SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Spyros »

Για ακομη μια φορά έβαλα το CD να παίξει με σκοπό να πάει στο ράφι μετά και για ακόμη μια φορά τελείωσε και είπα ας το αφήσω εξώ να το ξανα-ακούσω σε λίγες μέρες.. Πάει μήνες αυτή η βαλίτσα, πάει καρφί για πιο ακουσμένο CD για φέτος.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Starman »

Την ίδια αντιμετώπιση έχει και από μένα αυτή η δουλειά. Μετά το BSTA, μάλλον είναι ο δίσκος με τις περισσότερες ακροάσεις φέτος. Παρόλο που στην αναμονή υπάρχουν cd που περιμένουν τη σειρά τους, όλο και μπαίνει σφήνα ανάμεσά τους. Πολύ εθιστικός δίσκος, κυλάει νεράκι και δεν υπάρχει στιγμή που θα με κάνει να βαρεθώ. Εδώ παίζει ρόλο και ο αριστοτεχνικός τρόπος που έχουν τοποθετηθεί τα τραγούδια. Τίποτα όμως δεν θα γινόταν αν αυτά ήταν μάπα. Πολύ μεγάλη πρόοδο σε όλους τους τομείς έκαναν τα παιδιά.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Priamos »

Εγω για να πω την αληθεια, τον βαρεθηκα. Υπαρχει μια στροφη απο τον επικο στον πιο Sacral Rage ηχο που δεν με τρελαινει. Μετα το BSTA, για μενα φετος ειναι το Steelwitch.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Starman »

Εμένα αντίθετα, αυτή η στροφή προς Sacral Rage που φαίνεται ξεκάθαρα στο Psionic Transmogrification, μου έκανε μεγάλο κλικ.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν κουνιέται από τη δεκάδα της χρονιάς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Starman »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 10 Σεπ 2020, 19:16 δεν κουνιέται από τη δεκάδα της χρονιάς
Στη δεκάδα της χρονιάς προβλέπω να έχει αρκετά Ελληνικά συγκροτήματα με βάση αυτά που κυκλοφόρησαν φέτος και με τις προσδοκίες στο θεό, σε αυτά που έρχονται.
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από nicolasg »

Άκουσα τον νεο δίσκο,μου φανηκε αρκετά διαφορετικος απο τον προηγούμενο,και μετά εβαλα να ξανακουσω και τον προηγούμενο.

Ο οποίος ηταν υπερεπος και ειχε και υπερεπος thread μεσα στο οποίο αναλύονται ο,τι μπορει να αναλυθεί :eric:

Βάλτε να ακούσετε τον νεο δίσκο,και εαν δεν έχετε ακομα τους στίχους, διαβάστε παραλληλα το παρόν νήμα :metalhead:
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Bersekeros »

Τι κορυφαίο τόπικ είναι αυτό.
Κάθομαι και διαβάζω με προσοχή, έχω φάει καμιά ώρα,ακούω παράλληλα και το κορυφαίο ''By Fire and Brimstone'' και είμαι ακόμη στην 3η σελίδα.
Χμμμ.....Τι άλλο; Α....ναι.

Τέτοιο υπερ-έπος τόπικ και ούτε μια καρδούλα ρε; Θα τελειώσω το διάβασμα κάποια στιγμή και θα γυρίσω να καρδουλιάσω όλα τα ποστ.

Το καινούριο ρε συ @nikolasg , εμείς οι κοινοί θνητοί, περιμένουμε να το ακούσουμε, από τις 15/12/2023 και μετά που θα κυκλοφορήσει. Τουλάχιστον έτσι αναφέρει για τη διαθεσιμότητα η vinystore, από την οποία προ-παρήγγειλα το βινύλιο, για να συνδέσω το ποστ και με προηγούμενα ενδιαφέροντα ποστ που διαβάζω και έχουν διατυπωθεί προ τετραετίας περίπου.

Αν κι εγώ προσωπικά, γνωρίζοντας ότι είναι σχεδόν αδύνατον να βγουν τα πάντα όλα σε βινύλιο, που είναι δαπανηρό με μεγάλο επιχειρηματικό ρίσκο, αν δεν πουλήσουν όσο απαιτείται, ιδίως τα παλιά underground, τα οποία ούτε σε CD δεν υπήρχαν, όσο μπορώ θα στηρίξω και το CD, ιδίως στα παλιά και τα σπάνια, που επανακυκλοφορούν. Για να κοπεί το βινύλιο, θέλει και αρκετό κεφάλαιο και δεν είναι πάντα τόσο απλά τα πράγματα.

Επίσης θέλω να πω κάτι για τις εγχώριες εταιρείες. Τις ελληνικές.

Έχουμε την τύχη να έχουμε κάποιους ανθρώπους, που και την καλή (metal) μουσική ξέρουν να αξιολογούν (μεγάλοι παίκτες / μύστες) και να κυκλοφορούν νέες και παλιές μπάντες που δεν είναι τίποτα ''σκουπιδάκια''. Μιλάμε για διαμάντια ένα κι ένα. Άγνωστα ναι, πολλές φορές για τους περισσότερους, είτε νέα είτε παλιά, αλλά σχεδόν πάντα, πάρα πολύ αξιόλογα.
Σε αντίθεση με πολλές ξένες εταιρείες του χώρου, όπου το ''σκουπιδαριό'' πάει σύννεφο, για να μην αναφέρω και ότι πολλές φορές είχαν και κάτι φυσικά προϊόντα, πραγματικά για τον ''πέοντα'' και ας είναι από ''μεγάλες'' εταιρείες και ''μεγάλες'' χώρες.

Το μόνο πραγματικά δυνατό χαρτί σε αυτούς τους ξένους - τους μεγάλους, είναι ότι έχουν αρκετό ''κεφάλαιο'' από πίσω, για να καλύπτουν και τις αστοχίες τους ή να προσελκύουν μερικά πολύ καυτά νέα ονόματα ή να επανακυκλοφορούν πιο εύκολα κάτι από το παρελθόν, σε πολλά φορμάτ.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Bersekeros έγραψε: Σάβ 09 Δεκ 2023, 01:53 Τέτοιο υπερ-έπος τόπικ και ούτε μια καρδούλα ρε; Θα τελειώσω το διάβασμα κάποια στιγμή και θα γυρίσω να καρδουλιάσω όλα τα ποστ.
Κάποια στιγμή αντιμετωπίσαμε τεχνικαί δυσκολίαι κ χάθηκαν αρκετά κάρδουλιάσματα :despair:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Re: SOLITARY SABRED - By Fire and Brimstone

Δημοσίευση από asgardlord »

Πω πω, που το ξεθάψατε αυτό και πως το είχα διαγράψει απ' τη μνήμη μου?!?! Το τι πούλησε, αν πούλησε και πόσο πούλησε δεν έχει σημασία, αυτό που έχει σημασία είναι πως τώρα δεν έχει καραντίνες και επιτέλους θα ξεχυθούμε παντού για live, με ελληνικές ΓΚΡΟΥΠΆΡΕΣ (θα τα μάθετε σύντομα) να τα ΙΣΙΏΣΟΥΜΕ ΌΛΑ όπως έπρεπε να είχε γίνει τότενες!
Iron wields from armored wrists
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”