ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από CountRaven »

Τι έχουμε εδώ; Καναδική Soeed αλητεία;

Canada's speed/heavy metal project ICE WAR has inked a deal with Fighter Records for the release of its 4th album "Defender, Destroyer", which will be released on July 21st, 2020 on CD & 12"LP formats.

Listen to the title-track and first advance single right here:



ICE WAR is formed solely by Jo Capitalicide (also in APHRODITE) which occurred after the dissolution of his previous band IRON DOGS in 2015. Since then, he's been releasing demos, EP's and albums at full force! Now, ICE WAR has signed with Fighter Records for the release of its 4th album "Defender, Destroyer".

ICE WAR features fast and aggressive sounds, associated with the previous incarnation of IRON DOGS. "Defender, Destroyer" is a raw speed/ heavy metal album with a punk twist. Influences range from SAVAGE GRACE, S.D.I., RAZOR, IRON ANGEL, to the very first HELLOWEEN EP from '85. The cover art of this new album was made by the famous fantasy painter Didier Normand and a new updated logo was created by Daniel Porta.

Tracklist for "Defender, Destroyer" is as follows:

01. Power From Within
02. Defender, Destroyer
03. Soldiers of Frost
04. Rising From the Tomb
05. Mountains of Skulls
06. Crucified in Fire
07. Demonoid
08. Skull and Crossbones
09. Running Out of Time
10. Breakaway
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έκλαψα με το εξώφυλλο που είναι ξεπατικοτούρα Meliah Rage
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από Zippo190 »

σαβούρεψαν λίγο περισσότερο ή ιδέα μου έιναι.

Επίσης η Fighters records ανεβαίνει συνέχεια!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 09 Μάιος 2020, 11:39 σαβούρεψαν λίγο περισσότερο ή ιδέα μου έιναι.

Επίσης η Fighters records ανεβαίνει συνέχεια!
Ισχύουν και τα 2!
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από Silenius »

Κλασσικά με τους Ινδιάνους μασκότ ε; Πήρα το προηγούμενο βινύλιο ένα 10αρικο αν θυμάμαι καλά από eat metal σε κάτι προσφορές. Η αλήθεια είναι ότι δεν κέρδισε και πολλές ακροάσεις. Νομίζω κάτι με χαλούσε πολύ στην παραγωγή. Τώρα αυτό ακούγεται λίγο πιο "γεμάτο". Ευκαιρία να θυμηθώ το Manifest Destiny το απόγευμα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από CountRaven »



Φαλτσαδούρα, τσιρίδα και ξεκουρδισιά. Αρκετοί θα νιώσουν.

Κυκλοφόρησε επίσημα χτες.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Τετ 22 Ιούλ 2020, 20:38
Φαλτσαδούρα, τσιρίδα και ξεκουρδισιά. Αρκετοί θα νιώσουν.
:D :D :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ICE WAR (CAN) - Defender, Destroyer

Δημοσίευση από Starman »

Όχι από μένα. Αν και είμαι πολύ “ανεκτικός” στα ακούσματά μου σε σχέση με τους υπόλοιπους, δεν μου είπε κάτι. Ομολογώ ότι του έδωσα την ευκαιρία με τα δύο πρώτα αλλά ποτέ δεν ένοιωσα την ανάγκη να επανέλθω για ακρόαση. Δυστυχώς κουβαλάει όλες τις παθογένειες που με ενοχλούν σε πολλές νέες μπάντες (flat ήχος, ανύπαρκτος τραγουδιστής, κυκλοφορίες με το τσουβάλι κάθε τρεις και λίγο και εν τέλει μέτριο songwriting).

Σε κάτι τέτοιες μπάντες υποθέτω ότι απευθύνεται το εύστοχο σχόλιο του [mention]CountRaven[/mention]
CountRaven έγραψε: Πέμ 23 Ιούλ 2020, 05:17 Αρκετά γκρουπάκια του σήμερα μπορούν να δουν αυτό το βίντεο, να σκύψουν το κεφάλι και να τα μαζεύουν σιγά σιγά...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”