LEPROUS - Aphelion (2021)

What goes around comes around.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »



Και ενώ ο ελεγειακά κλασικότροπος μινιμαλισμός ντύνει την ραχοκοκαλιά του κομματιού, δημιουργείται ξαφνικά χώρος για αυτή την σχεδόν ειρωνική ποπ μελωδία του ρεφραίν που θα παίξει σε πολλά repeat στον εγκέφαλο. Το σχεδόν avante wave σημείο με τα έγχορδα λίγο πριν το τέλος το προσκυνώ ήδη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Η μπάντα μου βγάζει εναν τοσο γαμημενο επιτηδευμενο εξυπνακισμό που απλα θέλω να τους σκάσω μπουκέτα στη μούρη.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 19:10 Η μπάντα μου βγάζει εναν τοσο γαμημενο επιτηδευμενο εξυπνακισμό που απλα θέλω να τους σκάσω μπουκέτα στη μούρη.
Μίλησε τους για το έπικ μέταλ μετά το ξύλο. Ίσως βάλουν μυαλό.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 19:10 Η μπάντα μου βγάζει εναν τοσο γαμημενο επιτηδευμενο εξυπνακισμό που απλα θέλω να τους σκάσω μπουκέτα στη μούρη.
Στηρίζουμε μεταλοφασιστικο τραμπουκισμο του the Box. Θα έρθουμε να καταθέσουμε στο δικαστήριο υπέρ του: " Δε φταίει αυτός κύριε πρόεδρε. Αυτοί τον προκάλεσαν".
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από JimmyF »

Συντάσσομαι με @CountRaven για το κομμάτι. Η πλάκα βέβαια είναι ότι μάλλον @theBox και @Priamos μάλλον δεν έχουν ακούσει το άλλο κομμάτι που χουν δώσει στη δημοσιότητα, το Castaway Angels, που μάλλον θα τους έδινε extra ammo στα λεγόμενά τους :D :D . Το Pitfalls πάντως σε σχέση με congregation και malina, το θεωρώ κατώτερο. Για να δούμε όταν κυκλοφορήσει κανονικά τι θα λέει το όλον.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Εγω Τζιμυ μου @JimmyF μιλαω γενικα και οχι (μονο) ορμωμενος απο αυτο το κομμάτι. Βεβαια σε αυτο βοηθάνε αρκετα και οι "οπαδοι" τους. Δεν εννοω εσενα φυσικα ή οποιονδηποτε αλλο εδω μεσα, αλλα μαλλον αυτη τη λαιλαπα εξυπνάκηδων "φοιτητων" οπαδων των Οπεθ, Στηβεν Γουιλσον, της "αυστραλεζικης" σκηνης, (παλιοτερα) των pain of salvation κτλ κτλ που νομίζουν οτι αυτα που ακούνε ειναι κατι το ριξικέλευθο και τουλαχιστον ισαξιο του Μοτσαρτ. Συνυπολογισε και γυλεκο-πουκαμισακι-φρατζουλα-μουσακι (τριμμαρισμενο) και νομιζω οτι η οργη μου εινια ΔΙΚΑΙΗ. :D :D :D


Το σωστο προγκ μεταλ το ΟΡΘΟΔΟΞΟ εχει μεταξωτο πειρατικο πουκαμισο κουμπωμενο μεχρι τη μεση να φαινεται το γυμνασμενο ξυρισμενο στηθος, μακρυ μαλλι μπούκλα στον ανεμιστηρα και κιθαρουλα ibanez ανοιχτου και ιδανικα φωσφοριζε χρώματος.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Δεν έχω πρόβλημα με Leprous. Έχω και δύο άλμπουμ τους στο στικάκι, σε ειδικό φάκελο να ακούει η κυρά στο αμάξι (αν και νομίζω ότι κι αυτή μετα απο ένα πρόχειρο τσεκαρισμα , τους αγνοεί επιδεικτικά 😂) . Απλά στηρίζω "απρόκλητη" βία τραμπούκων μεταλλαδων, απέναντι σε κουλτουριαρικα συγκροτήματα. Μου ξυπνάει μια 80ς νοσταλγία. :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Eν τω μεταξυ ειμαι ο πλεον αναρμοδιος ανθρωπος για μεταλλικο τραμπουκισμο οσο και για αντι-κουλτουρα. Φανταστειτε λοιπον ποσο μου τη σπάει αυτο το ρευμα που εκπροσωπει η μπάντα. :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από JimmyF »

Wrath is rightful!! :D :D Δεν διαρρηγνύω τα ιμάτιά μου για τους Leprous, ούτε και για POS, άσχετα αν κάποιες δουλειές τους πραγματικά τις θεωρώ πολύ καλές. Φυσικά δε θεωρώ καμία μπάντα Ιερή Αγελάδα όπως και θεωρώ ότι πλεόν στη μουσική μας δύσκολα θα υπάρξει κάτι πραγματικά ρηξικέλευθο. Το πώς μοστράρει κάποιος και προμοτάρει τη δουλειά του βέβαια, είναι που κάνει τη διαφορά στο πώς θα δουλέψει η λαίλαπα του marketing. Από το γυλεκο-πουκαμισακι-φρατζουλα-μουσακι (τριμμαρισμενο), κρατάω μόνο το υπερδοξασμένο πουκάμισο!! :D :D
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 11:52 Eν τω μεταξυ ειμαι ο πλεον αναρμοδιος ανθρωπος για μεταλλικο τραμπουκισμο οσο και για αντι-κουλτουρα. Φανταστειτε λοιπον ποσο μου τη σπάει αυτο το ρευμα που εκπροσωπει η μπάντα. :D
Για αυτό ενθουσιάστηκα. Άλλη μια ψυχή για τον Άρχοντα του Σκότους! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Αν και έχει πλάκα να βρίζεις χωρίς να έχεις ακούσει, το σωστό είναι να βρίζεις αφού ακούσεις. :D
Στην αρχή με ψαρωσαν...Λέω, αν και μινιμαλιστικό και στη συνέχεια λίγο ετερόκλητο, αυτοί οι τύποι ξέρουν τι κάνουν. Μπορεί να μην είναι του γούστου μου απόλυτα, αλλά το έχουν. Με το που μπήκε όμως παίδες το ρεφραίν εκλασα (με το συμπαθιο) από τα γέλια. Είπαμε να αιφνιδιάζεις τον ακροατή και να τον κρατάς σε εγρήγορση, αλλά κάπου ήμαρτον. Σαν τους Vektor στο Recharging the Void, που στην προσπάθεια τους να ξεχωρίσουν φτιαξαν μια χίμαιρα, ένα τερατουργημα. Από τη μέση και πάνω ιπποπόταμος, από τη μέση και κάτω κύκνος! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Ωπα, τι προβλημα εχουμε με τους βεκτορ;?;?;
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 20:58 Ωπα, τι προβλημα εχουμε με τους βεκτορ;?;?;
Τι εννοεις Βιρνα; Οτι το recharging the void ειναι τερατουργημα; Ναι Γιαγκο. Το recharging the void ειναι τερατουργημα. :D :P

ΥΓ. Που ειναι ο@Vic να με μουνταρει;; :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6262
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 21:40
theBox έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 20:58 Ωπα, τι προβλημα εχουμε με τους βεκτορ;?;?;
Τι εννοεις Βιρνα; Οτι το recharging the void ειναι τερατουργημα; Ναι Γιαγκο. Το recharging the void ειναι τερατουργημα. :D :P
Το κομμάτι μονο; Γιατι αν εννοεις το δισκο, λεγεται terminal redux. Κι επειδη μονος μου δεν σε εχω για κανένα λογο, μαζευω παρέα και "σε πσαχνουμε"...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: LEPROUS - Aphelion (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 21:55
Priamos έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 21:40
theBox έγραψε: Δευ 28 Ιουν 2021, 20:58 Ωπα, τι προβλημα εχουμε με τους βεκτορ;?;?;
Τι εννοεις Βιρνα; Οτι το recharging the void ειναι τερατουργημα; Ναι Γιαγκο. Το recharging the void ειναι τερατουργημα. :D :P
Το κομμάτι μονο; Γιατι αν εννοεις το δισκο, λεγεται terminal redux. Κι επειδη μονος μου δεν σε εχω για κανένα λογο, μαζευω παρέα και "σε πσαχνουμε"...
Το κομματι, το κομματι... Αμαν πια με τους τραμπουκισμους!! Ειπαμε μονο τους 'απιστους' θα δερνεις!! Βοηθεια κομη, δημιουργησαμε ενα τερας!! :D
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κυκλοφορίες & Επανακυκλοφορίες”