KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από theBox »

Εικόνα

1. The Conqueror
2. Heart of Stone
3. Khazad-Doom
4. Flame of the West
5. Spellbound
6. Witchburn
7. Space Nights

OXI, δεν προκειται για καμια απο τις δυο 80ς US metal μπάντες, τα ντεμοζ των οποιων -λογικα- ειναι το "τελειοτερο πραγμα που ηχογραφηθηκε ποτε στο μεταλ".

Εδω εχουμε μια σχετικα προσφατη μπάντα που μοιραζεται μπασσίστα με τους MEGA COLOSSUS ( @Zippo190 ακούς?), και εκτος απο μπασσίστα μοιράζονται και μια - σε γενικες γραμμές- ηχητικη συνάφεια. Catchy, "χαρούμενο" αλλά και με μια πρεζουλα fantasy/epic κάποιες φορες songwriting και ωραιες κιθάρες με τις δισολιες τους και με τα ούλα τους.

Ακουλουθουν το πιο προσφατο άλμπουμ τους "space nights" καθως και το προηγουμενο "walk through the fire" του 2018.



Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από CountRaven »

:O
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από CountRaven »

OXI, δεν προκειται για καμια απο τις δυο 80ς US metal μπάντες, τα ντεμοζ των οποιων -λογικα- ειναι το "τελειοτερο πραγμα που ηχογραφηθηκε ποτε στο μεταλ".


Με ότι μάθει ο καθένας καμάρι μου. Άλλοι χαίρονται με πλαστικά νεο-μέταλ και άλλοι με αγνό US ατσάλι από την κανονική εποχή.

Πάντως το συγκεκριμένο δεν το έχω ακούσει. Αν θυμίζει ηχητικά τους MEGA λογικά θα είναι καλό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Προσπαθω τωρα 1 ώρα να βρω λιγο χρόνο εστω για μια αφτιά στα πεταχτα, αλλά προς το παρών θαυμάζω το εξώφυλλο του space nights.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από JimmyF »

Αν δεν κάνω λάθος το χα ακούσει στο bandcamp, αλλά μου φάνηκε πολύ ‘happy’ για τα γούστα μου. Τουλάχιστον η παραγωγή είναι σχετικά οργανική και δεν κουράζει.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από theBox »

JimmyF έγραψε: Παρ 26 Μαρ 2021, 13:49 Αν δεν κάνω λάθος το χα ακούσει στο bandcamp, αλλά μου φάνηκε πολύ ‘happy’ για τα γούστα μου. Τουλάχιστον η παραγωγή είναι σχετικά οργανική και δεν κουράζει.
Eιναι ΟΝΤΩΣ "happy" ακριβως όπως και οι mega colossus. Το μεγαλο selling point για μενα (περα απο το αντικειμενικα catchy songwriting) , ειναι οτι γινεται της πουτανας απο δισολίες. Οποιος αρέσκεται σε κατι τετοιο, πιστευω θα την ευχαριστηθει την μπαντα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

KNIGHTMARE (US) - Space Nights + more (2019)

Δημοσίευση από Zippo190 »

έχουν τέσσερις κυκλοφορίες μάλλον σε cdr αυτό πρέπει να είναι το πρώτο που βγάζουν σε τέτοια μορφή.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”