AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Xstroyer »

Σουρεαλισμός βέβαια, είναι και οι ορδές που ξαφνικά γράφουν ότι οι Agent Steel είναι ΓΤΠ, ο Cyriis άφωνος και άλλα τέτοια όμορφα. Σαφώς και αυτή η κατάσταση επηρεάζει τον οπαδό και σε όλους έχει τύχει (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) με μπάντες που κάνανε μαλακίες, ή του κεφαλιού τους, χωρίς να υπολογίζουν επιπτώσεις και/ή οπαδούς που έχουν πληρώσει για κάποια συναυλία τους ή κάτι σχετικό με αυτούς. Ένα παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι οι Manowar. Αλλά, ανεξάρτητα με τους εντελώς λάθος χειρισμούς, αποφάσεις και δηλώσεις του Cyriis, δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο αρνητισμό ever, απέναντι σε κάποιο όνομα. Φυσικά, το όλο θέμα είναι ταφόπλακα για το μέλλον της μπάντας που φέρει το όνομα Agent Steel αυτή τη στιγμή, ενώ ακόμα και αν βγάλουν την απόλυτη δισκάρα, πάλι δεν θα αλλάξει το κλίμα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από CountRaven »

Νομίζω πως είναι άδικο να απαξιειται η μουσική τους.

Από την άλλη όπως στρώνεις κοιμάσαι και όλοι ξέρουμε πως ειδικά στα social το πράγμα μπορεί να ξεφύγει σε δευτερόλεπτα.

Με μεγάλη έκπληξη χτες διαπίστωσα ότι εδώ και μήνες ο Cyris μπαίνει στην διαδικασία να απαντάει σχεδόν σε κάθε σχόλιο, που κρίνει ότι δεν του αρέσει. Είτε μιλάμε για τον διοργανωτή του KIT, είτε για έναν απλό οπαδό η μπάλα που παίζεται σε επίπεδο instant reply είναι τουλάχιστον προκλητική. Και προσωπικά αυτήν την τακτική δεν την έχω συναντήσει πουθενά σε τέτοιο βαθμό από καμιά μπάντα σε επίπεδο social media.

Όποτε όταν ρίχνεις εδώ και μήνες λαδάκι στη φωτιά, θα καείς και η μπάλα θα πάρει και τη μουσική σου, ειδικά στα μη ελεγχόμενα και με επίπεδο καφενείου social.

Πρέπει να υπάρχει και μεγάλο πρόβλημα στην μεταξύ των μελών, επικοινωνία και συνεργασία σε επίπεδο μπάντας και από ότι έχω καταλάβει το line up που έπαιξε στο KIT -φανταστική απόδοση, δείτε βίντεος- πήρε ή παίρνει πόδι.

Μέχρι και στο δελτίο τύπου της Dissonance κάνει λόγο για το "νέο line up που θα επισκιάσει την αρνητική εμφάνιση στο KIT".

Νομίζω ότι τα καρφιά στο φέρετρό τους είναι ήδη τοποθετημένα με συνοπτικές διαδικασίες και είναι κρίμα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

apeitharxos έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 16:09
theBox έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 15:45
apeitharxos έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 15:38

Για το φλας του ήλιου μπορούμε να ανεβάσουμε τίποτε ή θα είμαστε εκτός θέματος;
Αν σχετίζεται με εξωγήινους, γιατί όχι;
Το ζητήσατε, το έχετε...βασικά με την επιστροφή των Μεγάλων Παλαιών έχει σχέση, οπότε δεν είμαι και πολύ εκτός θέματος...
:pasok: :pasok: :pasok:


http://pisoapothnkoyrtina.blogspot.com/ ... _6015.html
ενοχλούν οι αλήθειες έτσι; :fire:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:06 Σουρεαλισμός βέβαια, είναι και οι ορδές που ξαφνικά γράφουν ότι οι Agent Steel είναι ΓΤΠ, ο Cyriis άφωνος και άλλα τέτοια όμορφα. Σαφώς και αυτή η κατάσταση επηρεάζει τον οπαδό και σε όλους έχει τύχει (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) με μπάντες που κάνανε μαλακίες, ή του κεφαλιού τους, χωρίς να υπολογίζουν επιπτώσεις και/ή οπαδούς που έχουν πληρώσει για κάποια συναυλία τους ή κάτι σχετικό με αυτούς. Ένα παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι οι Manowar. Αλλά, ανεξάρτητα με τους εντελώς λάθος χειρισμούς, αποφάσεις και δηλώσεις του Cyriis, δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο αρνητισμό ever, απέναντι σε κάποιο όνομα. Φυσικά, το όλο θέμα είναι ταφόπλακα για το μέλλον της μπάντας που φέρει το όνομα Agent Steel αυτή τη στιγμή, ενώ ακόμα και αν βγάλουν την απόλυτη δισκάρα, πάλι δεν θα αλλάξει το κλίμα.
ο κόσμος έχει και μικρή και επιλεκτική μνήμη, μια καλή εμφάνιση να κάνει θα ξεχαστούν όλα.

Το θέμα είναι, θα κάνει; 8-]

Δείτε τις απαντήσεις που ανακάτευε τον Mustane και τον Jesus, σας φαίνονται αυτά απαντήσεις λογικά σκεπτόμενου ανθρώπου; Όπως το είπε ο Πρίαπος, ο τύπος παίζει να έχει θέματα (σχιζοφρένεια; δεν είμαι ψυχίατρος δεν ξέρω) αλλά σίγουρα η λύση δεν είναι το άπειρο τρολλάρισμα από κάτω. Οκ γελάμε αλλά νομίζω ότι το τσίγκλισμα κάνει την κατάσταση του χειρότερη.Τελικά τι θα γίνει θα παίξουν;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξουν πλέον. Ούτε είναι μπάντα με σκληροπυρηνικούς - κολλημένους οπαδούς να κάνουν τις πάπιες στη συμπεριφορά του "αρχηγού", όπως είχε γίνει με Τσάμη και Warlord που επίσης απάνταγε με αστεία θέματα, μπηχτές και κράξιμο. Σε βάθος χρόνου βέβαια, όλα θα ξεχαστούν, όπως γίνεται πάντα.
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Blackwinged »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 23:24
Xstroyer έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:06 Σουρεαλισμός βέβαια, είναι και οι ορδές που ξαφνικά γράφουν ότι οι Agent Steel είναι ΓΤΠ, ο Cyriis άφωνος και άλλα τέτοια όμορφα. Σαφώς και αυτή η κατάσταση επηρεάζει τον οπαδό και σε όλους έχει τύχει (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) με μπάντες που κάνανε μαλακίες, ή του κεφαλιού τους, χωρίς να υπολογίζουν επιπτώσεις και/ή οπαδούς που έχουν πληρώσει για κάποια συναυλία τους ή κάτι σχετικό με αυτούς. Ένα παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι οι Manowar. Αλλά, ανεξάρτητα με τους εντελώς λάθος χειρισμούς, αποφάσεις και δηλώσεις του Cyriis, δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο αρνητισμό ever, απέναντι σε κάποιο όνομα. Φυσικά, το όλο θέμα είναι ταφόπλακα για το μέλλον της μπάντας που φέρει το όνομα Agent Steel αυτή τη στιγμή, ενώ ακόμα και αν βγάλουν την απόλυτη δισκάρα, πάλι δεν θα αλλάξει το κλίμα.
ο κόσμος έχει και μικρή και επιλεκτική μνήμη, μια καλή εμφάνιση να κάνει θα ξεχαστούν όλα.

Το θέμα είναι, θα κάνει; 8-]

Δείτε τις απαντήσεις που ανακάτευε τον Mustane και τον Jesus, σας φαίνονται αυτά απαντήσεις λογικά σκεπτόμενου ανθρώπου; Όπως το είπε ο Πρίαπος, ο τύπος παίζει να έχει θέματα (σχιζοφρένεια; δεν είμαι ψυχίατρος δεν ξέρω) αλλά σίγουρα η λύση δεν είναι το άπειρο τρολλάρισμα από κάτω. Οκ γελάμε αλλά νομίζω ότι το τσίγκλισμα κάνει την κατάσταση του χειρότερη.Τελικά τι θα γίνει θα παίξουν;
Όταν βλέπεις heavy metal είδωλο -και δη Αμερικάνο- να την έχει ακούσει με τα θεία και να επικαλείται τον Τζήσους, είναι απόρροια της αποβλάκωσης που παθαίνουν από κάποιο κέντρο αποτοξίνωσης. Ο Mustaine έχει πάει πάνω από 10 φορές.. ήδη από το Countdown to Extinction κια Youthanasia γίνονται σαφείς αναφορές στα θεία. Τους αποτοξινώνουν από τα ναρκωτικά και τους πετάνε σε ένα άλλο πιο βαρύ εθισμό τη θρησκεία. Αυτή η μαλακία που οι Αμερικάνοι έχουν βαφτίσει (και συμβολικά) 12 steps..

Βέβαια στον αγαπητό Cyriis πρέπει να παίζει ατόφια, αυθεντική ψυχασθένεια. Στάνταρ κάτι οι θεωρίες συνωμοσίας, λίγο τα UFO, κάποιος διπολισμός πρέπει να παίζει... και καλά να είναι διπολικός.. μην αλλάζει κανά 10λεπτο προσωπικότητα φοβάμαι..
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από SlayerKing »

CountRaven έγραψε: Κυρ 02 Φεβ 2020, 21:15
Πρέπει να υπάρχει και μεγάλο πρόβλημα στην μεταξύ των μελών, επικοινωνία και συνεργασία σε επίπεδο μπάντας και από ότι έχω καταλάβει το line up που έπαιξε στο KIT -φανταστική απόδοση, δείτε βίντεος- πήρε ή παίρνει πόδι.

Μέχρι και στο δελτίο τύπου της Dissonance κάνει λόγο για το "νέο line up που θα επισκιάσει την αρνητική εμφάνιση στο KIT".

Νομίζω ότι τα καρφιά στο φέρετρό τους είναι ήδη τοποθετημένα με συνοπτικές διαδικασίες και είναι κρίμα.
και το ξεκατίνιασμα συνεχίζεται..

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

priceless.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2688
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Για να καταλάβω δλδ, αν ο μπασιστας των Riot City ζητούσε συγνώμη για το "probe your father", οι AS θα έπαιζαν τελικά?
Και όντως υπήρχε τέτοια προσβλητική πρόθεση από τον μπασίστα? Αν όντως υπήρχε μιλάμε για μέγα μαλ***.
Εκτός κι αν όντως υπάρχει ψυχική διαταραχή στη μέση, το να σου βρίζει τον πατέρα ένας newbie και μετά να καλείσαι να τον δεις στο ίδιο φεστιβάλ και να οφείλεις να συνυπάρξεις μαζί του προφανώς και είναι λόγος για να ξεκινήσεις σαματά, ή απλά να ξεκόψεις από την όλη φάση.
Νομίζω θα το έκανε κάθε άτομο με στοιχειώδη αξιοπρέπεια...
Δεν παρακολούθησα όμως το σκηνικό όταν εξελισσόταν, οπότε μπορεί και να έχω λάθος εντύπωση.
Λυπηρό να εμπλέκεται από το πουθενά και ο διοργανωτής... Κρίμα, γιατί όλοι βγαίνουν χαμένοι από αυτή την ιστορία.

Cyriis ημίθεος - ελπίζω κάποτε να τον δω live.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 11:15 Για να καταλάβω δλδ, αν ο μπασιστας των Riot City ζητούσε συγνώμη για το "probe your father", οι AS θα έπαιζαν τελικά?
Και όντως υπήρχε τέτοια προσβλητική πρόθεση από τον μπασίστα? Αν όντως υπήρχε μιλάμε για μέγα μαλ***.
Εκτός κι αν όντως υπάρχει ψυχική διαταραχή στη μέση, το να σου βρίζει τον πατέρα ένας newbie και μετά να καλείσαι να τον δεις στο ίδιο φεστιβάλ και να οφείλεις να συνυπάρξεις μαζί του προφανώς και είναι λόγος για να ξεκινήσεις σαματά, ή απλά να ξεκόψεις από την όλη φάση.
Νομίζω θα το έκανε κάθε άτομο με στοιχειώδη αξιοπρέπεια...
Δεν παρακολούθησα όμως το σκηνικό όταν εξελισσόταν, οπότε μπορεί και να έχω λάθος εντύπωση.
Λυπηρό να εμπλέκεται από το πουθενά και ο διοργανωτής... Κρίμα, γιατί όλοι βγαίνουν χαμένοι από αυτή την ιστορία.

Cyriis ημίθεος - ελπίζω κάποτε να τον δω live.
το probe μπορεί να πάρει διάφορες έννοιες. Σίγουρα ο Riot City δεν το έλεγε για πλάκα αλλά το θέμα ξέφυγε πέρα από κάθε φαντασία. Δεν ακυρώνεις μια ολόκληρη headliner εμφάνιση για κάτι τέτοιο. Στην τελική θα μπορούσε να παίξει και να μην ασχοληθεί με τους Riot City.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από SlayerKing »

Ας ερχοταν UTH να κανει τσαμπουκαδες και να τον πλακωσει τον Riot City.

Ειναι metal attitude αυτο ? Αν ειναι δυνατων με τον καθε φλωρο...

:D :D
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2688
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

SlayerKing έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 13:52 Ας ερχοταν UTH να κανει τσαμπουκαδες και να τον πλακωσει τον Riot City.

:D :D
το αληθινό heavy metal δε θα πεθάνει Π Ο Τ Ε

:D
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

SlayerKing έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 13:52 Ας ερχοταν UTH να κανει τσαμπουκαδες και να τον πλακωσει τον Riot City.

Ειναι metal attitude αυτο ? Αν ειναι δυνατων με τον καθε φλωρο...

:D :D
πάνω στην σκηνή την ώρα που παίζουν οι Riot City.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από rbrigade »

Φάουλ ο μπασίστας και πιο φάουλ η μπάντα που έβγαλε προκλητικό διαφημιστικό με ειρωνείες για τους Agent Steel. Και μάλιστα μέσα στο διαφημιστικό αναφέρεται και άλλη μπάντα (Traveller) και είναι σαν να γίνονται και αυτοί συμμέτοχοι στο κράξιμο. Και ούτε μια κουβέντα πυροσβεστική του στυλ ''έλα ρε man, όλα καλά, μια πλακίτσα κάναμε, αν παρεξηγήθηκες συγγνώμη''. Δηλαδή αυτό το τσουτσέκι έκανε την πλάκα του, είδε ότι έγινε χαμούλης και προέκυψε ακύρωση και δεν σκέφτηκε ας πούμε ότι υπάρχουν άνθρωποι στην Ελλάδα και στις γύρω χώρες που έχουν κάνει αιματηρές οικονομίες και έχουν φτιάξει ένα πρόγραμμα για να πάνε να δούνε μια μπάντα ιστορική και αγαπητή. Επίσης δεν σκέφτηκε ότι έχουμε να κάνουμε με μια ιδιαίτερη περίπτωση με άσχημο ιστορικό που είναι εύκολα να στραβώσει. Αυτά όλα για μένα είναι κωλοπαιδαρισμός και για μένα η διοργάνωση έπρεπε να βγει να πει κάτι και για τον συγκεκριμένο τυπάκο, ότι έστω αποδοκιμάζει την συμπεριφορά του μπασίστα...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Starman »

Πολύ σωστή η προσέγγισή σου. Όταν δημιουργούνται άσχημες καταστάσεις συνήθως φταίνε και οι δύο εμπλεκόμενοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”