Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

Let battle commence.
Εγώ δεν θα πω την γνώμη μου. Όπως διατύπωσα τον τίτλο του topic, την έχω πει ήδη...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από theBox »

Μα...το μισο μεταλ (τουλαχιστον η εκφανση που ειναι ιδιαιτερα δημοφιλης εδω μεσα) προαγει στρατιωτικη πειθαρχια, καθηκον,θυσία του εγωισμου μπροστα στο κοινο καλο, υπακοη στους ανωτερους κτλ κτλ...

Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από CountRaven »

Ναι έχεις δίκιο [mention]apeitharxos[/mention] πολύ επαναστατική φάση το Μέταλ.

Ειδικά οι συναυλίες σκέτη ανατροπή.

Ειλικρινά όταν τρέχω να κουρνιάσω γρήγορα στο δεξί μπαρ του γκαγκάριν ακριβώς κάτω από το air condition για να μην είμαι καν όρθιος, νιώθω πολύ επαναστάτης.

Και στα φεστιβάλ στα οποία ουσιαστικά πας για να βρεθείς πριν το live με μέλη του φόρουμ για να πας ταβέρνα, σκέτη ανατροπή.

Έχουμε φυσικά και το εξωτερικό με τους μεθυσμένους Γερμανούς μετά την επίθεση με τα battle jackets και την γροθιά πάντα ψηλά, να ξερνάνε πάνω σου. Επανάσταση.

Το λέει και το όνομα φυσικά. ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ, δώσε τα λεφτά σου στην όρθια κουράδα για να νιώσεις αδελφός αλλά ΚΑΙ επαναστάτης.

Είμαι σίγουρος ότι το πιο επαναστατικό πράγμα που έχω κάνει ακούγοντας Metal είναι το account μου στο ebay.

Χτυπάω δε την καρδιά του συστήματος όταν τρώω κεμπάπ, γράφοντας στο φόρουμ για αγνό επικό ατσάλι.

Η φάση με τα live είναι πλέον πίπα κώλο, δυστυχώς.

Όσο για το Μέταλ στο DNA του έχει απλά ένα paypal account που περιμένει υπομονετικά να δεχθεί τον μισθό μου για LPs που θα τα πάρω και θα τα βάλω στην ακρούλα δίπλα σε flyers από πιτσαρίες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:46 Ναι έχεις δίκιο @apeitharxos πολύ επαναστατική φάση το Μέταλ.

Ειδικά οι συναυλίες σκέτη ανατροπή.

Ειλικρινά όταν τρέχω να κουρνιάσω γρήγορα στο δεξί μπαρ του γκαγκάριν ακριβώς κάτω από το air condition για να μην είμαι καν όρθιος, νιώθω πολύ επαναστάτης.

Και στα φεστιβάλ στα οποία ουσιαστικά πας για να βρεθείς πριν το live με μέλη του φόρουμ για να πας ταβέρνα, σκέτη ανατροπή.

Έχουμε φυσικά και το εξωτερικό με τους μεθυσμένους Γερμανούς μετά την επίθεση με τα battle jackets και την γροθιά πάντα ψηλά, να ξερνάνε πάνω σου. Επανάσταση.

Το λέει και το όνομα φυσικά. ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ, δώσε τα λεφτά σου στην όρθια κουράδα για να νιώσεις αδελφός αλλά ΚΑΙ επαναστάτης.

Είμαι σίγουρος ότι το πιο επαναστατικό πράγμα που έχω κάνει ακούγοντας Metal είναι το account μου στο ebay.

Χτυπάω δε την καρδιά του συστήματος όταν τρώω κεμπάπ, γράφοντας στο φόρουμ για αγνό επικό ατσάλι.

Η φάση με τα live είναι πλέον πίπα κώλο, δυστυχώς.

Όσο για το Μέταλ στο DNA του έχει απλά ένα paypal account που περιμένει υπομονετικά να δεχθεί τον μισθό μου για LPs που θα τα πάρω και θα τα βάλω στην ακρούλα δίπλα σε flyers από πιτσαρίες.
Με έκανες και γέλασα, αλλά αυτά ακριβώς με πικρία σκεφτόμουν και εγώ πριν ανεβάσω το topic (σε καμία περίπτωση δεν συγκεκριμενοποιώ ωστόσο κανενός είδους διοργάνωση, το εκλαμβάνω ως την γενικότερη τάση που επικρατεί παντού). Αυτό είναι δείγμα εκφυλισμού όμως, θα πρέπει να παραδεχτείς και όχι η 'κανονικότητα', γιατί οι ροκ και metal συναυλίες, στην Ελλάδα ειδικά, αλλιώς ξεκίνησαν, όπως έχουμε χιλιοσυζητήσει αε άλλα σχετικά topic.
Εκτός και αν θεωρείς ότι αλλιώς ξεκίνησαν, αλλά έτσι έπρεπε να καταλήξουν...
Για να μην αναφέρω διάφορες μεγαλοστομίες μεταλλοπατέρων κατά καιρούς στο facebook, ότι 'εμείς είμαστε οι αληθινοί και κανείς άλλος', 'εμείς είμαστε οι μόνοι σωστοί', 'εμείς τα βάζουμε με όλους όταν πρέπει' κλπ. 'γιατί ο τάδε δεν αφήνει τον κόσμο να παίρνει μπύρες απ'έξω και θέλει να ψωνίζουν μέσα από το μαγαζί', 'γαμώ τους ροκ σταρ και τα ψώνια, μόνο underground', 'δεν ξαναπερνάω έξω από συναυλία του Blaze γιατί έκανε αυτό' κλπ. και διάφορα τέτοια νόστιμα...

@theBox είπες τη λέξη κλειδί (που εδώ δεν υπάρχει): 'Για το κοινό καλό'...

ΥΓ1: Επίσης, προτιμάω να τα δίνω σε ιδιώτες, παρά στο κράτος. Ποτέ δεν θα υποστήριζα δηλαδή ένα ανάλογο φεστιβάλ (βάλε όποιο όνομα θες) υπό την οποιαδήποτε κρατική κηδεμονία, προτιμώ τον ιδιώτη και το επιχειρείν, και ας είναι ό,τι περιγράφεις, μαγκιά του στην τελική που κατάφερε έως τώρα ό,τι κατάφερε.

ΥΓ2: Για την διασκευή με την τουρκαλίτσα: Αφήστε επιτέλους αυτά τα θρυλικά τραγούδια στην ησυχία τους (δεν το λέω για εσένα, το λέω για αυτούς που θέλουν να επιδείξουν το ταλέντο τους με τέτοιο τρόπο). Είναι σαν να ανεβάζουν remake του 'Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός' με τον μακαρίτη τον Ευρυπιώτη ή το 'Της Κακομοίρας' με τον Φιλιππίδη...Δεν γίνεται αυτό ρε παιδιά...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από theBox »

apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:08
@theBox είπες τη λέξη κλειδί (που εδώ δεν υπάρχει): 'Για το κοινό καλό'...
Δεν σε καταλαβαινω...το κοινο καλο δεν ειναι η ελαχιστοποιηση της διασπορας του ιου; Κατα τη γνωμη μου το πιο αφαλες θα ηταν να απαγορευτουν ολες αυτες οι "διασκεδασεις" (λες και δεν μπορουμε ενα γαμημενο χρονο χωρις συναυλιες, κλαμπ, καφεδουμπες, μπουζουκια και διακοπαρες αλλα τεσπα). Απο την στιγμη που δεν εγινε κατι τετοιο λογω οικονομικου/πολιτικου κοστους, ε τουλαχιστον ας συμμορφωθουμε ΚΑΤ ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ βαζοντας νερο στο κρασι μας ως προς το τι μας ζητειται οταν παμε να "διασκεδάσουμε". Ειναι κατα τη γνωμη μου ΒΑΘΥΤΑΤΑ αντικοινωνικη συμπεριφορα να βαζουμε το κρεας μας πανω απο τη δημοσια ασφάλεια.
ΥΓ2: Για την διασκευή με την τουρκαλίτσα: Αφήστε επιτέλους αυτά τα θρυλικά τραγούδια στην ησυχία τους (δεν το λέω για εσένα, το λέω για αυτούς που θέλουν να επιδείξουν το ταλέντο τους με τέτοιο τρόπο). Είναι σαν να ανεβάζουν remake του 'Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός' με τον μακαρίτη τον Ευρυπιώτη ή το 'Της Κακομοίρας' με τον Φιλιππίδη...Δεν γίνεται αυτό ρε παιδιά...
Απο τοτε που ειδα για πρωτη φορα διασκευαρα με τουρκικη σημαια με τον Κεμαλ πασαλειμμένο επανω, δεν υπάρχει για μενα αλλη εκτέλεση. :twisted: :twisted: :twisted:
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:37
apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:08
@theBox είπες τη λέξη κλειδί (που εδώ δεν υπάρχει): 'Για το κοινό καλό'...
Δεν σε καταλαβαινω...το κοινο καλο δεν ειναι η ελαχιστοποιηση της διασπορας του ιου; Κατα τη γνωμη μου το πιο αφαλες θα ηταν να απαγορευτουν ολες αυτες οι "διασκεδασεις" (λες και δεν μπορουμε ενα γαμημενο χρονο χωρις συναυλιες, κλαμπ, καφεδουμπες, μπουζουκια και διακοπαρες αλλα τεσπα). Απο την στιγμη που δεν εγινε κατι τετοιο λογω οικονομικου/πολιτικου κοστους, ε τουλαχιστον ας συμμορφωθουμε ΚΑΤ ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ βαζοντας νερο στο κρασι μας ως προς το τι μας ζητειται οταν παμε να "διασκεδάσουμε". Ειναι κατα τη γνωμη μου ΒΑΘΥΤΑΤΑ αντικοινωνικη συμπεριφορα να βαζουμε το κρεας μας πανω απο τη δημοσια ασφάλεια.
Οι λοιμοξιολόγοι προτείνουν, τα κανάλια παίρνουν 20 εκ. για να διαφημίσουν τις προτάσεις, και η κυβέρνηση επιβάλλει μια απόφαση χωρίς να έχει την κοινωνική συναίνεση, αφού έχει πάρει το 25% των συνολικών ψήφων στις εκλογές (και μάλιστα χωρίς ένα τέτοιο τοπίο να έχει διαμορφωθεί), ο ένας χρόνος που λες είναι κατά την δική σου γνώμη (όχι δεν θα είναι για 1 χρόνο, ήδη περάσαν 6 μήνες, και ο 1 χρόνος είναι αρκετός για να καταρρεύσουν πολλά), και το λες εξακολουθώντας να δουλεύεις και να βγάζεις χρήματα, ενώ άλλοι όχι...Που αν το καθολικό lockdown διαρκούσε 5 μήνες, θα πήγαινες στο ATM να σηκώσεις χρήματα και δεν θα έβρισκες, όπως και όλοι οι υπόλοιποι...Επομένως, κρέας και το δικό σου, κρέας και των υπολοίπων...
Και ο υποψήφιος πρόεδρος των ΗΠΑ στο μεταξύ (ο ένας από τους δύο), ενθαρρύνει τις διαδηλώσεις των BLM & Antifa, ενώ προτείνει να παραμένουν κλειστές οι επιχειρήσεις επ' αόριστον, την ίδια στιγμή...ενώ ο εθνικός λοιμοξιολόγος των ΗΠΑ (που εισηγήθηκε όλο αυτό, αφού όλα τα μέτρα που εφαρμόζονται παγκοσμίως είναι σε πλήρη εναρμόνιση με τις αρχικές εισηγήσεις Φάουτσι και Τέντρος) σε ερώτησή του για τις ίδιες διαδηλώσεις BLM & antifa απέφυγε να πάρει θέση (το ίδιο και ο ΠΟΥ)...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από theBox »

apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:58
theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:37
apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:08
@theBox είπες τη λέξη κλειδί (που εδώ δεν υπάρχει): 'Για το κοινό καλό'...
Δεν σε καταλαβαινω...το κοινο καλο δεν ειναι η ελαχιστοποιηση της διασπορας του ιου; Κατα τη γνωμη μου το πιο αφαλες θα ηταν να απαγορευτουν ολες αυτες οι "διασκεδασεις" (λες και δεν μπορουμε ενα γαμημενο χρονο χωρις συναυλιες, κλαμπ, καφεδουμπες, μπουζουκια και διακοπαρες αλλα τεσπα). Απο την στιγμη που δεν εγινε κατι τετοιο λογω οικονομικου/πολιτικου κοστους, ε τουλαχιστον ας συμμορφωθουμε ΚΑΤ ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ βαζοντας νερο στο κρασι μας ως προς το τι μας ζητειται οταν παμε να "διασκεδάσουμε". Ειναι κατα τη γνωμη μου ΒΑΘΥΤΑΤΑ αντικοινωνικη συμπεριφορα να βαζουμε το κρεας μας πανω απο τη δημοσια ασφάλεια.
Οι λοιμοξιολόγοι προτείνουν, τα κανάλια παίρνουν 20 εκ. για να διαφημίσουν τις προτάσεις, και η κυβέρνηση επιβάλλει μια απόφαση χωρίς να έχει την κοινωνική συναίνεση, αφού έχει πάρει το 25% των συνολικών ψήφων στις εκλογές (και μάλιστα χωρίς ένα τέτοιο τοπίο να έχει διαμορφωθεί), ο ένας χρόνος που λες είναι κατά την δική σου γνώμη (όχι δεν θα είναι για 1 χρόνο, και ο 1 χρόνος είναι αρκετός για να καταρρεύσουν τα πάντα), και το λες εξακολουθώντας να δουλεύεις και να βγάζεις χρήματα, ενώ άλλοι όχι...Που αν το καθολικό lockdown διαρκούσε 5 μήνες, θα πήγαινες στο ATM να σηκώσεις χρήματα και δεν θα έβρισκες, όπως και όλοι οι υπόλοιποι...
Και ο υποψήφιος πρόεδρος των ΗΠΑ στο μεταξύ (ο ένας από τους δύο), ενθαρρύνει τις διαδηλώσεις των BLM & Antifa, ενώ προτείνει να παραμένουν κλειστές οι επιχειρήσει επ' αόριστον...ενώ ο εθνικός λοιμοξιολόγος των ΗΠΑ (που εισηγήθηκε όλο αυτό) σε ερώτησή του για τις ίδιες διαδηλώσεις απέφυγε να πάρει θέση...
Εγραψα..."Απο την στιγμη που δεν εγινε κατι τετοιο λογω οικονομικου/πολιτικου κοστους, ε τουλαχιστον ας συμμορφωθουμε ΚΑΤ ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ βαζοντας νερο στο κρασι μας ως προς το τι μας ζητειται οταν παμε να "διασκεδάσουμε".

Δεν εχεις αδικο παντως στο οικονομικο θεμα. Ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμμα. ΝΑ υπενθυμησω ομως οτι εκει γυρω στον Ιουνιο, ειχαμε σχεδον μηδεν (επισημα παντα) κρουσματα και ο κοσμος διασκεδαζε. Μετα ανοιξαν τα συνορα για να μην κρασαρει ο τουρισμος και πηγαμε κι εμεις να διασκεδασουμε και να διακοπάρουμε μαζι τους. Η συνεχεια γνωστη. Τι να πω, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:37

Απο τοτε που ειδα για πρωτη φορα διασκευαρα με τουρκικη σημαια με τον Κεμαλ πασαλειμμένο επανω, δεν υπάρχει για μενα αλλη εκτέλεση. :twisted: :twisted: :twisted:
Και δεν την έχεις ανεβάσει ακόμη; Για κάνε το καλό...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από theBox »

apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:17
theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:37

Απο τοτε που ειδα για πρωτη φορα διασκευαρα με τουρκικη σημαια με τον Κεμαλ πασαλειμμένο επανω, δεν υπάρχει για μενα αλλη εκτέλεση. :twisted: :twisted: :twisted:
Και δεν την έχεις ανεβάσει ακόμη; Για κάνε το καλό...
Αυτη που εβαλα δεν ειναι? Παιζει να εχω κανει τοσο λάθος?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

CountRaven έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:46 Ναι έχεις δίκιο @apeitharxos πολύ επαναστατική φάση το Μέταλ.

Έχουμε φυσικά και το εξωτερικό με τους μεθυσμένους Γερμανούς μετά την επίθεση με τα battle jackets και την γροθιά πάντα ψηλά, να ξερνάνε πάνω σου. Επανάσταση.
Η απόλυτη εικόνα
Μιλάμε μου βγήκε ο καφές που έπινα από τα ρουθούνια :D :D :D
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:42 Μα...το μισο μεταλ (τουλαχιστον η εκφανση που ειναι ιδιαιτερα δημοφιλης εδω μεσα) προαγει στρατιωτικη πειθαρχια, καθηκον,θυσία του εγωισμου μπροστα στο κοινο καλο, υπακοη στους ανωτερους κτλ κτλ...
Για δώσε κάνα παράδειγμα στρατιωτικής πειθαρχίας, γιατί ότι έχει να κάνει με ατσάλια και δράκους πάει προς κατεύθυνση "to no man i kneel" ή το πιο σύγχρονο "fuck the world - hail and kill", βρίσκω εγώ. Το άτομο ενάντια στον κόσμο.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:24
apeitharxos έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:17
theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 16:37

Απο τοτε που ειδα για πρωτη φορα διασκευαρα με τουρκικη σημαια με τον Κεμαλ πασαλειμμένο επανω, δεν υπάρχει για μενα αλλη εκτέλεση. :twisted: :twisted: :twisted:
Και δεν την έχεις ανεβάσει ακόμη; Για κάνε το καλό...
Αυτη που εβαλα δεν ειναι? Παιζει να εχω κανει τοσο λάθος?
Όντως, ζητώ συγγνώμη...Νόμιζα ότι υπάρχει και άλλο βίντεο που ο τραγουδιστής/τραγουδίστρια σκεπάζεται κιόλας με την σημαία με τον Κεμάλ ή κάτι τέτοιο...θα ήταν σουρεαλιστικό να το έβλεπα...Έχυσα επίσης με το μικρόφωνο στο οποίο έχουν τυλίξει την σημαία, την σημαία δεν έχουν τυλίξει ή είναι ιδέα μου;

Α, και έχεις ένα point στα όσα είπες πιστεύοντας ότι τα μέτρα θα είναι προσωρινά....αν και εγώ τα βλέπω να μονιμοποιούνται ακόμη και μετά το εμβόλιο (αν δεν έχουν κλείσει στο μεταξύ όλα τα venues).... αλλά εδώ θα είμαστε να τα δούμε αυτά... (και με αυτή τη λογική δημιούργησα το topic, θεωρώντας ότι μπαίνουμε σε μια νέα πραγματικότητα και μονιμότητα)...
Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:38
CountRaven έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:46 Ναι έχεις δίκιο @apeitharxos πολύ επαναστατική φάση το Μέταλ.

Έχουμε φυσικά και το εξωτερικό με τους μεθυσμένους Γερμανούς μετά την επίθεση με τα battle jackets και την γροθιά πάντα ψηλά, να ξερνάνε πάνω σου. Επανάσταση.
Η απόλυτη εικόνα
Μιλάμε μου βγήκε ο καφές που έπινα από τα ρουθούνια :D :D :D
Το κορυφαίο ήταν που είχε ανεβάσει ο Mr. Sirens φωτό από τις τουαλέτες στις οποίες κάποιος/κάποιοι θεώρησε/θεώρησαν ωραίο μέρος να φάει πίτσα εκεί μέσα, αφήνοντας επίσης το κουτί της πίτσας μισοφαγωμένο και παρατημένο στις τουαλέτες...
Άντε και καλή μας όρεξη...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από theBox »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:48
theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:42 Μα...το μισο μεταλ (τουλαχιστον η εκφανση που ειναι ιδιαιτερα δημοφιλης εδω μεσα) προαγει στρατιωτικη πειθαρχια, καθηκον,θυσία του εγωισμου μπροστα στο κοινο καλο, υπακοη στους ανωτερους κτλ κτλ...
Για δώσε κάνα παράδειγμα στρατιωτικής πειθαρχίας, γιατί ότι έχει να κάνει με ατσάλια και δράκους πάει προς κατεύθυνση "to no man i kneel" ή το πιο σύγχρονο "fuck the world - hail and kill", βρίσκω εγώ. Το άτομο ενάντια στον κόσμο.
Ε ενταξει, απ όλα παιζουν, πιο πολυ ειχα στο μυαλο μου battle hymn και march for revenge κτλ, γιατι με βόλευε για το ποιντ που ηθελα να κανω. :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από rbrigade »

To heavy metal δεν ήταν ποτέ επαναστατικό. Ατομικιστικό ήταν. Επαναστατική ήταν η rock των 60's. Μετά βουλιάξανε κι αυτοί στα ναρκωτικά και ησύχασαν. Πάμε παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Live με μάσκες και αποστάσεις. Η μουσική που έχει στο DNA της την επανάσταση και την ανατροπή, θα υπακούσει;

Δημοσίευση από apeitharxos »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 17:48
theBox έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 15:42 Μα...το μισο μεταλ (τουλαχιστον η εκφανση που ειναι ιδιαιτερα δημοφιλης εδω μεσα) προαγει στρατιωτικη πειθαρχια, καθηκον,θυσία του εγωισμου μπροστα στο κοινο καλο, υπακοη στους ανωτερους κτλ κτλ...
Για δώσε κάνα παράδειγμα στρατιωτικής πειθαρχίας, γιατί ότι έχει να κάνει με ατσάλια και δράκους πάει προς κατεύθυνση "to no man i kneel" ή το πιο σύγχρονο "fuck the world - hail and kill", βρίσκω εγώ. Το άτομο ενάντια στον κόσμο.
Για να μην πούμε ότι στις epic metal συναυλίες, ο ΙΕΡΟΣ ΑΡΧΩΝ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ JOEY DE MAIO ΜΕΘ' ΥΜΩΝ ΕΣΤΙ και οι χώροι διεξαγωγής τέτοιων συναυλιών επομένως λογίζονται ως υπερκόσμιο σύμπαν, και με το που πατάς το πόδι σου σε αυτές είναι σαν να αγιάζεσαι και να συμμετέχεις σε ιεροτελεστία, οπότε κανένα κορωνοβιρούσι δεν σε πιάνει, άρα και τα μέτρα αυτά δεν θα έπρεπε να ισχύουν...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”