Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Σάβ 24 Οκτ 2020, 01:51 Μπήκα στο τόπικ μετά από καιρό για να γράψω ενημερωτικά, έτσι σαν υπενθύμιση, δύο λέξεις μόνο. Για να μη ξεχνιόμαστε.

Μεγάλα Μουνόπανα.
άσχετο, υπάρχει ακόμα η επιτροπή;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

το πραγματικό ερώτημα ειναι, γιατί ασχολείστε;
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από rbrigade »

Metal_Warrior έγραψε: Σάβ 24 Οκτ 2020, 11:41 το πραγματικό ερώτημα ειναι, γιατί ασχολείστε;
Ναι ρε σεις, δεν υπάρχει λόγος. Το μέσο FS μέλος προφανώς είναι χατζημεταλλάς για αυτούς και αντίστοιχα αυτοί είναι τελειωμένοι παπάρες στα δικά μας μάτια. Δεν υπάρχει κοινός τόπος ούτε καν στο σπανίως επιτυχημένο χιούμορ, αφού και αυτό είναι άκρως κακοπροαίρετο.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από Aphelian »

Συμφωνω με τον [mention]alexandros[/mention] , σε τρομακτικο ποσοστο.

Δεν ξερω αυτα τα juicy κουτσομπολια που δεν εγινε καποιος αρχισυντακτης κι ετσι ξεκινησε την εκστρατεια εκδικησης κλπ, αλλα δεν με ενδιαφέρουν κιολας (ψεμματα λεω, στειλτε πμ αν εχετε dirt). Αλλα ξυλο? Σοβαρα? Το 2020? Πατε και γηπεδο και δερνετε κοσμο στα φαναρια?

Η απορία μου λοιπον είναι, οχι τοσο γιατι ασχολειστε,αλλα γιατι χαλιεστε?

Εγινα μελος στη σελιδα προσφατα (καναμε και μια συνεντευξη στο πλαισιο της εβδομαδιαιας στηλης που εχει για Ελληνικες μπαντες) και ειλικρινα,το μεγαλυτερο μερος των ανθρωπων (που γραφουν) εκει μεσα ειναι ανθρωποι που αγαπανε πολυ αυτη τη μουσικη, πολλες φορες αυτοσαρκαζονται και γενικα δεν βλεπω αυτη την τρομερη εμπαθεια που πολυς κοσμος κοβεται. Ισα ισα, εχω ανακαλυψει πολλα πραγματα από "χατζημεταλλικες" μπαντες που δεν ειχα δωσει την απαιτουμενη σημασια.
Σιγουρα υπαρχουν ηλιθιοι, ειδικα μικροτερες ηλικιες που δεν σεβονται τιποτα και υιοθετούν και ολο το λεξιλογιο/τροπο γραφης που ξεκινησε εκει μεσα (κλγδ, γμτχσ κλπ) αλλα αυτο ειναι φυσικο σε μια trend-o σελιδα με 13κ κοσμο (και γενικοτερα στο internet),οποτε, γιατι να δωσεις σημασια σε 10 χαζους και να χασεις και τον χρονο σου?

Τώρα αν σας χαλάει η μερα αν δειτε ενα επιτηδες κακο-φωτοσοπαρισμενο εξωφυλλο αγαπημενης μπαντας, παω πασο.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από theBox »

Αυτο που λεει ο Aphelian.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από Spyros »

Προσωπικά ούτε πολυασχολούμαι και σίγουρα δεν χαλιέμαι κιόλας με την συγκεκριμένη σελίδα. Η μόνη περίπτωση να δω κάποιο ποστ είναι να έχει σχολιάσει κάποιος φίλος. Είμαι σίγουρος πως με το 70-80% των μελών και των συντακτών της σελίδας θα μπορούσα να πιω ένα καφέ , να τα πούμε και να περάσουμε ωραία, παρεμφερές ποσοστό δηλαδή και με τους χατζημεταλλάδες. Δεν γίνεται όμως να μην έχω παρατηρήσει ότι στα σχόλια κυρίως, βγαίνει κάποιες φορές ένα απύθμενο κόμπλεξ που για μένα γίνεται πολύ χειρότερο όταν φοράει τον μανδύα του ''είμαι κούλ και κάνω πλάκα/κοροιδεύω τους κομπλεξικούς χατζημεταλλάδες'', φαινόμενο που σε καμιά περίπτωση δεν έχω παρατηρήσει σε ''χατζημεταλλάδικα'' forum ;)
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από alexandros »

Φίλε [mention]Aphelian[/mention] ,μάλλον συμφωνούμε μόνο εν μέρει, καθώς για μένα η σελίδα έχει σαφέστατα αρνητικό πρόσημο, ακόμη και αν αναγνωρίζω ότι πολλοί από τους γράφοντες είναι οπαδοί του metal. Με ενοχλεί το μέσο attitude των γραπτών εκεί μέσα, σε βαθμό που πλέον δεν ασχολούμαι καν με τη σελίδα. Οι λίγες υγιείς φωνές καλύπτονται από τον υπόλοιπο οχετό.
Πάντως κάπου πήρε το μάτι μου εδώ μέσα ότι είσαι μέλος των sacred outcry, και πρέπει να σου πω ένα μεγάλο μπράβο για τον δίσκο σας. Εξαιρετικά ενδιαφέρων!Πάντα τέτοια!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από theBox »

Παντως μεταλλαδες ειναι κι αυτοι ετσι? Πιστευω ειναι σαφες. Απλα αρεσκονται στα πιο μοντερνο/προγκ/avant garde/extreme ακουσματα κι οχι στις "γραφικες τρουιλες"
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από CountRaven »

Με βάση λοιπόν με αυτά που διαβάζω να τους χειροκροτήσουμε κιόλας ε [mention]Aphelian[/mention], [mention]theBox[/mention];

Πραγματικά λυπάμαι να τα διαβάζω όλα αυτά.

Δικαίωμα του καθενός φυσικά να παίζει τη μπάλα που θέλει και εκεί πάω πάσο.

Συνεχίστε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από Vic »

Μήπως μπερδεύετε το ΚΨΜ με την ίδια την Επιτροπή;

[mention]CountRaven[/mention] τι έγινε και προέκυψε το προηγούμενο ποστ σου;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Vic[/mention]

Δεν έγινε κάτι ρε. Αυτή είναι η πάγια και αρνητική θέση μου από τη μέρα νο 0 για την συγκεκριμένη Fb σελίδα.. Και το γεγονός ότι άνοιξα το τόπικ εδώ τον Μάη του 19, έχει να κάνει καθαρά με το γεγονός ότι εκφράζω το αρνητικό μου πρόσημο για όλο αυτό το σκηνικό και για την μπάλα που παίζεται εκεί. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από CountRaven »

Μήπως μπερδεύετε το ΚΨΜ με την ίδια την Επιτροπή;
Το ΚΨΜ νομίζω είναι η ομάδα που έχει φτιαχτεί από την Fb σελίδα της Επιτροπής.

Δεν είμαι μέλος και δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι παίζει εκεί.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από alexandros »

theBox έγραψε: Δευ 26 Οκτ 2020, 17:42 Παντως μεταλλαδες ειναι κι αυτοι ετσι? Πιστευω ειναι σαφες. Απλα αρεσκονται στα πιο μοντερνο/προγκ/avant garde/extreme ακουσματα κι οχι στις "γραφικες τρουιλες"
Ξαναλέω ότι δε με αφορά και πολύ αν είναι τρου ή μοντέρνοι. Κι εγώ μεταλλάς είμαι, αλλά μια χαρά θα τους ακούσω και τους tool,alter bridge,shinedown,slip***t, ενώ επίσης πιστεύω ότι οι alice in chains ήταν ΜΠΑΝΤΑΡΑ. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να με νοιάξει αν είμαι τρου ή όχι. Αλλά το υφάκι που έχει η συνισταμένη (άρα όχι όλες οι συνιστώσες) του ΚΨΜ, βγάζει κάτι άθλιο.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από theBox »

Α μισο λεπτο. Για το ΚΨΜ δεν γνωριζω πραγματικα τιποτα, δεν το εχω παρακολουθησει ποτε και δεν εχω καμια εικονα (δεν θελω κιολας). Η αναγκη μου να συναναστραφω με "μεταλλαδες" καλυπτεται πληρως απο εδω, κι απο τις "κανονικες" παρεες μου.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιτροπή σωτηρίας χατζημεταλλάδων

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Δευ 26 Οκτ 2020, 19:14 Α μισο λεπτο. Για το ΚΨΜ δεν γνωριζω πραγματικα τιποτα, δεν το εχω παρακολουθησει ποτε και δεν εχω καμια εικονα (δεν θελω κιολας). Η αναγκη μου να συναναστραφω με "μεταλλαδες" καλυπτεται πληρως απο εδω, κι απο τις "κανονικες" παρεες μου.
:O
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”