Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Starman »

Μιλάμε για μια καινούργια Αμερικάνικη μπάντα με τον τραγουδιστή των Glacier. Νομίζω ότι έτσι πρέπει να τους δούμε και έτσι να τους κρίνουμε.
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από SlayerKing »

Starman έγραψε: Κυρ 05 Ιούλ 2020, 19:22 Μιλάμε για μια καινούργια Αμερικάνικη μπάντα με τον τραγουδιστή των Glacier. Νομίζω ότι έτσι πρέπει να τους δούμε και έτσι να τους κρίνουμε.
True. Αν το δούμε ετσι, πολυ συμπαθητικό αλμπουμακι!!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Zippo190 »

Του έριξα μια αυτιά, απλά συμπαθητικό με ήχο που να μοιάζει περισσότερο με το ρετρό Ευρωπαϊκό/αμερικάνικο κράμα που κυριαρχεί στην σκηνή παρά με αμιγώς U.S. Metal μπάντα. Δεν είναι άσχημο αλλά δεν ξεχωρίζει και συγκριτικά με τις άλλες U.S. κυκλοφορίες της εταιρείας (Shok Paris, Hitman) υστερεί.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

απλα συμπαθητικό και για μένα, αν και δεν είχα προσδοκίες έτσι και αλλιώς
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Δευ 26 Οκτ 2020, 16:18 Του έριξα μια αυτιά, απλά συμπαθητικό με ήχο που να μοιάζει περισσότερο με το ρετρό Ευρωπαϊκό/αμερικάνικο κράμα που κυριαρχεί στην σκηνή παρά με αμιγώς U.S. Metal μπάντα. Δεν είναι άσχημο αλλά δεν ξεχωρίζει και συγκριτικά με τις άλλες U.S. κυκλοφορίες της εταιρείας (Shok Paris, Hitman) υστερεί.
Αυτο ακριβως.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Coroner »

Εμενα μου αρεσε πολυ το album, αν και χανει απο τη δισκαρα των Hittman απο τα αποδυτηρια
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από castledemon »

Το εβαλα να παίξει χωρις να περιμενω τιποτα, αλλά μου αρεσε αρκετά
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από CountRaven »



Έχουμε και βιντεάκι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Aphelian »

Κι εμενα μου αρεσε πολυ. Φοβερο ποσο καλος ακουγεται και ο τραγουδιστης μετα από τοσα χρονια.
Βασικά αυτό που συζητούσα πρόσφατα είναι πως οι "παλιές μπαντες" έχουν έναν αερα στον τροπο που συνθετουν, που ισως επειδη οι επιρροές τους ήταν εντελως διαφορετικές, καταφέρνουν παίζοντας πολύ "κλασσικά" πράγματα να ακούγονται φρεσκοι.

Οι μισες ιδεες των Glacier (ή των Hittman πχ) αν έβγαιναν από καινούρια μπάντα, νομίζω δεν θα είχαν το ίδιο βαρος και δεν θα επειθαν τοσο ευκολα.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από rbrigade »

Aphelian έγραψε: Πέμ 29 Οκτ 2020, 08:58 Κι εμενα μου αρεσε πολυ. Φοβερο ποσο καλος ακουγεται και ο τραγουδιστης μετα από τοσα χρονια.
Βασικά αυτό που συζητούσα πρόσφατα είναι πως οι "παλιές μπαντες" έχουν έναν αερα στον τροπο που συνθετουν, που ισως επειδη οι επιρροές τους ήταν εντελως διαφορετικές, καταφέρνουν παίζοντας πολύ "κλασσικά" πράγματα να ακούγονται φρεσκοι.

Οι μισες ιδεες των Glacier (ή των Hittman πχ) αν έβγαιναν από καινούρια μπάντα, νομίζω δεν θα είχαν το ίδιο βαρος και δεν θα επειθαν τοσο ευκολα.
Μόνο στα φωνητικά το ακούω αυτό που λες, η μουσική δεν με πείθει ιδιαίτερα, άλλωστε αν δεν κάνω λάθος όλοι οι μουσικοί είναι νέοι
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από theBox »

το καλυτερο αλμπουμ απο την "αγια τριαδα" της Νο remorse το εβγαλαν οι Shok Paris. Με διαφορά. Συνεχίστε...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Aphelian »

Ισως να ειμαι και θετικα προκατειλημμένος τοτε :D
Μου ακουγεται "απλο" αλλα πολύ to the point κατι που δεν βρισκω ευκολα σε νεες μπαντες.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από JimmyF »

theBox έγραψε: Παρ 30 Οκτ 2020, 14:18 το καλυτερο αλμπουμ απο την "αγια τριαδα" της Νο remorse το εβγαλαν οι Shok Paris. Με διαφορά. Συνεχίστε...
[mention]theBox[/mention] Αγία Τριάδα εννοείς Glacier, Shok Paris& Hittman? Αν ναι, εγώ ψηφίζω δαγκωτό Hittman και μάλιστα με μεγάλη διαφορά! Τα άλλα 2 δυστυχώς δε με έπεισαν..
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από theBox »

JimmyF έγραψε: Παρ 30 Οκτ 2020, 14:29
theBox έγραψε: Παρ 30 Οκτ 2020, 14:18 το καλυτερο αλμπουμ απο την "αγια τριαδα" της Νο remorse το εβγαλαν οι Shok Paris. Με διαφορά. Συνεχίστε...
@theBox Αγία Τριάδα εννοείς Glacier, Shok Paris& Hittman? Αν ναι, εγώ ψηφίζω δαγκωτό Hittman και μάλιστα με μεγάλη διαφορά! Τα άλλα 2 δυστυχώς δε με έπεισαν..
Ναι ακριβως αυτα εννοω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέο άλμπουμ GLACIER στην No Remorse

Δημοσίευση από Zippo190 »

Shok Paris το λες και μνημείο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”