Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από trigger »

Μη γελάς, εχω αρχίσει να παιζω κάνα τετράμηνο
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Xstroyer »

Αφού εμφανίστηκε και ο Λευκός Ιππότης, το μόνο που μένει είναι να βρεθεί και ο Αορπάνος!

Καλώς ήρθες, ρε!
Άβαταρ μέλους
Severian
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί 20 Μαρ 2018, 15:46
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Severian »

Kαλημερα και απο μενα που γραφω καποιες μερες χωρις να χω παρουσιαστει. Με ιντριγκαραν ιδιαιτερως οι ειδικες κατηγοριες σας. Μυστηριακο μεταλ κτλ. Να μαι λοιπον :P
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Severian έγραψε: Παρ 23 Μαρ 2018, 10:42 Kαλημερα και απο μενα που γραφω καποιες μερες χωρις να χω παρουσιαστει. Με ιντριγκαραν ιδιαιτερως οι ειδικες κατηγοριες σας. Μυστηριακο μεταλ κτλ. Να μαι λοιπον :P
Welcome και επίσημα B)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Κυρ 31 Δεκ 2017, 15:32 Καλώς σας βρήκα παίδες!!!
Γιάννης από Αθήνα εδώ, δεν είχα προλάβει το φόρουμ στο πρώτο του incarnation άλλα θυμάμαι να διαβάζω τις δισκοκριτικές του Count Raven (και άλλων, αλλά δεν θυμάμαι ονόματα) τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω!!! Μουσικά γούστα, όλο το φάσμα του metal προφανώς, με μια ιδιαίτερη προτίμηση στα USPM (το Λυρικό/Επικό κυρίως), Prog Metal (το παλιό, το ορθόδοξο, οχι djent/alt prog ktl), Prog Rock και europower γερμανικής σχολής.

Καλή Επάνοδο!
Χα,Χα...Ο Γιάννης/Ηλέκτρα τελικά μας τρολαρε άσχημα...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LuciferSteele »

κλαίω ρε, σας γλέντησε η Ηλέκτρα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από rbrigade »

Καλά συγγνώμη, δεν το 'πιασες ότι ήταν χαβαλές;
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αθώο και άβγαλτο παιδί ο Πρίαμος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από rbrigade »

Το 'χω ξαναπεί, ρομαντικός, δεν είναι τυχαία η ταύτιση με Πρέκα!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 17:23
theBox έγραψε: Κυρ 31 Δεκ 2017, 15:32 Καλώς σας βρήκα παίδες!!!
Γιάννης από Αθήνα εδώ, δεν είχα προλάβει το φόρουμ στο πρώτο του incarnation άλλα θυμάμαι να διαβάζω τις δισκοκριτικές του Count Raven (και άλλων, αλλά δεν θυμάμαι ονόματα) τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω!!! Μουσικά γούστα, όλο το φάσμα του metal προφανώς, με μια ιδιαίτερη προτίμηση στα USPM (το Λυρικό/Επικό κυρίως), Prog Metal (το παλιό, το ορθόδοξο, οχι djent/alt prog ktl), Prog Rock και europower γερμανικής σχολής.

Καλή Επάνοδο!
Χα,Χα...Ο Γιάννης/Ηλέκτρα τελικά μας τρολαρε άσχημα...
Ε οχι και αγοράκι...ενάς αγοράρος ΝΑ!... με το συμπάθειο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Σάβ 24 Μαρ 2018, 18:58
Ε οχι και αγοράκι...ενάς αγοράρος ΝΑ!... με το συμπάθειο.
:D Τωρα μαλιστα!
Φταιει κι ο Count που με μπερδεψε αναφερομενος στο δικαιωμα του ασθενους φυλου να γουσταρει Primordial.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Maria_Metal_Lady
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 29 Μαρ 2018, 20:17

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Maria_Metal_Lady »

Καλησπέρα σε όλους,

Κάποιοι με ξέρετε από εποχής Metaldome, κάποιοι ίσως από την ιστοσελίδα στο fb (ξέρετε γίδια, άρμεγμα, κούρεμα και τα συναφή).
Για τους υπόλοιπους είμαι η Μαρία, έχω πάθος με την μουσική και ακούω από 70s progressive rock μέχρι μελωδικό black metal.
Επίσης μου αρέσει το heavy metal living, αν και στην καθημερινή μου ζωή είμαι αρκετά απλή και αυτός που θα κάτσει δίπλα μου στο λεωφορείο δεν θα διανοηθεί ότι μπορεί να ακούω Grave στο κινητό μου. Τέλος μου αρέσει πολύ η fantasy λογοτεχνία, τα comics, οι ταινίες fantasy/sci fi και κάποτε όταν είχα χρόνο έπαιζα Guild Wars (elementalist κυρίως) αλλά τώρα που χρόνος για τέτοια.

Ελπίζω να μπορέσουμε να κάνουμε εδώ ωραίες και ουσιαστικές συζητήσεις γιατί το forum είναι μέρος που μπορείς να αντιπαραβάλλεις με τον άλλο την σκέψη σου και φυσικά όλα αυτά μένουν.
I breath metal
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Maria_Metal_Lady έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 22:18 Καλησπέρα σε όλους,

Κάποιοι με ξέρετε από εποχής Metaldome, κάποιοι ίσως από την ιστοσελίδα στο fb (ξέρετε γίδια, άρμεγμα, κούρεμα και τα συναφή).
Για τους υπόλοιπους είμαι η Μαρία, έχω πάθος με την μουσική και ακούω από 70s progressive rock μέχρι μελωδικό black metal.
Επίσης μου αρέσει το heavy metal living, αν και στην καθημερινή μου ζωή είμαι αρκετά απλή και αυτός που θα κάτσει δίπλα μου στο λεωφορείο δεν θα διανοηθεί ότι μπορεί να ακούω Grave στο κινητό μου. Τέλος μου αρέσει πολύ η fantasy λογοτεχνία, τα comics, οι ταινίες fantasy/sci fi και κάποτε όταν είχα χρόνο έπαιζα Guild Wars (elementalist κυρίως) αλλά τώρα που χρόνος για τέτοια.

Ελπίζω να μπορέσουμε να κάνουμε εδώ ωραίες και ουσιαστικές συζητήσεις γιατί το forum είναι μέρος που μπορείς να αντιπαραβάλλεις με τον άλλο την σκέψη σου και φυσικά όλα αυτά μένουν.
καλώς μας ήρθες Μαρία, εδώ γίνονται οι ουσιαστικότερες συζητήσεις (παγωτό καϊμάκι, παντόφλες, γλυκά κουταλιού, μπεϊκον κ.α.)
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Καλως τη Μαρια! Μην ακους τον Ζιππο! Εδω μονο πχιοτητα!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Maria_Metal_Lady
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 29 Μαρ 2018, 20:17

Re: Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Maria_Metal_Lady »

Καλώς σας (ξανα)βρήκα! Και δεν έχω πρόβλημα Priamos, συζητάω για τα πάντα :)
I breath metal
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”