Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από CountRaven »



Θυμίζω πως παλιότερα είχε ποστάρει αυτο:

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Και το NWOTHM Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από Priamos »

Ξενέρωσα... Τα τζαμπε προμακια δεν θεωρούνται επαρκής ανταπόδοση; Γλυκαθηκε η γριά στα σύκα. Εμετός. Φτύσιμο και μούντζα σε όλους τους αλεξιπτωτιστές/τουρίστες της σκηνής με ιδιοτελή κίνητρα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από theBox »

Εγω, διαβάζοντας τι λεει, δεν βλεπω να θελει τα λεφτα μου, ουτε να κανει κανει πολυ λαθος. Χρεωνει (και μαλιστα τριχες) αυτους που θελουν να χρησιμοποιησουν το καναλι του με διαφορετικο τροπο απο αυτον για τον οποιο το εφτιαξε και το διατηρει.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από CountRaven »

Και αυτό το τόπικ όπως και αυτό των Wintetsun σηκώνουν κουβέντα και σχολιασμό, για αυτό και ανοίχτηκαν. Για να δούμε λοιπόν και άλλες γνώμες στο τραπέζι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από rbrigade »

Μισό ρε σεις, αν κάτι που ξεκίνησε από την καύλα του και το μεράκι του γιγαντώθηκε και έφτασε να γίνεται εργαλείο promotion για τις μπάντες δεν δικαιούται να βγάλει ένα χαρτζιλικάκι; Δηλαδή πρέπει ο τύπος να κάθεται να λιώνει στα uploads και να αφιερώνει τον χρόνο του για να βγάζουν οι άλλοι χρήμα; Είναι η φάση που ένα χόμπυ έπιασε και ακούμπησε το επαγγελματικό επίπεδο και ίσως βγάλει κάποια ποσά, δεν το βλέπω για κακό. Εδώ έχουμε κάποιον που κάτι κάνει και κάτι προσφέρει και ζητάει ένα μικρό αντάλλαγμα από αυτούς που ωφελούνται από το κανάλι του. Δεν είναι φάση Wintersun που σου ζητάνε μπροστάντζα την σύνταξη και το εφάπαξ τους... Το Wikipedia ας πούμε δεν είναι αντίστοιχη φάση; Ξεκίνησε τζαμπέ και έφτασε να εισπράττει εκατομμύρια ως donations και να απασχολεί έμμισθους υπαλλήλους. Ακόμα και ιστοσελίδες όπως το Heavy harmonies έχουν επιλογή για donation, δηλαδή κοιτάνε να βγάλουν τα έξοδα ή και κάποιο χαρτζιλικάκι που αντιστοιχεί στον χρόνο που απαιτείται για να τρέξει η σελίδα. Τα donations βέβαια είναι εθελοντικά. Αλλά και ο τύπος εδώ σου λέει κοίτα φίλε, εγώ άλμπουμς ανεβάζω, αν θες να προωθήσεις το νέο σου σινγκλάκι ρίξε 5 ευρουλάκια. Τίμια εμπορική συναλλαγή. Όποιος ενδιαφέρεται πληρώνει.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 15:46 Εγω, διαβάζοντας τι λεει, δεν βλεπω να θελει τα λεφτα μου, ουτε να κανει κανει πολυ λαθος. Χρεωνει (και μαλιστα τριχες) αυτους που θελουν να χρησιμοποιησουν το καναλι του με διαφορετικο τροπο απο αυτον για τον οποιο το εφτιαξε και το διατηρει.
Εγώ είμαι της άποψης ότι αν θες να ξεπουληθεις και να γίνεις πουτανακι του χρήματος, να το κάνεις τουλάχιστον για χοντρά φράγκα. Αυτός γίνεται ξεφτίλα για φραγκοδιφραγκα. Θα ήταν πιο τίμιο να λέει, ότι ΔΕΝ το κάνω γιατί δεν έχω χρόνο ή δεν γουστάρω. Όχι να εμπορευματοποιησει την αλληλεγγύη της σκηνής για ψίχουλα. Μου θυμίζει τους Μεξικανούς μπάτσους που με ένα χαρτζιλίκι κάνουν τα στραβά μάτια σε όλους. Τουλάχιστον οι δικοί μας διεφθαρμένοι δημόσιοι λειτουργοί, το κάνουν για χοντρή κονομα! :D Σαν να λέει το Μαιρακι, ότι θα σε αφήσω να μου πιάσεις το βυζακι αν μου πάρεις μια σοκολάτα! :D Πλήρης φτωχομπινεδικη εκπόρνευση!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από theBox »

Συμφωνω 100% με Τσοβολα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 15:54
theBox έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 15:46 Εγω, διαβάζοντας τι λεει, δεν βλεπω να θελει τα λεφτα μου, ουτε να κανει κανει πολυ λαθος. Χρεωνει (και μαλιστα τριχες) αυτους που θελουν να χρησιμοποιησουν το καναλι του με διαφορετικο τροπο απο αυτον για τον οποιο το εφτιαξε και το διατηρει.
Εγώ είμαι της άποψης ότι αν θες να ξεπουληθεις και να γίνεις πουτανακι του χρήματος, να το κάνεις τουλάχιστον για χοντρά φράγκα. Αυτός γίνεται ξεφτίλα για φραγκοδιφραγκα. Θα ήταν πιο τίμιο να λέει, ότι ΔΕΝ το κάνω γιατί δεν έχω χρόνο ή δεν γουστάρω. Όχι να εμπορευματοποιησει την αλληλεγγύη της σκηνής για ψίχουλα. Μου θυμίζει τους Μεξικανούς μπάτσους που με ένα χαρτζιλίκι κάνουν τα στραβά μάτια σε όλους. Τουλάχιστον οι δικοί μας διεφθαρμένοι δημόσιοι λειτουργοί, το κάνουν για χοντρή κονομα! :D Σαν να λέει το Μαιρακι, ότι θα σε αφήσω να μου πιάσεις το βυζακι αν μου πάρεις μια σοκολάτα! :D Πλήρης φτωχομπινεδικη εκπόρνευση!!
Sugar daddies στο ένα topic, βυζάκια στο άλλο. Κάτσε να βάλω το κόκκινο κυκλάκι με το Χ πάνω δεξιά.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από rbrigade »

Φεύγω τώρα για Μεξικό! (Εκεί δεν είναι τα βυζάκια; Μην πάω και ξεμείνω με χοντρούς μουστακαλήδες εκπροσώπους του νόμου και μελλοντικούς μετανάστες-μέλη των συγκροτημάτων που θα αποθεώνει ο Zippo σε δέκα χρόνια)
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 15:53 Τίμια εμπορική συναλλαγή. Όποιος ενδιαφέρεται πληρώνει.
Τι εμπορική συναλλαγή; Ο τύπος πλασαρίστηκε ως σωτηρας της σκηνής. Αν μου ξεκαθάριζε εξαρχής ότι είναι επαγγελματίας με στόχο το κέρδος, θα το σεβομουν περισσότερο. Είναι σαν να δηλώνεις εθελοντης σε ένα κοινωφελή σκοπό και στην πορεία να γλυκαινεσε και να θες να βγάλεις το χαρτζηλικακι σου. Υπάρχουν άπειροι άνθρωποι που συνεισφέρουν αφιλοκερδώς σε σκοπούς που πιστεύουν. Αν μπει στη μέση το χρήμα και η ιδιοτέλεια, αυτοί οι σκοποί θα απαξιωθουν και όσοι δηλώνουν εθελοντές θα πέσουν πλέον στην ανυποληψία.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:05 Φεύγω τώρα για Μεξικό! (Εκεί δεν είναι τα βυζάκια; Μην πάω και ξεμείνω με χοντρούς μουστακαλήδες εκπροσώπους του νόμου και μελλοντικούς μετανάστες-μέλη των συγκροτημάτων που θα αποθεώνει ο Zippo σε δέκα χρόνια)
Όχι ρε! Τα βυζάκια προς πιάσιμο τα έχει το Μαιρακι, οπότε υποθέτουμε ότι είναι ημεδαπά. :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από rbrigade »

Πότε πλασαρίστηκε ως σωτήρας της σκηνής; Έχασα κάποιο διάγγελμα; Κάποιο μανιφέστο; Υπάρχει κάποιο Circle of True Uploaders; Πως γίνομαι μέλος; Ζηλεύεις επειδή οι διάφοροι uploaders άφησαν ''άνεργους'' τους φανζινάδες;
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:09
rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:05 Φεύγω τώρα για Μεξικό! (Εκεί δεν είναι τα βυζάκια; Μην πάω και ξεμείνω με χοντρούς μουστακαλήδες εκπροσώπους του νόμου και μελλοντικούς μετανάστες-μέλη των συγκροτημάτων που θα αποθεώνει ο Zippo σε δέκα χρόνια)
Όχι ρε! Τα βυζάκια προς πιάσιμο τα έχει το Μαιρακι, οπότε υποθέτουμε ότι είναι ημεδαπά. :D
Το όνομα είναι διεθνές
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:10
Priamos έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:09
rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:05 Φεύγω τώρα για Μεξικό! (Εκεί δεν είναι τα βυζάκια; Μην πάω και ξεμείνω με χοντρούς μουστακαλήδες εκπροσώπους του νόμου και μελλοντικούς μετανάστες-μέλη των συγκροτημάτων που θα αποθεώνει ο Zippo σε δέκα χρόνια)
Όχι ρε! Τα βυζάκια προς πιάσιμο τα έχει το Μαιρακι, οπότε υποθέτουμε ότι είναι ημεδαπά. :D
Το όνομα είναι διεθνές
Έβαλα "Μαιρακι" και όχι απλά "Μαίρη" για να προσδωσω στο όνομα ελληνοπρεπεια. Άσε που έπρεπε να βάλω "Μαράκι" και μετά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί δεν μου κάθεται καλά... :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Και το NWOTHM Full Albums θέλει τα χρήματα σου

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:17
rbrigade έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:10
Priamos έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 16:09

Όχι ρε! Τα βυζάκια προς πιάσιμο τα έχει το Μαιρακι, οπότε υποθέτουμε ότι είναι ημεδαπά. :D
Το όνομα είναι διεθνές
Έβαλα "Μαιρακι" και όχι απλά "Μαίρη" για να προσδωσω στο όνομα ελληνοπρεπεια. Άσε που έπρεπε να βάλω "Μαράκι" και μετά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί δεν μου κάθεται καλά... :D
Μαράκι. Επάγγελμα κομμώτρια ή νυχού. Το λαϊκό κορίτσι της διπλανής πόρτας.

Οπτικά με παραπέμπει στην Πέγκυ τον 90ς. Μάλλον η Πέγκυ αναπαριστά το Μαράκι στο βίντεο κλιπ. Να τα λέμε και αυτά.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”