ARRAKIS (GER) - Demo (1988)

Κουβέντα για demo κυκλοφορίες - επίσημες και μη.
Άβαταρ μέλους
Count Brass
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ 03 Απρ 2020, 20:26

ARRAKIS (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Count Brass »

Ναι, και ομως, απο Γερμανια...
Ατμοσφαιρικη ντεμαρα με τρια κομματια.





Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από CountRaven »

Το επίπεδο του φόρουμ μόλις ανέβηκε 10.000 level.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από theBox »

Καλα ενταξει μιλαμε για ΕΠΟΣ! Θυμαμαι το σοκ οταν μου ειχε πρωτομιλησει γι αυτους ο Κομης.

Επισης τι μπορει να παει στραβα οταν παιρνεις το ονομα σου απο το καλυτερο βιβλιο εβερ;
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από CountRaven »

Δεν υπάρχουν λόγια. Υπόσχομαι να επανέλθω με σεντόνι. Τώρα περιμένω να ακούσω το πάντα γλυκό γκλιν γκλον που κάνει η πόρτα όταν έρχεται ο ντιλιβεράς.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Starman »

Απορώ που καμιά εταιρεία δεν τους έχει επανακυκλοφορήσει ακόμα. Όλοι είναι προσανατολισμένοι στην Αμερικανική σκηνή (και καλά κάνουν), αλλά και άλλες χώρες έχουν μπάντες που “φωνάζουν”.
Άβαταρ μέλους
Heddigan
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 24 Ιούλ 2019, 11:09
Τοποθεσία: Dublin

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Heddigan »

Αυτό το demo πρέπει να αποχτηθεί σε φυσικό format.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από JimmyF »

[mention]Count Brass[/mention] εκτόξευσες βέλη μουσικής πανδαισίας! Αυτό το Far Away....Πόσο πιο επικολυρικό να γίνει? Εύγε!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από theBox »

Εν τω μεταξυ η μπαντα εχει ΤΡΙΑ ντεμοζ...

"Ver are ze demoz, Lebowsky?"
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από CountRaven »

Βλέποντας τα παραπάνω youtube links συνειδητοποιώ ότι είμαστε τελικά ένα μικρό χωριό μιας και ξέρω και από ποιον έρχεται το κάθε ανέβασμα και από τι πηγή.

Από την κασέτα χωρίς τίτλους και το θρυλικό upload του MOX μέχρι και το upload του Thomas Kelleners με καλύτερο ήχο.

Πολλά μπορεί και πρέπει να γραφτούν, όλα θα γίνουν στην ώρα τους.

Το tracklist του πρώτου demo είναι πάντως γνωστό πλέον ;).
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Starman »

CountRaven έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:43 Πολλά μπορεί και πρέπει να γραφτούν, όλα θα γίνουν στην ώρα τους.
Εννοείς να ξεμπλέξεις με το χθεσινοβραδινό ντελιβερά για να αφοσιωθείς στο σεντόνι που μας έταξες ή μιλάς για κάτι πιο επίσημο; ;) :D
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Xstroyer »

H KΟΡΥΦΗ.

9 κομματάρες, δεν είναι απίθανο κάποια στιγμή να εμφανιστεί όπως πρέπει.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από CountRaven »

Starman έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 14:45
CountRaven έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:43 Πολλά μπορεί και πρέπει να γραφτούν, όλα θα γίνουν στην ώρα τους.

Εννοείς να ξεμπλέξεις με το χθεσινοβραδινό ντελιβερά για να αφοσιωθείς στο σεντόνι που μας έταξες ή μιλάς για κάτι πιο επίσημο; ;) :D
Πίσω στο 2010 υπήρξε επαφή με την μπάντα όπου είχε στείλει 5 επιπλέον κομμάτια αν θυμάμαι καλά, μπορεί και 6 αλλά δεν είμαι σπίτι να τσεκάρω τώρα. Κορυφή όπως γράφει ο [mention]Xstroyer[/mention] . Το "Messalina" ήταν πάντως το αγαπημένο μου, το πιο έπος από όλα.

Είχε ξετυλιχτεί τότε το κουβάρι μέσα από emails ώστε να αποσαφηνιστούν κάποια πράγματα, όλο αυτό το υλικό πρέπει να ταξινομηθεί και να γίνει σεντονάρα. Τα "πιο επίσημα" ανακοινώνονται πιο επίσημα την κατάλληλη στιγμή.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Count Brass
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ 03 Απρ 2020, 20:26

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Count Brass »

οποιος εχει τα υπολοιπα κομματια, [αλλα και τα τρια που υπαρχουν στο ΥΤ αν τα εχει σε καποια καλυτερη/ολοκληρωμενη εκδοση], παρακαλω να μου τα στειλει (We-transfer π.χ. ή email)

Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Count Brass έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 16:31 οποιος εχει τα υπολοιπα κομματια, [αλλα και τα τρια που υπαρχουν στο ΥΤ αν τα εχει σε καποια καλυτερη/ολοκληρωμενη εκδοση], παρακαλω να μου τα στειλει (We-transfer π.χ. ή email)

Ευχαριστω!
Πλέον το WeTransfer επιτρέπει δημιουργία λινκ χωρίς email, για πιο εύκολο sharing. Αν το κάνει κάποιος που το έχει, ας κάνει τον κόπο να το ποστάρει κ εδώ ή αν δεν θελει να το βαλει public, ας στείλει ένα PM :) Tnx in advance :love2:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Arrakis (GER) - Demo (1988)

Δημοσίευση από Xstroyer »

CountRaven έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 16:23
CountRaven έγραψε: Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:43 Πολλά μπορεί και πρέπει να γραφτούν, όλα θα γίνουν στην ώρα τους.
Πίσω στο 2010 υπήρξε επαφή με την μπάντα οπού είχε στείλει 5 επιπλέον κομμάτια αν θυμάμαι καλά, μπορεί και 6 αλλά δεν είμαι σπίτι να τσεκάρω τώρα. Κορυφή όπως γράφει ο @Xstroyer . Το "Messalina" ήταν πάντως το αγαπημένο μου, το πιο έπος από όλα.
"Messalina" το αγαπημένο μου. Υπήρχε και ένα "Prelude" πριν από αυτό, οπότε αν τα έχεις ενσωματωμένα, έχεις 8 κομμάτια. ΑΛλιώς, είναι 9 στο σύνολο.

Το είχα από ένα Γερμανό σε tape trading κάπου γύρω στα mid-90s. Μου είχε γράψει τα 3 "γνωστά" συν τα Prelude και Messalina. Έκανα πολλά χρόνια να βρω τα υπόλοιπα, από την ίδια τη μπάντα, κάποια στιγμή.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Demo(n)'s Altar”