SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Δεν ήξερα! Έμεινα έκθαμβος!
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από Starman »

Ρε [mention]CountRaven[/mention] αυτό μαζί με το Silent Shadows έχουν κυκλοφορήσει κανονικά ή υπάρχει καθυστέρηση;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

@Starman

Ναι είναι διαθέσιμα - https://www.steelgallery.com/metal-store/

Το εργοστάσιο μας τα έστειλε με 3 μέρες καθυστέρηση. Παρόλα αυτά, οι αποστολές σε χονδρική και λιανική, έχουν ολοκληρωθεί σε ένα ποσοστό 80 τις 100 -θα ολοκληρωθούν μέχρι Τρίτη το αργότερο-.

Οπότε αν το έχεις παραγγείλει από αλλού, είναι στο δρόμο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από Starman »

CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Ιούλ 2020, 11:52 [mention]Starman[/mention]

Ναι είναι διαθέσιμα - https://www.steelgallery.com/metal-store/

Το εργοστάσιο μας τα έστειλε με 3 μέρες καθυστέρηση. Παρόλα αυτά, οι αποστολές σε χονδρική και λιανική, έχουν ολοκληρωθεί σε ένα ποσοστό 80 τις 100 -θα ολοκληρωθούν μέχρι Τρίτη το αργότερο-.

Οπότε αν το έχεις παραγγείλει από αλλού, είναι στο δρόμο.
Οκ, ευχαριστώ φίλε.
Τα έκανα pre-order από Steel Gallery, αλλά μάλλον η τριήμερη καθυστέρηση έπαιξε το ρόλο της. Είμαι και ανυπόμονος ρε γαμώτο. Ευελπιστώ ότι μέσα στη βδομάδα θα τα έχω εκτός και αν μου κάτσει η στραβή και ξεκινήσει τίποτα διακοπές ο ταχυδρόμος μας. :toothy:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

Starman έγραψε: Σάβ 18 Ιούλ 2020, 12:40
CountRaven έγραψε: Σάβ 18 Ιούλ 2020, 11:52 @Starman

Ναι είναι διαθέσιμα - https://www.steelgallery.com/metal-store/

Το εργοστάσιο μας τα έστειλε με 3 μέρες καθυστέρηση. Παρόλα αυτά, οι αποστολές σε χονδρική και λιανική, έχουν ολοκληρωθεί σε ένα ποσοστό 80 τις 100 -θα ολοκληρωθούν μέχρι Τρίτη το αργότερο-.

Οπότε αν το έχεις παραγγείλει από αλλού, είναι στο δρόμο.
Οκ, ευχαριστώ φίλε.
Τα έκανα pre-order από Steel Gallery, αλλά μάλλον η τριήμερη καθυστέρηση έπαιξε το ρόλο της. Είμαι και ανυπόμονος ρε γαμώτο. Ευελπιστώ ότι μέσα στη βδομάδα θα τα έχω εκτός και αν μου κάτσει η στραβή και ξεκινήσει τίποτα διακοπές ο ταχυδρόμος μας. :toothy:
Κατανοώ την ανυπομονησία. Με τέτοια έπη θα είχα πάει απέξω από την πόρτα να περιμένω το φορτηγό να έρθει.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από Starman »

Επιτέλους, μετά από πολλά χρόνια που το Believers βολόδερνε στην wantlist μου, βρήκε το δρόμο για την αγκαλιά μου. Και γαμώ τις κυκλοφορίες ενώ και τα bonus έχουν λόγο ύπαρξης. Για άλλη μια φορά, υπάρχει τραγούδι (Candle) που μου άρεσε περισσότερο στη demo εκδοχή του και ας είναι πιο χύμα ο ήχος του. Πρέπει να το κοιτάξω αυτό.

.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Μια ωραία σύμπτωση. Ήρθε η παραγγελία μου από Steel Gallery τα 2 καινούργια arkeyn και 3 CDακια ακόμα, σε κουτί ξανά χρησιμοποιημένο που αρχικά έγραφε αποστολέα Valentino Francavilla.
Πήρα από τον Valentino την τελευταία κόπια CD, τις προηγούμενες τις πήρε το Steel Gallery.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από JimmyF »

Συγκρότημα που χάρη στο FS γνώρισα και περήφανος που κατέχω πλέον το δισκίο. Μακράν για μένα το Candle (& αντίστοιχα το One Burning Candle) ο υπερύμνος στο cd. Καταλαβαίνω και τον [mention]Starman[/mention] για τις 2 version. Εγώ ψηφίζω demo ως το κόψιμο και στο speedarισμα το original που νιώθω ότι ρέει καλύτερα με λίγο πιο κατεβασμένες τις ταχύτητες και πιο καλά στημένα τα φωνητικά.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »



Re-press της επανακυκλοφορίας του "Beleivers".

Υπήρξε αρκετά μεγάλη ζήτηση και η πρώτη κοπή έγινε sold out από την εταιρία, μέσα σε μόλις δύο μέρες! Βγάζουμε λοιπόν ακόμα 500 κομμάτια τα οποία δεν θα είναι αριθμημένα -προκειμένου να ξεχωρίζει το πρώτο από το δεύτερο press- ενώ θα υπάρχει και σχετική σημείωση -second press- στο inlay. Δεν θα υπάρξει άλλη κοπή, οπότε όσοι δεν προλάβατε την πρώτη, σπεύσατε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »



Ώρα για διάβασμα. Η παρακάτω συνέντευξη μου με τον κιθαρίστα των Αμερικανών SANCTUM αποτελεί την πρώτη επίσημα καταγεγραμμένη συνέντευξη στο διαδίκτυο με την εν λόγω μπάντα. Στις ερωτήσεις έχω συμπεριλάβει αρκετά στοιχεία από το βιογραφικό μου σημείωμα που βρίσκεται στην επανακυκλοφορία του "Believers" από την Arkeyn Steel Records, το δεύτερο και τελευταίο pressing της οποίας, αποτελεί εξάλλου και την αφορμή για την συνέντευξη. Υπάρχει πλέον λοιπόν και online τεκμηριωμένη πληροφορία για τους Sanctum για όποιον ενδιαφέρεται
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από nicolasg »

Top ποιοτητα,προσεγμενο το cd της Arkeyne όπως πάντα.
Ωραίες χορταστικες πληροφορίες @CountRaven !
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: SANCTUM - Believers @ Arkeyn Steel Records

Δημοσίευση από CountRaven »

nicolasg έγραψε: Τετ 16 Φεβ 2022, 08:52 Top ποιοτητα,προσεγμενο το cd της Arkeyne όπως πάντα.
Ωραίες χορταστικες πληροφορίες @CountRaven !
Ευχαριστούμε πολύ! Έπεσε πολύ δουλειά με αγάπη και μεράκι για το συγκεκριμένο -όπως και για όλα τα reissues-.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”