Hot Νέα!!

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Όταν κυκλοφόρησαν τα βινύλια τσακίστηκα να τα πάρω, αλλά για κάποιο λόγο ο ενθουσιασμός κορέστηκε πολύ γρήγορα και δεν ξαναγύρισαν στα playlists μου.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 04 Μαρ 2021, 09:25 Όταν κυκλοφόρησαν τα βινύλια τσακίστηκα να τα πάρω, αλλά για κάποιο λόγο ο ενθουσιασμός κορέστηκε πολύ γρήγορα και δεν ξαναγύρισαν στα playlists μου.
Αν αναφερεσαι στους Colossus, θα συμφωνησω οτι το Hyperglaive εινια μαλλον η πιο αδυναμη κυκλοφορια τους. Για το full experience προτεινω το ντεμπουτο "...and the rift of pan dimensional undergods".

Απο την άλλη και το EP to "V" που σιγουρα εχεις ηδη ακουσει ειναι θεικό, οποτε δεν μπορώ να ξερω τι "πηγε στραβα" και δεν ενιωσες φουλ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Πέμ 04 Μαρ 2021, 10:21
Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 04 Μαρ 2021, 09:25 Όταν κυκλοφόρησαν τα βινύλια τσακίστηκα να τα πάρω, αλλά για κάποιο λόγο ο ενθουσιασμός κορέστηκε πολύ γρήγορα και δεν ξαναγύρισαν στα playlists μου.
Αν αναφερεσαι στους Colossus, θα συμφωνησω οτι το Hyperglaive εινια μαλλον η πιο αδυναμη κυκλοφορια τους. Για το full experience προτεινω το ντεμπουτο "...and the rift of pan dimensional undergods".

Απο την άλλη και το EP to "V" που σιγουρα εχεις ηδη ακουσει ειναι θεικό, οποτε δεν μπορώ να ξερω τι "πηγε στραβα" και δεν ενιωσες φουλ.
Hyperglaive >> Rift. Μπόμπα είναι το Hyperglaive. :D
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

theBox έγραψε: Πέμ 04 Μαρ 2021, 10:21
Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 04 Μαρ 2021, 09:25 Όταν κυκλοφόρησαν τα βινύλια τσακίστηκα να τα πάρω, αλλά για κάποιο λόγο ο ενθουσιασμός κορέστηκε πολύ γρήγορα και δεν ξαναγύρισαν στα playlists μου.
Αν αναφερεσαι στους Colossus, θα συμφωνησω οτι το Hyperglaive εινια μαλλον η πιο αδυναμη κυκλοφορια τους. Για το full experience προτεινω το ντεμπουτο "...and the rift of pan dimensional undergods".

Απο την άλλη και το EP to "V" που σιγουρα εχεις ηδη ακουσει ειναι θεικό, οποτε δεν μπορώ να ξερω τι "πηγε στραβα" και δεν ενιωσες φουλ.
Μόνο HyperGlaive και V έχω, αλλά θα τσεκάρω και το πρώτο τους... Εννοείται πως παίζουν μουσικάρα, ριφάρες, μελωδίες, όλα κομπλέ, μόνο που το overall feeling μου βγήκε κάπως φλατ. No big deal, πάλι στηρίζω...
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Xstroyer »

Τι έγινε ρε παιδιά;

https://metaladdicts.com/megadeths-davi ... r16_PIWAg0
ΔΕ.jpg
ΔΕ.jpg (65.19 KiB) Προβλήθηκε 4792 φορές
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Κληκμπέης απότι φαίνεται.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Progress_Lost »

BLOODGOOD - Ετοιμάζεται το νέο άλμπουμ

Τα δυο πρώτα άλμπουμ "Bloodgood" και "Detonation" είχαν αφήσει καλές εντυπώσεις για τους BLOODGOOD, πέρα από τους οπαδούς του christian metal. Το συγκρότημα ανακοίνωσε πως ετοιμάζει νέο άλμπουμ με παραγωγό τον πρώτο τους κιθαρίστα David Zaffiro που έχει επιστρέψει στη μπάντα. (https://www.facebook.com/bloodgoodband) Μακάρι να έχουμε κάτι καλύτερο από το "Dangerously Close" του 2013, αν και τα παλιά έπη δύσκολα θα επιστρέψουν μάλλον.



Άβαταρ μέλους
Progress_Lost
Δημοσιεύσεις: 1896
Εγγραφή: Παρ 24 Σεπ 2021, 20:25

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Μετά το "Born Innocent" του 2020, ο Graham Bonnet και οι υπόλοιποι ALCATRAZZ έγιναν μύλος, και έτσι τώρα, πέρα από τους αρχικούς ALCATRAZZ (που έχουν πια στα φωνητικά τον Doogie White), έχουν δημιουργηθεί και οι Graham Bonnet's Alcatrazz. Oι πρώτοι θα κυκλοφορήσουν τα νέο τους άλμπουμ "V" στις 15 Οκτώβρη, και μόλις ανέβασαν ένα νέο βίντεο!

Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ωραίο, μου κάνει
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »




Θείε Τομπυ δίδαξε μπαλίτσα!

Οτι δλδ εγραψε ΚΑΙ το επερχομενο Onward, ΚΑΙ προσωπικο αλμπουμ μεσα στο '21.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Απ ότι είδα στο site του Patrick W. Engel (temple of Disharmony studios), «σιγοψήνει τις μπομπίνες» των Hell για υποψήφια επανακυκλοφορία. Ελπίζω σε καλύτερο ήχο απ αυτόν που είχε πριν 10 χρόνια το demo. Λέτε να πάει κι αυτό High Roller?
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

μεγάλη απώλεια οι Hell. Ξέρουμε γιατί έκλεισαν το μαγαζί;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Κανείς ποτέ δεν έμαθε/ρώτησε. Υποθέτω τελείωσε το υλικό και ο Sneap καταπιάστηκε με τους Priest για τα καλά;


Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εγώ νομίζω ότι απλά ο δεύτερος δίσκος δεν πήγε τόσο καλά εμπορικά όσο ο πρώτος...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”