν ανάποδα. Οι φόλες σερβίρονταν για δισκάρες και οι δισκάρες του ξυνίζανε. Δεν έχω πετύχει πιο κακόγουστο άνθρωπο. Στο επώνυμό του είχα προσθέσει ενδιάμεσα ένα ''μαρα''
Τσοβόλας από τότε ο Τσοβόλας.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Astral Doors

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Δευ 20 Ιαν 2020, 17:19
rbrigade έγραψε: Δευ 20 Ιαν 2020, 17:10 Τι να πουν οι μυρωδιάδες ρε... Άσε με τώρα... Ειδικά στο ένα από αυτό που ανέφερες όλες οι δισκοκριτικές ήταν ανάποδα. Οι φόλες σερβίρονταν για δισκάρες και οι δισκάρες του ξυνίζανε. Δεν έχω πετύχει πιο κακόγουστο άνθρωπο. Στο επώνυμό του είχα προσθέσει ενδιάμεσα ένα ''μαρα''
Τσοβόλας από τότε ο Τσοβόλας.
και εγώ πιστεύω ότι πλέον πρέπει να αναδειχτεί σε αυτεπάγγελτος κριτής των πάντων, είναι κρίμα να χαραμίζεται στην μουσική. :love2:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Astral Doors

Δημοσίευση από rbrigade »

Έχω πρόταση από το My style rocks αλλά δεν θέλω να πάρω την δουλειά του τραγουδιστή των Trademark (ανεβάζει συνέχεια σχόλια στο fb του για αυτά τα reality, θεούλης)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”