Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 23 Ιούλ 2020, 22:07 η ζωή μας όλη αυτά τα σάββατα και πονάει πολύ που αυτές οι εποχές πέρασαν ανεπιστρεπτί
λατρεμένη παράδοση που ξεκίνησα κάπου στο 1996 και τήρησα για περισσότερα από 12 χρόνια. η μέρα ξεκινούσε με βόλτα σε όσα δισκάδικα μπορούσαμε, μαζικές αγορές και μετά καφέ για καυτές μεταλλικές κουβέντες και επίδειξη λαφύρων. πολλές φορές ακολουθούσε και φαγητό σε κάποιο μαγαζί του κέντρου. μιλάμε για εξόδους που κρατούσαν πάνω από 6 ώρες
@Metal_Warrior σίγουρα θυμάται το σκηνικό όπου στο παλιό Starbucks της ακαδημίας ανοίξαμε κούτα με 100 cd και τα μοιραστήκαμε 3 άτομα
μεγάλη απορία όταν σας γνώρισα ήταν γιατί κανείς δεν έπινε φραπεδάρα! Επίσης θυμάμαι σκηνικό στα starbucks να έχει σκάσει μύτη ο Graig με ξένο καφέ, ο υπεύθυνος να έχει φρικάρει μην έρθει η εφορία και ο Graig να είναι σε φάση "άμα έρθει, θα του πω εγώ"¨.... :nana:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 23 Ιούλ 2020, 22:07 @Metal_Warrior σίγουρα θυμάται το σκηνικό όπου στο παλιό Starbucks της ακαδημίας ανοίξαμε κούτα με 100 cd και τα μοιραστήκαμε 3 άτομα
Νομίζω είχα προλάβει κ εγω καποιες βόλτες που ήταν παρών κ ο Πετράν, αλλά για κάποιο λόγο θυμάμαι σαπίσματα στο πατάρι των Starbucks στην Ομόνοια (πριν τα κάψουν) :pasok:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 23 Ιούλ 2020, 22:07 @Metal_Warrior σίγουρα θυμάται το σκηνικό όπου στο παλιό Starbucks της ακαδημίας ανοίξαμε κούτα με 100 cd και τα μοιραστήκαμε 3 άτομα
δεν ξεχνιούνται αυτά!!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι ο [mention]asgardlord[/mention] ήταν για χρόνια μέλος της καφεδοπαρέας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1852
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Όταν βρισκόμουν Αθήνα για καμιά συναυλία (δηλαδή πριν το 2011 που μετακόμισα στη πρωτεύουσα) ήμουν και εγώ σε κάποιες από αυτές και θυμάμαι έντονα το διαλυμένο Iron Maiden πορτοφόλι του [mention]white_knight[/mention] που του έτρωγε τα λεφτά. Τα ρούφαγε ο Steve Harris.

Kαι φυσικά, εκείνη τη μαλακία που έπινε ο [mention]Metal_Warrior[/mention] στα Starbucks...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 25 Ιούλ 2020, 18:28 Όταν βρισκόμουν Αθήνα για καμιά συναυλία (δηλαδή πριν το 2011 που μετακόμισα στη πρωτεύουσα) ήμουν και εγώ σε κάποιες από αυτές και θυμάμαι έντονα το διαλυμένο Iron Maiden πορτοφόλι του @white_knight που του έτρωγε τα λεφτά. Τα ρούφαγε ο Steve Harris.

Kαι φυσικά, εκείνη τη μαλακία που έπινε ο @Metal_Warrior στα Starbucks...
ποιός metal warrior, όλοι με ένα υγρό γαλακτομπούρεκο στο χέρι ήταν. :pepe:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

caramel frapuccino παρακαλώ. Ακόμα το πίνω που και που
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Venti ice caramel macchiato εγώ :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Starman »

Φραπόγαλο από το σπίτι στο παραδοσιακό μπεζ σέικερ με το σκούρο καφέ καπάκι. :D

Τελικά αυτές οι Σαββατιάτικες βόλτες στα δισκάδικα, αποδείχθηκαν μεγάλο σχολείο για όλους μας, ανεξαρτήτως εποχής. Ειδικά πιο παλιά όπου υπήρχε και το στοιχείο της έκπληξης με το ψάξιμο στα ράφια, σε αντίθεση με τη σημερινή εποχή που το κάνουμε από τον σπίτι με ένα ρολλάρισμα του ποντικιού. Ανεκτίμητη αξία.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από rbrigade »

Πήγα και γω κάνα δυο φορές, αλλά με αυτές τις παραγγελίες ντράπηκα και αποχώρησα! :D
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από white_knight »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 23 Ιούλ 2020, 22:07 @Metal_Warrior σίγουρα θυμάται το σκηνικό όπου στο παλιό Starbucks της ακαδημίας ανοίξαμε κούτα με 100 cd και τα μοιραστήκαμε 3 άτομα
Ρε λες αυτα που ειχαμε παραγγειλει τοτε απο sleazy rider με 3 ευρω η αλλο επος?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Starman »

rbrigade έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 00:27 Πήγα και γω κάνα δυο φορές, αλλά με αυτές τις παραγγελίες ντράπηκα και αποχώρησα! :D
Καημένε [mention]rbrigade[/mention] τι σου έμελλε να πάθεις. Αν έπεσες πάνω στο σκηνικό που αναφέρθηκε παραπάνω, τότε είναι σίγουρο ότι υποβλήθηκες σε ακραίου τύπου ψυχολογική βία. Κάνω εικόνα τον Λούσι να κάνει unboxing σε τεραστίων διαστάσεων κούτα και τους άλλους δύο με τις λίστες “σεντόνια” στο χέρι έτοιμους να νοιώσουν την κορύφωση. Ο καθένας μας στη θέση σου θα είχε αποκτήσει ψυχολογικά. Σε καταλαβαίνω. :D
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 07:33
rbrigade έγραψε: Κυρ 26 Ιούλ 2020, 00:27 Πήγα και γω κάνα δυο φορές, αλλά με αυτές τις παραγγελίες ντράπηκα και αποχώρησα! :D
Καημένε @rbrigade τι σου έμελλε να πάθεις. Αν έπεσες πάνω στο σκηνικό που αναφέρθηκε παραπάνω, τότε είναι σίγουρο ότι υποβλήθηκες σε ακραίου τύπου ψυχολογική βία. Κάνω εικόνα τον Λούσι να κάνει unboxing σε τεραστίων διαστάσεων κούτα και τους άλλους δύο με τις λίστες “σεντόνια” στο χέρι έτοιμους να νοιώσουν την κορύφωση. Ο καθένας μας στη θέση σου θα είχε αποκτήσει ψυχολογικά. Σε καταλαβαίνω. :D
Τον νιώθω έχω βρεθεί και εγώ στην θέση του με τον LuciferSteele να παραγγέλνει ένα φριζολομπισκατο με διπλό ζαχαρούχο γάλα και σιρόπι αγριοκερασου την ίδια στιγμή που η υπάλληλος μου λέει ότι δεν έχουν φραπέ..
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από Starman »

Τώρα που μπήκα στο νόημα προσυπογράφω και για τους καφέδες. =]
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Σαββατιάτικη δισκότσαρκα

Δημοσίευση από theBox »

Διαβαζω αυτα που γραφετε και ξαφνηκα ο φραπες που πινω αυτη τη στιγμη γινεται αξια ανεκτιμητη!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”