SOLAR SONS (UK) - Chameleon (2021)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SOLAR SONS (UK) - Chameleon (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Εικόνα


1.No Idle Blade
2.Timelord
3.Back Again
4.Molten Mountain
5.Reflections
6.Captive
7.Revenant
8.Test of our Times
9.The Wolf
10.Beyond the Stars

H περιγραφη στο κατεβαστηρι γραφει Prog rock/metal. Εγω αυτο που άκουσα ηταν "arcane epic metal" (με την προβλεπόμενη παραγωγη προφανως! :twisted: ) μπολιασμένο όμως με πολλη ψυχεδέλια και γενικα περιεργα σκηνικα. Υποπτευομαι οτι ο @Advancing Yokeda μεταξυ άλλω θα γουστάρει πολύ.

Fun fact: Η μπάντα ειναι απο το Dundee της Σκωτίας οπώς ακριβως και οι Gloryhammer! :D

https://www.youtube.com/watch?v=GFaHU1X ... Sons-Topic

https://www.youtube.com/watch?v=BKc5bFX ... Sons-Topic


Εν τω μεταξυ βλεπω οτι εχουν αρκετους δισκους προς τα πισω, ωρα για σκάψιμο...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

SOLAR SONS (UK) - Chameleon (2021)

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Prog αυτό? Εγώ ακούω κλασικό ολίγον obscure επικό - που υπογράφει εμπορική αποτυχία με το καλημέρα. Ναι, μου αρέσει και αν το βρω σε βινύλιο θα το αγοράσω. Θα ήθελα - ιδανικά - πιο ηψίφωνο τραγουδιστή, αλλά η συνολική αισθητική είναι στα μέτρα μου.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

SOLAR SONS (UK) - Chameleon (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Advancing Yokeda έγραψε: Παρ 16 Απρ 2021, 19:27 Prog αυτό? Εγώ ακούω κλασικό ολίγον obscure επικό - που υπογράφει εμπορική αποτυχία με το καλημέρα. Ναι, μου αρέσει και αν το βρω σε βινύλιο θα το αγοράσω. Θα ήθελα - ιδανικά - πιο ηψίφωνο τραγουδιστή, αλλά η συνολική αισθητική είναι στα μέτρα μου.
Καποια άλλα κομματια εχουν και πιο ψυχεδελικα στοιχεια μεσα, αλλά ναι προγκ με τίποτα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

SOLAR SONS (UK) - Chameleon (2021)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν μου άρεσε. Αποπνέει μια κουλαμάρα στον ήχο, λες και δεν ξέρουν τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”