Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »



Παρασκευούλα σήμερα και δεν μπορώ να σας αφήσω χωρίς γλυκάκι. Ειδικά τώρα που το lockdown θα γίνει σκληρότερο.

Εδώ λοιπόν μπορείτε να διαβάσετε μια δημόσια διαφωνία γεμάτη ένταση, πάθος ίντριγκά και ιδεολογική κόντρα. Στα σχόλια φυσικά. Θυσαυρός όπως πάντα.

Με δημοκρατία, αισθήματα αγάπης και καλής διάθεσης. Καμιά σχέση με την φασιστική κορεκτίλα.

Η διαφωνία μετξαύ της Λέσχης και θαραλέου πόστερ. Μεγάλο το θάρος του να απαντήσει σε όλο αυτό το σεντόνι. Εγώ ούτε καν το διάβασα.

Γκεστ σταρ επιλόγου - το Φοργκόττεν Σκρολλ.

υγ. Εννοείτε ότι διάβασα μόνο το κράξιμο και ήρθα γενναιόδωρα να σας δώσω το φιλέτο και τη γωνία του μπακλαβά.

Εξαφανίσου τώρα, γιατί θα σου έρθει μπανάρισμα. Στο λέω σε σχετικά ήπιο ύφος γιατί αν νομίζεις ότι ήμαστε "νεο-μεταλλάδες του τύπου forgotten scroll" κάνεις λάθος. Συμμορφώσου για να μην έχουμε άσχημη συνέχεια.

ΥΓ: Φυσικά και δεν έπρεπε να ανεβάσεις το κείμενο μας στο νεο-μεταλλάδικο φόρουμ. Αν θέλαμε να ασχοληθούμε μαζί τους, θα το κάναμε την εποχή που έκραζαν εμάς και τον Sun Knight, δίχως να τους έχουμε δώσει από μόνοι μας την λαβή. Άτομα-(κ)οπαδοί των σύγχρονων trends που φοβούνται να πουν κάτι διάφορο του σημερινού αφηγήματος μην τυχόν και πέσουν τα προφίλ τους σε δυσμένεια από τους δυνάστες της εποχής, δεν έχουν σχέση με την ουσία του heavy metal και με εμάς.
Και σας τα έλεγα. Τι τα θέλατε τα τόπικς με Ιππότες του Ήλίου; Γιατί δεν ανοίγατε κάτι με χρυσόψαρα; Ε; Ε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από theBox »

Αυτο δεν ειναι γλυκο μανα μου...αυτο ειναι ολοκληρο ταψι καρυδόπιτα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]theBox[/mention]

Έγραφες καρυδόπιτα, έγραφα μπακλαβά. That is the spirit.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]theBox[/mention]

Εσύ φοβάσαι να πεις κάτι διάφορο του σημερινού αφηγήματος μην τυχόν και πέσει τα προφίλ σου σε δυσμένεια από τους δυνάστες της εποχής;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από theBox »

Κατσε ρε...εγω δεν ειμαι ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΝΑΣΤΗΜΑ εδω μεσα και λεω οτι οι μανοβαρ ειναι ουσιαστικα μισός δισκος (into glory) και οτι το painkiller ειναι γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Παρ 05 Φεβ 2021, 19:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:15 Κατσε ρε...εγω δεν ειμαι ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΝΑΣΤΗΜΑ εδω μεσα και λεω οτι οι μανοβαρ ειναι ουσιαστικα μισός δισκος (into glory) και οτι το painkiller ειναι γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης?
Α ναι συγνώμη το ξέχασα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από Xstroyer »

theBox έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:15 λεω οτι οι μανοβαρ ειναι ουσιαστικα μισός δισκος (into glory) και οτι το painkiller ειναι γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης
ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ, ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΘΕΟΙ.

ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΜΤΠΑΝΤΑΟΛΑ :fpalm:
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

2021-02-05 19_21_47-Φοιτητική Λέσχη Φανταστικής Λογοτεχνίας _ Facebook.png
2021-02-05 19_21_47-Φοιτητική Λέσχη Φανταστικής Λογοτεχνίας _ Facebook.png (16.32 KiB) Προβλήθηκε 2474 φορές
...ουπς.

ως νεο-μεταλλας, ζητω ταπεινα συγγνωμη που κυλησα σε αντι-ρομαντικο βουρκο το φορουμ με τις προσωπικες μου αποψεις.

:fpalm:
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από theBox »

Xstroyer έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:29
theBox έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:15 λεω οτι οι μανοβαρ ειναι ουσιαστικα μισός δισκος (into glory) και οτι το painkiller ειναι γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης
ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ, ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΘΕΟΙ.

ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΜΤΠΑΝΤΑΟΛΑ :fpalm:
E καταλαβαινεις τωρα, η κατάσταση σηκωνει ακραιες δηλώσεις. :twisted: :twisted: :twisted:
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

[mention]theBox[/mention] μην εισαι καρδουλας, παιζεις με τη φλογα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:15 Κατσε ρε...εγω δεν ειμαι ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΝΑΣΤΗΜΑ εδω μεσα και λεω οτι οι μανοβαρ ειναι ουσιαστικα μισός δισκος (into glory) και οτι το painkiller ειναι γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης?
μου κάνω ΤΩΡΑ/ΧΤΕΣ λοβοτομή για να ξεχάσω αυτό που διάβασα. :love2:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από theBox »

Επεσα σε δυσμένεια απο τους δυναστες της εποχης τελικα...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »

ManowarakiasWsToSign έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:31 2021-02-05 19_21_47-Φοιτητική Λέσχη Φανταστικής Λογοτεχνίας _ Facebook.png

...ουπς.

ως νεο-μεταλλας, ζητω ταπεινα συγγνωμη που κυλησα σε αντι-ρομαντικο βουρκο το φορουμ με τις προσωπικες μου αποψεις.

:fpalm:
Μπορείς να κλάψεις στον ώμο μου αν θέλεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Παρ 05 Φεβ 2021, 19:15 γιδισια απαλευτη μουφα χαμηλης αισθητικης
Μανιφέστα νεομεταλισμού, αυτοί είστε, πως να μην αγανακτούν τα παιδιά;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Οι νεομεταλλάδες κόντρα στον Ρομαντισμό

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Ο Kyriakos Kyriakou είναι ο δικός μας έτσι;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”