The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από dargaard-79 »

Shadow Gallery - Carved in Stone

Εικόνα

Όπως σε όλες τις υποκατηγορίες της metal μουσικής, έτσι και το Progressive Metal έχει τις δικιές της Σχολές. Dream Theater, Fates Warning, Queenryche. Ε μια άλλη είναι των Shadow Gallery. Ξεχωριστός, ζεστός ήχος, τεχνική, τραγουδοποιία, και πάνω από όλα καμμιά διάθεση να αντιγράψουν ή να κάνουν κάτι από ανάγκη. Όσοι τους έχουν παρακολουθήσει ζωντανά, έχουν μαγευτεί. Δεμένη μπάντα και αγαπημένοι όλοι μεταξύ τους. Μόνο ο πολυοργανίστας-χταπόδι με 9 μπακέτες- Nevolo δεν είναι αρχικό μέλος μιας και εισχώρησε στη συγκρότημα το 1996, εποχής ‘’Tyranny’’. Δυστυχώς πλέον, όταν ξεκινάμε μια συζήτηση περί Shadow Gallery, θα θυμούμαστε ότι σαν σήμερα (29/10) απεβίωσε ο αρχικός τους τραγουδιστής ,Mike Baker. Ένα ανθρώπινο αηδόνι. Και υπήρξε αναντικατάστατος (λατρεύω το νέο τους τραγουδιστή αλλά Baker δεν θα ξανά υπάρξει). Αγαπημένες μου δισκογραφικές δουλειές οι πρώτες δύο, η μία πολύ πιο μελωδική , η δεύτερη πιο προοδευτική. Και ο κλήρος πέφτει στο…..

Carved In Stone. Ή αλλιώς χαραγμένο στο μυαλό αιώνια. Κάθε στίχος, κάθε νότα, κάθε ήχος. Το ‘’Cliffhanger’’ διατυμπανίζει την έναρξη του μαγευτικού ταξιδιού της μιας ώρας στο χωροχτόνο της Μουσικής Πανδαισίας και Απόλαυσης. Πλήκτρα συζεύγονται με ακουστικές κιθάρες και μόλις ο ηλεκτρισμός κάνει την παρουσία του, νιώθεις και την φιλόξενη φωνή του Mike. Κατάρα στην συγκεκριμένη μέρα που αποφασίστηκε αυτή η φωνή να μην ξανακουστεί ζωντανά ποτέ. Διπλές κιθάρες μεταβιβάζουν όλες τις αρμονίες που τεχνάζονται και απανωτά μελωδικά και συνάμα επιδέξια σολαρίσματα ανεγείρουν τις αισθήσεις. Για πολλούς (και εμένα περιλαμβανόμενου) το καλύτερο τραγούδι έχει βαπτιστεί ‘’Crystalline Dream’’. Με μια λατρεμένη επωδό (ρεφραίν)που με διαπερνά κάθε φορά που το ακούω. Και μιλάμε για εκατοντάδες φορές. Η συναρμογή των ήχων που ακούγεται σε αυτό το τραγούδι θα έπρεπε να θεωρείται το 8ο θαύμα του κόσμου. Αντίθετα με πολλούς progsters, δεν κομψέυονται της τεχνικής αλλά μένουν στην ουσία.

Oι συνθέσεις είναι ομαδικό αποτέλεσμα. Και υποστηρίζεται μουσικά από όλους. Οι νότες αντηχούν εξουσιαστικά με μοναδική κυβερνώσα την Μελωδία. Θέλεις πολυφωνικά, κιθάρες, φλάουτο, πλήκτρα, μπάσο, ντράμμινγκ και όλα να συνεργάζονται αλληλουποστηριζόμενα και να υπηρετούν την σύνθεση; Άκου μωρέ το ‘’Don’t Ever Cry, Just Remember’’. Οι τύποι χλευάζουν την επιδειξιομανία. Πιο ταπεινοί, δεν γίνεται. Μην ξεγελιέσαι όμως, δεν είναι απλοικοί. Η εγκράτεια τους είναι φυσικό προσόν, δεν είναι επιτηδευμένοι αλλά ούτε και αδυναμία τους. Γνωρίζουν πότε να ξεσπαθώσουν από το βάρος των πλήκτρων ή να θορυβοφορτώσουν τα μουσικά τους όργανα. Η ηρεμία που διαπνέει τον ήχο τους δεν είναι προιόν οκνηρίας αλλά Δημιουργικότητας. Η Φωνή τόσο συναισθηματική που νομίζει ότι θα σκάσει. Και όμως οι ψιλές του ή ο μελαγχολικός τόνος της χροιάς του κόβει σαν λεπίδι. Ειδικά αν οι στίχοι σε ιθύνουν σε ένα νοσταλγικό νερό τοπίο σαν το ‘’Alaska’’. Ειδικά αν λείπεις μήνες από το σπιτικό σου, ΜΗΝ το ακούσετε, σας γράφω εκ πείρας. Και επειδή ο σωστός προοδευτικός ήχος αν μη τι άλλο, δεν πρέπει να μην περιορίζεται, πρέπει να ρισκάρει και να προτείνει, να μην θωπεύει τα αυτάκια κανενός, υπάρχει το 22λεπτο ’ ‘Ghostship’’ για να πείσει και τους πιο απαιτητικούς. Ιδέες που συσσωρεύονται και μετατρέπονται σε φανταστικούς ήχους, που γειτνιάζουν με την ηχητική τελειότητα. Ένα ηχηρό πανδαιμόνιο που εκδικείται για όλο τον λυρισμό που προηγήθηκε στις προηγούμενες συνθέσεις . Αυτού γαρ και Ρόδος και πήδημα.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από Priamos »

Το καλυτερο τους και απο τα καλυτερα στο ειδος.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από rbrigade »

Φίλε Dargaard, δεν κρατιέμαι, θα στο γράψω:
Όλα σου τα κείμενα διακατέχονται από έναν τρόπο γραφής κατά την γνώμη μου αρκετά βαρύγδουπο, που όμως καταλήγει σε νοηματικό/γραμματικοσυντακτικό Βατερλό. Συγγνώμη που το λέω έτσι, αλλά έχω ψυχαναγκαστικού τύπου ιδιοτροπία στο θέμα αυτό (Ο CountRaven ξέρει περί του ψυχαναγκασμού που με διακατέχει). Πιστεύω ότι όταν γράφεις ένα κείμενο πρέπει πρώτα να επικεντρώνεσαι στο νόημα και το συναίσθημα που θες να μεταδώσεις και στην τήρηση των γραμματικοσυντακτικών κανόνων και μετά να το στολίζεις με όμορφες/ασυνήθιστες λέξεις, εφόσον είναι κάτι που προφανώς σου αρέσει και σε εκφράζει (και είναι και καλοδεχούμενο). Μην αντιστρέφεις αυτήν την σειρά προτεραιότητας και μην κάνεις αυτοσκοπό να χρησιμοποιείς εντυπωσιακές λέξεις παραβλέποντας τα βασικά. Δεν είναι ταιριαστό από την μία να χρησιμοποιείς λέξεις/φράσεις όπως ''ιθύνουν'', ''συζεύγονται'', ''Αυτού γαρ και Ρόδος και πήδημα'' (πραγματικά μου έκαψες τον εγκέφαλο, με έστειλες για ισάριθμα γκουγκλαρίσματα και τα χρησιμοποίησες και ολόσωστα) και από την άλλη να αφήνεις μέσα στο κείμενο χτυπητά λάθη, ειδικά αφού πρόκειται για άρθρα που δημοσιεύεις σε webzine και θα έπρεπε να τα έχεις κυριολεκτικά ψειρίσει. Υπάρχει δηλαδή έντονη αναντιστοιχία λεξιλογίου (πλούσιου, εντυπωσιακού) και τρόπου χρήσης της γλώσσας (λάθη νοηματικά, γραμματικοσυντακτικά). Αφού αρθρογραφείς και προφανώς θα συνεχίσεις να το κάνεις, δώσε λίγο βάση και θα είσαι κομπλέ. Το οφείλεις στο μέσο που σε φιλοξενεί και σε αυτούς που σε διαβάζουν (εντάξει, ίσως τώρα γίνομαι εγώ βαρύγδουπος, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).

Αλίευσα ενδεικτικά τα εξής:

''στο χωροχτόνο'' (εντάξει, απλά τυπογραφικό)

''μελωδικά και συνάμα επιδέξια σολαρίσματα ανεγείρουν τις αισθήσεις'' (ανεγείρω σημαίνει χτίζω, νοηματικά ταιριάζει το εγείρω=προκαλώ)

''ένα νοσταλγικό νερό τοπίο'' (κιάλλο τυπογραφικό)

''Ειδικά αν λείπεις μήνες από το σπιτικό σου, ΜΗΝ το ακούσετε'' (περνάς από δεύτερο ενικό σε δεύτερο πληθυντικό)

''δεν πρέπει να μην περιορίζεται'' (διπλή άρνηση ίσον κατάφαση, νοηματικό λάθος)

''Ένα ηχηρό πανδαιμόνιο'' (πλεονασμός, το πανδαιμόνιο εξ ορισμού είναι ηχηρό)
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από CountRaven »

(Ο CountRaven ξέρει περί του ψυχαναγκασμού που με διακατέχει).
Ναι και με βάση αυτό το δεδομένο πρέπει να δείξουμε όλοι ανοχή, κατανόηση και αγάπη στον rbrigade. Αλλιώς και εγώ θα είχα πάθει νευρικό κλονισμό όταν μου στέλνει κάθε μέρα και από μια ψυχαναγκαστική παρατήριση του στυλ "Στον Edge μου βγάζει πολύ μεγάλα γραμματα το forum" και άλλα τέτοια όμορφα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 18:56 Το καλυτερο τους και απο τα καλυτερα στο ειδος.
+1
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από Zippo190 »

Κατάθεση ψυχής από ρκμπριγκειντ
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από rbrigade »

Αχαχαχαχαχαχα, να και ένας που ένιωσε το δράμα μου! Ωπ, κάτσε, μου χτυπάνε την πόρτα... Τι θέλετε κύριε; Όχι δεν κάλεσα ασθενοφόρο, μια χαρά είμαι. Μια χαρά είμαι σου λέω! Όχι, δεν μου αρέσει αυτό το άσπρο συνολάκι, να το βάλεις εσύ! Ώπα φίλε, κάτω τα χέρια σου, είπα δε θέλω να το φορέσω, καλά ρε παιδιά που με πάτε; Βοήθειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από Zippo190 »

Βασικά μην νιώθεις άσχημα όλοι έχουμε τους ψυχαναγκασμούς μας, στο λέει άνθρωπος που ετριζε τα δόντια του μέχρι που να γίνουν λεία.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 15 Μαρ 2018, 00:40 Βασικά μην νιώθεις άσχημα όλοι έχουμε τους ψυχαναγκασμούς μας, στο λέει άνθρωπος που ετριζε τα δόντια του μέχρι που να γίνουν λεία.
Είμαι στο σωστό φόρουμ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε φέρτε Κασκαμανίδη να μας κάνει καλά!
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από dargaard-79 »

rbrigade έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 22:02 Φίλε Dargaard, δεν κρατιέμαι, θα στο γράψω:
Όλα σου τα κείμενα διακατέχονται από έναν τρόπο γραφής κατά την γνώμη μου αρκετά βαρύγδουπο, που όμως καταλήγει σε νοηματικό/γραμματικοσυντακτικό Βατερλό. Συγγνώμη που το λέω έτσι, αλλά έχω ψυχαναγκαστικού τύπου ιδιοτροπία στο θέμα αυτό (Ο CountRaven ξέρει περί του ψυχαναγκασμού που με διακατέχει). Πιστεύω ότι όταν γράφεις ένα κείμενο πρέπει πρώτα να επικεντρώνεσαι στο νόημα και το συναίσθημα που θες να μεταδώσεις και στην τήρηση των γραμματικοσυντακτικών κανόνων και μετά να το στολίζεις με όμορφες/ασυνήθιστες λέξεις, εφόσον είναι κάτι που προφανώς σου αρέσει και σε εκφράζει (και είναι και καλοδεχούμενο). Μην αντιστρέφεις αυτήν την σειρά προτεραιότητας και μην κάνεις αυτοσκοπό να χρησιμοποιείς εντυπωσιακές λέξεις παραβλέποντας τα βασικά. Δεν είναι ταιριαστό από την μία να χρησιμοποιείς λέξεις/φράσεις όπως ''ιθύνουν'', ''συζεύγονται'', ''Αυτού γαρ και Ρόδος και πήδημα'' (πραγματικά μου έκαψες τον εγκέφαλο, με έστειλες για ισάριθμα γκουγκλαρίσματα και τα χρησιμοποίησες και ολόσωστα) και από την άλλη να αφήνεις μέσα στο κείμενο χτυπητά λάθη, ειδικά αφού πρόκειται για άρθρα που δημοσιεύεις σε webzine και θα έπρεπε να τα έχεις κυριολεκτικά ψειρίσει. Υπάρχει δηλαδή έντονη αναντιστοιχία λεξιλογίου (πλούσιου, εντυπωσιακού) και τρόπου χρήσης της γλώσσας (λάθη νοηματικά, γραμματικοσυντακτικά). Αφού αρθρογραφείς και προφανώς θα συνεχίσεις να το κάνεις, δώσε λίγο βάση και θα είσαι κομπλέ. Το οφείλεις στο μέσο που σε φιλοξενεί και σε αυτούς που σε διαβάζουν (εντάξει, ίσως τώρα γίνομαι εγώ βαρύγδουπος, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).

Αλίευσα ενδεικτικά τα εξής:

''στο χωροχτόνο'' (εντάξει, απλά τυπογραφικό)

''μελωδικά και συνάμα επιδέξια σολαρίσματα ανεγείρουν τις αισθήσεις'' (ανεγείρω σημαίνει χτίζω, νοηματικά ταιριάζει το εγείρω=προκαλώ)

''ένα νοσταλγικό νερό τοπίο'' (κιάλλο τυπογραφικό)

''Ειδικά αν λείπεις μήνες από το σπιτικό σου, ΜΗΝ το ακούσετε'' (περνάς από δεύτερο ενικό σε δεύτερο πληθυντικό)

''δεν πρέπει να μην περιορίζεται'' (διπλή άρνηση ίσον κατάφαση, νοηματικό λάθος)

''Ένα ηχηρό πανδαιμόνιο'' (πλεονασμός, το πανδαιμόνιο εξ ορισμού είναι ηχηρό)

Καταρχην χαιρομαι που μπαινεις στον κοπο να τα διαβασεις. Η αληθεια ειναι οτι οντως περιεχονται πολλά λαθη και αυτο διοτι τα κειμενα μου γραφονται κατα την διαρκεια που ακουω ενα δισκο και γραφω βιαστικα για να προλαβω να μεταφρασω τις σκεψεις μου σε λεξεις. Και ναι, βαριεμαι ακομα και να τα ξανακοιταξω,δηλωνω ενοχος. Όσο για την χρηση εντυπωσιακων λεξεων, η απαντηση ειναι οτι οταν γραφεις εκατονταδες κειμενα, καπου θελεις να διαφοροποιεις το ενα με το αλλο.Ο αναγνωστης μπορει να διαβασει καποια απο ολα , μετα κειμενα κάποιου αλλου και παει λεγοντας αλλα ο ίδιος ο γραφοντας θυμαται τα κειμενα του και νιωθει οτι μοιαζουν. Τεσπα, σκοπος των κειμενων ειναι να κινησουν την περιεργεια σε καποιους να (ξανα)ακουσουν ενα δισκο ή να μοιραστουν συναισθηματα και τπτ αλλο Ετσι και αλλιως δεν ειμαι και κανα σπουδαγμενος. Ειναι και παλια κειμενα, ελπιζω καποια στιγμη να ευχαριστηθεις κανενα νεοτερο μου πιο πολυ,χαχα.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από Priamos »

Daargard Θεός!! Η πιο ακομπλεξαριστη απάντηση που διάβασα στη ζωή μου. Μακάρι όλες οι απαντήσεις στο internet να διακατέχονταν από τέτοια πολιτισμένη στάση και μετριοφροσύνη.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από dargaard-79 »

ΕικόναTITAN FORCE - Winner / Loser

Οι Titan Force ήταν μια οικογενειακή υπόθεση των Mario, John και Stefan Flores. Ξεκίνησαν την μπάντα πίσω το 1987 και κυκλοφόρησαν και ένα ντέμο με 4 ορχηστρικά κομμάτια, το ‘’Basement Tapes’’. Μου είναι αδιανόητο ότι αυτοί οι 3 παιχταράδες δεν ξανασχολήθηκαν ποτέ με την (metal) μουσική μετά την διάλυση των Titan Force. Τέλοσπάντων. Το θέμα είναι ότι μετά την κυκλοφορία του πρώτου τους demo, συμπλήρωσαν την σύνθεση τους με ένα δεύτερο καταπληκτικό κιθαρίστα (Bill Richardson, ο οποίος αυτοκτόνησε το 1998) και ένα Θεόρατο τραγουδιστή, τον Harry Conklin. Ο Τύρρανος είχε ήδη τραγουδήσει στην δισκάρα του ‘’Ample Destruction’’ (Jag Panzer) και στο ‘’Metal From Hell’’ (Satan’s Host) και η φωνή του ήταν λατρεμένη στους αντίστοιχους οπαδούς. Η συμπληρωμένη πλέον πεντάδα συνέβαλλε σε δυο ακόμα ντέμος και φυσικά σε δυο ολοκληρωμένους δίσκους που θα μείνουν για πάντα στην ιστορία, σκαλισμένους με χρυσά γράμματα.

To ‘’Winner/Loser’’ είναι ένα εξωγήινο κράμα U.S. Power metal με πολλά progressive στοιχεία και έντονη την λυρική μεγαλοπρέπεια. Η κατάσταση για τους αρέσκοντες σε αυτόν τον ήχο είναι ….winner/winner. Δεν ακούγονται σαν αντίγραφο καμμιάς άλλης μπάντας και ο ήχος που αναπαράγουν στηρίζεται σε αναπτυσσόμενες μουσικές φόρμες που πηγάζουν από τα βασικά μουσικά όργανα και από τις ψυχές αυτών που τα κρατούν. Λεπτομερή σχόλια για την Φωνή δεν δύναμαι να κάνω παρά θα περιοριστώ να γράψω ότι ο Τύραννος είναι μεγάλος χειριστής αυτής της ευλογίας που τον διακρίνει. Είναι πηδαλιούχος σε αυτό το αγαστό ταξίδι που σε βυθίζουν. Σε κάθε νότα, σε κάθε στροφή, σε κάθε ρεφραίν, παραμονεύει η μελωδία. Σε παρασέρνουν στον πλημμυρισμένο με αρμονίες θάλαμο τους και σου ξεθωριάζουν το νου με τις διαδοχικές ακουστικές απολήξεις της κάθε τους σύνθεσης.

Το ‘’Winner/Loser’’ δεν έχει μεγάλες διαφορές από τον προκάτοχο του. Πράγμα που σημαίνει ότι οι κιθάρες λειτουργούν ως βυζάστρες που τροφοδοτούν τους ακροατές με βραβευτικές συγχορδίες. Το ρυθμικό μέρος δεν λειτουργεί ως δεκανίκι αλλά διηθεί ώστε τα καλύτερα στοιχεία της μουσικής τους να γίνουν πλήρως απολαυστικά και το κορμί μας να μην έχει καμμιά άλλη επιλογή παρά να εργάζεται στους ρυθμούς αυτής. Εποπτεύει οτιδήποτε επουσιώδες στην μουσική τους και του δίνει την φόρα της βελτίωσης. Δεν χρειάζεται και πολύ προσπάθεια, αρκεί μια ενστάλαξη φωνητικού λυρισμού του Conklin και όλα έρχονται στα ίσα τους. Μια ένεση με την Μυθική του Φωνή και τα ντελικάτα του ξεφωνήματα και ο νοερός οργασμός είναι επαναληπτικός. Οκτώ συνθέσεις για να χορτάσεις μεταλλικό νέκταρ. Άλλοτε ρευστές και γλυκές, άλλοτε πικρές και παχύρεστες. Άλλοτε ήρεμες, πράες, λυρικό, γεμάτες συναίσθημα και άλλοτε δυναμικές ,τραχείς, ηδονιστικά πληγηρές. Πάντοτε όμως γεμάτες θέλγητρο. Διαλέξτε οποιαδήποτε σύνθεση να ακούσετε και σίγουρα δεν θα χάσετε. ‘’Eyes Of The Young’’, ‘’Small Price To Pay’’, ‘’Shadow Of A Promise’’, ‘’ One And All’’ και ένας νέος μαγικός κόσμος ξεδιπλώνεται στα αυτιά σου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μία υπόδειξη, η μπάντα είχε ξεκινήσει ως σκέτο Titan ήδη από το 1983 και το πρώτο demo ήταν το 1985 (αυτά τα κομμάτια επανηχογραφήθηκαν με Tyrant και μπήκαν στη συλλογή του 2014)
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

Re: The Hitchhiker's Guide to the Metal Galaxy

Δημοσίευση από dargaard-79 »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 16 Μαρ 2018, 18:36 μία υπόδειξη, η μπάντα είχε ξεκινήσει ως σκέτο Titan ήδη από το 1983 και το πρώτο demo ήταν το 1985 (αυτά τα κομμάτια επανηχογραφήθηκαν με Tyrant και μπήκαν στη συλλογή του 2014)

Σωστός!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”