Νέες ανακαλύψεις

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τέτοιες ανακαλύψεις θέλουμε!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Πρόκειται επιβεβαιωμένα για cdr.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δε βαριέσαι, τόσα και τόσα έχουμε πάρει
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Εννοείται δεν πτοήθηκα καθόλου στην αναζήτησή μου!
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από trigger »

Που το βρίσκουμε ρε μορτες?
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Starman έγραψε: Τρί 14 Απρ 2020, 11:21 Πραγματικά πολύ καλό τραγούδι. @rbrigade άκουσες και τα υπόλοιπα; Αξίζει να το “ψάξουμε” παραπάνω;
Τελικά από μένα είναι όχι. Έχουν καλά στοιχεία, όπως π.χ. καλή τραγουδίστρια και ενδιαφέροντα κιθαριστικά μέρη, αλλά εν τέλει τα περισσότερα κομμάτια τους ενώ πάνε να πουν κάτι το χανουν. Και δω πρέπει να παρέμβει παραγωγός και να αρχίσει τις σφαλιάρες τύπου ''που είναι το ρεφραίν ρε Καραμήτρο;''-''Μη βαράς ρε μάνατζερ, εδώ είναι!''-''Αυτό το πράμα το λες ρεφραίν; Θα γυρίσω στις έξι το πρωί και να κόψεις τον κώλο σου να γράψεις κάτι άλλο''
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Έχω στείλει mail στη διεύθυνση που φαίνεται από το βίντεο στο βιβλιαράκι.
Επίσης έχω μιλήσει με τον τύπο που το ανέβασε, ο οποίος παρεπιπτόντως είναι ο τραγουδιάρης των dark wizard και έχει και πλούσιο βιογραφικό, και μου είπε πως άμα δε δουλεύει το Mail της μπάντας να τον ξαναρωτήσω και μπορεί να βρει το mail του drummer, ο οποίος μάλλον είναι και ο ιθύνων νους πίσω από την κυκλοφορία (με drum solo ηχογραφημένο το 2013 και σχολιασμό στο βιβλιαράκι).
Ότι προκύψει ενημερώνω εννοείται. Εκτός αν μου πει ότι έχει μόνο μια κόπια! Χεχεχε
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Starman »

Wizards Of Hazards – Blind Leads The Blind (2020)
Αρχαία μπάντα από τη Φιλανδία που φέτος κατάφερε να κυκλοφορήσει μερικά τραγούδια, με επιρροές από Sabbath και αρκετό ενδιαφέρον.


Παρουσίασαν και ένα ακόμα πιο καινούργιο 2 μέρες πριν


Αργότερα μέσα στη χρονιά θα κυκλοφορήσει σε CD/LP.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 24 Φεβ 2020, 23:13 ρε σεις, ο ήχος σε αυτό το Thundersson είναι επιπέδου μουσικής επένδυσης σε ταινία του Όμηρου Ευστρατιάδη
Το ξανατσέκαρα λίγο και διαφωνώ εντελώς. Απλά η μπάντα παίζει πιο παλιομοδίτικα και με πολλά hard rock στοιχεία. Μια χαρά είναι ο ήχος για αυτό που θέλει. Στα φωνητικά βέβαια θέλουν αρκετή βελτίωση. Δεν είναι ανάγκη όλοι οι δίσκοι να έχουν παραγωγή υπερτουμπιανιασμένη, τριγκαρισμένη κτλ. Πονάνε τα αυτάκια μας με αυτές τις παραγωγές!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 02:12 Δεν είναι ανάγκη όλοι οι δίσκοι να έχουν παραγωγή υπερτουμπιανιασμένη, τριγκαρισμένη κτλ. Πονάνε τα αυτάκια μας με αυτές τις παραγωγές!
ΝΑΙ!!! ΑΜΗΝ!!!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

υπάρχει αρκετός δρόμος ανάμεσα στα τούμπανα και τα τριγκερ και στο τέρμα πρίμα μπλιμπλίκια χωρίς νεύρο που είναι λες και ακούς κονσόλα σε ουφάδικο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Dangerous Project - Cosmic Vision (2020)
Το βάζω εδώ γιατί βαριέμαι, νεοκλασσικό μέταλ από Περού, πολύ μελωδικό και από τρία κομμάτια που τσέκαρα όλα ήταν αξιόλογα.



Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Πέμ 30 Απρ 2020, 00:55 Dangerous Project - Cosmic Vision (2020)
Το βάζω εδώ γιατί βαριέμαι, νεοκλασσικό μέταλ από Περού, πολύ μελωδικό και από τρία κομμάτια που τσέκαρα όλα ήταν αξιόλογα.



ελα ρε, ωραίος! digital μόνο απ οτι βλέπω.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

vasilis2112 έγραψε: Πέμ 16 Απρ 2020, 16:26
theBox έγραψε: Πέμ 16 Απρ 2020, 00:27
Starman έγραψε: Τετ 15 Απρ 2020, 11:10 Judgment Day - Between G(o)od and (D)evil (2014)
Μόλις χθες το ανέβασε κάποιος. Ελβετική μπάντα με εξόφθαλμες Rainbow επιρροές, με 5 τραγούδια ηχογραφημένα στα 80s που κυκλοφόρησαν σε ένα private cd to 2014. Τα 3 πρώτα είναι όλα τα λεφτά, ενώ το 4o δεν λέει κάτι και το τελευταίο είναι ένα drum σόλο. Το βάζω εδώ γιατί πρώτη φορά ακούω για αυτούς. Αν κάποιος τους ξέρει ας δώσει καμιά πληροφορία παραπάνω και ας το μετακινήσουν οι admins.

Ωραιο!
Πάρα πολύ ωραίο!
Δεν το ήξερα. Πέρασε τόσο στο ντούκου; Το ξέρει κάποιος;
Υπάρχει στο metal archives αλλά δεν το βρίσκω στο discogs.
Άμα το βρούμε ενδιαφέρομαι.

Επίσης ψάρωσα άσχημα διαβάζοντας εσφαλμένα ότι ο μπασίστας originally από USA έπαιζε πρώτα για τους Tyrant’s Reign!!!

Υ.Γ.: Ούτε Tyrant’s Rage ξέρω. Υπάρχει κάτι;
[mention]vasilis2112[/mention]

Tyrant's Reign ή Tyrant's Reign;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από CountRaven »

vasilis2112 έγραψε: Σάβ 18 Απρ 2020, 20:39 Έχω στείλει mail στη διεύθυνση που φαίνεται από το βίντεο στο βιβλιαράκι.
Επίσης έχω μιλήσει με τον τύπο που το ανέβασε, ο οποίος παρεπιπτόντως είναι ο τραγουδιάρης των dark wizard και έχει και πλούσιο βιογραφικό, και μου είπε πως άμα δε δουλεύει το Mail της μπάντας να τον ξαναρωτήσω και μπορεί να βρει το mail του drummer, ο οποίος μάλλον είναι και ο ιθύνων νους πίσω από την κυκλοφορία (με drum solo ηχογραφημένο το 2013 και σχολιασμό στο βιβλιαράκι).
Ότι προκύψει ενημερώνω εννοείται. Εκτός αν μου πει ότι έχει μόνο μια κόπια! Χεχεχε
Μιλάω και εγώ full με τον Egbert. Αν χρειαστεί κάτι πείτε μου. Εννοώ για πιο άμεσα γιατί μιλάμε από fb.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”