AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Spyros »


Καλα, αυτοι οι ασχετοι δεν ηταν που ειχανε στα θενξ του mini-CD τον ROss the Boss πρωτο-πρωτο (γιατι οπως ειναι γνωστο αυτος ειναι οι Manowar και Ο υπευθυνος για τα ΕΠΗ τους?) και στα thanks του ντεμπουτου τους Manowar ως "Manowar (1982-1988)"?
ΟΤΙ, μα ΟΤΙ και να μας λενε, την απαντηση την δινουν στις παραπανω γραμμες οι ιδιοι
:D :D Δεν το είχα προσέξει καθόλου αυτό ή δεν είχα δώσει βάση. Επικό fail πραγματικά!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 20:13 Εντάξει υπέρβολή είναι αυτό. Απλά είναι ντροπή. Και μιας και μιλάμε για ντροπή, οι τύποι που έκαναν αντι-promotion στους δίκούς τους δίσκους για να τους χτυπήσουν στο e-bay βγάλανε αυτή την είδηση:

Το ποστ των AK ίναι και καλά παρωδία του επίμαχου ποστ του Cyriis από το οποίο ξεκίνησαν όλα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από CountRaven »

Spyros έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 23:12

Καλα, αυτοι οι ασχετοι δεν ηταν που ειχανε στα θενξ του mini-CD τον ROss the Boss πρωτο-πρωτο (γιατι οπως ειναι γνωστο αυτος ειναι οι Manowar και Ο υπευθυνος για τα ΕΠΗ τους?) και στα thanks του ντεμπουτου τους Manowar ως "Manowar (1982-1988)"?
ΟΤΙ, μα ΟΤΙ και να μας λενε, την απαντηση την δινουν στις παραπανω γραμμες οι ιδιοι
:D :D Δεν το είχα προσέξει καθόλου αυτό ή δεν είχα δώσει βάση. Επικό fail πραγματικά!

Θυμίζω πως ο Ross ήταν και guest στο mini των AK.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από rbrigade »

Ωπ, σωστός, αναπαράγει την φρασεολογία του. Έξυπνο μεν, φάουλ δε.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Spyros »

CountRaven έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 00:55
Spyros έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 23:12

Καλα, αυτοι οι ασχετοι δεν ηταν που ειχανε στα θενξ του mini-CD τον ROss the Boss πρωτο-πρωτο (γιατι οπως ειναι γνωστο αυτος ειναι οι Manowar και Ο υπευθυνος για τα ΕΠΗ τους?) και στα thanks του ντεμπουτου τους Manowar ως "Manowar (1982-1988)"?
ΟΤΙ, μα ΟΤΙ και να μας λενε, την απαντηση την δινουν στις παραπανω γραμμες οι ιδιοι
:D :D Δεν το είχα προσέξει καθόλου αυτό ή δεν είχα δώσει βάση. Επικό fail πραγματικά!

Θυμίζω πως ο Ross ήταν και guest στο mini των AK.
Ναι για τον Ross μια χαρά και καλά κάνουν. Εντελώς γελοίο μου φάνηκε το manowar (1982-1988)
White Wolf

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από White Wolf »

μμμμμμμ κατι μου λεει οτι θα φαω και σουβλακια οταν παιζουν οι Κοντεξ.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από theBox »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 09:31 μμμμμμμ κατι μου λεει οτι θα φαω και σουβλακια οταν παιζουν οι Κοντεξ.
Ηλπίζα να μην μπείς και το δεις...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Starman »

Εγώ πάλι είμαι της γνώμης να μην απαξιώσουμε τις μπάντες και εν τέλει την ίδια τη μουσική. Θυμηθείτε το σκηνικό με τους Tad Morose πόσο άσχημα ήταν. Θα πληρώσουμε ένα εισιτήριο για να δούμε και να ακούσουμε μουσική που μας αρέσει. Το ότι υπάρχουν και μαλάκες μέσα στις μπάντες ή ότι κάποιες επιλογές τους είναι καταδικαστέες δεν σημαίνει ότι πρέπει να χαλάσουμε το φεστιβάλ. Μπορούμε να δείξουμε την δυσαρέσκειά μας όχι αποδοκιμάζοντας την ώρα που παίζουν αλλά να μην αγοράσουμε merch, να μην φωτογραφηθούμε μαζί τους, να μην πάμε για υπογραφές στις κυκλοφορίες τους και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Είμαι σίγουρος ότι θα έχει πέσει κράξιμο στο fb και αν δεν το έχουν καταλάβει ήδη, θα το αντιληφθούν σύντομα ότι οι μαλακίες γυρνάνε μπούμεραγκ. Δεν θα ήθελα να δω παρατράγουδα στη συναυλία που παραπέμπουν σε άλλες εποχές.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 10:26 Εγώ πάλι είμαι της γνώμης να μην απαξιώσουμε τις μπάντες και εν τέλει την ίδια τη μουσική. Θυμηθείτε το σκηνικό με τους Tad Morose πόσο άσχημα ήταν. Θα πληρώσουμε ένα εισιτήριο για να δούμε και να ακούσουμε μουσική που μας αρέσει. Το ότι υπάρχουν και μαλάκες μέσα στις μπάντες ή ότι κάποιες επιλογές τους είναι καταδικαστέες δεν σημαίνει ότι πρέπει να χαλάσουμε το φεστιβάλ. Μπορούμε να δείξουμε την δυσαρέσκειά μας όχι αποδοκιμάζοντας την ώρα που παίζουν αλλά να μην αγοράσουμε merch, να μην φωτογραφηθούμε μαζί τους, να μην πάμε για υπογραφές στις κυκλοφορίες τους και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Είμαι σίγουρος ότι θα έχει πέσει κράξιμο στο fb και αν δεν το έχουν καταλάβει ήδη, θα το αντιληφθούν σύντομα ότι οι μαλακίες γυρνάνε μπούμεραγκ. Δεν θα ήθελα να δω παρατράγουδα στη συναυλία που παραπέμπουν σε άλλες εποχές.
συμφωνώ και εγώ, όποιος θέλει να δει ας δει σιγά το πράγμα. Άλλωστε όπως φαίνεται στο f/b ο κόσμος με το μέρος τους είναι, δεν υπάρχει κράξιμο καθόλου, άσχετα αν εδώ μερικοί γκρινιάζουμε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Priamos »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 09:31 μμμμμμμ κατι μου λεει οτι θα φαω και σουβλακια οταν παιζουν οι Κοντεξ.
Εγω λεω παλι το κανω οπως οι Γιαπωνεζοι απεργοι. Θα τους δω κανονικα και θα φοραω μαυρο περιβραχιονιο. :D Αντε επειδη ειμαι σκληρος, να εχω και ζωγραφισμενη την αποδοκιμασια στο βλεμμα μου! :D

Τωρα χωρις πλακα και οι δυο τους (RC και AK) φαινονται μουνοπανακια. Αλλα δεν συνηθιζω να συγχεω τη μουσικη με τον χαρακτηρα του ατομου που την παιζει ( ;) την μουσικη, ε!) παρα μονο σε σπανιες, πολυ ενοχλητικες περιπτωσεις.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Xstroyer »

rbrigade έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 17:10 Και μάλιστα μέσα στο διαφημιστικό αναφέρεται και άλλη μπάντα (Traveller) και είναι σαν να γίνονται και αυτοί συμμέτοχοι στο κράξιμο.
Οι Traveler δεν μπήκαν τυχαία στο σποτάκι. Με τους Traveler πρωτοτσακώθηκε ο Cyriis στο Keep It True, οι οποίοι ήταν μαζί στα παρασκήνια και τον περίμεναν για να τον γνωρίσουν, ο οποίος εμφανίστηκε με απαξιωτική παρουσία, έβριζε, έσπαγε πράγματα και άλλα τέτοια ακραία. Και κάπου εκεί, έπεσαν τα πρώτα "fuck you". Eπίσης, Traveler και Riot City είναι αδελφικές μπάντες (όπως και Gatekeeper), οπότε λογικό είναι να υπάρχει ενιαία "γραμμή". Δεν λέω πως είναι σωστό ή λάθος, αλλά έτσι είναι, και ήταν αναμενόμενο να γίνει κάτι τέτοιο μεταξύ των συγκεκριμένων μπαντών, αφού στο ΚΙΤ ξεκίνησε η διαμάχη.

Στο θέμα του διοργανωτή UTH, εγώ δεν βρίσκω κανένα φάουλ, γνωρίζοντας και πράγματα που δεν ξέρουν οι περισσότεροι, αλλά είναι λογικό να υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις, αναλόγως με το τι διάβασε κάποιος, από ποιον το διάβασε, οπαδάκλες, εχθρούς, ανθρώπους που επηρεάζουν, κτλ.

Φυσικά, τα albums των Agent Steel γλεντάνε τον γαλαξία, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Και επίσης, η απαξίωση της μάζας των social media, είναι ενοχλητική. Αρκετοί νομίζουν πως ένα σχόλιο ή ένα κατεβατό είναι μια άποψη με βαρύτητα, ενώ στην ουσία είναι ένα αποτύπωμα στη παραλία που θα χαθεί με το πρώτο κυματάκι. Η ιστορία δεν αλλάζει. Στα πάντα.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Priamos »

Οποτε υπαρχουν παρασκηνια και ιντριγκες, που δεν γνωριζουμε και εμενα προσωπικα δεν με αφορουν. Να παιξουν καλα αυτοι που θα δω και να ειναι επαγγελματιες, και τα υπολοιπα αφορουν οσους θελουν να βαυκαλιζονται οτι ολοι οι μουσικοι που γουσταρουμε τη μουσικη τους, ειναι γαματα παιδια και εν δυναμει "κολληταρια".
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 12:40
rbrigade έγραψε: Παρ 07 Φεβ 2020, 17:10 Και μάλιστα μέσα στο διαφημιστικό αναφέρεται και άλλη μπάντα (Traveller) και είναι σαν να γίνονται και αυτοί συμμέτοχοι στο κράξιμο.
Οι Traveler δεν μπήκαν τυχαία στο σποτάκι. Με τους Traveler πρωτοτσακώθηκε ο Cyriis στο Keep It True, οι οποίοι ήταν μαζί στα παρασκήνια και τον περίμεναν για να τον γνωρίσουν, ο οποίος εμφανίστηκε με απαξιωτική παρουσία, έβριζε, έσπαγε πράγματα και άλλα τέτοια ακραία. Και κάπου εκεί, έπεσαν τα πρώτα "fuck you". Eπίσης, Traveler και Riot City είναι αδελφικές μπάντες (όπως και Gatekeeper), οπότε λογικό είναι να υπάρχει ενιαία "γραμμή". Δεν λέω πως είναι σωστό ή λάθος, αλλά έτσι είναι, και ήταν αναμενόμενο να γίνει κάτι τέτοιο μεταξύ των συγκεκριμένων μπαντών, αφού στο ΚΙΤ ξεκίνησε η διαμάχη.

Στο θέμα του διοργανωτή UTH, εγώ δεν βρίσκω κανένα φάουλ, γνωρίζοντας και πράγματα που δεν ξέρουν οι περισσότεροι, αλλά είναι λογικό να υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις, αναλόγως με το τι διάβασε κάποιος, από ποιον το διάβασε, οπαδάκλες, εχθρούς, ανθρώπους που επηρεάζουν, κτλ.

Φυσικά, τα albums των Agent Steel γλεντάνε τον γαλαξία, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Και επίσης, η απαξίωση της μάζας των social media, είναι ενοχλητική. Αρκετοί νομίζουν πως ένα σχόλιο ή ένα κατεβατό είναι μια άποψη με βαρύτητα, ενώ στην ουσία είναι ένα αποτύπωμα στη παραλία που θα χαθεί με το πρώτο κυματάκι. Η ιστορία δεν αλλάζει. Στα πάντα.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα: άσχετα με ότι έγινε στο ΚιΤ οι μπάντες οφείλουν να είναι επαγγελματίες. Ο Cyriis είναι υπερβολικός όσο δεν πάει αλλά οριακά παίζει να έχει το ακαταλόγιστο, οι υπόλοιποι που είναι κούλ και ανερχόμενα αστέρια αν συμπεριφέρονται έτσι από τώρα σε μερικά χρόνια τι θα κάνουν; Καταλαβαίνω να είναι δυσαρεστημένοι από την συμπεριφορά κάποιου αλλά το πανηγύρι στα social μίδια το βρίσκω αντι-επαγγελματικό: δλδ θα κανιβαλλίζουν κάθε έναν με τον οποίο τσακώνονται.

Και φυσικά δεν πάει μόνο για αυτούς αλλά γενικότερα για τις σύγχρονες μπάντες: προβλήματα που μπορέι να έχουν μεταξύ τους, ή με εταιρίες ή με δύσκολες καταστάσεις τα μεταφέρουν στο f/b με ακατάπαυστη γκρίνια, δράμα ή ειρωνεία λες και θα τους δικαιώσει ο κόσμος

Στο συγκεκριμένο θέμα βρίσκω φάουλ και την κίνηση των Kodex που απλά πηδάνε στο bandwagon του κανιβαλλισμού και την αντιμετώπιση του διοργανωτή: ακόμα και αν υπάρχει τρελό παρασκήνιο θεωρώ ότι σωστό είναι να κρατήσει απόσταση, άλλωστε δική του επιλογή ήταν οι A.S. όπως και επιλογή του KiT την στιγμή που ο Cyriis ήδη μια φορά τον έχει κρεμάσει και έχει τρελό ιστορικό δυσλειτουργικής συμπεριφοράς ήδη από τις πρώτες μέρες της μπάντας στα 80ς. Τι ακριβώς περίμεναν να γίνει;

όσον αφορά την μάζα στα social, οι ίδιοι είναι που σε μερικά χρόνια αν οι A.S. κυκλοφορίσουν δισκάρα και κάνουν μερικές καλές εμφανίσεις θα παρακαλάνε να τους φέρουν. Τα ξέρουμε, τα έχουμε ξαναδεί.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Xstroyer »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 08 Φεβ 2020, 13:52 Και φυσικά δεν πάει μόνο για αυτούς αλλά γενικότερα για τις σύγχρονες μπάντες: προβλήματα που μπορέι να έχουν μεταξύ τους, ή με εταιρίες ή με δύσκολες καταστάσεις τα μεταφέρουν στο f/b με ακατάπαυστη γκρίνια, δράμα ή ειρωνεία λες και θα τους δικαιώσει ο κόσμος
Aν ο κόσμος δεν είχε τη διάθεση να συμμετέχει στον κανιβαλισμό, μόνο και μόνο για να δείξει ο καθένας πως πρέπει να έχει άποψη και να δηλώνει "παρών" στα social media, είναι πιθανό να είχαν διαφορετική τροπή τέτοια περιστατικά ή και να μην μας απασχολούσαν. Ειδικά σε θέματα που το ευρύ κοινό δεν μπορεί να έχει ακριβή γνώση των καταστάσεων ή επαγγελματικών αποφάσεων που ίσως να μην το αφορούν. Αλλά πρέπει όλοι να καταθέσουν μια αποψάρα.

Φταίμε και "εμείς".
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

AGENT STEEL Σουρεαλισμός

Δημοσίευση από Priamos »

Εδω κανιβαλισανε τον Sakis την εποχη που φοραγε φουστα, πουλαγε τρελιτσα για να μην παει στρατο και επαιξε στην Κυπρο την ημερα μνημης για την γενοκτονια τον Ποντιων, στον Cyriis θα κολησουνε βρε;! :D Μετα ομως η Ιστορια τον απεκατεστησε και η αγαπη του κοινου του επανηλθε πιο δυνατη απο ποτε. Ετσι πιστευω οτι θα γινει και με τον Cyriis. =] :D
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”