Μεταλ Χολίδης

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από CountRaven »

Steel Storm έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 00:26
CountRaven έγραψε: Παρ 31 Ιαν 2020, 08:17 Τους είχα παρακολουθήσει στις αρχές. Μετά κάπου τους έχασα.
Θεουλης Nick Banger :)

Απο τη σελιδα τους στο FB

Πληροφορίες
GREEK METAL LEGEND

ΥΓ Ρε σεις πως λεγοταν εκεινη η σελιδα στο FB που εθαβε τα ελληνικα γκρουπς?θυμαμαι ειχε αφιερωμα και σε αυτους.
Metal Χολίδης;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 01:28
Steel Storm έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 00:26
CountRaven έγραψε: Παρ 31 Ιαν 2020, 08:17 Τους είχα παρακολουθήσει στις αρχές. Μετά κάπου τους έχασα.
Θεουλης Nick Banger :)

Απο τη σελιδα τους στο FB

Πληροφορίες
GREEK METAL LEGEND

ΥΓ Ρε σεις πως λεγοταν εκεινη η σελιδα στο FB που εθαβε τα ελληνικα γκρουπς?θυμαμαι ειχε αφιερωμα και σε αυτους.
Metal Χολίδης;
Όταν είσαι πουθενάς και κομπλεξικός, και έχεις μπάντα πουθενάδικη, στήνεις μια σελίδα για να στοχοποιήσεις μπάντες που έχουν καταφέρει κάτι. Περίεργο δεν είναι; Έστησε ολόκληρη ομάδα ο τύπος για να στοχοποιήσει 2 μπάντες (Metalmorfosis, Crimson Fire), συν τους Suicidal Angels που επρόκειτο να στοχοποιηθούν, αλλά δεν πρόλαβε...
Εγώ ξέρω αν είσαι πουθενάς δεν ασχολούνται μαζί σου...

Και δεν ήταν μόνο ο Χολίδης... Έτσουξε και άλλους η κυκλοφορία του συγκεκριμένου live (ειδικά), αργότερα, από τον κύκλο της ίδιας ομήγυρης...

Περαστικά...Τουλάχιστον, μετά από 3 χρόνια το ξεπέρασες ή ακόμη; Αν θες να με βρίσεις, εσύ που με έβριζες, κατονομάζοντάς με με τα αρχικά μου τότε στο fb (το screenshot το έχω κρατημένο από τότε), επειδή το κυκλοφόρησα, έλα να το πεις μπροστά μου...Φοβάσαι κάτι;
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Steel Storm

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από Steel Storm »

apeitharxos έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 03:19
CountRaven έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 01:28
Steel Storm έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 00:26

Θεουλης Nick Banger :)

Απο τη σελιδα τους στο FB

Πληροφορίες
GREEK METAL LEGEND

ΥΓ Ρε σεις πως λεγοταν εκεινη η σελιδα στο FB που εθαβε τα ελληνικα γκρουπς?θυμαμαι ειχε αφιερωμα και σε αυτους.
Metal Χολίδης;
Όταν είσαι πουθενάς και κομπλεξικός, και έχεις μπάντα πουθενάδικη, στήνεις μια σελίδα για να στοχοποιήσεις μπάντες που έχουν καταφέρει κάτι. Περίεργο δεν είναι; Έστησε ολόκληρη ομάδα ο τύπος για να στοχοποιήσει 2 μπάντες (Metalmorfosis, Crimson Fire), συν τους Suicidal Angels που επρόκειτο να στοχοποιηθούν, αλλά δεν πρόλαβε...
Εγώ ξέρω αν είσαι πουθενάς δεν ασχολούνται μαζί σου...

Και δεν ήταν μόνο ο Χολίδης... Έτσουξε και άλλους η κυκλοφορία του συγκεκριμένου live (ειδικά), αργότερα, από τον κύκλο της ίδιας ομήγυρης...

Περαστικά...Τουλάχιστον, μετά από 3 χρόνια το ξεπέρασες ή ακόμη; Αν θες να με βρίσεις, εσύ που με έβριζες, κατονομάζοντάς με με τα αρχικά μου τότε στο fb (το screenshot το έχω κρατημένο από τότε), επειδή το κυκλοφόρησα, έλα να το πεις μπροστά μου...Φοβάσαι κάτι;
Λες?



ΥΓ Για ποιο live μιλαμε?
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από apeitharxos »

Δεν απευθυνόμουν σε εσένα...Ούτε σε κανέναν άλλον μέσα από το forum, στην εταιρεία Χολίδης Α.Ε. και τους ιδιοκτήτες της απευθυνόμουν... Νόμιζα ότι έχει βάλει λουκέτο...

edit: Ξέρουν οι Χολίδηδες για ποιο live μιλάμε, το ακούν στο repeat...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από CountRaven »

Steel Storm έγραψε: Τρί 11 Φεβ 2020, 17:08
apeitharxos έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 03:19
CountRaven έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 01:28

Metal Χολίδης;
Όταν είσαι πουθενάς και κομπλεξικός, και έχεις μπάντα πουθενάδικη, στήνεις μια σελίδα για να στοχοποιήσεις μπάντες που έχουν καταφέρει κάτι. Περίεργο δεν είναι; Έστησε ολόκληρη ομάδα ο τύπος για να στοχοποιήσει 2 μπάντες (Metalmorfosis, Crimson Fire), συν τους Suicidal Angels που επρόκειτο να στοχοποιηθούν, αλλά δεν πρόλαβε...
Εγώ ξέρω αν είσαι πουθενάς δεν ασχολούνται μαζί σου...

Και δεν ήταν μόνο ο Χολίδης... Έτσουξε και άλλους η κυκλοφορία του συγκεκριμένου live (ειδικά), αργότερα, από τον κύκλο της ίδιας ομήγυρης...

Περαστικά...Τουλάχιστον, μετά από 3 χρόνια το ξεπέρασες ή ακόμη; Αν θες να με βρίσεις, εσύ που με έβριζες, κατονομάζοντάς με με τα αρχικά μου τότε στο fb (το screenshot το έχω κρατημένο από τότε), επειδή το κυκλοφόρησα, έλα να το πεις μπροστά μου...Φοβάσαι κάτι;
Λες?



ΥΓ Για ποιο live μιλαμε?
Από ότι καταλαβαίνω πολλοί εδώ μέσα ΔΕΝ γνωρίζουν Μέταλ Χολίδη. Οπότε [mention]apeitharxos[/mention] πρέπει να μας πας μερικά έτη πίσω με το γλαφυρό σου στυλ αφήγησης ώστε να μάθουν οι νέοι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από theBox »

Ναι ρε παιδια, μην τα πετατε ετσι αυτα χωρις εξηγησεις για εμας τα κουταβάκια...

Σε νεο τοπικ κατα προτίμηση.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Κυρ 16 Φεβ 2020, 06:23

Από ότι καταλαβαίνω πολλοί εδώ μέσα ΔΕΝ γνωρίζουν Μέταλ Χολίδη. Οπότε @apeitharxos πρέπει να μας πας μερικά έτη πίσω με το γλαφυρό σου στυλ αφήγησης ώστε να μάθουν οι νέοι.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος λόγος να ξεθάβουμε το τσεκούρι του πολέμου χωρίς λόγο...Ας επικεντρωθούμε στα έργα του καθενός, και ο καθένας ας κρίνει από την δουλειά της εκάστοτε μπάντας, και όχι από τρίτους παράγοντες...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από CountRaven »

Έλα μωρέ πιο τσεκούρι. Βασικά το παράδειγμα του Χολίδη κολλάει και στην αλλή κουβέντα που έχουμε για τα social media εδώ: viewtopic.php?f=5&t=2127&p=38668&hilit= ... eel#p38668

Μια ανώνυμη facebook σελίδα ήταν λοιπόν -με αυτό το ψευδώνυμο- που έκραζε Ελληνικές μπάντες. Η παρουσία της ήταν πολύ μικρή -πρόλαβε να ανεβάσει νομίζω 3 θέματα - κραξίματα-. Φυσικά από κάτω πανικός στα σχόλια κτλ.

Πλέον -και 5 χρόνια μετά- αυτό το ευθύ κράξιμο έχει μετατραπεί σε κακό χιούμορ και κακή τεχνική υπαινιγμών από σελίδες που θεωρούνται απόλυτα legit και που όλοι επισκέπτονται για τον "χαβαλέ". Εξελιχθήκαμε δηλαδή...
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μεταλ Χολίδης

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Κυρ 16 Φεβ 2020, 21:49 Έλα μωρέ πιο τσεκούρι. Βασικά το παράδειγμα του Χολίδη κολλάει και στην αλλή κουβέντα που έχουμε για τα social media εδώ: viewtopic.php?f=5&t=2127&p=38668&hilit= ... eel#p38668

Μια ανώνυμη facebook σελίδα ήταν λοιπόν -με αυτό το ψευδώνυμο- που έκραζε Ελληνικές μπάντες. Η παρουσία της ήταν πολύ μικρή -πρόλαβε να ανεβάσει νομίζω 3 θέματα - κραξίματα-. Φυσικά από κάτω πανικός στα σχόλια κτλ.

Πλέον -και 5 χρόνια μετά- αυτό το ευθύ κράξιμο έχει μετατραπεί σε κακό χιούμορ και κακή τεχνική υπαινιγμών από σελίδες που θεωρούνται απόλυτα legit και που όλοι επισκέπτονται για τον "χαβαλέ". Εξελιχθήκαμε δηλαδή...
Υπάρχει story μεγάλο γύρω από το θέμα, το οποίο δεν γνωρίζει ο πολύς ο κόσμος, που δεν είχε σχέση με την φάση αυτή...Δεν επιλέχθηκαν οι Metalmorfosis τυχαία για το κράξιμο...Γι' αυτό λέω ότι δεν ήταν ακριβώς 'κριτική' ό,τι ειπώθηκε...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”