Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Αλλαγές ημερομηνιών, ακυρώσεις, προβληματισμοί κλπ.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

castledemon έγραψε: Πέμ 23 Απρ 2020, 15:41 Λυπαμαι αλλα δε θα περιμενω μεχρι τις 15 Σεπτεμβριου για να δω ΑΝ θα θελησουν να μου στειλουν τα χρηματα μου πισω, ΑΝ θεωρησουν οτι εχω καλο λογο να μην παραβρεθω στο Graspop 2021! Αν ειναι δυνατον. Ανοιξα Dispute μεσω Paypal και περιμενω να λυθει υπερ μου για να παρω τα χρηματα μου πισω...
Καταλαβαίνω το να καθυστερήσουν τις επιστροφές μεχρι να βγει ενα σχέδιο για να είναι όλοι όσο happy μπορεί να είναι κανεις σε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά το να σου κάνουν κουμάντο και στη τσέπη πάει πολύ. Δλδ τι θα πει «αν εχεις καλό λόγο για να μην έρθεις»; Το οτι μπορεί το 2021 να ΠΕΙΝΑΣ, μπορεί να μετρήσει σαν ενας καλός λόγος άραγε;

Πέρα απο κρίμα γιατί μιλάμε για ένα σοβαρό φεστιβαλ, μπορεί -δυστυχώς- να αποτελέσει template κ για αντίστοιχα φεστιβαλ του χώρου με ο,τι συνεπάγεται αυτό.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Celephais »

Σοβαρά μιλάμε τώρα ρε παιδιά, αυτά είναι αισχρά πράγματα που λένε εδω στο φίλο [mention]castledemon[/mention] !
Δε γουστάρει να έρθει του χρόνου, λογαριασμό θα δώσει?
Δηλαδή αν το κάνει αυτό το Graspop που είναι ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ, οι άλλοι τι θα κάνουν που είναι μικρότερα ψάρια.
Όταν αγοράζουμε ένα εισιτήριο για κάποια συναυλία το κάνουμε γιατί θέλουμε να παρακολουθήσουμε κάποιες συγκεκριμένες μπάντες, εγω φέτος ήθελα να δω Judas Priest και Mercyfull Fate, (υποθετικά μιλώντας) αν δεν έχεις τους ίδιους το 2021 δεν μπορείς ρε φίλε να μου πεις να έρθω το 2021.
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι είναι στο φάσμα οικονομικής καταστροφής και το σέβομαι, όμως δώστε εναλλακτικές, δώστε μέρος των χρημάτω πίσω, δεν ξέρω τι, αλλά όχι γαμάμε και δέρνουμε ρε πούστηδες!
Και στο φινάλε δεν κατάλαβα μήπως μοιραζόμαστε τα κέρδη με όλους αυτούς τους τύπους για να μοιραστούμε και τη ζημιά?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Starman »

Celephais έγραψε: Πέμ 23 Απρ 2020, 16:56 Και στο φινάλε δεν κατάλαβα μήπως μοιραζόμαστε τα κέρδη με όλους αυτούς τους τύπους για να μοιραστούμε και τη ζημιά?
Αυτός είναι ο σωστός συλλογισμός, που δείχνει πόσο σέβονται ή όχι. Δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από LuciferSteele »

καλή αφορμή για ξεκαθάρισμα αυτό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8769
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Zippo190 »

castledemon έγραψε: Πέμ 23 Απρ 2020, 15:41 GRASPOP Today:
Your tickets for GMM2020 will be carried over to GMM2021.

This applies to all festival tickets (day and combi tickets), to all accommodations (rental tents at Camping Boneyard, Flexotels at Camping Skullotel, pitches or festihuts at Camping Metal Town, cottages or hotel rooms at Devil’s Lake and bungalows or hotel rooms at Metal Park) and GMM tokens.

As of 15 September 2020 your ticket for GMM2021 will be available for download on your Ticketmaster profile.

Ticket holders also have the option of exchanging their ticket(s) for a voucher, also as of 15 September 2020. The amount of this voucher is the price of your ticket(s), accommodations and tokens, including service costs. The resulting amount can be spent on tickets for GMM2021 or GMM2022. For instance, you can exchange your Saturday ticket for a Sunday or combi ticket. ATTENTION: This offer is only valid while stocks last and if you opt for a more expensive ticket you will obviously have to pay the difference. If you go for a cheaper ticket the balance can be used later. You can use the balance of your voucher to purchase GMM tokens or other tickets for GMM2021 or GMM2022.

Do you have a legitimate reason why you can’t attend GMM2021? In that case as of 15 September you can send a refund request via Ticketmaster (for your festival tickets as well as your GMM tokens and booked accommodations).

On 15 September you will receive a new email with all the necessary instructions.


Λυπαμαι αλλα δε θα περιμενω μεχρι τις 15 Σεπτεμβριου για να δω ΑΝ θα θελησουν να μου στειλουν τα χρηματα μου πισω, ΑΝ θεωρησουν οτι εχω καλο λογο να μην παραβρεθω στο Graspop 2021! Αν ειναι δυνατον. Ανοιξα Dispute μεσω Paypal και περιμενω να λυθει υπερ μου για να παρω τα χρηματα μου πισω...
θυμίζει την επική φάση στο Fuzz τότε με τους Ghost που είχαν κλείσει τις πόρτες και δεν μπορούσες να βγεις παρά μόνο για "σοβαρό οικογενειακό λόγο".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Coroner »

Στο φεστιβαλ λες με trouble, candlemass κτλ. Eιχα παει σχεδον σερι μετα απο παρτυ μεχρι το πρωι και ηθελα καφε απεγνωσμενα. Παω να βγω και με σταματαει ο παρτιερης, του εξηγω τη φαση, και μου λεει παρε red bull ειναι καλυτερο!!!
Τους ειχε πει καποιος στην αναμπουμπουλα πως καποτε καναμε ντου για να μπουμε, τωρα θα κανουμε για να βγουμε...
Τι μαλακιες εχουμε ζησει...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από rbrigade »

Μια κλήση στο 100 ότι θέλεις να κάνεις μήνυση στους υπευθύνους για παράνομη κατακράτηση (άρθρο 325 Π.Κ.) θα ήταν αρκετή (αναφέρομαι στην απαγόρευση εξόδου στο Fuzz)
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από RedSharks »

theBox έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 20:29
Scrollkeeper έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 19:36 Καλά όλα αυτά ρε παίδες, αλλά με το ΣΚΟΛ ΕΛΙΚΙΚΟΥ τι θα κάνουμε;
Καταργηθηκε με αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να αφησει καλαμπόρτζηδες ΚΕΚατζηδες να κοροϊδεύουν έτσι τόσους επιστήμονες.
Αν κατάλαβα καλά το σχόλιό σου (και ελπίζω να κάνω λάθος), επαινείς την ΚΑΛΗ κυβέρνηση που μας έσωσε από τους ΚΑΚΟΥΣ ΚΕΚατζήδες και το αμαρτωλό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης.

Μόνο που το πρόγραμμα καταργήθηκε γιατί η Εφημερίδα των Συντακτών αποκάλυψε (δες εδώ), με συγκεκριμένα στοιχεία, ότι οι ιδιοκτήτες των ΚΕΚ είναι φίλοι και κολλητοί των κυβερνώντων. Δεξιά λαμόγια δηλαδή. Οι αποκαλύψεις, σε συνδυασμό με την μαζική κατακραυγή στα social media που επί μια βδομάδα δεν έλεγε να κοπάσει, είναι οι μόνοι λόγοι για την «αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης» που γράφεις. Αλήθεια, όντως τα πιστεύεις αυτά; Εκπλήσσομαι, δυσάρεστα, και ξαναλέω, ελπίζω απλώς να σε παρεξήγησα.

https://www.efsyn.gr/politiki/kybernisi ... n-vouchers

94727441_3078709245514710_8019567754044506112_n.jpg
94727441_3078709245514710_8019567754044506112_n.jpg (98.28 KiB) Προβλήθηκε 5509 φορές
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3394
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Priamos »

RedSharks έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 22:26 ελπίζω απλώς να σε παρεξήγησα.

Χαχα...τον παρεξηγησες...εντελως! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από RedSharks »

Priamos έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 23:20
RedSharks έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 22:26 ελπίζω απλώς να σε παρεξήγησα.

Χαχα...τον παρεξηγησες...εντελως! :D
Ok, τότε ως αποζημίωση κερνάω μπύρες στο επόμενο Up the Hammers (για να επαναφέρω και τη συζήτηση on topic) ;) ;) ;)
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6300
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από theBox »

RedSharks έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 22:26
theBox έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 20:29
Scrollkeeper έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 19:36 Καλά όλα αυτά ρε παίδες, αλλά με το ΣΚΟΛ ΕΛΙΚΙΚΟΥ τι θα κάνουμε;
Καταργηθηκε με αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να αφησει καλαμπόρτζηδες ΚΕΚατζηδες να κοροϊδεύουν έτσι τόσους επιστήμονες.
Αν κατάλαβα καλά το σχόλιό σου (και ελπίζω να κάνω λάθος), επαινείς την ΚΑΛΗ κυβέρνηση που μας έσωσε από τους ΚΑΚΟΥΣ ΚΕΚατζήδες και το αμαρτωλό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης.

Μόνο που το πρόγραμμα καταργήθηκε γιατί η Εφημερίδα των Συντακτών αποκάλυψε (δες εδώ), με συγκεκριμένα στοιχεία, ότι οι ιδιοκτήτες των ΚΕΚ είναι φίλοι και κολλητοί των κυβερνώντων. Δεξιά λαμόγια δηλαδή. Οι αποκαλύψεις, σε συνδυασμό με την μαζική κατακραυγή στα social media που επί μια βδομάδα δεν έλεγε να κοπάσει, είναι οι μόνοι λόγοι για την «αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης» που γράφεις. Αλήθεια, όντως τα πιστεύεις αυτά; Εκπλήσσομαι, δυσάρεστα, και ξαναλέω, ελπίζω απλώς να σε παρεξήγησα.

https://www.efsyn.gr/politiki/kybernisi ... n-vouchers


94727441_3078709245514710_8019567754044506112_n.jpg
Redsharks αγορινα....ηταν ΤΙΓΚΑ ειρωνικο το σχολιο μου. Μαζι σου ειμαι προφανως ;-)
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Aphelian »

theBox έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 23:51
RedSharks έγραψε: Παρ 24 Απρ 2020, 22:26
theBox έγραψε: Τετ 22 Απρ 2020, 20:29

Καταργηθηκε με αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση να αφησει καλαμπόρτζηδες ΚΕΚατζηδες να κοροϊδεύουν έτσι τόσους επιστήμονες.
Αν κατάλαβα καλά το σχόλιό σου (και ελπίζω να κάνω λάθος), επαινείς την ΚΑΛΗ κυβέρνηση που μας έσωσε από τους ΚΑΚΟΥΣ ΚΕΚατζήδες και το αμαρτωλό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης.

Μόνο που το πρόγραμμα καταργήθηκε γιατί η Εφημερίδα των Συντακτών αποκάλυψε (δες εδώ), με συγκεκριμένα στοιχεία, ότι οι ιδιοκτήτες των ΚΕΚ είναι φίλοι και κολλητοί των κυβερνώντων. Δεξιά λαμόγια δηλαδή. Οι αποκαλύψεις, σε συνδυασμό με την μαζική κατακραυγή στα social media που επί μια βδομάδα δεν έλεγε να κοπάσει, είναι οι μόνοι λόγοι για την «αποφασιστικη και άμεση παρέμβαση της κυβερνησης» που γράφεις. Αλήθεια, όντως τα πιστεύεις αυτά; Εκπλήσσομαι, δυσάρεστα, και ξαναλέω, ελπίζω απλώς να σε παρεξήγησα.

https://www.efsyn.gr/politiki/kybernisi ... n-vouchers


94727441_3078709245514710_8019567754044506112_n.jpg
Redsharks αγορινα....ηταν ΤΙΓΚΑ ειρωνικο το σχολιο μου. Μαζι σου ειμαι προφανως ;-)
Αξιζει σε ολους μια γυρα απο το καλυτερο Metzi toy neoykti
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από castledemon »

castledemon έγραψε: Πέμ 23 Απρ 2020, 15:41 GRASPOP Today:
Your tickets for GMM2020 will be carried over to GMM2021.

Do you have a legitimate reason why you can’t attend GMM2021? In that case as of 15 September you can send a refund request via Ticketmaster (for your festival tickets as well as your GMM tokens and booked accommodations).


Λυπαμαι αλλα δε θα περιμενω μεχρι τις 15 Σεπτεμβριου για να δω ΑΝ θα θελησουν να μου στειλουν τα χρηματα μου πισω, ΑΝ θεωρησουν οτι εχω καλο λογο να μην παραβρεθω στο Graspop 2021! Αν ειναι δυνατον. Ανοιξα Dispute μεσω Paypal και περιμενω να λυθει υπερ μου για να παρω τα χρηματα μου πισω...
σημερα πήρα το refund μέσω Paypal
του χρονου θα κυνηγησω Helfest παλι (και ελπιζω σε καλυτερο billing απο το φετινο)
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8769
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Zippo190 »

Βλέπω ότι ξεκινάνε σιγά σιγά τα events, ταυτόχρονα εμφανίζονται μικρές εστίες μετάδοσης του ιού σχεδόν κάθε μέρα: ένας ασυμπτωματικός μια χαρά μοιράζει παράσημα στον κόσμο ακόμα και εν αγνοία του.

Επίσης βλέπω ότι τα μέτρα που έχουν αναγγελθεί δεν τηρούνται καθόλου: οι καφετέριες/εστιατόρια όχι μόνος δεν αραίωσαν τα τραπέζια τους αλλά απλώθηκαν περισσότερο στο χώρο, για να μην πω για το προσωπικό που μάσκες/γάντια τα έχει στο σπίτι να μην κρυώσουν.

Ειδικά για τις συναυλίες φοβάμαι ότι έτσι όπως ξεκίνησαν, έτσι θα κοπούν: λυπάμαι που το λέω αλλά δεν πιστεύω σε τήρηση μέτρων, ούτε από πλευράς διοργανωτών ούτε από πλευράς κόσμου (ο οποίος με την πρώτη ευκαιρία ξεχύθηκε σαν τον εμετό λες και δεν είμασταν κλεισμένοι για επτά εβδομάδες) εκτός και αν πέσουν απανωτές καμπάνες,

Επίσης φοβάμαι ότι εγώ θα απέχω μάλλον εκτός και αν βρεθεί θεραπεία/εμβόλιο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Κορονοϊός: Φάκελος Συναυλίες - Η δική μας άποψη

Δημοσίευση από Celephais »

Όπως τα λέει ο [mention]Zippo190[/mention] είναι τα πράγματα. Φοβάμαι ότι οι συναυλίες είναι μια εξίσωση σχεδόν αδύνατο να λυθεί με τις παρούσες συνθήκες. Και το κακό είναι ότι αποτελούσαν μια σημαντική διασκέδαση για πολλούς από εμάς την οποία στερούμαστε. Αναμονή λοιπόν....να δούμε πρώτα τι θα γίνει με τις συναυλίες που έχουν προγραμματιστεί ως το τέλος του 2020.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φάκελος COVID-19”