Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:25 Στο θεμα του "δεν ξερω" παντως, δεν νομιζω οτι μπορουμε να κατηγορησουμε κανεναν.

Μπορει να εχω μπαντα κλωνο maiden ή manowar, να ακουω ΜΟΝΟ τα μεγαλα συγκροτηματα ενω εγω ο ιδιος να ειμαι εξ ορισμου underground (τι αλλο θα ημουν με ενα μετριο unoriginal ντεμπουτο αυτοχρηματοδοτουμενο;) Ο λογος που ξεκινησα μπαντα δεν ειναι γιατι ηθελα να ειμαι μερος του underground κινηματος αλλά γιατι...γουσταρω maiden ή manowar (τυχαια). Στα παπακια μου τι κανουν οι αλλες μπάντες, δεν ακουω μετριατζες απο μικρα συγκροτηματα ενω μπορω να περασω καλα με τα "κλασσικς". Η μπάντα μου ομως πιστευω οτι ειναι καλυτερη απο ολους αυτους που δεν ακουω.

Δεν υπάρχει και αυτη η συλλογιστικη; Μπορουμε ή πρεπει να τους καταλογισουμε κατι; It's a free "market" isn't it?
Πριν κάποια χρόνια κυκλοφορούσαν κάτι βραζιλιάνοι κλώνοι των manowar, μιλάμε για τρελό γέλιο. Η μπάντα ήταν πάρα πολύ καλή ξεκάθαρα, και το να λες αντιγράφω Manowar δεν θεωρώ ότι είναι και το πιο εύκολο πράγμα...Απλώς ήταν το παράδειγμα που αναφέρεις...Πρέπει να θυμηθώ όνομα ρε γαμώτο, ώστε να τους ανεβάσω...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από theBox »

Τι να κανουμε, μουσικη ακουμε προτιστως για το μουσικο output του καλλιτεχνη και μετα για το ποιον του ως ανθρωπο. Ή μηπως οχι; ΑΛΛΗ κουβεντα και μαλιστα μεγαλη και αυτη, εχω την εντυπωση πως καπου το συζητουσαμε παλιοτερα με αλλη αφορμη.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από Starman »

apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:29 Πριν κάποια χρόνια κυκλοφορούσαν κάτι βραζιλιάνοι κλώνοι των manowar, μιλάμε για τρελό γέλιο. Η μπάντα ήταν πάρα πολύ καλή ξεκάθαρα, και το να λες αντιγράφω Manowar δεν θεωρώ ότι είναι και το πιο εύκολο πράγμα...Απλώς ήταν το παράδειγμα που αναφέρεις...Πρέπει να θυμηθώ όνομα ρε γαμώτο, ώστε να τους ανεβάσω...
Kiings Of Steel η προηγούμενη μπάντα του τωρινού κιθαρίστα των Manowar. E. V. Martel.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από apeitharxos »

Starman έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:38
apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:29 Πριν κάποια χρόνια κυκλοφορούσαν κάτι βραζιλιάνοι κλώνοι των manowar, μιλάμε για τρελό γέλιο. Η μπάντα ήταν πάρα πολύ καλή ξεκάθαρα, και το να λες αντιγράφω Manowar δεν θεωρώ ότι είναι και το πιο εύκολο πράγμα...Απλώς ήταν το παράδειγμα που αναφέρεις...Πρέπει να θυμηθώ όνομα ρε γαμώτο, ώστε να τους ανεβάσω...
Kiings Of Steel η προηγούμενη μπάντα του τωρινού κιθαρίστα των Manowar. E. V. Martel.
Μπράβο αυτοί! Εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ, αλλά για έναν που θα τους ακούσει στο πόδι θα πει 'κλώνοι' (διαφωνώ εγώ)!
Αλλά είναι το είδος της μπάντας που είπε ο [mention]theBox[/mention]
Έχω χάσει επεισόδια, ο κιθαρίστας από την μπάντα αυτή είναι πλέον στους Manowar? Απίστευτο!
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από theBox »

apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:47
Starman έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:38
apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:29 Πριν κάποια χρόνια κυκλοφορούσαν κάτι βραζιλιάνοι κλώνοι των manowar, μιλάμε για τρελό γέλιο. Η μπάντα ήταν πάρα πολύ καλή ξεκάθαρα, και το να λες αντιγράφω Manowar δεν θεωρώ ότι είναι και το πιο εύκολο πράγμα...Απλώς ήταν το παράδειγμα που αναφέρεις...Πρέπει να θυμηθώ όνομα ρε γαμώτο, ώστε να τους ανεβάσω...
Kiings Of Steel η προηγούμενη μπάντα του τωρινού κιθαρίστα των Manowar. E. V. Martel.
Μπράβο αυτοί! Εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ, αλλά για έναν που θα τους ακούσει στο πόδι θα πει 'κλώνοι' (διαφωνώ εγώ)!
Αλλά είναι το είδος της μπάντας που είπε ο @theBox
Έχω χάσει επεισόδια, ο κιθαρίστας από την μπάντα αυτή είναι πλέον στους Manowar? Απίστευτο!
Ειδες που δεν χρειαζεται να εισαι καλο και φιλοτιμο παιδι για να φτάσεις ψηλά;?; :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από apeitharxos »

theBox έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:49
apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:47
Starman έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 13:38

Kiings Of Steel η προηγούμενη μπάντα του τωρινού κιθαρίστα των Manowar. E. V. Martel.
Μπράβο αυτοί! Εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ, αλλά για έναν που θα τους ακούσει στο πόδι θα πει 'κλώνοι' (διαφωνώ εγώ)!
Αλλά είναι το είδος της μπάντας που είπε ο @theBox
Έχω χάσει επεισόδια, ο κιθαρίστας από την μπάντα αυτή είναι πλέον στους Manowar? Απίστευτο!
Ειδες που δεν χρειαζεται να εισαι καλο και φιλοτιμο παιδι για να φτάσεις ψηλά;?; :D
Κοίτα, και εγώ αν ήμουν De Maio αυτό θα έκανα. Γιατί να προσλάβω έναν κιθαρίστα μελετημένο μεν, αλλά που πρέπει να φάω ώρες-εβδομάδες-μήνες-χρόνια να του εξηγήσω τι εστί Manowar, και να μην προσλάβω έναν που ξέρει τα τραγούδια της μπάντας απ' έξω και ανακατωτά και ξέρει τι εστί Manowar?
Σε ένα up the hammers after party, στο underground στα Εξάρχεια είχα πετύχει τον ντράμμερ των Manilla Road, τον Andreas και τον ρώτησα: Πώς προβάρεις με την μπάντα, αφού είσαι Γερμανός; Μου είπε, δεν χρειάζεται, ξέρω όλα τα τραγούδια της μπάντας απ' έξω, τα ήξερα πριν συνεργαστώ...Κατά τα άλλα, έτρωγε από τους ξηρούς καρπούς που είχαν σερβίρει για την δική μου μπύρα... :D :D :D
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6265
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από theBox »

apeitharxos έγραψε: Κυρ 13 Σεπ 2020, 14:11 Κατά τα άλλα, έτρωγε από τους ξηρούς καρπούς που είχαν σερβίρει για την δική μου μπύρα... :D :D :D
Μην ξενερώνεις, το μέταλ μας ενώνει!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Μέλη Underground μπαντών τα οποία δεν αγοράζουν υλικό άλλων underground μπαντών.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η φάση παράγει περισσότερα γκρουπ απόσα μπορεί εν τέλει να στηρίξει. δεν υπάρχουν πια οπαδοί σκέτο. η συντριπτική πλειοψηφία ασχολείται με κάποια μπάντα. αυτό δεν είναι καθόλου κακό αν διατηρήσεις τη νοοτροπία του οπαδού με την οποία ξεκίνησες την ενασχόλησή σου με αυτή τη μουσική. οι περισσότεροι όμως δείχνουν πως αποκόπτονται από το οπαδιλίκι μόλις γίνονται μουσικοί...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”