Αντικείμενο του πόθου!

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Απλή ερώτηση!
Ποιό είναι το item (βινύλιο, CD, κασέτα) που θέλετε πολύ για πολλά χρόνια και για προφανείς λόγους ($$$) δεν μπορείτε να πάρετε!
Ο ενικός είναι για τους «τύπους». Εκφραστείτε ελεύθερα. Βάλτε όσα «items» θέλετε!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από theBox »

Το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το storm of the light's bane.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από TitusGroan »

Δεν παιζει να δωσω πανω απο 30 ευρω για οτιδηποτε πλεον. Θα παραμεινει λοιπον ευσεβης ποθος το Marriage II σε βινυλιο
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Παρ 18 Ιουν 2021, 09:52 Δεν παιζει να δωσω πανω απο 30 ευρω για οτιδηποτε πλεον. Θα παραμεινει λοιπον ευσεβης ποθος το Marriage II σε βινυλιο
Πάρα πολύ ενδιαφέρον έξτρα ερώτημα πέφτει στο τραπέζι με αφορμή την τιμή - ταβάνι των 30 ευρώ.

Οπότε ρωτάω και εγώ: Ποιο είναι το πόσο ταβάνι που έχετε βάλει για την αγορά των items που ποθείτε;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από Zippo190 »

25 euro max, Δεν υπάρχουν πλέον αντικείμενα πόθου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από theBox »

Στην παρουσα φαση θα εδινα ΒΑΡΙΑ 50ε μαζι με μεταφορικα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από TitusGroan »

Ας βαλω κι αλλα δυο που δεν προκειται (μαλλον) να αποκτησω ποτε, τουλαχιστον στην οριτζιναλ εκδοση
Matakopas - Coming out ahead
While heaven wept - Vast Oceans...
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από Celephais »

Ωραίο θέμα, προσωπικά το ταβάνι που έχω είναι 20€ ανά item και δεν το έχω υπερβεί ποτέ.
Από αντικείμενα που αναζητώ χρόνια και δεν τα έχω αποκτήσει ποτέ, τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό είναι: Wizard-Son of Darkness και Jacobs Dream-Demo. Ίσως ξενίζουν τα items αλλά γενικά δεν κάνω "ακρότητες" στη συλλογή μου, ακόμη και η πιο απλή έκδοση μου αρκεί.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

χμμμ νομίζω μόνο δύο τεμάχια ποθώ διαχρονικά
VXN και Hammeron. κυρίως το πρώτο. θα έκανα την οικονομική υπέρβαση για τα δεδομένα μου αν τα έβρισκα κάπου σε 100 και 200 αντίστοιχα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Re: Αντικείμενο του πόθου!

Δημοσίευση από Spyros »

Slauter Xstroyes είναι το μόνο δισκάκι που θα έφτανα πάνω απο 150-200 και μέχρι 400.
Κατα τ'άλλα οτιδήποτε με ενδιαφέρει και εφ'όσον το βρω σε αρκετά ως πολύ καλή τιμή με τα δεδομένα της αγοράς, αν μου το επιτρέπει η τσέπη μου εκείνη τη στιγμή θα το πάρω. Λ.χ αν βρω ένα Detest - Thundersteel ή ένα Courage - Gold and Ivory 200E ας πούμε θα πρέπει να είμαστε πολύ δύσκολα οικονομικά για να πάω πάσο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”