BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από CountRaven »



Στην χτεσινή εκπομπή έπαιξε το Messenger... Απλά ακούστε δεν λέω κάτι άλλο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από starchild »

Οργιώδη κιθάρες... στα γόνατα
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Priamos »

Αν πάω τελικά uth, θα είναι κυρίως για να πάρω το bsta την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Το ίδιο είχα κάνει όταν βγήκε το To death and Beyond, το οποίο είναι και το τελευταίο χρονολογικα 10/10 που έχω δώσει. Το BSTA αναμένεται (κατά 99%) να είναι το πρωτο από τότε. Σύμπτωση;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από trigger »

Priamos έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 17:09 Αν πάω τελικά uth, θα είναι κυρίως για να πάρω το bsta την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Το ίδιο είχα κάνει όταν βγήκε το To death and Beyond, το οποίο είναι και το τελευταίο χρονολογικα 10/10 που έχω δώσει. Το BSTA αναμένεται (κατά 99%) να είναι το πρωτο από τότε. Σύμπτωση;
Γιατί όχι 100/100? Δεν σου άρεσε τόσο πολύ?
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

CountRaven έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 10:01

Στην χτεσινή εκπομπή έπαιξε το Messenger... Απλά ακούστε δεν λέω κάτι άλλο.
Το ριφ με τα πλήκτρα με το τελείωμα της εισαγωγής ήταν αφοπλιστικό. Εκεί που λες πόσο πιο γαμάτο μπορεί να είναι κάτι μετά το evil sorcery, έρχεται το messenger και σε στέλνει...

Εννοείται πως δε γίνεται πιάσω το κομμάτι στην ολότητά του μέσα από την εκπομπή σου, αλλά πραγματικά ακούω ξανά και ξανά αυτό υμνώδες βασικό θέμα του τραγουδιού και νιώθω απευθείας την τεράστια ποιοτική διαφορά ανάμεσα σε BSTA και οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω αυτή τη στιγμή... Γνήσια μουσική, γνήσιο heavy metal.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 17:09 To death and Beyond, το οποίο είναι και το τελευταίο χρονολογικα 10/10 που έχω δώσει...
Σε είχα για σοβαρό άνθρωπο... Ντάξει καλός δίσκος, μέχρι και εγώ τον αγόρασα, αλλά είπαμε...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 17:09 Αν πάω τελικά uth, θα είναι κυρίως για να πάρω το bsta την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.
με 31 κρούσματα και counting δεν νομίζω
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 20:32
Priamos έγραψε: Πέμ 05 Μαρ 2020, 17:09 Αν πάω τελικά uth, θα είναι κυρίως για να πάρω το bsta την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.
με 31 κρούσματα και counting δεν νομίζω
Δεν έχεις κι άδικο... Μάλλον θα προτιμήσω την ασφάλεια και θαλπωρή του No Remorse, ειδικά αν δεν αποτολμήσει ο μαυροσπαθορος κεραυνοεπιτηθεμενος την κάθοδο του στα μέρη μας με τα καλουδια που μας έταξε.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Aphelian »



Να πω την αμαρτια μου, δεν μου εφυγε το σκαλπ με τις πρωτες ακροασεις, ισως χρειαζομαι παραπανω χρονο. Σε καμμια περιπτωση κακο αλλά ήθελα παραπανω πραγματα για να μπω κι εγω στο club "ΜΝΗΜΕΙΟ" και "100/100".

Πολυ Niche ηχος βεβαια, και θα εξαφανιστει αμεσως αφου οι περισσοτεροι το περιμενουν χοντρικα 10 χρονια, αλλα με τα demo διαθεσιμα στο Youtube, ισως θα ηθελα καποιο/καποια παραπανω κομματια.

Επανερχομαι μετα απο 20 ακροασεις!
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από TitusGroan »

Μόνο εμένα μου αρέσει ΠΟΛΥ περισσότερο η εκτέλεση του Evil Sorcery που ειχαν ανεβάσει περυσι από την καινουρια; Εχω πρόβλημα;;;
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Aphelian »

TitusGroan έγραψε: Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:26 Μόνο εμένα μου αρέσει ΠΟΛΥ περισσότερο η εκτέλεση του Evil Sorcery που ειχαν ανεβάσει περυσι από την καινουρια; Εχω πρόβλημα;;;
Ναι, αυτο ειναι το "προβλημα" μου κι εμενα, τα κομματια που επανηχογραφηθηκαν δεν μου εδωσαν τιποτα φρεσκο.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από rbrigade »

Τα 100/100 είναι για ανθρώπους που ακούνε την φράση epic metal και δακρύζουν από συγκίνηση στο ''e''. Εμείς οι υπόλοιποι, οι πιο πεζοί ρε παιδί μου, δεν χρειάζεται να καταφύγουμε σε τέτοιες απολυτότητες, γουστάρουμε γιατί η μπάντα έχει έναν πολύ ιδιαίτερο ήχο που φέρνει όμορφες αναμνήσεις από Warlord και τα κομμάτια συνθετικά είναι πραγματικά πολύ αξιόλογα, με υπέροχα θέματα στις κιθάρες και ωραίες φωνητικές γραμμές. Παραγωγές και διάφορα άλλα πράγματα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα, αλλά η μπάντα βγάζει συναίσθημα, νοσταλγία και το όλο πράγμα πείθει ως αισθητική πρόταση.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2631
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Επαναφέρω την ομαλή και φυσιολογική ροή σκέψης στο thread.

Καμία, μα καμία σχέση αυτό



ΜΕ ΑΥΤΟ

Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από TitusGroan »

Ισως συνηθισα το promo τι να πω...η φωνη επρεπε να ειναι πιο μπροστα ρε γαμωτο...Anyway, Επος!
White Wolf

BLACK SWORD THUNDER ATTACK - March Of The Damned

Δημοσίευση από White Wolf »

Εχω ακουσει 100 φορες εως τωρα την εκδοση του Εvil Sorcery απο το LP.
Παραμενει ενα εξαιρετικο κομματι.
Ομως, η προηγουμενη έκδοσή του, ηταν σαφως ανωτερη. (μεχρι χτες ηταν στο YT αλλα κατεβηκε)

Αν καποιος την εχει και μπορει να μου τη στειλει θα του ειμαι υποχρεος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”