SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »



Λυρισμό από New Jersey κανείς;

Arkeyn Steel Records managed the impossible. The reissue of the absolute Holy Grail of CD collecting. "Believers", the one and only release by SANCTUM from Florence, New Jersey, US is available again, yes the collector's elusive dream finally becomes reality!

SANCTUM: Believers CD

ORDER NOW! HERE: https://www.steelgallery.com/metal-stor ... pre-order/

ONLY FIRST 30 COPIES WILL ARRIVE WITH PRO-PRINT PROMO PICTURE (For orders ONLY through our online store)!

www.arkeynsteel.com
Limited Edition 500 Handnumbered CDs (ASR CD-061)
Release Date: July 10th, 2020

First review at FORGOTTEN SCROLL webzine: https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... /believers

"This reissue will never happen, all the band members are dead and there is absolutely no info available for this band anywhere". In a few words this was the status behind the SANCTUM name for many years now.

We managed to track down the band's guitarist Ray Babula and through a very careful and focused process we managed completing one of the most important reissues done on Arkeyn Steel Records.

We restored and brought back into daylight the entire catalog of the band's recordings including unreleased songs that date long before 1991 (the year of "Believers" release).

We present the band's complete and official biography, written by Chris Papadakis, available for the very first time as part of this reissue. Nowhere any kind of information was available about SANCTUM. Now the entire band’s story is properly revealed.

All the audio material has been remastered from scratch. Kostas Scandalis has done a truly magnificent job in Infinity studio. Now the "Believers" songs sound even better and the unreleased stuff is brought to you in the best possible audio quality.

The overall packaging is completed with upgraded artwork by Kostas Athanasoglou plus lots of never before seen photos. All the song lyrics are of course included.

Justice is finally done to one of the most talented Melodic Heavy/Power Metal bands from USA. They can now have their own official page in the big Heavy Metal book and you finally get the chance to add a piece of Heavy Metal history to your record collection!

For fans of: QUEENSRYCHE, LETHAL, HITTMAN, DRIVE, DEAF DEALER

Tracklist:
1. Believers
2. Voyager
3. Running Away
4. Candle
5. No Man's Land
6. We Saved
7. Murder
8. You Will Never Be Forgotten
9. Outcast
10. One Burning Candle
11. Nasty Weather
12. Running Away
13. No Man's Land

1-6 Believers (Album 1991)
7 Demo 1992
8 Home Recording 1992
9-10 Demos 1987
11-13 Demo November 1988






Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από LuciferSteele »

λιποθυμώ, με χάνετε
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από apeitharxos »

Δισκάρα μεγάλη! Αλλά γιατί λέτε ότι δεν βρίσκονται τα μέλη; Αφού και ο Jim Mayberry έχει λογαριασμό στο fb...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

apeitharxos έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 02:34 Δισκάρα μεγάλη! Αλλά γιατί λέτε ότι δεν βρίσκονται τα μέλη; Αφού και ο Jim Mayberry έχει λογαριασμό στο fb...
Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 08:31
apeitharxos έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 02:34 Δισκάρα μεγάλη! Αλλά γιατί λέτε ότι δεν βρίσκονται τα μέλη; Αφού και ο Jim Mayberry έχει λογαριασμό στο fb...
Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό.
Οκ, κατάλαβα τι θες να πεις, δεν θες να γίνεις πιο αναλυτικός και δεν ρωτάω περαιτέρω, παρόλα αυτά κατάλαβα...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

apeitharxos έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 08:43
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 08:31
apeitharxos έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 02:34 Δισκάρα μεγάλη! Αλλά γιατί λέτε ότι δεν βρίσκονται τα μέλη; Αφού και ο Jim Mayberry έχει λογαριασμό στο fb...
Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό.
Οκ, κατάλαβα τι θες να πεις, δεν θες να γίνεις πιο αναλυτικός και δεν ρωτάω περαιτέρω, παρόλα αυτά κατάλαβα...
Βασικά τα πράγματα είναι απλά. Καταρχήν, πουθενά στο press kit της εταιρίας δεν γράφω πως "δεν βρίσκαμε τα μέλη". Αναφέρω ξεκάθαρα την μη ύπαρξη πληροφοριών για την μπάντα κάτι το οποίο είναι γεγονός και μένω εκεί (αναφέρομαι πάντα σε επίσημες και τεκμηριωμένες πληροφορίες και όχι ότι κατεβάσει η γκλάβα του καθένα). Δίνω και λίγο έμφαση αναφέροντας την ψευδοφήμη που έπαιζε κατά καιρούς online ότι όλα τα μέλη έχουν αποδημήσει σε τόπο χλοερό, κάτι που το έχω δει και εγώ με τα μάτια μου ως αναφορά μα μου το ανέφερε και ο ίδιος ο Ray γελώντας, όταν ξεκινήσαμε να δουλεύουμε το βιογραφικό τους.

Από εκεί και πέρα εγώ στο review μου κάνω αναφορά στο γεγονός ότι ναι, τα μέλη ήταν αδύνατο να βρεθούν και αυτό το καταθέτω και σαν γεγονός αλλά και σαν προσωπική εμπειρία αν θέλεις -σε κείμενο που υπογράφω- μιας και η ιστορία "επανακυκλοφορία Sanctum" μας πηγαίνει πολύ πίσω στο χρόνο, σε εποχή που αν έβρισκες mail μπάντας έκανες party και που το facebook ήταν ακόμα μια άγνωστη λέξη. :)
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 09:09
apeitharxos έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 08:43
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 08:31

Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό.
Οκ, κατάλαβα τι θες να πεις, δεν θες να γίνεις πιο αναλυτικός και δεν ρωτάω περαιτέρω, παρόλα αυτά κατάλαβα...
Βασικά τα πράγματα είναι απλά. Καταρχήν, πουθενά στο press kit της εταιρίας δεν γράφω πως "δεν βρίσκαμε τα μέλη". Αναφέρω ξεκάθαρα την μη ύπαρξη πληροφοριών για την μπάντα κάτι το οποίο είναι γεγονός και μένω εκεί (αναφέρομαι πάντα σε επίσημες και τεκμηριωμένες πληροφορίες και όχι ότι κατεβάσει η γκλάβα του καθένα). Δίνω και λίγο έμφαση αναφέροντας την ψευδοφήμη που έπαιζε κατά καιρούς online ότι όλα τα μέλη έχουν αποδημήσει σε τόπο χλοερό, κάτι που το έχω δει και εγώ με τα μάτια μου ως αναφορά μα μου το ανέφερε και ο ίδιος ο Ray γελώντας, όταν ξεκινήσαμε να δουλεύουμε το βιογραφικό τους.

Από εκεί και πέρα εγώ στο review μου κάνω αναφορά στο γεγονός ότι ναι, τα μέλη ήταν αδύνατο να βρεθούν και αυτό το καταθέτω και σαν γεγονός αλλά και σαν προσωπική εμπειρία αν θέλεις -σε κείμενο που υπογράφω- μιας και η ιστορία "επανακυκλοφορία Sanctum" μας πηγαίνει πολύ πίσω στο χρόνο, σε εποχή που αν έβρισκες mail μπάντας έκανες party και που το facebook ήταν ακόμα μια άγνωστη λέξη. :)
Η μπάντα αποτελεί από τα πλέον κορυφαία ακούσματα της κατηγορίας 'ξεροχύνω στο δευτερόλεπτο' της us underground σκηνής. Το άλμπουμ με τα 6 κομμάτια (δεν ξέρω για τα bonus) άνετα συναγωνίζεται πρώτο Crimson Glory & The Warning και Lethal-Programmed...Το γράφω για όσους δεν έχουν ιδέα περί τίνος πρόκειται, ο [mention]RedSharks[/mention] ας πούμε, που ξέρω ότι αρέσκεται σε τέτοια ακούσματα πρέπει να σπεύσει να το πάρει...
Ναι, προφανώς και πριν το facebook όλα αυτά που φαίνονται αρκετά εύκολα σήμερα φάνταζαν πολύ δύσκολα παλιά, αλλά και προφανώς εδώ και 5-6 χρόνια, που σχεδόν όλος ο κόσμος πλέον έχει λογαριασμό στο fb, και εφόσον πλέον η επαφή με τα μέλη μέσω facebook είναι εφικτή, αυτομάτως και ήταν δυνατή και η επικαιροποίηση των πληροφοριών. Λογικά σκεπτόμενος το λέω αυτό...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

αλλά και προφανώς εδώ και 5-6 χρόνια, που σχεδόν όλος ο κόσμος πλέον έχει λογαριασμό στο fb, και εφόσον πλέον η επαφή με τα μέλη μέσω facebook είναι εφικτή, αυτομάτως και ήταν δυνατή και η επικαιροποίηση των πληροφοριών. Λογικά σκεπτόμενος το λέω αυτό...
Το αυτομάτως που λες δεν παίζει. Γενικά η διαδικασία μιας επανακυκλοφορίας είναι πολύπλοκη και επίπονη διαδικασία και πολλές φορές απαιτεί πολύ περισσότερο χρόνο -για να μην πω χρόνια, όχι θα το πω γιατί ισχύει- από ένα αντίστοιχο new release.

Το κομμάτι δε της αξιοποίησης της πληροφορίας που θα πρέπει να φτάσει σε μορφή ενός ποιοτικού αναγνώσματος για τον άνθρωπο που θα δώσει τα χρήματα του για ένα re-issue, είναι πολλές φορές διαδικασία φοβερά χρονοβόρα. Προσωπικά όμως δεν μπορώ να φανταστώ επανακυκλοφορία που δεν είναι γεμάτη από πληροφορία και δεν περιέχει τουλάχιστον μια καταγραφή του ιστορικού κάθε μπάντας. Να τα λέμε και αυτά.

Στα δικά μου τα μάτια η επανακυκλοφορία έχει την αποστολή να καλύψει τόσο το ηχητικό όσο και το γνωστικό κομμάτι και φυσικά το οπτικό. Ένα πλήρες πακέτο το οποίο αυτός που θα το πάρει στα χέρια του, θα μπορέσει να ακούσει το υλικό, να διαβάσει την πληροφορία την οποία θα μετατρέψει σε γνώση για την εκάστοτε μπάντα και τέλος θα δει φωτογραφίες κτλ. Έτσι το εκάστοτε υλικό που επανακυκλοφορεί γίνεται ουσιαστικά ένα "εργαλείο" στην μουσική μας βιβλιοθήκη, καλύπτοντας το καινό που υπήρχε πριν το re-issue για την εκάστοτε μπάντα ή το εκάστοτε άλμπουμ, demo κτλ.

Έχοντας τα παραπάνω στο μυαλό σου και κάνοντας focus ειδικά στο κομμάτι του information, ξεκινάς να δουλεύεις με έναν πολύ συγκεκριμένο τρόπο, δεν χρειάζεται να κουράσουμε όσους μας διαβάζουν τώρα...

Γενικά όμως έτσι και αλλιώς το mail είναι μονόδρομος για label oriented stuff για πρακτικούς και όχι μόνο λόγους, αλλά και στην διαδικασία της καταγραφής της πληροφορίας, σε επαφή με το εκάστοτε μέλος, που γίνεται κυριολεκτικά λέξη προς λέξη, το email σώζει ζωές. Κυρίως εξαιτίας της γραμμικής καταγραφής και της εύκολης αναζήτησης, ειδικά όταν διαβάζεις 4-5 σενάρια για το ίδιο θέμα σε διάστημα πχ. μιας εβδομάδας.

Το βιογραφικό των Sanctum για παράδειγμα, ξεκίνησα να το δουλεύω από πριν τα Χριστούγεννα και το ολοκλήρωσα σαν τελικό κείμενο στα τέλη του Μάη. Do the maths.

Όλα τα παραπάνω που έχουν να κάνουν με τη διαδικασία μπορούν να προστεθούν και στο αρχικό μου "Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό." -αναφορικά με το fb account- και να γίνει κάπως αντιληπτή η φάση.

Αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω σε ένα πρακτικό επίπεδο κυρίως είναι πως δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχει ένα fb account, αυτομάτως ανοίγουν οι πύλες του παραδείσου. Έχει να κάνει και με τον ίδιο τον άνθρωπο που προσπαθείς να προσεγγίσεις αλλά και με το πως δουλεύει ο καθένας. Κάποιοι μπορεί να υπογράφουν και συμβόλαια μέσω τσατ, τι να σου πω... Δεν κράζω το μέσον καλά κάνει και υπάρχει αλλά η πραγματική δουλεία ξεκινάει και ολοκληρώνεται για πολλούς λόγους μακριά από τα chat boxes, που μερικές φορές παραμένουν inactive όσο και να στέλνεις if you know what I mean!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 10:56
αλλά και προφανώς εδώ και 5-6 χρόνια, που σχεδόν όλος ο κόσμος πλέον έχει λογαριασμό στο fb, και εφόσον πλέον η επαφή με τα μέλη μέσω facebook είναι εφικτή, αυτομάτως και ήταν δυνατή και η επικαιροποίηση των πληροφοριών. Λογικά σκεπτόμενος το λέω αυτό...
Το αυτομάτως που λες δεν παίζει. Γενικά η διαδικασία μιας επανακυκλοφορίας είναι πολύπλοκη και επίπονη διαδικασία και πολλές φορές απαιτεί πολύ περισσότερο χρόνο -για να μην πω χρόνια, όχι θα το πω γιατί ισχύει- από ένα αντίστοιχο new release.
Εννοείται αυτό! Απλώς θέλω να πω ότι το facebook κάνει εύκολη την πρώτη επαφή. Από εκεί και πέρα εξαρτάται και από τον μουσικό πόσο συνεργάσιμος θα είναι...
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 10:56
Το κομμάτι δε της αξιοποίησης της πληροφορίας που θα πρέπει να φτάσει σε μορφή ενός ποιοτικού αναγνώσματος για τον άνθρωπο που θα δώσει τα χρήματα του για ένα re-issue, είναι πολλές φορές διαδικασία επίπονη και χρονοβόρα. Προσωπικά όμως δεν μπορώ να φανταστώ επανακυκλοφορία που δεν είναι γεμάτη από πληροφορία και δεν περιέχει τουλάχιστον μια καταγραφή του ιστορικού κάθε μπάντας. Να τα λέμε και αυτά.

Στα δικά μου τα μάτια η επανακυκλοφορία έχει την αποστολή να καλύψει τόσο το ηχητικό όσο και το γνωστικό κομμάτι και φυσικά το οπτικό. Ένα πλήρες πακέτο το οποίο αυτός που θα το πάρει στα χέρια του, θα μπορέσει να ακούσει το υλικό, να διαβάσει την πληροφορία την οποία θα μετατρέψει σε γνώση για την εκάστοτε μπάντα και τέλος θα δει φωτογραφίες κτλ. Έτσι το εκάστοτε υλικό που επανακυκλοφορεί γίνεται ουσιαστικά ένα "εργαλείο" στην μουσική μας βιβλιοθήκη, καλύπτοντας το καινό που υπήρχε πριν το re-issue για την εκάστοτε μπάντα ή το εκάστοτε άλμπουμ, demo κτλ.
Εξυπακούονται όλα αυτά που γράφεις.
Στην περίπτωση των DRAXXIS που έκανα εγώ, είπα στον Dan το εξής: Θα ήθελα ένα δικό σου σημείωμα, ένα βιογραφικό της μπάντας από την δική σου οπτική. Αν έχεις δει το εσώφυλλο επομένως, από την μία πλευρά είναι οι στίχοι, όπως υπήρχαν και στο demo, και πιο κάτω προστέθηκαν τα γραφόμενά του.
Το υπόλοιπο υλικό που μου έστειλες θα το φτιάξω εγώ, του είπα. Αρχικά, είχα στο μυαλό μου και τετρασέλιδο leaflet αλλά οι φωτογραφίες ήταν πολύ μικρές, σε φάση που προβληματιζόμουν καθώς δεν μπορούσαν να μεγαλώσουν παραπάνω γιατί πιξελάριζαν, οπότε καθοδήγησα την γραφίστριά μου, που δεν γνωρίζει από metal αισθητική, ως εξής: 'Υπέθεσε ότι είσαι ξανά στα '80s σε μια ηλιόλουστη πολιτεία των ΗΠΑ, και εκεί που βλέπεις τους Bon Jovi σε ένα μεγάλο στάδιο, την επομένη της συναυλίας, σε μια γειτονιά κοντά στη θάλασσα μπαίνεις σε ένα μπαράκι και αντικρύζεις μια μπάντα λίγο πιο ψαγμένου ύφους που παίζει μπροστά σε λίγα άτομα...Μετά από χρόνια βρίσκεις τις φωτογραφίες που έχεις στα χέρια σου από τότε, και θες να κάνεις ένα κολάζ, που θα σε φέρνει πίσω στα '80s αισθητικά και θα έχει νοσταλγικό χαρακτήρα...'. Τελικά, στέλνοντάς μου διάφορες εναλλακτικές κάθε φορά με αυτό που της εξήγησα ότι θέλω να κάνει, το προχωρήσαμε βήμα βήμα και βγήκε το αποτέλεσμα που βλέπεις...
Μετά την κυκλοφορία ωστόσο, ανακάλυψα επιπλέον πληροφορίες οι οποίες, λόγω αντιπαλότητας ανάμεσα στα παλιά μέλη της μπάντας, παραμένουν επτασφράγιστες εκ μέρους της μίας πλευράς των μελών...Περισσότερα όταν έρθεις Αθήνα...
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 10:56 Έχοντας τα παραπάνω στο μυαλό σου και κάνοντας focus ειδικά στο κομμάτι του information, ξεκινάς να δουλεύεις με έναν πολύ συγκεκριμένο τρόπο, δεν χρειάζεται να κουράσουμε όσους μας διαβάζουν τώρα...

Γενικά όμως έτσι και αλλιώς το mail είναι μονόδρομος για label oriented stuff για πρακτικούς και όχι μόνο λόγους, αλλά και στην διαδικασία της καταγραφής της πληροφορίας, σε επαφή με το εκάστοτε μέλος, που γίνεται κυριολεκτικά λέξη προς λέξη, το email είναι σώζει ζωές. Κυρίως εξαιτίας της γραμμικής καταγραφής και της εύκολης αναζήτησης, ειδικά όταν διαβάζεις 4-5 σενάρια για το ίδιο θέμα σε διάστημα πχ. μιας εβδομάδας.
Βέβαια, εγώ πάντα αναφερόμουν στην πρώτη επαφή με τον μουσικό και σε ενδιάμεσες επικοινωνίες του στυλ, what' up dude, πώς πάει το project κλπ...Τα άλλα όλα που λες εννοείται μέσω e-mail...Να μπεις δηλαδή στο mood της συνεργασίας, αυτή είναι η χρησιμότητα του facebook...
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 10:56
Το βιογραφικό των Sanctum για παράδειγμα, ξεκίνησα να το δουλεύω από πριν τα Χριστούγεννα και το τέλειωσα σαν τελικό κείμενο στα τέλη του Μάη. Do the maths. Όλα τα παραπάνω που έχουν να κάνουν με τη διαδικασία μπορούν να προστεθούν και στο αρχικό μου "Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό." -αναφορικά με το fb account- και να γίνει κάπως αντιληπτή η φάση.
E, καλά εννοείται ότι ανάλογα την έκταση θα πρέπει να κάνεις και το ανάλογο στήσιμο κλπ. Ξέρω ρε, έχουν πολύ δουλειά τα κείμενα...
CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 10:56
Αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω σε ένα πρακτικό επίπεδο κυρίως είναι πως δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχει ένα fb account, αυτομάτως ανοίγουν οι πύλες του παραδείσου. Έχει να κάνει και με τον ίδιο τον άνθρωπο που προσπαθείς να προσεγγίσεις αλλά και με το πως δουλεύει ο καθένας. Κάποιοι μπορεί να υπογράφουν και συμβόλαια μέσω τσατ, τι να σου πω... Δεν κράζω το μέσον καλά κάνει και υπάρχει αλλά η πραγματική δουλεία ξεκινάει και ολοκληρώνεται για πολλούς λόγους μακριά από τα chat boxes, που μερικές φορές παραμένουν inactive όσο και να στέλνεις if you know what I mean!
Οι Αμερικάνοι είναι οι πιο συνεργάσιμοι. Τρομερά low profile άτομα!
Δεν μιλάμε για τους star των μεγάλων εταιρειών, μιλάμε για τον μέσο μουσικό που κάνει και άλλο επάγγελμα...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]apeitharxos[/mention]

Κάθε κυκλοφορία έχει και την δική της περιπέτεια. Μικρές φώτος απλά δεν γίνονται αποδεκτές μιας και το θίγεις πάντως. Εσύ θα μείνεις άυπνος -διαφορά ωραρίου- αλλά η φώτο θα έρθει από 2mb και πάνω. Death or Glory φάση.

Το DRAXXIS θέλω να το τσεκάρω. Έχεις κόπιες;

Λοιπόν back on topic. Για πείτε αν σας άρεσε το -έως τώρα ακυκλοφόρητο- "Nasty Weather";
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mudang
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ 26 Δεκ 2019, 23:59

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από Mudang »

Αυτο και το Enchanter, εγιναν pre order χτες (κυριολεκτικα!) :) :nana:
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Σάβ 20 Ιουν 2020, 13:02 @apeitharxos

Κάθε κυκλοφορία έχει και την δική της περιπέτεια. Μικρές φώτος απλά δεν γίνονται αποδεκτές μιας και το θίγεις πάντως. Εσύ θα μείνεις άυπνος -διαφορά ωραρίου- αλλά η φώτο θα έρθει από 2mb και πάνω. Death or Glory φάση.

Το DRAXXIS θέλω να το τσεκάρω. Έχεις κόπιες;

Λοιπόν back on topic. Για πείτε αν σας άρεσε το -έως τώρα ακυκλοφόρητο- "Nasty Weather";
Ναι, έχω ακόμα!
Η δική μου οπτική είναι πως όταν κάτι το θέλω πολύ θα βγει ο κόσμος να χαλάσει, και θα βγει και καλό μάλιστα, και όχι πασάλειμμα! Γι' αυτό την πληρώνω την γραφίστριά μου για να μου βγάζει την δύσκολη δουλειά*! Από την στιγμή που η κυκλοφορία δεν ήταν στην φάση του αδύνατου από άποψη υλικού, ο κόσμος να χαλάσει θα έβγαινε!

* Η οποία μάλιστα (για να την διαφημίσω) επιμελήθηκε και το Wow κόμικ του Βαρουφάκη, παράλληλα! Άλλη ιστορία πίσω από αυτό το κόμικ, σε συνδυασμό με το Draxxis project...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »



Στην εκπομπή παίζω ακόμα ένα κομμάτι από τα ακυκλοφόρητα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από JimmyF »

Και το Nasty Weather και το Outcast σπέρνουν!
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από Starman »

To Sanctum βάζει υποψηφιότητα για επανακυκλοφορία της χρονιάς. Δεν είναι μόνο η ποιότητά του, είναι και η δυνατότητα που μας δίνεται να το πάρουμε, κυριολεκτικά από το πουθενά, αφού δεν υπήρχε κανένα φως στον ορίζοντα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”