LuciferSteele's Collection

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
Η μάχη του Appomattox ήταν μία από τις τελευταίες συρράξεις του Αμερικάνικου Εμφύλιου, περίεργη επιλογή αν μη τι άλλο για όνομα Γερμανικής μπάντας. και ακόμα πιο περίεργο εύρημα σε κούτα δισκάδικου της Θεσσαλονίκης
όμορφο δείγμα μελωδικού μέταλ των mid 90s (1994 συγκεκριμένα), η πρώτη και τελευταία δισκογραφική απόπειρα μετά από ένα σερί πολύ καλών demo
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Priamos »

Αγάπη το ντέμο "Seal your fate", αλλά μου αρέσει και το mini cd . Απόδειξη ότι για να γράψεις καλή μουσική, δεν χρειάζεται γυαλισμένος ήχος και εκτυφλωτική δεξιοτεχνία.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
τυφλή αγορά σε Ιαπωνικό metal πολύ σπάνια απογοητεύει
οι Kaizer ήταν μία από τις ύστερες μπάντες που χρησιμοποίησαν Ναζιστικά σύμβολα ως shock value, μία μακρά και εξαιρετικά περίεργη παράδοση που τίμησαν συγκροτήματα όπως Heavy Metal Army, Rommel, Rosenfeld, Mein Kampf και συνέχισαν σίγουρα πιό διακριτικά μπάντες όπως Barbatos και Gaisen March
τσεκάρετε τα δείγματα οι φιλοιάπωνες

We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
πριν μερικά χρόνια είχα πάει στο Κύτταρο για το σουρεάλ live GUS G and Friends όπου ο συμπαθής Σαλονικιός κιθαρίστας έδινε μία συναυλία με καλεσμένους όπως ο Jorn, o Uli Jon Roth και ο Mats Leven
κάνοντας μία βόλτα από το merch stand παρατήρησα αυτό το περίεργο βινύλιο. οι πληροφορίες στο καρτελάκι του πάγκου ελάχιστες
limited 300 copies featuring Mats Leven. η τιμή ελκυστική. το τσίμπησα φυσικά
τι έχουμε εδώ? ένα περίεργο project του Leven όπου παίζει δυναμικό Priest-ικό metal και δημιουργήθηκε για της ανάγκες της Σουηδικής ταινίας Mammas Pojkar
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Εικόνα
γνωρίζω πως το format του 3" cd single φορέθηκε αρκετά στην Ιαπωνία (είχα ποστάρει ένα του Malmsteen στην πρώτη σελίδα του τόπικ)
προφανώς έπαιξε για λίγο και στις άλλες αγορές αλλά στο πολύ πιο φτηνιάρικο mini gatefold που βλέπετε στη φώτο
και τα δύο είναι κυκλοφορίες της Epic/CBS
δεν ξέρω τι εξυπηρετεί βέβαια να συμπεριλαμβάνεις δύο κομμάτια από δίσκο που συμμετείχε ο Norum και στη φώτο να έχεις τη μπάντα του Out of this World. ούτε ξέρω γιατί σε cd single του Trash βάζεις τα Ballad of Dwight Fry και Cold Ethyl...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από nicolasg »

LuciferSteele έγραψε:νομίζω κολάει να βάλω και αυτό εδώ, για όποιον δε βαριέται να με βλέπει να μπλαμπλάρω για κανένα τέταρτο παρουσιάζοντας το τοπ 10 της συλλογής μου
Ωραια συνέντευξη!

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

επιτέλους βρήκε το δρόμο για το σπίτι μου σε όλη του τη δόξα όπως αρμόζει σε τέτοιες περιπτώσεις

Εικόνα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 14 Μαρ 2021, 18:34 επιτέλους βρήκε το δρόμο για το σπίτι μου σε όλη του τη δόξα όπως αρμόζει σε τέτοιες περιπτώσεις

Εικόνα
@Corum Jhaelen Irsei
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

Υπερτατο επος!!!
Για εμενα, ο καλλιστος δισκος, ο νουμερο ενα, για πανταααααααα....
Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αργία σήμερα και ευκαιρία για χάζεμα στη δισκοθήκη και άσκοπες photo opportunities
τα μάζεψα στα τέλη των 90ς, αρχές των 00ς μετά από διαδοχικές επισκέψεις στα δισκάδικα του Λονδίνου
τιμές από 0,99 έως και 5 το ακριβότερο αλλά μιλάμε για τις πρώτες δοξασμένες κόπιες σε όλο τους το μεγαλείο. διπλά, τριπλά, gatefold, τρίπτυχα, you name it. και στην κορυφή η έκδοση με το ανάγλυφο εξώφυλλο και το υπέροχο εικονογραφημένο βιβλίο που κανονικά θέλει δικό του τόπικ...
https://imgur.com/a/NyGaFV4
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Keraunogidos
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ 2022, 00:34

Re: LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από Keraunogidos »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 08 Δεκ 2019, 13:20 Εικόνα
Βόλος 1992. Ουσιαστικά αυτοχρηματοδοτούμενη δουλειά (το label Enema δεν φαίνεται να έχει κάνει κάτι άλλο) στην οποία συναντάμε τον drummer των Silent Winter Γιάννη Αντωνόπουλο. Νεανικό και άγουρο, χωρίς κάποιο σαφή ηχητικό προσανατολισμό, μπαίνει απλά κάτω από την ταμπέλα "heavy metal". Πολύ ενδιαφέρον όμως πειστήριο της εποχής και της metal κίνησης στην περιφέρεια γενικότερα.
Live στην Καλαμπάκα την εποχη που βγηκε.Μοιρασαν και τζαμπα κοπιες του βινυλιου.
''Am I a good person ? No . But do I try to be better every day? Also No''
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LuciferSteele's Collection

Δημοσίευση από CountRaven »

Keraunogidos έγραψε: Τρί 29 Μαρ 2022, 23:46
LuciferSteele έγραψε: Κυρ 08 Δεκ 2019, 13:20 Εικόνα
Βόλος 1992. Ουσιαστικά αυτοχρηματοδοτούμενη δουλειά (το label Enema δεν φαίνεται να έχει κάνει κάτι άλλο) στην οποία συναντάμε τον drummer των Silent Winter Γιάννη Αντωνόπουλο. Νεανικό και άγουρο, χωρίς κάποιο σαφή ηχητικό προσανατολισμό, μπαίνει απλά κάτω από την ταμπέλα "heavy metal". Πολύ ενδιαφέρον όμως πειστήριο της εποχής και της metal κίνησης στην περιφέρεια γενικότερα.
Live στην Καλαμπάκα την εποχη που βγηκε.Μοιρασαν και τζαμπα κοπιες του βινυλιου.
Έπος live Καλαμπάκα!!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”