Battlejackets

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Battlejackets

Δημοσίευση από Priamos »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 22 Ιαν 2020, 13:18 Αφήστε τα battlejackets κ πάρτε κάτι πιο επικο κ πρακτικό:

Εικόνα
Εχω παρει απο εξω και φοραω κατι παρομοιας φιλοσοφιας, αλλα πιο διακριτικο. Μονο οι μυημενοι πιανουν το υπονοουμενο και για τους υπολοιπους δεν ειναι ιδιαιτερα εκκεντρικο. Αμα ξαναβρω τη φωτο θα ποσταρω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Battlejackets

Δημοσίευση από Priamos »

Παρτε απο εδω ιδεες:
https://www.dresslily.com/hoodies-c-181.html
Εχει απο mainstream μεχρι εξτραβαγκαντζες. Οι "μπαντακηδες" [mention]theBox[/mention] , [mention]Corum Jhaelen Irsei[/mention] και λοιποι με ευχαριστειτε μετα που εδωσα ιδεες για θεατρικο επικο stage show ή photo session ντυσιμο. ;)
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Battlejackets

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Παρ 24 Ιαν 2020, 23:04 Παρτε απο εδω ιδεες:
https://www.dresslily.com/hoodies-c-181.html
Εχει απο mainstream μεχρι εξτραβαγκαντζες. Οι "μπαντακηδες" @theBox , @Corum Jhaelen Irsei και λοιποι με ευχαριστειτε μετα που εδωσα ιδεες για θεατρικο επικο stage show ή photo session ντυσιμο. ;)
Αυτοί με ένα πουκαμισάκι καθάρισαν...

Ρε Παππού, γάμησε η σελίδα, τι επικές μπλούζες είναι αυτές;;;;; Άνετα έπαιρνα 5-10 κομμάτια! Που θα το φόραγα δεν ξέρω...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Battlejackets

Δημοσίευση από theBox »

Αυτο ειναι το θεμα! Τα ρουχα γαμάνε, δεν φοριουνται εξω ομως....Ισως οταν μεγαλωσει λιγο ο μικρος και παιζουμε "ιπποτες και καστρα".
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Battlejackets

Δημοσίευση από Zippo190 »

Super tip: αν πάρεις τζιν μπουφάν για να κόψεις τα μανίκια να φροντίσεις να πάρεις κανένα δύο νούμερα μικρότερο για να μην "σακουλιάζει" στις μασχάλες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Battlejackets

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 22 Ιαν 2020, 13:18 Αφήστε τα battlejackets κ πάρτε κάτι πιο επικο κ πρακτικό:

Εικόνα
εδώ είσαι: https://www.teepublic.com/t-shirts/pizza-cat-in-space
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Battlejackets

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πλέον βρίσκεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε ραφτά, δεν έχει πλάκα η δημιουργία του battle jacket...
το πρώτο μου ήταν ένα τζιν γιλέκο όπου το είχα πάει σε ένα φίλο να μου ζωγραφίσει με ανεξίτιλο μαρκαδόρο το Battle Hymns στην πλάτη. Πρέπει να ήμουν 18, το έχω ακόμα. Μετά έφτιαξα ένα μακρυμάνικο τζιν μπουφάν με κυρίως με vintage ραφτά που αγόραζα από ebay αλλά δεν το τελείωσα ποτέ όπως ήθελα...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Battlejackets

Δημοσίευση από Coroner »

Ειχα κοψει κι εγω ενα τζιν γιλεκο, αλλα πρωτον μου ηταν μεγαλο και δεν φαινοταν η ζωνη με τις σφαιρες (πολυ μεγαλο προβλημα). Δεν του ειχα βαλει πολλα ραφτα, ενα μεγαλο και 3-4 ακομα - μουφα δλδ.
Ασπρα μποτακια αγοραζω - μ αρεσουν καποια ασχετα με metal fashion που συζηταμε :p
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Battlejackets

Δημοσίευση από apeitharxos »

castledemon έγραψε: Παρ 24 Ιαν 2020, 18:47 Αλλά τα Converse με το λιγο μαυρο στη λίστα από πάνω τα ερωτευτηκα με την πρωτη ματιά και μολις τα παρηγγειλα :love2:
έχει πολύ ωραία πραγματάκια το link από πάνω, είναι αλήθεια...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Battlejackets

Δημοσίευση από Xstroyer »

Μικρότερος είχα και εγώ ένα. Το τζιν δεν υπάρχει πλέον, αλλά το Bark at the Moon ραφτό πλάτης, το έχω φυλάξει. Βέβαια στα 90s, δεν θυμάμαι κανέναν να χρησιμοποιεί τον όρο "battlejacket".
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Battlejackets

Δημοσίευση από Silenius »

CountRaven έγραψε: Τρί 21 Ιαν 2020, 19:31 Έτσι είχα πετσοκόψει ένα Metal Hammer με αφιέρωμα στα 100 καλύτερα άλμπουμ του Metal. Με κομμένα τα χαρτάκια με τα εξώφυλλα των δίσκων είχα πάει σε έναν φίλο μου παλιό μεταλλά που είχε ένα κομμωτήριο τότε και μου είχε φτιάξει χειροποίητες κονκάρδες Deliver Us και Cannons Of Destruction.
Τελικά όλοι κάτι τα κάναμε αυτά τα εξώφυλλα από εκείνο το αφιέρωμα του hammer. Εγώ τα έκοβα, τα κολούσα πάνω στις αντεγραμμένες κασέτες και έβαφα όλο το υπόλοιπο περιθώρι μαύρο. Στις συγκεκριμένες, τα τραγούδια τα έγραφα αναγκαστικά στο εσώφυλλο :P
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Battlejackets

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Κυρ 26 Ιαν 2020, 19:18 Βέβαια στα 90s, δεν θυμάμαι κανέναν να χρησιμοποιεί τον όρο "battlejacket".
Ο όρος μαλλον αντιπροσωπεύει κάποιον Γερμανό που ξερναει στο χορτάρι κάποιου φεστιβάλ με γιδίλες. Σκέτος ηρωισμός.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Battlejackets

Δημοσίευση από Starman »

CountRaven έγραψε: Δευ 27 Ιαν 2020, 13:29
Xstroyer έγραψε: Κυρ 26 Ιαν 2020, 19:18 Βέβαια στα 90s, δεν θυμάμαι κανέναν να χρησιμοποιεί τον όρο "battlejacket".
Ο όρος μαλλον αντιπροσωπεύει κάποιον Γερμανό που ξερναει στο χορτάρι κάποιου φεστιβάλ με γιδίλες. Σκέτος ηρωισμός.
Καμιά φορά και στα παπούτσια των διπλανών του. Από προσωπική άποψη μιλάω. :( :mad:
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Battlejackets

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Battlejackets

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αυτός έχει βάλει ραφτά και στη φόδρα, πάω στοίχημα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”