SORCERER - Lamenting of the Innocent

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SORCERER - Lamenting of the Innocent

Δημοσίευση από CountRaven »



Το νέο άλμπουμ των Σουηδών Epic Doonsters κυκλοφορεί στις 29 Μαϊου. Το πρώτο single "The Hammer of Witches" είναι ήδη διαθέσιμο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Aphelian »

Πολυ δυνατο το πρωτο δειγμα.Μου θυμισε Sabbath με Tony Martin σε στιγμες, που μονο καλο ειναι!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6259
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από theBox »

Ωραιο uptempo riffing που μπορω να παρακολουθησω κι εγω που δεν τα παω πολυ καλα με τα μονολιθικα. Ρεφρενακι ψιλο-χαμένη ευκαιρια. Εντυπωσιακα σρεντο-σολος όπως πάντα, που όμως όπως πάντα τα βρίσκω αρκετα εκτος κλίματος.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Δυστυχώς εμένα δε μου είπε και πολλά πράγματα... ξεκίνημα children of the grave, μελωδίες αδούλευτες...
Τα προηγούμενα singles dark tower of the sorcerer και sirens με είχαν ενθουσιάσει.
Εδώ όχι...
Επίσης πολύ φανταχτερό το εξώφυλλο για sorcerer, μου φέρνει περισσότερο για powerwolf.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6259
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από theBox »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 19 Μαρ 2020, 11:11 μου φέρνει περισσότερο για powerwolf.
Ο συνειρμος ειναι παραπάνω απο προφανης!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ποιοτικό, εντυπωσιακό, αλλά «υπηρεσιακό» το συγκεκριμένο. Όπως είπε κ ο [mention]Advancing Yokeda[/mention], πολυ πλαστικούρα το εξώφυλλο. Αγαπάμε SORCERER κ αναμένουμε τα υπόλοιπα :)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Starman »

Και η δική μου άποψη είναι θετική για το τραγούδι. Το ότι θυμίζει Sabbath μου είναι αδιάφορο από τη στιγμή που μου άρεσε και δεν σκέφτηκα στιγμή να πατήσω stop.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Συμφωνώ στο χαρακτηρισμό «υπηρεσιακό».
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η καραντίνα σας έχει κάνει γκρινιάρηδες μου φαίνεται
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έλα και το κλιπ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Ωραίο το βίντεο
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Έχω 2 κόπιες το Black EP τη δεύτερη unnumbered splattered έκδοση.
Μόνο ανταλλαγές.
Ψάχνω commander high and mighty και messiah final warning. :P
Δε θέλετε section αγοραπωλησιών στο forum, παρόλο που δεν είναι ντροπή, το σέβομαι, αλλά σκέφτομαι ότι μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να ψάχνει το εν λόγω ΕΡ.
Όποιος ενδιαφέρεται ΡΜ.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

SORCERER - Lamenting of the Innocent - Νέο άλμπουμ 29 Μαϊου - Πρώτο single διαθέσιμο

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

vasilis2112 έγραψε: Κυρ 12 Απρ 2020, 15:29 παρόλο που δεν είναι ντροπή
Το έχουμε ξαναπεί, αλλά θα κάνω ένα refresh για τους «νεους» στη παρέα: δεν είναι ντροπή να χτίζεις -ακριβές ενδεχομένως- δισκοθήκες, ούτε το να έχουμε section trade / αγοραπωλησίες στο φόρουμ.

Ντροπή είναι το γεγονός ότι αναγκαστήκαμε να μην βάλουμε τέτοιο section -κ στο παρελθόν να το κλείσουμε- γιατί αργά ή γρήγορα θα πρέπει να κάνουμε τον «τροχονόμο» σε ενήλικα «ώριμα» άτομα που θα καταλήξουν επιδήδονται σε c0ck-sl@pp1ng* για μερικά γραμμάρια πλαστικού σε σχήμα δίσκου.

Πάντως, ανταλλάζω με 24αδα γάλα βλάχας, 8 ζβαν κ 2x8 ρολά υγείας ENDLESS για ατέλειωτη ευχαρίστηση :P

υγ: για όσους δε ξερουν τι σημαίνει ο όρος, ας το ψαξουν στο google παρέα με το όνομα του αγαπημένου από DEATH κ ICED EARTH drummer Richard Christy :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”