Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από CountRaven »






Λοιπόν;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από theBox »

Ειμαστε σιγουροι οτι προκειται περι εννιαιου τραγουδιου κι οχι album sampler; Γιατι περιπου τοσο ασυνδετο ακούγεται.


Σε καθε περιπτωση το "DeFeis effect" ειναι αδιαμφισβήτητο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μου θύμισε λίγο τραγούδι εποχής Ripper. Γενικά δεν είναι άσχημο αλλά αν είχε κανονική μπάντα και τραγουδιστή θα γαμούσε ανελέητα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Xstroyer »

Γλέντι.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Celephais »

Στην Ευρώπη θα βγει ο δίσκος? Γιατί τα 2 τελευταία με δικά του κομμάτια τα έχει βγάλει μόνο Ιαπωνία ο κύριος μαέστρος.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Τα δίνει όλα ο Σουηδός στην κομματάρα. Γουστάρω κάργα που είναι προσωπική υπόθεση ο δίσκος. Φάρος σε μια φτωχή ως τώρα μεταλλικά χρονιά.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από LuciferSteele »

με πόσο δισταγμό πάτησα play... όντως ο Μαέστρος διάγει βίο παράλληλο με την έτερη αδυναμία μου τον Defeis και έχω χάσει την πίστη μου σε αυτόν χωρίς να σημαίνει πως τον αγαπώ λιγότερο
τελικά το κομμάτι δεν είναι τόσο κακό όσο περίμενα. ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΡΕ ΓΜΤ!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από CountRaven »

Γούσταρα με το άσμα εν τέλη. Πάτησα και εγώ αρκετά διστακτικά το τρίγωνο κουμπάκι. Και όμως...
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

σαν φανατικός οπάδος οφείλω να είμαι αυστηρός. Δυστυχώς όσο συνεχίζει με την ίδια home-made συνταγή το αποτέλεσμα πάντα θα είναι κατώτερο των προσδοκιών. Το κομμάτι δεν ειναι κακό αλλά εγώ δεν μπορώ να στηρίξω με αυτές τις συνθήκες. Το προηγούμενο άλμπουμ δεν το άκουσα καν ολόκληρο και το ίδιο θα πράξω και με αυτό
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Χαρμολύπη -κ άλλες περιέργες λέξεις- μου γεννά το όλο σκηνικό. Όταν κατορθώνεις να συναγωνίζεισαι τους κλώνους σου μετά από τόσα χρόνια, κάτι έχει παει λάθος. ΟΚ το κομμάτι, αλλά πως να ξαναπατήσεις play όταν το τρίγωνο κουμπάκι σου έχει χαρίσει «γεννόσημα» έπη σαν κ τα παρακάτω; :meh:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Celephais »

Το κομμάτι του μαέστρου μου αρέσει, έχω κι εγώ κόλλημα με την πάρτη του. Όμως όπου νάναι μπορεί και να τον ακούσουμε να λέει ότι τα φωνητικά του είναι καλύτερα από όλους τους πρώην τραγουδιστές του. Έχει καεί ο άνθρωπος τελείως....
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »



Ολοκληρωτική επιστροφή!
Α, και κάτι άλλο...


ΦΩΝΑΡΑ ΛΕΜΕ Ο YNGWIE. :metalhead:
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

όντως ανώτερο των προσδοκιών το κομμάτι! παραμένει βέβαια κάτω των χρυσών στανταρ, επίσης ο ήχος μέτριος στην καλύτερη
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από Zippo190 »

δυστυχώς η φωνή του μαέστρου δεν τραβάει. Ούτε ο τρόπος που τραγουδάει, αφού φαίνεται ότι προτίστως δίνει έμφαση στην κιθάρα. Οι καλές στιγμές των δύο κομματιών το μόνο που κάνουν είναι να αναδεικνύουν τις προοπτικές που θα είχαν τα κομμάτια αν είχαν ηχογραφηθεί όπως έπρεπε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Ο Μαέστρος επιστρέφει με νέο άλμπουμ

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Τετ 09 Ιουν 2021, 14:47 δυστυχώς η φωνή του μαέστρου δεν τραβάει. Ούτε ο τρόπος που τραγουδάει, αφού φαίνεται ότι προτίστως δίνει έμφαση στην κιθάρα. Οι καλές στιγμές των δύο κομματιών το μόνο που κάνουν είναι να αναδεικνύουν τις προοπτικές που θα είχαν τα κομμάτια αν είχαν ηχογραφηθεί όπως έπρεπε.
Σκληρός καριόλης @Zippo190 τα λέει όπως είναι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”