Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από CountRaven »

https://www.facebook.com/groups/Metal.f ... 971694874/
Όταν αποφάσισα, να γράψω τα τραγούδια του "Bells of Hell", (τον Φεβρουάριο του 2020), δεν είχα πρόθεση να κάνω κάτι παραπάνω από αυτό. Δεν είχα πρόθεση, να επιστρέψω στην Ελληνική heavy metal σκηνή και δεν είχα καν διάθεση να κάνω live. Τα πράγματα άλλαξαν. Και εκεί που ένιωθα, πως οι Vaal δεν είχαν κάτι παραπάνω να προσφέρουν, από μια αξιόλογη (για μένα πάντα) δισκογραφική δουλειά, ένα project, μου έδωσε να καταλάβω πως ίσως είχε αλλάξει η " π ρ α γ μ α τ ι κ ό τ η τ α ", που είχα στο μυαλό μου. Πίστεψα πως αυτή η δύστυχη heavy metal σκηνή έχει πλέον ωριμάσει και αξίζει τον κόπο, (έστω και για λίγο) να επιστρέψω. Δυστυχώς, δεν είμαι σε θέση, να διευκρινίσω τώρα, τι συνέβη και τους λόγους που έχω.......απογοητευτεί εντελώς από συμπεριφορές ατόμων, που εμπιστεύτηκα. Θα εξηγήσω πάντως σύντομα τους λόγους, που με έκαναν να μετανιώσω, που επέτρεψα τα πράγματα να αλλάξουν μέσα μου.
Δεν ξέρω πλέον, αν θέλω να βγάλω το "Bells of Hell". Tο μόνο που ξέρω, είναι πως η heavy metal σκηνή της χώρας μας, αναμφίβολα είναι....τ σ ι φ λ ί κ ι , μιας "κλίκας", που δεν θέλω να ανήκω.
Vaal........τ έ λ ο ς ! ! !
Τι έγινε ρε παιδιά;

Θυμίζω:

viewtopic.php?f=5&t=3035&p=50858&hilit=Vaal#p50858

Και

viewtopic.php?f=5&t=3807&p=52748&hilit= ... %B1#p52748
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εντάξει, δεν αξίζαμε τους Vaal, αυτό το ξέραμε
τι παίχτηκε όμως, ψοφάω για κουτσομπολιό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από Zippo190 »

θέλουμε άμεσα κίτρινο τύπο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από CountRaven »

https://www.facebook.com/1205655643/pos ... 174665292/

Μόλις ήρθε η απάντηση.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δυστυχώς, φαίνεται οτι ο αξιαγάπητος Τσιμπινουδάκης δεν έχει επαφή με τη metal σκηνή, αν νομίζει πως αυτή είναι τσιφλίκι της "κλίκας Γεωργιόπουλου" η οποία είναι ανύπαρκτη, και αν όντως υπάρχει, είναι εντελώς ασήμαντη στη σκηνή. Δεν θα έπρεπε να τον απασχολεί και να συνεχίσει αυτό που κάνει.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από CountRaven »

Θέλουμε επιστροφή Τσίμπι. Τέλος.

Καλά πέρα από τη πλάκα η ταινία για την οποία μάλλον γίνεται το όλο σκηνικό -βλέπε links σε πρώτο ποστ-, ψιλό στα αρχίδια μας. Ταινία για την Ελληνική Metal σκηνή λέει, τι άλλο θα δούμε.... ΑΛΛΑ άλμπουμ VAAL και μάλιστα με συνεργασία κιθαρίστα από HEAVEN & HELL, εγώ θα γούσταρα να δω να συμβαίνει. Τα δείγματα που είχε ποστάρει ο Γιώργος δεν ήταν άσχημα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
GeorgeTsimpinoudakis
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 16 Μαρ 2021, 02:57

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από GeorgeTsimpinoudakis »

Ας βάλουμε λίγο τα πράγματα στη θέση τους.
1. Δεν αναφέρω τον Αγγελή Γεωργιόπουλο στο post που ανέβασα και ελπίζω να μην αναφέρεται σε μένα το post που ανέβασε. Όσα θέματα έχουμε ανάμεσά μας, μέχρι σήμερα, τα λύνουμε τηλεφωνικά. (Και υπήρξαν θέματα).
2. Στα θέματα που υπήρξαν ανάμεσα σε μένα και τον Γεωργιόπουλο, αν δεν επιλυθούν και με εκθέσουν, θα δημοσιευτούν χωρίς υπονοούμενα. Ευελπιστώ μετά το τηλεφώνημά του, πως θα επιλυθούν.
3. Το ότι μιλάω για " κ λ ί κ α " (δυστυχώς υπήρξε, υπάρχει και θα υπάρχει), όσοι δεν το αντιλαμβάνονται, οφείλουν το συντομότερο να το συνειδητοποιήσουν, πριν "όσα συγκροτήματα απομείνουν" από την heavy metal σκηνή, να είναι πάντα τα "συγκεκριμένα".
4. Σε ορισμένα φιλαράκια, ομολογουμένως δεν " ά ξ ι ζ α ν " οι Vaal. Άξιζαν για άλλους πάντως και αν θυμάστε τα live μας, αυτό αποδεικνύεται περίτρανα.
Δεν υπάρχει περίπτωση.....ούτως η άλλως......να αρέσουμε στους πάντες. (Δεν ήταν και στις προθέσεις μας αυτό). Για άπαντες, "αξίζουν" κάποιοι.
5. Μη περιμένετε σε καμία περίπτωση, να ακούσετε " ύ μ ν ο υ ς " από τους συντάκτες για τους Vaal. Oi " θ ρ υ λ ι κ ο ί " Vaal, (όπως μας ανέφεραν ορισμένα sites), δεν είχαν, δεν έχουν και δεν θα έχουν " υ π ο σ τ ή ρ ι ξ η ", μιας και δεν έχουν ούτε άριστες......δημόσιες σχέσεις, ούτε πληρώνουν...."νταβατζιλίκια" για να τους......υμνούν. (Πάντως το " θ ρ υ λ ι κ ο ί ", πραγματικά το....διασκέδασα το ίδιο με εσάς).
6. Έχω γράψει 13 τραγούδια για το "Bells of Hell" και ελπίζω να τα δημοσιεύσω. Δεν θα το έκανα για να επιστρέψω στην heavy metal σκηνή. Θα το είχα κάνει πριν μια εικοσαετία. Θα το κάνω μόνο, για αυτούς τους λίγους που άκουσαν "δείγμα" της δουλειάς μας και είπαν......"δεν είναι άσχημα". Αυτοί είναι οι αληθινοί φίλοι των Vaal.
Eλπίζω να έγινα......κ α τ α ν ο η τ ό ς .
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από Starman »

Το θέμα είναι ότι χρειαζόμαστε μια ολοκληρωμένη δουλειά από τους Vaal αφού είναι κρίμα μια τόσο ιστορική μπάντα να μείνει στην ιστορία με μόνο ένα τραγούδι σε επίσημη κυκλοφορία.

Η Ελληνική σκηνή πάντα είχε και θα έχει παθογένειες, όπως καλύτερα ενδεχομένως γνωρίζεις και πάντα μια προώθηση γίνεται με συγκεκριμένους τρόπους και μέσα. Έτσι και αλλιώς τη μουσική σας θα τη χαρούν και θα τη κατανοήσουν οι ίδιοι άνθρωποι που στηρίζουν την Ελληνική underground σκηνή εδώ και δεκαετίες. Δεν θα αλλάξει η ζωή σου και δεν θα αλλάξει η ζωή μας από μια τέτοια κυκλοφορία, αλλά θα ομορφύνει και θα συμπληρωθεί από συναισθήματα μιας άλλης εποχής που τόσο μας λείπει, ειδικά σε μας τους μεγαλύτερους. Για τέτοιες κυκλοφορίες, οι “ύμνοι” εμένα προσωπικά δεν με αγγίζουν.

Ελπίζω με αφορμή αυτό το νήμα, να ευαισθητοποιηθούν οι κατάλληλοι άνθρωποι και να βοηθήσουν ώστε το όνειρό σου να βρει το δρόμο του. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που μπορούν να προσφέρουν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο.

ΥΓ: Μια από τα ίδια θα έλεγα και για τους Burning Blood.
Άβαταρ μέλους
GeorgeTsimpinoudakis
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 16 Μαρ 2021, 02:57

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από GeorgeTsimpinoudakis »

Ρε Starman, είσαι πολύ " μ α γ κ ά κ ο ς ".Υποκλίνομαι............
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από CountRaven »

CountRaven έγραψε: Δευ 15 Μαρ 2021, 21:13 https://www.facebook.com/1205655643/pos ... 174665292/

Μόλις ήρθε η απάντηση.
Το ποστ του Γιωργιόπουλου πάντως, διαγράφτηκε.

@GeorgeTsimpinoudakis - Ήσουν ξεκάθαρος.

Μένουμε συντονισμένοι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από Xstroyer »

Πάντως, την ιδέα για ένα κομμάτι τύπου All for One - One for All, με διαφορετικούς τραγουδιστές κτλ, ο Γιώργος την είχε τουλάχιστον 25 χρόνια πριν στο μυαλό του, για να την υλοποιήσει κάποια στιγμή.

Σε μια από τις πρώτες "fanzine-ικές" συνεντεύξεις που είχα κάνει κάπου το 1993-94 στη Καλαμάτα, με τη φιλάρα τον Ηλία Κωστόπουλο που είχε φέρει τον Τσιμπινουδάκη και 2 μέλη των Silver R.I.S.C. είχαμε κάτσει στη κεντρική πλατεία και ανάμεσα σε ΠΟΛΛΑ άλλα, το είχε αναφέρει. Από τότε! Και τη κασέτα της συνέντευξης την έχω.
Άβαταρ μέλους
GeorgeTsimpinoudakis
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 16 Μαρ 2021, 02:57

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από GeorgeTsimpinoudakis »

Xstroyer, τι μου θύμισες; Καφεδάκι και χαβαλέ με την παρέα σας, στο Μουσείο των παλιών τρένων στην πλατεία Καλαμάτας. Είχαμε περάσει απίστευτα. Μέχρι και σήμερα το θυμάμαι. Χρωστάω μπύρες στην Αθήνα ρε μαγκάκο..........
Όντως η ιδέα του "Αll for One" ξεκίνησε από μένα και την πρότεινε ο Αγγελής Γεωργιόπουλος στον σκηνοθέτη της ταινίας. Δεν βαριέσαι.......μαθημένος από αυτές τις καταστάσεις. Ανησύχησαν μάλλον ορισμένοι.......
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Δηλώσεις φωτιά από Τσιμπινουδάκη

Δημοσίευση από CountRaven »

https://www.facebook.com/groups/Metal.f ... 987717139/
Τόσο οι Vaal, όσο και το "Αll For One", είναι οριστικό, πως δεν θα συμμετέχουν στην ταινία "Μetal Under Hell As".
Εύχομαι ότι καλύτερο, για όσους συμμετέχουν και σε όσους προσπαθούν για να πραγματοποιηθεί.
Αν οι δημιουργοί θέλουν, ας εξηγήσουν οι ίδιοι τους λόγους, που οι Vaal αρνούνται να συμμετέχουν. Δεν θέλω να επεκταθώ.......
Με αυτή τη δήλωση του @GeorgeTsimpinoudakis κλείνει μάλλον οριστικά το θέμα "ταινία".
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”