SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Καλά ευτυχώς που είναι κλειστό το ιατρείο σήμερα και έχω το χρόνο να απολαύσω το μεγαλείο της συζήτησης που ξεδιπλώνεται ! Anw, χαίρομαι που οι περισσότεροι πιάσατε το vibe. Βαρβαρότητες παίζουμε και το σαβουάρ βιβρ απαιτεί να είμαστε έτοιμοι να δαγκώσουμε καρωτίδες! Το ιδίωμα θέλει την u.s. trailer-trashίλα του!

Aπολογουμαι για τη διακοπή, επιστροφή στο οφ τοπικ με τους ναζί, έχω φέρει pop corn :eric:
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκαν υποτιθέμενα "καραγκιοζιλίκια τύπου Manowar" και ότι δεν έχουν σχέση με Solitary Sabred, αναγκάζομαι να ποστάρω βίντεο ντοκουμέντο συνέντευξης Solitary Sabred στον Count Raven και με τον Asgardlord να είναι ο αριστερά καθήμενος.

Πηγαίνετε κατευθείαν στο 01.10 όπου αποδεικνύει (ο Asgardlord) το σκύλιασμα και την πώρωση για την οποία γράφει!

Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από vasilis2112 »

CountRaven έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 15:25
vasilis2112 έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 15:10 Και επειδή το θέμα με πάει...
Όταν μιλάμε για ναζί στο μέταλ η κορεκτιλα πάει περίπατο και λέμε κάτι βλακειες ότι το μέταλ ήταν πάντα προκλητικό και κάτι τέτοια ωραία. Δε θυμάμαι το θέμα, αλλα αυτά έχουν ειπωθεί εδώ μέσα. Εκτίθεστε!
Δείξε τα να τα δούμε και μεις ρε Βασιλάκη. Όχι να μας βγάλεις και φιλοναζίδες τώρα.
Μην αρπάζεσαι συνέχεια ρε Χρησταρα μου. Δεν είναι δίκη σου άποψη ότι γράφεται εδώ μέσα.
Δεν μπορώ να ψάξω όλο το φόρουμ. Δεν έχω το χρόνο. Σχόλια υπάρχουν παντού. Και στο θρεντ για τον πρασουλα και όταν κατέβασε το YouTube του Varg τις παπατζες και κάτι για geisen march μου ρχεται.
Αλλα σίγουρα έχω δει τέτοια τοποθέτηση. Ότι δηλαδή το μέταλ είναι προκλητικό και οι ναζιστικοι στίχοι είναι μέσα στο παιχνίδι.
Μην το γαμησουμε τελείως το τοπικ.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 15:37 Μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκαν υποτιθέμενα "καραγκιοζιλίκια τύπου Manowar" και ότι δεν έχουν σχέση με Solitary Sabred, αναγκάζομαι να ποστάρω βίντεο ντοκουμέντο συνέντευξης Solitary Sabred στον Count Raven και με τον Asgardlord να είναι ο αριστερά καθήμενος.

Πηγαίνετε κατευθείαν στο 01.10 όπου αποδεικνύει (ο Asgardlord) το σκύλιασμα και την πώρωση για την οποία γράφει!

Busted!
Iron wields from armored wrists
White Wolf

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από White Wolf »

Δεν χρειαζεται να ψαχνεις, ολοι οι στιχοι ειναι μεσα στο παιχνιδι, ανεξαρτητου μουσικου ειδους.
Ακομα δεν καταλαβαινω πως σχετιζεται με την οποιαδηποτε συζητηση σε αυτο το τοπικ (και εχει 100 συζητησεις εδω μεσα).
Και πως εκτιθεται καποιος οταν λεει οτι ολοι οι στιχοι ειναι μεσα στο παιχνιδι;
Εγω το λεω με ανεση και δεν αισθανομαι καθολου εκτεθειμενος.

ΟΛΟΙ οι στιχοι ειναι μεσα στο παιχνιδι.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Priamos »

vasilis2112 έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 15:46
Αλλα σίγουρα έχω δει τέτοια τοποθέτηση. Ότι δηλαδή το μέταλ είναι προκλητικό και οι ναζιστικοι στίχοι είναι μέσα στο παιχνίδι.
Μην το γαμησουμε τελείως το τοπικ.
Χαχα...πλέον είναι αργά να μην γαμησουμε το τοπικ! :D Αλλά εφόσον από ότι κατάλαβα ο [mention]asgardlord[/mention] μας δίνει την ευχή του, οπότε ας το πάρουμε παρτουζα! :D
Εμένα προσωπικά, θα με χαλούσαν οι ναζιστικοί στίχοι. Στάζουν φανατισμό, βλακεία και μίσος. Σχεδόν το ίδιο όμως με χαλάνε και όλοι οι ωμά προπαγανδιστικοι στίχοι οποιασδήποτε ιδεολογίας. Το θέμα είναι ότι το οξυγόνο του metal είναι πράγματι η ακρότητα , η προκλητικότητα του και ο πλουραλισμός του, οπότε δεν θα μου άρεσε λογοκρισία σε κανένα από αυτους, όσο ενοχλητικός κι αν μου ήταν. "Ευτυχώς" υπάρχουν νόμοι που απαγορεύουν κάποια πράγματα (άρνηση ολοκαυτώματος, ρητορική μίσους, παιδεραστία κλπ) και δεν χρειάζεται η τέχνη να ελέγχεται από το τι θεωρώ εγώ καλό ή κακό, αλλά από κάποια αντικειμενική και ουδέτερη αρχη. Παρομοίως θεωρώ ότι οι υπόλοιποι "θιγμένοι" δεν έχουν δικαίωμα να μου επιβάλλουν τι να ακούω και ούτε να ασκουν έλεγχο και λογοκρισία στην τέχνη. Έχουν όμως φυσικά το δικαίωμα στην κριτική και να διεκδικήσουν από τη δικαιοσύνη να ελεγχθεί αν κάποια μορφή τέχνης ξεπερνάει τα όρια που έχει θέσει η κοινωνία και οι νόμοι. Λαϊκά δικαστήρια και λογικές του όχλου, δεν με εκφράζουν.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Συμφωνώ απόλυτα με [mention]Priamos[/mention] . Προσωπικα σιχαίνομαι την πολιτικοποίηση της μουσικης αφού σαν ακροατής προτιμώ να με ταξιδεύει παρά να με γυρίζει στην πραγματικότητα, αλλά to each his own.

Να προσθέσω πως κάποιους στίχους ίσως πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε σαν προϊόν της εποχής τους. Το πρώτο που μου έρχεται πάντα στο μυαλό σε τέτοιου είδους συζητήσεις είναι το red sharks : Δεν το λες και ωριμη σπουδή για τον κομμουνισμό αλλά αν το δεις υπό το πρίσμα Αμερική, ψυχρός πόλεμος, rocky vs drago, it makes sense. Κάπου είχα διαβάσει "some things age like fine wine and some like cottage cheese", οπότε κάποια κομμάτια μοιραία θα φέρουν σφραγίδα εποχής, τόπου προέλευσης και περιρρεουσας ατμόσφαιρας. Κάπως έτσι πάει και με τους νεοναζί Νορβηγούς μπλακαδες που έμπλεξαν τις πουτσες με τις βούρτσες (Ναζί και αντιεκκλησιασμος τη στιγμή που το nazi party προμοταρε positive jew free christianity). #otinanai. Η νεανική έκφραση δεν πρέπει να λογοκρίνεται μεν, μην περιμένουμε απαραίτητα σοφιστίες δε.
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Φωτιά, θειάφι, ακριβά ηχοσυστήματα, βινύλια, cd, ναζί, δισκογραφικές εταιρίες, παπικά διατάγματα, κανιβαλισμός και δαγκωμένες καρωτίδες.
Το Kung Fury 2 είναι έτοιμο!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 18:01 Φωτιά, θειάφι, ακριβά ηχοσυστήματα, βινύλια, cd, ναζί, δισκογραφικές εταιρίες, παπικά διατάγματα, κανιβαλισμός και δαγκωμένες καρωτίδες.
Το Kung Fury 2 είναι έτοιμο!
Α, ξέχασα να βάλω και τον καταλύτη του όλου στόρυ... Το υπόγειο ρεύμα που κινεί τα νήματα στο χέβυ μέταλ και κάνει ονόματα κάποιους ενώ άλλους τους αφήνει στην αφάνεια... B)
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 18:08
Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 12 Μαρ 2020, 18:01 Φωτιά, θειάφι, ακριβά ηχοσυστήματα, βινύλια, cd, ναζί, δισκογραφικές εταιρίες, παπικά διατάγματα, κανιβαλισμός και δαγκωμένες καρωτίδες.
Το Kung Fury 2 είναι έτοιμο!
Α, ξέχασα να βάλω και τον καταλύτη του όλου στόρυ... Το υπόγειο ρεύμα που κινεί τα νήματα στο χέβυ μέταλ και κάνει ονόματα κάποιους ενώ άλλους τους αφήνει στην αφάνεια... B)
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η μπάντα παίρνει κεφάλια χρόνια τώρα, δεν είναι νέο. και σίγουρα βρίσκεται στην καλύτερη φάση της. οπότε όταν στηρίζεις τα λόγια σου με τα έργα σου, είναι όλα καλά! και μακάρι και άλλοι να είχαν να επιδείξουν το ανάλογο έργο για να δώσουν αλήθεια στα λόγια τους!
μας έφαγε η διπλωματία ενώ έχουμε αφήσει το παραγοντιλίκι να παίζει μπάλα στο χώρο του underground και να κλέβει δόξα από τους πραγματικούς πρωταγωνιστές που είναι τα ίδια τα συγκροτήματα!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από rbrigade »

That escalated quickly!

Α, και για πιο νεαρό της ηλικίας μιλάμε; Δεν είναι δα και νιάνιαρο ο doctor!
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Έχω baby face και μπερδεύω :P

...μη βλέπεις τα γκρίζα μαλιά, είναι ανταύγιες!

Eν τω μεταξύ the official release date is upon us! Με την ευκαιρία ρίχνω εδώ και το bandcamp που στήσαμε, με τσίλικα hoodies και t-shirt εγγυημένα να απωθούν κάθε θηλυκή παρουσία σε ακτίνα χιλιομέτρου : https://solitarysabred.bandcamp.com/merch
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Zippo190 »

asgardlord έγραψε: Σάβ 14 Μαρ 2020, 14:15 Έχω baby face και μπερδεύω :P

...μη βλέπεις τα γκρίζα μαλιά, είναι ανταύγιες!

Eν τω μεταξύ the official release date is upon us! Με την ευκαιρία ρίχνω εδώ και το bandcamp που στήσαμε, με τσίλικα hoodies και t-shirt εγγυημένα να απωθούν κάθε θηλυκή παρουσία σε ακτίνα χιλιομέτρου : https://solitarysabred.bandcamp.com/merch
Δεν βλέπω οφτό κλέφτικο Solitary Sabred σε μπουκίτσες και ανησυχώ. Τι έγινε [mention]asgardlord[/mention] το ρίξαμε στην δίαιτα;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Xstroyer »

Θα συμφωνήσω με κάποιους, ακόμα και αν η λογική και/ή η μετριοφροσύνη πάει περίπατο. Κάποιες φορές, και εγώ πιστεύω πως κάποιες μπάντες καλά κάνουν και λένε οτι ΓΑΜΑΝΕ, αφού το πιστεύουν, το στηρίζουν και υπάρχει και κοινό, ανεξάρτητα με το αν είναι ελάχιστοι ή πολλοί.

Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να έλεγα "προσγειωθείτε λίγο", αλλά όχι εδώ. Δεν ξέρω γιατί, ούτε έχει σημασία, όλοι μπορεί να κωλοτουμπιάσουμε κάποια στιγμή και μελλοντικά να πω άλλα για άλλη μπάντα, αλλά καλά λένε, καλά κάνουν, καλά γαμάνε. Και μιλάω σαν Ανδρέας, όχι σαν "υπάλληλος της εταιρίας".
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”