LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »







19 Μαρτίου βγαίνει. Ακούστε πρώτο single, και διαβάστε review από τα χεράκια μου.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Περιμένω εντυπώσεις [mention]Priamos[/mention] , [mention]Zippo190[/mention] [mention]LuciferSteele[/mention]
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Παρ 29 Ιαν 2021, 23:04 Περιμένω εντυπώσεις @Priamos , @Zippo190 @LuciferSteele
θα σου πω όταν θα πάμε στο release party στο Booze.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Παιδευεται ο χριστιανός να μοιάσει γυναίκα. Τον χαλάει ο ανδρικός ρόλος. Βάφεται, φοράει περούκα, βάζει φόρεμα , ψηλοτάκουνα... Ημίμετρα. Ενώ πάει τα κόβει, φτιάχνει νινί , βάζει βυζιά, παίρνει ορμόνες και είναι τζιτζι!

Έτσι κι οι LS. Το κούραζαν, το παιδευαν, ενώ το μόνο που ήθελαν ήταν να αποκόψουν από πάνω τους το μεταλλικό βαρίδι, και να τρέξουν ανάλαφροι και ελεύθεροι, γυμνοί στους αγρούς! :D
Εγώ στηρίζω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Σάβ 30 Ιαν 2021, 11:23 Παιδευεται ο χριστιανός να μοιάσει γυναίκα. Τον χαλάει ο ανδρικός ρόλος. Βάφεται, φοράει περούκα, βάζει φόρεμα , ψηλοτάκουνα... Ημίμετρα. Ενώ πάει τα κόβει, φτιάχνει νινί , βάζει βυζιά, παίρνει ορμόνες και είναι τζιτζι!

Έτσι κι οι LS. Το κούραζαν, το παιδευαν, ενώ το μόνο που ήθελαν ήταν να αποκόψουν από πάνω τους το μεταλλικό βαρίδι, και να τρέξουν ανάλαφροι και ελεύθεροι, γυμνοί στους αγρούς! :D
Εγώ στηρίζω.
ετοιμάζεται νέο Three Tremors, κανόνισε....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από theBox »

https://www.youtube.com/watch?v=YMhjZ_x ... elSurMusic

Δευτερο δείγμα απο το αριστουργηματικο (ξυδάκι) τριτο αλμπουμ. Ειναι μακραν το πιο "gothic/post punk" κομμάτι και συγχρονως το πιο αδυναμο του δισκου. Το βασικο προβλημα του ειναι οτι απέχει ελάχιστα απο το να χαρακτηριστει re-write του roses (αλλά οχι τόσο καλο), ειδικά το ρεφρέν εχει ακριβως τα ιδια ακκόρντα και παραπλησια μελωδια φωνητικων. Δεν θα κανει τρελη αισθηση ακομα και στους φίλους της μπάντας πιθανολογώ. Ο,τιδηποτε άλλο υπαρχει στο δισκο ειναι κλάσεις ανωτερο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Aphelian »

Κωμικοτραγικο το κομματι, το πρωτο μου αρεσε πολυ (οπως και η "στροφη" στον ηχο τους καλοδεχουμενη).
Αλλα αυτο το κομματι πραγματικα, ουτε τσαμπα.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Aphelian έγραψε: Σάβ 27 Φεβ 2021, 14:27 το πρωτο μου αρεσε πολυ
Επιλεγω να δω το ποτηρι μισογεμάτο και κρατάω αυτη τη δήλωση. :love2:
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

το καλοκαίρι άμα πάω για ποτάκι στο booze θα του πω να το παίξει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Αν ακούμε τέτοια πράγματα, θα το δούμε και το πουλάκι! :D

Τώρα χωρίς πλάκα, το Silence Screamed είναι ωραίο κομμάτι. Τα άλλα είναι μιεχ.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

Πωπω, με πληγωσε αυτος ο δισκος τελικα, μου φανηκε οριακα μετριος προς κακος...

Καμια αξιομνημονευτη μελωδια, ή στιγμη, πληρης συνθετικη συγχηση και ελλειψη κατευθυνσης στη δομη των κομματιων, το i will lose you ειναι απαραδεκτο γιατι ειναι το roses αλλα οχι κομματαρα, κλασεις κατωτερο και αμπαλο. Το dusk and i love you για γελια.

Βασικα οκ το the darkness between the stars γαμαει, ομως περα απο αυτο τιποτα απολυτως. Ανακυκλωμενες μελωδιες που εχουν παιξει καλυτερα στις πρωτες 2 δισκαρες.

Ανευρο, αψυχο, ανεμπνευστο.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από theBox »

@ManowarakiasWsToSign Kρίμα πραγματικα...αν και σε καταλαβαινω ως ενα βαθμο γιατι περιπου αυτες ηταν οι σκεψεις μου (οχι τοσο εντονα αρνητικες ομως) για το 2o άλμπουμ. Εδω, αν οντως εξαιρεσεις το I will lose you, ολο το αλμπουμ μου αρεσε απο την πρωτη κιολας ακροαση και σε γενικες γραμμες "ησυχασε" τις οποιες ανησυχιες ειχαν δημιουργηθει με το 2ο αλμπουμ.

Οποτε οπως εχουν τα πραγματα Far from Light >> Wish to Leave > Smokeless fires.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

LUNAR SHADOW - Wish to Leave (2021)

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

Οντως? Εμενα το Smokeless Fires ειναι μαλλον το αγαπημενο μου, θεωρω οτι ειχαν την καταλληλη ισορροπια μεταξυ των 2 ηχητικων κατευθυνσεων. Δεν περιμενα επη τυπου Red Nails η Hawk of the Hills, και πληρως ποστ-πανκ/γκοθικ να ηταν χωρις κανενα σολο (που δυστυχως τα θεωρω συνηθως καπως φλιαρα και ανουσια σε αυτη τη μπαντα) δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα γιατι ακουω πολυ τα συγκεκριμενα ειδη, αλλα περιμενα καλες συνθεσεις στο γνωστο υφος τους, και προς μεγαλη εκπληξη μου δεν τις βρηκα. Κριση ταυτοτητας γενικως μου φανηκε, αν καποιος με ρωτησει τι παιζουν σε αυτο το δισκο, δεν ξερω τι ακριβως θα απαντησω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”